Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie gry here they lie.  Grał ktoś może ? Warte zagrania ? Narazie posiadam Until down rush of blood i jestem w szoku jakie wrażenia sprawia ta gra :1_grinning:

Edytowane przez strejcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem warte zagrania, ale grafa słaba mimo to dobrze wpisuje się w szare otoczenie i projekt miasta, za to klimat pojechany. W sumie to jedna z dłuższych gier około 3,5 h do 4h. Moja ocena to 7,5/10. Gra dzieli się na dwa etapy; miasto i metro. Wg mnie gra nabiera rumieńców w metrze pełen odjazd. ktoś brał niezłe prochy żeby tą grę zrobić, oczywiście pełna lokalizacja polska. Nie wszystkim przypadnie do gustu, jednego zauroczy drugi powie crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na prosiaczku w playstation World, driveclub i jest duża różnica w szczegółach ale jak włączyłem demo call of duty to szczena mi opadła tu widać naprawdę duża różnice w grafice myślę że warto zmienić na pro dla vr tv jeszcze nie mam 4k ale zamierzam w przyszłości kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie kupiłem pro i po dwóch dniach nie wytrzymałem i dokupiłem vr :1_grinning: i jestem mega zaskoczony :1_grinning: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kendo napisał:

Grałem na prosiaczku w playstation World, driveclub i jest duża różnica w szczegółach ale jak włączyłem demo call of duty to szczena mi opadła tu widać naprawdę duża różnice w grafice myślę że warto zmienić na pro dla vr tv jeszcze nie mam 4k ale zamierzam w przyszłości kupić

 

Według mnie Drivrclub na zwykłym PS4 jest niegrywalny. Rozdzielczość baaardzo niska pixel na pixelu aut nie da się rozróżnić. Jak jest na PS4 Pro? Tylko lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

 

na  pro szału też nie robi jest lepiej ale widać ze to nie tytuł pisany na vr tylko dopasowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie Drivrclub na zwykłym PS4 jest niegrywalny. Rozdzielczość baaardzo niska pixel na pixelu aut nie da się rozróżnić. Jak jest na PS4 Pro? Tylko lepiej?

Jeśli ty nie potrafisz rozróżnić aut w dc na zwykłej ps4, to ty może musisz zacząć nosić okulary, albo soczewki miałeś strasznie brudne. Nie przesadzajmy bo nie jest tragicznie, da się grać. Na pro jest lepiej zegary wydać w samochodzie, lusterka też już pokazują samochody a nie pixele. Jest lepiej ale bez rewelacji. Korci mnie ten robinson :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kendo no mnie też korci... ale cena co do długości gry odstrasza.

@strejcik Ja grę polecam. Mam zamiar przejść ją jeszcze raz dla alternatywnego zakończenia. Wczoraj włączyłem na chwilę by zagrać w pozycji stojącej :) Stwierdzam że w takie gry chyba lepiej stać bo większa imersja. Ale z drugiej strony momentami mnie zarzucało :24_stuck_out_tongue:

Sprawdź sobie demo czy taki obraz jaki tam jest CI będzie odpowiadać i czy nie będzie się robić mdło. Jeśli nie, to kupuj. Tu się człowiek czuje jakby trafił do jakiegoś alternatywnego świata psychodelicznego. Dość posępnego.

 

Pamiętajcie by sobie ustawić odległość soczewek w menu pleja. Ździebko poprawia to ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mareeku napisał:

Pamiętajcie by sobie ustawić odległość soczewek w menu pleja. Ździebko poprawia to ostrość.

Ta ja dwa dni temu dowiedziałem się o soczewkach w pleju rzeczywiście jak ustawiłem obraz jest ostrzejszy, a tak miałem domyślnie niby 2mm a robi różnice. Nie dziwie się ludziom że na standach niektórzy narzekali na ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dragonosi napisał:
4 godziny temu, Mareeku napisał:

Pamiętajcie by sobie ustawić odległość soczewek w menu pleja. Ździebko poprawia to ostrość.

Ta ja dwa dni temu dowiedziałem się o soczewkach w pleju rzeczywiście jak ustawiłem obraz jest ostrzejszy, a tak miałem domyślnie niby 2mm a robi różnice. Nie dziwie się ludziom że na standach niektórzy narzekali na ostrość.

 

2mm?

Gdzie to się ustawia?

Ja zakładam i jest ten guziczek do przesuwania tymi soczewkami do oczu. a w konsoli ustalam tylko pozycję i łapie ostrość poruszając całym sprzętem w górę lub w dół przy napisach. Co jeszcze można konfigurować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to schowane gdzies opcjach VR , podchodzisz do kamery i cie mierzy :). BTW, kupilem prosiaka dzisiaj i faktycznie jest bardzo duza poprawa wizualna, w sensie drugi plan ktory w kazdej grze byl mega niewyrazny i renderowany w 320x200 :22_stuck_out_tongue_winking_eye: wkoncu wyglada normalnie. No i zauwazylem jeszcze jedna rzecz na plus, mam duzo mniejsze mdlosci po takiej 2h sesji. Podejrzewam ze podblii troche fpsy i juz w glowie sie tak nie kreci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Masta20PL napisał:

 

2mm?

Gdzie to się ustawia?

Ja zakładam i jest ten guziczek do przesuwania tymi soczewkami do oczu. a w konsoli ustalam tylko pozycję i łapie ostrość poruszając całym sprzętem w górę lub w dół przy napisach. Co jeszcze można konfigurować?

wejdź w ustawienia, urządzenia dalej vr i masz tam masę opcji, zrobisz sobie fotkę, przy zdjęciu nie zapomnij o profesjonalnym mejkapie a potem wyregulujesz sobie oczy w vr. Jest różnica widać lepiej, bo odległość źrenic jest ustawiona domyślnie a tu każdy minimetr robi jednak różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 14 listopada 2016 o 17:05, strejcik napisał:

Mam pytanie odnośnie gry here they lie.  Grał ktoś może ? Warte zagrania ? Narazie posiadam Until down rush of blood i jestem w szoku jakie wrażenia sprawia ta gra :1_grinning:

Nie mam siły grać w to. Tytuł jest meeega.

 

Strach się bać, schiza I immersja na 100% jak lubisz horrory I twórczość Lyncha - zakup obowiązkowy!!!

 

 

Ja mam pytanie o Robinsona, ktoś grał I czy warto za 249 zł :24_stuck_out_tongue: dłuższe to od 5 godzin? Jest co robić czy to kolejny symulator chodzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za odpowiedzi :1_grinning: dzisiaj dokończyłem rush of blood na łatwym poziomie :1_grinning: wczoraj kupiłem drive club vr, i po tych opiniach które wyczytałem następnym zakupem będzie here they lie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączcie sobie w Littlestar VR,  Paranomal Activity ten krótki film :) Sami w pokoju, po ciemku, stojąc.

Ograł ktoś Robinson?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram. Jest ładnie, nawet bardzo. 3 różne tryby sterowania - ja gram na standardowym fps, po dłuższej sesji lekko mdli. W MediaMarkt za 209zł. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Warhammer vermitide ma dostać łatkę na vr, mnie cieszy bardzo gdyż jestem posiadaczem tego tytułu I chętnie przejdę raz jeszcze tym razem będąc tam! Chociaż gra jest tak intensywna I szybka że boję się efektu nudności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 14 listopada 2016 o 17:51, strejcik napisał:

no ja właśnie kupiłem pro i po dwóch dniach nie wytrzymałem i dokupiłem vr :1_grinning: i jestem mega zaskoczony :1_grinning: 

 

Poproszę o więcej porównania mam vr, tv hdr ale standardowe ps4. Różnica jest naprawdę dostrzegalna? Poproszę o jakieś subiektywne odczucie w zabawie I różnicy między ps4 a ps4 pro jeśli chodzi o vr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w VR różnica jest dostrzegalna odrazu. Na zwykłym PS4, od połowy pola widzenia, masz tekstury w najniższej rozdziałce + brak anizo. Skutkuje to tym, że w większości tytułów widać granicę ostr/nieostre. Na Pro - masz wszystko w wysokiej rozdzielczości (na tyle na ile wyświetlacz pozwala w VR). 

Jedyna różnica, której nie zauważyłem sam, to Driveclub, gdzie pograłem na PRO, a potem usilnie przez kilka dnisprawdzałem kiedy patch będzie - liczyłem na większy progress. 

A największa różnica na plus - Robinson. To nie te same gry na obu konsolach :)

 

Jak coś to pytaj.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tydzień temu z dwie,trzy osoby wspomniały tutaj o drobnych problemach zdrowotnych podczas/po użyciu VR.

Mam parę pytań odnośnie tej kwestii:

Jak ogólnie temat w tej chwili wygląda po ponad miesiącu od premiery ?

Negatywne efekty się pogarszają czy poprawiają z czasem użytkownia?

Jak wzrok się zachowuje po dłuższej grze?

Ktoś z was wymiotował ? (mnie kiedyś na oculusie DK2 zbierało się podczas gry/ po grze było wszystko ok, jakiś hardcorowy rollercoaster)

Było sporo artykułów o stanwczym zakazie stosowania VR dla osób u których wzrok się wciąż rozwija (bodajże poniżej 15 albo 12 roku) czy ktoś tutaj w tym wieku stosował VR (lub dawał dzieciom) ?

Jak z prowadzeniem pojazdu po dłuższej grze ?

Jak mają się nudności do ewentulnageo posiadania różnych chorób lokomcyjnych lub o podobnej naturze. (chociaż tutaj ciekawa sprawa, ja nie miałem nigdy żadnej choroby lokomocyjnej, morskiej (fale do 2 metów) czy też lęków, a jednak zbierało mnie przy VR o słabej ostrości (niedostosowany samsung vr), z kolei na tym samym sprzęcie osoba która miała choroby lokomocyjne nie odczuwała żadnych skutków ubocznych. Niestety VR miałem tylko 4 razy na głowie, więc może to był jednorazowy przypadek. Na PS VR u mnie było wszystko ok :-)

 

Jak tam symptomy choroby VR, któś z was miał/ma :

  • zawroty głowy
  • oszołomienie
  • uciskiem w górnej części jamy brzusznej
  • podwyższona potliwość
  • nudności
  • bóle głowy
  • zawroty głowy
  • zaburzenia równowagi
  • apatia
  • senność
  • ograniczone zdolności do koncentracji ?

Jeżeli ktoś ma symptoby choroby VR to jak długo je odczywa/odczywał ?

 

I ostatnie odważne pytanie, odciął się ktoś z was od świata zewnętrznego na bardzo długi czas (np 1 dzień) ? Chyba brakuję odpowiedniej gry na to...

 

 

Szeroko opisany temat mile widziany :-)

 

 

I taka ciekawostka:

"Zastosowania sprzętu VR daleko wykraczają poza gry wideo. Przykładem jest kontrowersyjny projekt The Machine To Be Another, w trakcie którego uczestnicy mogli sprawdzić jak czuliby się w ciele płci przeciwnej." foto:

http://images.eurogamer.net/2013/articles//a/1/7/4/5/2/0/9/another.jpg.jpg/EG11/resize/300x-1/quality/80/format/jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez zxcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej wszystko ok. Jedyne dziwne poczucie się to w Drive Club ale to przez to że podczas jazdy wychylałem głowę przez szybę oglądałem się do tyłu itd.

  • podwyższona potliwość jedynie po jakimś czasie około 2h czuję że muszę zdjąć kask bo robi się niekomfortowo, ale zaraz wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę na Robinsonie zawiodłem, ale mi ogólnie gry z zaawansowaną eksploracją nie podchodzą... Ale postaram się obiektywnie:

 

PLUSY:

+ grafika. Najlepsze co dotąd wyszło pod tym względem na vr

+ fajna interakcja z otoczeniem (wspinaczka, zjazdy na linie etc.)

+ widoki, świat, immersja

+ klimat, wiadomo

 

MINUSY:

- fabuła, albo jej brak

- ogólna monotonia; chodzisz, oglądasz, naprawiasz, chodzisz, oglądasz, podnosisz, chodzisz, itd itp...

- fatalna mapa, pod tym względem to tragedia, żadnych oznaczeń, wskazówek, nie wiesz nawet gdzie dokładnie się znajdujesz, wszystko na czuja

- brak obsługi move o co się aż prosi

 

Generalnie jak ktoś nie napalony, to spokojnie może poczekać na zniżkę. Dodam jeszcze, że przy żadnej grze nie miałem nudności, tutaj zwymiotowałem. Na kacu bo na kacu ale zwymiotowałem po godzinnej sesji ;) Inna sprawa, ze fajjnie zrobili że są 3 "systemy" obracania się, więc można efekt nudności zniwelować. Reasumując wszystko jak najbardziej na tak i fajnie, że VR w końcu ma coś pełnoprawnego, ale jednak bez ochów i achów :)

 

Wstępna ocena (za sobą mam 3-4 godz grania, z łącznych ośmiu podobno): 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energej bawi się headsetem VR :1_grinning: 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×