Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

@up - wczoraj na allegro właśnie przeglądałem oferty wypożyczenia. Około 70-80 zł na dobę. Chyba sam z tego skorzystam :)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przeglądałem ale wyglądają średnio profesjonalnie dla mnie. Trzeba by sprawdzić jak wyglada umowa, czy jest ubezpieczenie bo nie uśmiecha mi się potem z gościem użerać ze mu sprzęt zepsułem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, coraz więcej gier wychodzi na vr,  czy warto już kupić? Zastanawiam się mocno,  najgorsze to to że nie mam gdzie przetestować. Cena raczej nie spadnie,  a może  już  pracują  nad vr pro heh :).  Co radzicie wstrzymać się  jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej? Gdzie? Poza RE to chyba nic ciekawego nie wyszło.

Dla mnie zbędny zakup za takie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE,  teraz czytam że Dirt jest zadowalający.  A umówmy się,  wszystkich gier  w jeden miesiąc bym nie kupił. Kusi ale kasa duża  najchętniej bym wypożyczył ale z tym raczej słabo. 

Może  nie spieprzą tej technologii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
O 18.02.2017 o 23:32, stanptr napisał:

Witajcie, coraz więcej gier wychodzi na vr,  czy warto już kupić? Zastanawiam się mocno,  najgorsze to to że nie mam gdzie przetestować. Cena raczej nie spadnie,  a może  już  pracują  nad vr pro heh :).  Co radzicie wstrzymać się  jeszcze? 

Warto, mam i się świetnie bawię, RE VII vr zamiata. W tym roku z takich większych produkcji to ace combat, golem,far point, poza tym jest w co grać. Nigdy nie lubiłem ściganek a na vr, drivrcluba ogarnąłem całego. Teraz przyjdzie czas na dirta. Z tego co wyszło w 2016 polecam until dawn, reza, ps worlds, eve valkyrie i gun jack, świetny psychodeliczny klimat here to lie, Rigs tez mi przypasił. Poza tym filmy możesz sobie oglądać jak w kinie, na yotube działają filmy 360 więc jest dużo do roboty. Masz kasę nie żałuj tylko kupuj, pieniędzy do grobu nie weźmiesz.

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś z was diirt rally vr jeli tak to jak się to ma do drive cluba graficznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie testowałem ale piszą na redicie ze wyglada bardzo dobrze ze nawet lepiej niż dc vr. W sensie ze zrobili to porządnie a podobno w dc było to trochę na odwal się.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

EDIT: tylko jak nie lubisz samochodowek to weź pod uwagę ze diet to jest dość hardcorowa gra dla fanów rajdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po RE7 na VR - w końcu gra wróciła do korzeni jak sprzed nastu lat :) - grało się po pierwsze z przyjemnością a pod drugie efekt WOW jest niesamowity z powodu imersji w VR. Aczkolwiek po 2 godzinach grania miałem lekkie nudności za każdym razem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś rozwiązanie jeżeli chodzi o Sony VR i TV z HDR?
Problemy są dwa.
 
1. Sygnał przepuszczony przewodem HDMI przez Sony VR (nawet jeżeli są wyłączone) uniemożliwia wyświetlanie na TV z HDR gier obsługujących HDR w HDR.
2. Aby wyeliminować problem powyżej, trzeba przełączać przewód HDMI z konsoli bezpośrednio do TV. To krótka droga do uszkodzenia układu HDMI tak jak to często zdarzało się w przypadku PS3.
 
Kolejna sprawa, czy ktoś już eksperymentował z podłączaniem Sony VR do PieCa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Duracel1974 napisał:
Macie jakieś rozwiązanie jeżeli chodzi o Sony VR i TV z HDR?
Problemy są dwa.
 
1. Sygnał przepuszczony przewodem HDMI przez Sony VR (nawet jeżeli są wyłączone) uniemożliwia wyświetlanie na TV z HDR gier obsługujących HDR w HDR.
2. Aby wyeliminować problem powyżej, trzeba przełączać przewód HDMI z konsoli bezpośrednio do TV. To krótka droga do uszkodzenia układu HDMI tak jak to często zdarzało się w przypadku PS3.
 
Kolejna sprawa, czy ktoś już eksperymentował z podłączaniem Sony VR do PieCa?

 

Problem znany od premiery PS Pro. Do tej pory nie pojawilo sie jego rozwiazanie.

I wiekszosc zgadza sie ze to  blad na etapie projektowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony? Bo ja nie :-P

Było pewne, że to umrze jak Move lub 3D.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było pewne jeszcze zanim to powstało. Jednak jakiś tam plus, że przynajmniej coś próbują co jakiś czas, jakiejś dziwnej technologii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale ja bym wolał, żeby te ciężkie pieniądze zainwestowane w kolejną klapę poszły w studia i utrzymanie przy życiu takiego Evolution, czy Liverpoolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech PD kopną w dupala, nawet nie chce wiedzieć ile tam kasy utopiono,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami swoje sprzęty uśmiercają nie robiąc na nie gry. Wmawiając przy tym, że gracze z nich nie korzystają kiedy gracze z nich nie korzystają, bo nie ma gier. Typowe błędne koło.

Nie robimy gier na Vitę, bo ludzie nie grają na Vicie kiedy ludzie nie grają na Vicie, bo nie ma gier. Słowo Vita można zamienić z 3D, Move lub Kinect. Wyjdzie na to samo.

Boję się, że HDR może skończyć podobnie. Fajna nowa technologia którą ciężko w pełni wykorzystać kiedy teraz wsparcie posiada kilka gier na krzyż i kilka filmów. Po dwóch latach ciekawe jak będzie to wyglądało. Znowu dostaniemy błędne koło?

 

Swoja drogą lubię bardzo 3D w swoim TV. Oglądałem bardzo dużo filmów i grałem w gry jak tylko były w 3D. Ale niestety... Wiadomo co się stało :-P

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HDR będzie inna sytuacja. Jego implementacja nie wymaga dodatkowej mocy obliczeniowej, więc nie wymusza jakichś dodatkowych kompromisów ze strony dewelopera. Sama technologia nie wymusza robienia specjalnych gier, bo dzięki HDR każdy rodzaj gry zyskuje. W przeciwieństwie do 3D i VR nie powoduje też u niektórych bólów głowy, czy wymiotów, nie wymaga dodatkowego hardware'u poza kompatybilnym telewizorem (a teraz większość TV 4K i tak obsługuje HDR). No i w preciwieństwie do Move, Kinect i VR nie ma tego problemu, że "wracam po całym dniu z pracy i ostatnie co mam ochotę robić to użerać się z kalibracją urządzenia, które nie chce współpracowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszebor

 

Tak mamy tutaj  bledne kolo choc gier na VR jak sprawdzalem w store i na metacrtic to jest calkiem sporo z tym ze to gra z nazwy bo wiekszosc to pierdolki jakies.

 

Nawet Farpoint po reckach wyglada dla mnie dziwnie przez ograniczenia technologii - te sceny gdzie jestes atakowany przez pajeczaka ktory leci na Ciebie a jak juz jest po twojej lewej czy prawej stronie troche za toba, to pieknie rakiem wycofuje w twoje pole widzenia (bo przeciez nie mozesz stac tylem do kamery) mnie nie przekonuje.

 

Choc nie ukrywam ze rozwazam zakup VR box v2 toz to kosztuje w porywach 10eur dziala z mobilkiem, tyle za demo technologii i pewnie drugie tyle na "gry" to moge zaryzykowac, jak sie nie spodoba to pogonie za piataka :);)

Co wiecej to wlasnie taniocha (czyli wszystko oprocz PS VR, Oculusa,  Vive i Samsung Gear) ma ponoc 43% udzialow ilosciowych w rynku, co powinno owocowac wieksza iloscia zawartosci na mobile jako badz co badz wiodaca platforme. A sam wierze ze nawet z ogromnymi ograniczeniami tej technologii w formie telefon jako wyswietlacz mozna zrobic fajne rzeczy, szczegolnie ze calosc jest przenosna i pozbawiona kabli.

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia że swojego PS vr dziś sprzedałem obejrzałem E3 i zobaczyłem że jest słabo z grami na przyszłość. Świetnie się bawiłem na vr ale wysyp popierdół i brak konkretów sprawił taką a nie inną decyzje. Ponadto męczyła mnie ta kabloteka i przełączanie kabla żeby mieć hdr. Po 7 miesiącach użytkowania stwierdzam że mimo wszystko było warto i może kiedyś wrócę do tego jak się pojawi wysyp konkretów. Ale patrząc na to co się dzieje w segmencie vr nie ciekawie to wygląda. Oculs zdycha-sprawa sądowa. HTC vive sprzedaż stoi w miejscu. Wieże w to jeszcze ze PS vr ma szanse się odbić jeśli bedą gry. Jęsli nie technologia zdechnie i za 5, 10 lat znów będzie do niej powrót .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dragonosi napisał:

Przyznam się bez bicia że swojego PS vr dziś sprzedałem obejrzałem E3 i zobaczyłem że jest słabo z grami na przyszłość. Świetnie się bawiłem na vr ale wysyp popierdół i brak konkretów sprawił taką a nie inną decyzje. Ponadto męczyła mnie ta kabloteka i przełączanie kabla żeby mieć hdr. Po 7 miesiącach użytkowania stwierdzam że mimo wszystko było warto i może kiedyś wrócę do tego jak się pojawi wysyp konkretów. Ale patrząc na to co się dzieje w segmencie vr nie ciekawie to wygląda. Oculs zdycha-sprawa sądowa. HTC vive sprzedaż stoi w miejscu. Wieże w to jeszcze ze PS vr ma szanse się odbić jeśli bedą gry. Jęsli nie technologia zdechnie i za 5, 10 lat znów będzie do niej powrót .

 

Sprobowalec oceniles podjales decyzje o sprzdazy - Twoj wybor nikt bic nie bedzie :);)

 

Ile sony tego sprzedalo ponad 1mln tak? dobra  niechaj nastapi cud i sprzedadza jeszcze jeden - to bedzie 2mln na ile sprzedanych  konsol? To jest nisza. (patrz powyzej @Wszebor i moj post o blednym kole)

Zeby Sony mialo szanse to musialo by sie otworzyc na PC - najtanszy  VR na PC ktory dziala. mimo ograniczen w stosunku do Oculusa czy Vive mialby szanse, zagarnac wiekszy procent rynku.

Vive mialo dobry pomysl - bycie w VR full room experience - ale tutaj w tym fajnym pomysle tkwi problem - ilu graczy  ma wlasnie "jasnikie" w ktorych moze to zainstalowac. A rozkladanie i skladanie calego sprzetu zeby pograc 2h sesje i potem znow to samo troche odrzuca.

 

Wez pod uwage ze bylo na E3 cos wspomniane o tym ze Sony planuje rozwijac VR (sprzetowo, chyba w jakims  wywiadzie z Cernym czy moze kolesiem od innowacji) i tutaj pojawia sie kolejny problem, ile osob z  tych 'early adopters' kupi sprzet ponownie, jesli zajda wiecej niz kosmetyczne zmiany (sposob lokalizowania gracza,  precyzja) to kompatybilnosci nie wroze. I tutaj sa w potrzasku wypuszczenie za rok dwa czegos duzo lepszego skoro pierotny pomysl nie przebil sie pod strzechy moze zaowocowac jeszcze mniejsza sprzedaza i bardziej ostroznym podejsciem konsumentow.

 

To co wywoluje usmiech na mej twarzy to ci wszyscy z dupy anal-itycy co wrozyli 1 miliard zyskow z  VR w roku 2016.... Ja rozumiem ze kowalski interesujacy sie nowymi technologiami wsiada  do hype train, ale zeby masa firm ktore klada na szale swoja wiarygodnosc? (bo zakladam ze firmy analityczne ocenia sie po tym jak trafnie dokonuja analiz).

 

VR musialby dojsc do poziomu prostego w uzyciu akcesorium - jak pad - plug and play, lub  powiedzmy jak  kierownica.

 

Do tego ze sie powtorze Sony dalo dupy po calosci z tym ze trzeba przelaczac  kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MagEllan napisał:

Do tego ze sie powtorze Sony dalo dupy po calosci z tym ze trzeba przelaczac  kable.

 

No to był jeden z większych błędów jak nie największych. Sprawe uratowałyby bezprzewodowe vr bo wyciągania gogli i rozkładanie kabla tez nie pomagało. Jednak jakość grafiki i rozdzielczość była wystarczająca. Gwoździem do trumny może być brak dużych firm które by robiły duże tytuły na vr. Farpoint pokazał że takie COD by się świetnie sprawdziło na vr. Parę takich tytułów sprzedaż gogli murowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te gogle były bezprzewodowe to by kosztowały pewnie nie 1800 a 6k jak sony Hmz t3w w dniu premiery i ludzie by wtedy narzekali że bateria krótko trzyma .

Co do samych gogli ja tam się świetnie bawię  i nie zamierzam sprzedawać. 

Sony robi błąd że nie promuje tego sprzętu , bo każdy kto do mnie przychodzi zbiera szczękę z podłogi

Edytowane przez sibas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby te gogle były bezprzewodowe to by kosztowały pewnie nie 1800 a 6k jak sony Hmz t3w w dniu premiery i ludzie by wtedy narzekali że bateria krótko trzyma .

 

Co do samych gogli ja tam się świetnie bawię  i nie zamierzam sprzedawać. 

 

Sony robi błąd że nie promuje tego sprzętu , bo każdy kto do mnie przychodzi zbiera szczękę z podłogi

...Ale nie uświadamiasz ich wychodząc że ograli na to już wszystko co wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×