Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym male sprostowanie napisac odnosnie tych 2mld $$

 

Cytujac time.com (http://time.com/37842/facebook-oculus-rift/)

 

The deal includes $400 million in cash and $1.6 billion in Facebook stock, as well as an additional $300 million if Oculus meets certain performance targets.

 

 

Tak wiec mamy i tak kupe kasy w postaci 400 milionow $$ ale reszta to wartosc w akcjach. Tak wiec wiekszosc kwoty jest plynna a nie stala. Bo cena akcji moze wzrosnac a moze tez i w dol poszybowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie były to pieniądze w gotówce. No, ale wątpię aby akcje fejsbuka drastycznie spadły. :D Dlatego też pisze się o tych 2mld dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony cieszy to, że technologia została kupiona za tak wielkie pieniądze, ponieważ widać jakie nadzieje są z tym wiązane. Teraz w to wchodzi Sony, a inne firmy raczej nie będą tego tylko biernie obserwować.

 

Z drugiej strony smuci fakt, że kupił to Facebook. Najlepiej spokojnie obserwować te okulary. Jak nie Oculus, to Project Morpheus... Uważam, że powstaną jeszcze okulary od innych firm. :)

Wielkie pieniądzę ? Za zwykłą aplikację (What's App) dali 19mld $ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie pieniądzę ? Za zwykłą aplikację (What's App) dali 19mld $ :)

 

Tylko, że kupując what's app dostali duża bazę numerów telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z którymi nic nie mogą zrobić, jeżeli nie zmienią regulaminu aplikacji i nie uzyskają odpowiedniej zgody właścicieli na przesyłanie reklam itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak powód tak dużej kwoty za aplikacje jest znany. :)

 

Ok, koniec offtopa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj oj to będzie przecież miazga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie taki sam mindfuck jak Move, Book of Wonders, albo klasyk w postaci Virtual Boya :)

Sory, ale nikt mi nie wmówi, że siedzenie parę godzin z ekranami kilka centymetrów od oczu nie będzie męczyć.

Druga sprawa to wsparcie, czyli rzecz najważniejsza. Już teraz jest o tym cicho i serio, sam o tym już zapomniałem. Wieczna faza produkcji, kilka gier na krzyż, czyli standard do jak najszybszej śmierci naturalnej.

3D nie przeszło, a co dopiero to.

Wybaczcie pesymizm, ale zamiast pakować kasę w infrastrukturę sieciową i poprawiać stabilność, polepszyć usługi, rozwijać konsolę poprzez coraz lepszy soft, to topią hajs w czymś takim...

Jak to coś będzie wspierane rok albo dwa po premierze przez praktycznie każdą grę to zmienię zdanie, na chwilę obecną, od wielu wielu lat, zwykły telewizor (tyle, że teraz większy) wciąż jest najwygodniejszym medium.

PS.

Tak, wiem że trzeba inwestować w nowe technologie. Z tym, że tak jak mówię, hajs wpakowany w to mógł być znacznie lepiej spożytkowany. Aż dziwne, że MS nad niczym swoim nie pracuje, być może wiedzą jak to się skończy. Może prędzej nawet niż się zaczęło?

Sorki za biadolenie. Tego typu gadżety mnie nie kręcą :) Wygodny fotel, duży TV, pad w łapie, stabilne łącze, to wszystko co mi do szczęścia wystarczy.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zgadzam sie z tym co napisał Patricko.

Podejście sceptyczne pozwala sie nam miło rozczarowac, hurra optymizm i wysokie oczekiwania tylko pogłębiają poczucie zawodu na danym produkcie.

To ze nie miałem vr na głowie nie znaczy ze nie powinniem wyglaszac opinii, te formuluje na bazie danych historycznych oraz własnych doświadczeń.

HMZ czyli okulary projekcyjne od Sony chyba nie sprzedawały sie najlepiej choć dokładnych danych nie znalazłem, cena na poziomie 5k pln tez mogła być hamulcem a jednak Sony wydało aż 3 wersje.

Co do zmęczenia oczu to może to sie różnic miedzy użytkownikami. Mnie conajmniej pare gier w 3d przypadło do gustu wyglądało fajnie ale niestety mając bliżej niż dalej do 40 kiedy to oczy juz sie trochę zgodnie z wiekiem zużyly 3d powoduje u mnie silne zmęczenie narzadu wzroku a do tego wysychanie oka, tak więc obecnie jesli są gry z 3d odpale pogram 15-20 minut i wyłączam ten wynalazek.

To o czym sie nie mówi i co jest niewiadoma to czy rozwiązania takie jak okulary projekcyjne czy vr bedą miały wpływ na wzrok w rozrachunku długoterminowym. Czyli czy wzrok nie bedzie pogarszał sie szybciej u osób które bedą używać tych urządzeń stosunkowo długo.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo HMZ było/jest produktem, który jest wypuszczany w bardzo ograniczonej ilości. Na Polskie przypada parę sztuk (ale to jest Polska:D)

Cena jak cena, ale dostajesz obraz w super jakości OLED + dużo CALI i najlepsze 3D vs TV i Kino (tak piszą w recenzjach)

 

Jedyny minus to ograniczona widownia do jednej osoby:D W sam raz dla kawalera:)

 

Sam o HMZ myślałem, ale posiadam wadę wzroku (-1 i -1,25) nie jakaś duża, ale jednak. A soczewki nie podpasowały mi. Chociaż jak dobrze kojarzę od modelu T2, można regulować ostrość obrazu pod wadę wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie PM interesuje dość mocno - głównie dlatego, że zakup dużego TV o dobrych parametrach a nie modelu budżetowego to wydatek spokojnie ponad 5000 zł do nawet 8-10000 jeśli chcemy coś z dobrą jakością obrazu i większymi możliwościami (niestety ale zwykłe LED-TV w niskich cenach są strasznie słabe jeśli chodzi o obraz i dźwięk.... już stare LCD lepiej świeciło niż te nowe LCD-LED...) oraz lubię bajery  :biggrin:

 

Co do HMZ-Tx i jego marnej dostępności - to akurat zasługa kretyńskiej polityki Sony odnośnie sprzętu premium - po prostu nigdzie go nie ma na stanie i można tylko zamówić na żądanie w celu zakupu. Jak ma być coś nowego popularne i chętnie kupowane skoro większość osób nie wie o istnieniu tego? a nawet jeśli wie to trudno żeby kupować coś w ciemno czy polegać tylko na recenzjach w sieci - a te swoją drogą w przypadku HMZ są zwykle bardzo pozytywne jednak. Sam miałem przez pewien okres czasu nawet chęć na taki hełm ale nie będę kupował czegoś za 4 czy 5 tysięcy w ciemno....  

Przypadek HMZ-T nie jest odosobniony w Sony - to samo było/jest np. ze słuchawkami premium. Jak kupowałem swoje słuchawki jakieś 2 lata temu to też nigdzie ch praktycznie nie było i miałem ściągane na specjalne zamówienie. Fakt, tanie nie były i pewnie dlatego tylko na żądanie ale jak się miały sprzedawać skoro nigdzie nie mieli nawet jednego pokazowego modelu i to mówię o salonach Sony... te słuchawki widziałem tylko raz kilka miesięcy przed ich zakupem i później już nigdy nie było modelu pokazowego (jakby był 1/kraj cały)

 

Wracając do Morfeusza to jak dla mnie najważniejsze kryterium to waga - póki całość nie będzie ważyć podobnie do aktywnych okularów 3D to nie widzę długich godzin z tym na głowie choćby nie wiem jak wygodne nie było mocowanie... 

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie PM interesuje dość mocno - głównie dlatego, że zakup dużego TV o dobrych parametrach a nie modelu budżetowego to wydatek spokojnie ponad 5000 zł do nawet 8-10000 jeśli chcemy coś z dobrą jakością obrazu i większymi możliwościami (niestety ale zwykłe LED-TV w niskich cenach są strasznie słabe jeśli chodzi o obraz i dźwięk....

dzwiek z tv? Jak stac mnie na tv za 5000 zl to do kina domowego mam go podlaczonego. Dzwiek z glosnikow tv, nie dziekuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddzielna firma pracuje nad dokładką "maską" którą będzie można dołączyć między innymi do  Samsung Gear VR, Project Morpheus oraz Zeiss VR One  Pozwala ona na odczuwanie różnych zapachów, powiewu wiatru czy  kropli deszczu

http://www.vrhunters.pl/maska-zapachowa-feelreal/

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas IEM miałem okazję sprawdzić konkurencyjny dla Morfeusza Oculus wersja przed ostatnia... całkiem to fajne moim zdaniem a morfeusz ma mieć lepszy ekran (OLED 120hz+ FHD)
i być lżejszy więc może być całkiem niezły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cos wycieklo... nie wiadomo czy to prawda

Prosze traktowac jak plotke:

 

 

MORF_CENA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda to słuch o tym zaginie szybciej niż im się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda to słuch o tym zaginie szybciej niż im się wydaje.

 

Dodaj do tego jeszcze hit ktory wkleil DaraS

 

 

I bedzie obraz umiarkowanego i duzo nizszego od spodziewanego sukcesu ;) (<----- to jest taka korporacyjna gownogadka ktora w sposob kreatywny opisuje porazke, poki ta nie jest tak ogromna ze nie sposob juz tego ukrywac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie chcę krakać ale ta cena wydaje mi się za niska.

Sony ma już w swojej ofercie tzw. "okulary projekcyjne" (Sony HMZ-T3W), które mają gorsze parametry a kosztują znacznie więcej (około 1000$).

Nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalne ujawnienie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego jeszcze hit ktory wkleil DaraS

 

 

I bedzie obraz umiarkowanego i duzo nizszego od spodziewanego sukcesu ;) (<----- to jest taka korporacyjna gownogadka ktora w sposob kreatywny opisuje porazke, poki ta nie jest tak ogromna ze nie sposob juz tego ukrywac)

 

Hmm, nie chcę krakać ale ta cena wydaje mi się za niska.

Sony ma już w swojej ofercie tzw. "okulary projekcyjne" (Sony HMZ-T3W), które mają gorsze parametry a kosztują znacznie więcej (około 1000$).

Nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalne ujawnienie ceny.

 

 

 

niekoniecznie: Sony mówiło jakiś czas temu, że nie chcą by PM kosztował nie wiadomo ile i celują w cenę konsoli max. Za 5k a tyle kosztuje HMZ nikt im tego nie kupi ale za 1600-1800złotych

to już będzie dobra alternatywa dla badziewnych tv z niskiej półki.

Tu będzie OLED + FHD więc dobra alternatywa.

Ja tam jestem optymistycznie nastawiony do PM a cena 399€ jest realna

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Projekt Morfeusz nie zapowiada dla siebie poważnych gier. Taka sama sytuacja jak z Move :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem ze zaimplementuja to w najnowszych strzelaninach i wyscigowkach, i ewentualnie pomyślą nad tym w postaci bezplatnych/platnych dlc do wybranych starszych tytułów - nie we wszystkich grach sterowanie gliwa powinno być obecne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×