Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem o krok od kupienia Oculusa i wychodzi to tak ( +/-) bo ceny lekko się wahają ciągle:

Oculus Rift CV1 (kontroler, okular, sensor, pilot, gra) 699 + Oculus Touch 199 = 898eur + 43eur przesyłka = 941eur Co daje jakieś 4070pln na dzień dzisiejszy (3200pln bez touch)

Nie wiem o co chodzi z ceną 599 na stronie Oculusa ale wydaje mi się że to jakieś przepalcowanie bo dodając do koszyka wychodzi już poprawna cena 699.

Odnośnie VR widzę że ceny idą w górę na allerror - prawdopodobnie Ci którzy je jeszcze mają na stanie starają się wyciskać kasę nakładając dużą marżę.

Bo zestaw powinien być w cenie 2200 maksymalnie (okulary + kamerka + move).

HTC Vive nie znam cen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kill napisał:

Koledzy :)

 

Oculus jest sprzedawany w komplecie z padem od Xboxa One, kamerką, pilotem i jedną pełną grą. Za cenę 599$ Od premiery tak było.

 

Taki sam bundle Playstation VR (bez gry, tylko demo),  + 2x Move kosztuje na Amazonie 640$

 

Ten argument o taniości VRa chyba trzeba już powoli odłożyć do szafy, chyba, że na siłę zaczniemy dodawać koszt PC, ale jak już wspomniałem wcześniej do końca roku ma się pokazać rig dedykowany za cenę 500$.

 

Pozwole sie nie zgodzic 

 

Cytuj

 


Those controllers, called Oculus Touch, were always meant to complete the equation. And now they'll finally be available December 6 for $199. They'll be available for preorders October 10.
The Touch comes with a second Oculus camera sensor bar, which is necessary to set up to use the controls. The package also comes with two games: VR Sports and The Unspoken.
Oculus Touch can work in "room scale" VR, which means a walk-around holodeck-like environment like the HTC Vive, but that will involve buying a third camera sensor for $79.

 

zdrodlo: https://www.cnet.com/products/oculus-touch/preview/
 

 

 

co daje nastepujace ceny:

PS VR w bundlu z kontrolerami i kamera oraz PS VR Worlds - W Szwecji ktora jest droga (szczegolnie na premiery) to 580 eur

Oculus - z full room exp. to 599 + 199 + 79 = 877$  okolo 805 eur / O @Mareeku dopisal wiec jeszcze wiecej nizli liczylem bazujac na stonie....

Vive - z full room experience to 899eur

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MagEllan napisał:

Pozwole sie nie zgodzic 

 

Ojej @MagEllan  @Arajan (co tak agresywnie?) Macie mnie! ;) Kwestia Oculus Touch, który dopiero miał premierę i jest zaporowo drogi. Nie brałem go pod uwagę, myślałem, że ma premierę pod koniec grudnia.

 

A tak to jeden pies. Oczywiście o jakości nawet nie wspominam, bo zaraz bojówki fanbojów by mnie zlinczowały ;)

 

Nadal jestem zdania, że jak inwestować (z myślą o przyszłości VR), to w taki, który może coś zaoferować, aplikacje, wielozadaniowość, a nie tylko wątpliwej jakości gierki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kill napisał:

 

Ojej @MagEllan  @Arajan (co tak agresywnie?) Macie mnie! ;) Kwestia Oculus Touch, który dopiero miał premierę i jest zaporowo drogi. Nie brałem go pod uwagę, myślałem, że ma premierę pod koniec grudnia.

 

A tak to jeden pies. Oczywiście o jakości nawet nie wspominam, bo zaraz bojówki fanbojów by mnie zlinczowały ;)

 

Nadal jestem zdania, że jak inwestować (z myślą o przyszłości VR), to w taki, który może coś zaoferować, aplikacje, wielozadaniowość, a nie tylko wątpliwej jakości gierki.

 

Hmm agresywnie? Wybacz :24_stuck_out_tongue: faktycznie jak przeczytałem jeszcze raz post to faktycznie agresywem trochę zawiewa, aż sam nie wiem czemu, chciałem cię tylko wyprowadzić z błędu i zrobić parę porównań.

 

Rozumiem co masz namyśli, wiadomo że lepsza technologia to lepsza jakość. Ale prawda jest taka że jak nie zaoferujesz ludziom czegoś tańszego i dostępniejszego to twój Vive i oculus skończą za 5-6 lat jako hipsterowskie zabawki.

 

Sony postawiło na 40 milionów posiadaczy swojej konsoli oferując im coś do czego nie muszą dokupować jakiegoś super kompa bo mają już sprzęt zakupiony 3-4 lata temu. I tak trzeba dokupić jeszcze małe bajery, ale nie ważne jak na to spojrzysz to zawsze będzie o wiele bardziej dostępne. A wszystko rozbija się o dostępność o reklame i marketing.

 

Szczerze, ja już nawet zapomniałem o Rifcie i Vive, jedyne co mi o tym przypomniało to reklamy PS VR i gadanie o nim że były jeszcze jakieś inne vr'y. A teraz spójrz na tą szarą publiczność za sobą, na setki ludzi którzy mają komputer, mają konsole w domu. Widzą to i machają na to ręką. Jak myślisz do czego pierwszego sięgnie pan Nowak Kowalski i jego żona Stasia zarabiający razem może  4000zł i utrzymujący dwójkę dzieci [500 plus jest jak coś], po Vive? po Oculusa? Czy pod choinkę weźmie kredyt dla dzieciaków aby im dorzucić do konsoli kolejny bajer. Który jest stworzony jeszcze po to aby można było się bawić w więcej niż jedną osobę (bo z tego co wiem to ani Oculus ani Vive nie daje ci możliwości grania wspólnego [po za keep Talking and nobody explodes ale to specyficzna gra gdzie drukarka wystarczy]). PS VR ma reklamy w telewizji o PS VR było tak chuczno na youtubie angielsko języcznym że to się w pale nie mieści.

 

I tak PS VR jest słabsze, rozdzielczość nie jest rewelacyjna i jeśli ktoś mówi że ma super zajebistą grafikę to okłamuje siebie i innych. Grafika jest OK, to co sobą prezentuje PS VR jest ok.

 

I bez tego Ok hełmu za Ok pieniądze dla średnich OK szaraczków VR nie ruszy.

 

EA,Ubisoft,Bethesda, każda inna firma. Jest prowadzona przez garniaki dla których liczy się tylko kasa kasa kasa, jak zarobić jak coś sprzedać, i przeważnie jak oni się za coś zabierają to starają się żeby to jakoś wyglądało żeby to coś reprezentowało, i z niewiadomych dla mnie przyczyn przeważnie dostaje ocene od 8 do 10 w skali max 10.

 

Te firmy patrzyły na Oculusa i na Vive i mówiły po prostu, na to się nie opłaca robić czegokolwiek, za mało ludzi, za mały zysk, za mała sprzedaż. Sony wpieprzyło tyle kasy w to wszystko że to się w pale nie mieści, poszło do inwestorów i powiedziało, słuchajcie, planujemy zarobić 130 milionów do końca 2016. I w pierwszym tygodniu pokazali tym graniakom że dadzą radę. 

 

PS VR w porównaniu do Oculus i Vive jest gorsze jeśli chodzi o jakość sprzętu. Ale we wszystkim innym po prostu wygra, we wsparciu developerów, we wsparciu samego Sony które jeśli kura będzie znosić złote jaja, nie zabije jej. I dzięki temu badziewnemu VR za 1700zł, dostaniesz Fallouta VR, dostaniesz Skyrima VR dostaniesz Fife VR. Bo będzie motłoch na którym te firmy zarobią bo będą ludzie którzy będą mieli ten sprzęt i będą ludzie którzy będą chcieli te gry skoro mają już ten sprzęt.

 

Więc jeśli niestety nie doceniasz PS VR za to czym jest i co oferuje. Spójrz na to z logicznej strony, im więcej ludzi to kupi i im się to spodoba, tym większe szanse że Cała społeczność VR na tym zyska.

 

 

Dodam jeszcze że post ten piszę bez żadnej agresji jeśli jakaś się tu znajduje to przepraszam, oznajmiam też że żadne zwierzęta nie ucierpiały w trakcie pisania tego eseju, chodź mój kot prosi się o kopa w D od 10 minut :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arajan no odnośnie Oculusa to raczej ten sprzęt również kwitnie. Jest wiele gier które dostają wsparcie. Możesz zagrać nawet w Half Life 2 w VR. Ale to nie od dziś wiadomo że moderatorzy dają czadu na tamtej platformie. Byłoby wspaniale gdyby Sony zezwoliło na wrzucanie indyków tworzonych przez graczy. Wiadomo jak jest.

 

Sprzęt dopiero co wystartował więc teraz miejmy nadzieję że zaczną się powoli pojawiać informacje o kolejnych tytułach :) A każdy będzie się zapewne wypatrywać z ciekawością. Ale to o czym bym chciał usłyszeć to wsparcie dla Obcy Izolacja... umarłbym z radości. A jeśli nie z radości to podczas ataku Obcego.

 

Pisząc tego posta akurat zapowiedziany został kolejny horror :) Don't Knock Twice.

 

Edytowane przez Mareeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mareeku napisał:

@Arajan no odnośnie Oculusa to raczej ten sprzęt również kwitnie. Jest wiele gier które dostają wsparcie. Możesz zagrać nawet w Half Life 2 w VR. Ale to nie od dziś wiadomo że moderatorzy dają czadu na tamtej platformie. Byłoby wspaniale gdyby Sony zezwoliło na wrzucanie indyków tworzonych przez graczy. Wiadomo jak jest.

 

Sprzęt dopiero co wystartował więc teraz miejmy nadzieję że zaczną się powoli pojawiać informacje o kolejnych tytułach :) A każdy będzie się zapewne wypatrywać z ciekawością. Ale to o czym bym chciał usłyszeć to wsparcie dla Obcy Izolacja... umarłbym z radości. A jeśli nie z radości to podczas ataku Obcego.

 

 

 

Ja sobie wczoraj zrobiłem konto japońskie na VR, byłem ciekaw czy tam mają coś fajnego, bardzo ciekawy momencik bez interakcji z Godzillą warto zerknąć jak coś :P.

 

No tak możesz w Half Life 2 pograć na VR. Ale grałeś już bez Vr, czyli wydałeś kupę kasy na to aby grać w gry które już grałeś? :24_stuck_out_tongue: Napewno wychodzą nowe gierki, widziałem sklepy vr pewno, ale widziałem też dużo gierek które polegają na tym samym sa kiepsko zrobione, nie ma też żadnej kontroli jakościowej. Fakt Sony nie dostanie modów i nie będzie można samemu ściągnąc sobie łatki aby grac w Kilzone na VR. Ale Sony dofinansowało tez pełno studiów aby zrobiło gry dla nich, i przy okazji dla innych VR.

 

Może trochę się zagalopowałem ze stwierdzeniem że bez Sony VR reszta za 5 lat będzie hipsterskim gadźetem. Ale na pewno przez Sony, postęp z rozpowszechnieniem tej technologi nie ucierpi :22_stuck_out_tongue_winking_eye: 

 

 

Edytowane przez Arajan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie znow o ile bedzie wiecej gier , narazie jest lipa .

ale tego nie jestem pewny cena jest jednak dosc wysoka a to tylko pzostaje zabawa w cinema mode gra sie dosc kiepsko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktoś/widział ktoś jakieś takie zbiorcze zestawienie, jaka jest lista premier VR na najbliższe miesiące?

 

Obiło mi się o uszy, że już do końca roku ma to być ok. 50 tytułów, nigdzie jednak konkretów nie znalazłem... Raptem o 8-10 słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reddit.com/r/PSVR/comments/58jg2s/confirmed_playstationvr_games/

 

Ale pamiętaj że nie wszystko co w Ameryce wychodzi wyjdzie odrazu w Europie. A druga sprawa jest taka że w Polsce nie wszystko wyszło co wyszło już w Europie, jesteśmy trochę traktowaniy jak Afryka pod tym względem taki kraj trzeciego świata co nie potrzebuje wszystkiego co inne kraje :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakeś typy do hiciorów wśród nich to.. ? :)

Edytowane przez kore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na VR nie ma póki co hiciorów, wszystko to tech dema i nic poza tym. Resident Evil 7 może być ok, ale poza nim na razie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Patricko napisał:

Na VR nie ma póki co hiciorów, wszystko to tech dema i nic poza tym. Resident Evil 7 może być ok, ale poza nim na razie cisza.

 

Wiem, ze nie ma. Miałem na myśli typy do hiciorów wśród kolejnych tytułów... Widzę, że Gran Turismo będzie. Ten Farpoint ma chyba też potencjał... Ciekawi mnie też jak zaimplementują VR do Tomb Raidera i jaki downgrade graficzny będzie się z tym wiązał... No i pytanie co z innymi, mniej znanymi tytułami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo Vr fajna sprawa ale jako posiadacz sony Hmz t3w muszę przyznać że sony lekką fuszerkę zrobiło. Cinema mode na hmz wygląda sporo lepiej no i najważniejsze te okulary były bezprzewodowe i bateria starczyła na około 6-7 h oglądania filmów lub grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta. Na pierwszy ogień idą Eve: Valkyrie  i Rush in Blood. I czekam do premiery Robinson oraz RE7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Mareeku napisał:

 

Decyzja podjęta. Na pierwszy ogień idą Eve: Valkyrie  i Rush in Blood. I czekam do premiery Robinson oraz RE7.

 

Świetny wybór, until tobą pozamiata a w eve poczujesz się jak pilot. Gry mega miodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast UD wziąl Batmana. W UD kreci mi sie w glowie na rolercosterze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/news/2016/10/26/grales-na-vr-podczas-growych-imprez-sprawdz-czy-nie-masz-opryszczki.shtml

 

Cytuj

Najczęściej gogle do wirtualnej rzeczywistości można wypróbować podczas growych imprez, takich jak chociażby Warsaw Games Week czy PGA. Tam sprzęt jest jednak testowany przez wielu użytkowników, więc po każdym użyciu wyciera się urządzenie w celu uniknięcia chociażby chorób czy po prostu wytarcia części makijażu poprzedniczki. Nie zawsze się jednak udaje. Jak donosi jeden z YouTuberów, Drift0r, który został zaproszony na podobną imprezę, na goglach przy jednym stanowisku zagnieździła się opryszczka oczna. Informację przekazał mu jeden z deweloperów, który potwierdził, że jego kolega po fachu dostał opryszczki

 

Jednym słowem, sam syf :pazura:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kumple nie będą testować, co niektórzy mogą mieć nawet Hiva :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie mu lecieć krew z nosa i później ktoś po nim założy z rana na czole to może się zarazić HIV.

Redmi Note 3 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@druzil28 Na szczęście nie mam takich dolegliwości :) 

 

@dragonosi Demko UD mną pozamiatało i dziś będę próbować full wersji. Swoją drogą pograłem troszkę w demko Driveclub i też nie odczułem żadnych mdłości. Aczkolwiek faktycznie jest to gra dość niewyraźna. Mimo wszystko dobrze się przy niej bawiłem :1_grinning: (chyba jestem jakiś dziwny).

 

Moim zdaniem kupując VRki trzeba mieć na uwadze to jaki obraz się dostanie. Ja byłem tego w pełni świadomy i nawet Here They Lie mi pasuje. Więc zastanawiam się czy nie zakupić pełnej wersji.

 

Ale jedno musze powiedzieć. Sprawdziłem demko Kitchen. Prawie głowę wbiłem w oparcie siedzenia tak się przestraszyłem. I już na dzień dzisiejszy wiem że najpierw ogram wersje VR bo doświadczenie wgniata w fotel. A dopiero później mogę sobie spróbować wersje na TV. No cholera siedziałem na tym krześle tam jak nic :1_grinning:

 

Dodatkowo bardzo zdziwiłem się odnośnie Untill Dawn. Widząc urywki gry jakoś nie ciągnęło mnie do tego tytułu. Zwłaszcza wyobrażenie że tylko siedzi się w wagoniku...  pfff co tu może być ciekawego. Wczoraj jednak zmieniłem zdanie! Już samo intro mnie przestraszyło :24_stuck_out_tongue: Plus to co tam się dzieje w okularach. Aż moja kobita się nakręciła i dzisiaj ogrywamy z move :) 

 

Co do Batmana to boje się go kupować bo jest bardzo krótki? Są tam jakieś motywy poza rozwiązywaniem sprawy które robią efekt WOW?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje m sie ze gry typu batman daja najwiecej radochy. To nie jest bijatyka , tylko gra logiczno-przygodowa.  Jak ktos lubi rozkminiac jak otworzyc sejf nie majac klucza to bedzie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×