Skocz do zawartości
Zernat

Blokada regionalna, DLC a Amazon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was pytanko odnośnie gier z zagranicy na PS3, DLC do nich i ogólnie ich funkcjonowania. Na internecie natrafiłem na sporo legend i różnych opinii, dlatego chciałbym zasięgnąć również waszej, aby zminimalizować potencjalne straty pieniężne Winking.png

Mianowicie znalazłem takie oferty:

 

http://www.amazon.com/Killzone-Trilogy-Collection-Playstation-3/dp/B008PQU3E4/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1396134680&sr=8-2&keywords=killzone

 

http://www.amazon.com/God-War-Saga-Collection-Playstation-3/dp/B008CP6MA2/ref=pd_bxgy_vg_text_z

 

Jak widzicie, są one z Amazonu z USA. Tutaj pojawiają się moje dwa pytania, a nawet trzy.

1. Czy w tych grach (w tych częściach na które wyszedł) będzie dubbing Polski ? Czy może żeby mieć Polski dubbing to powinienem poszukać takiej samej edycji ale w np. Brytyjskim Amazonie ?

2. Do KillZone'a dodają kody DLC, słyszałem, że na zagranicznych wersjach gier (spoza Europy) nie działają DLC na Europejskich kontach.
Więc wnioskuję, iż w KZ sobie pogram, po singlu i po multiku ale kodu DLC już nie aktywuję i map do multi z PSS'a też NIGDY nie kupię ponieważ, Europejskie DLC z Europejskiego konta PSS nie będą działać na tej wersji gry, tak ?

3. No i te same dwa pytanka tylko odnośnie wersji z Amazonu Brytyjskiego :P

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytania były ale może moderator ci nie usunie :D

 

1)z AMAZON USA PL nie będzie na 99,999%, z amazon uk w wielu grach jest pl, killzone3 zdaje się ma płytkę 1/europę więc pl być powinien.

 

2)kody na rynek usa musisz zrealizowac na profilu PS3 założonym na region USA co jest banalne. podobnie z dlc- musisz je kupić dla gry z usa na PSS USA

grać możesz potem na swoim głównym

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki wielkie :)))

A jak jest z kodami na DLC (i kupnem DLC) dla gier z Amazon.co.uk czyli Brytyjskiego ? Działają normalnie ?

 

Czy jest gdzieś jakaś strona bądź lista gdzie były by wypisane gry z językiem Polskim z zagranicy (prócz tej listy na tym forum) ?

 

Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety zakupiłem Season pass do TLoU w amazon USA i mimo że na amerykańskim koncie wpisałem to dodatki nie działają :(  Znaczy się pobrałem DLC na dysk ale nie da się zagrać bo wyskakuje komunikat że muszę kupić ten dodatek na polskim koncie. Także przestrzega przed kupowaniem dodatków na amazon, gdyż mają blokadę regionalną.

 

Jak ktoś ma amerykańską wersje tej gry mogę udostępnić slota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest już takim temat, to skorzystam.

Chcę się upewnić jak to jest z grami kupowanymi w Ameryce:

- jedyne potencjalny problem to taki, że DLC kupione z polskiego PSS nie będą miały tych samych nrów BLES i gra ich nie będzie widzieć, zgadza się?

- a jak jest z Vitą? Można śmiało kupować samą konsolę w Stanach/Kanadzie, czy lepiej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest już takim temat, to skorzystam.

Chcę się upewnić jak to jest z grami kupowanymi w Ameryce:

- jedyne potencjalny problem to taki, że DLC kupione z polskiego PSS nie będą miały tych samych nrów BLES i gra ich nie będzie widzieć, zgadza się?

- a jak jest z Vitą? Można śmiało kupować samą konsolę w Stanach/Kanadzie, czy lepiej nie?

-jak kupisz zarówno grę jak i DLC na amerykańskim PSS to nie będzie problemu, abyś zagrał w nią na swoim polskim koncie. Problem może wystąpić tylko w przypadku jak gra i DLC są z innego rejonu i lepiej tego unikać, choć wszystko zależy od gry. Ogólnie pudła mają oznaczenia BLES, BLUS itp., a cyfry NPEB, NPUB itp. ale zdarza się nierzadko, że gra w PSN ma oznaczenie pudełkowe (oczywiście zdarza się tylko w grach, gdzie wyszła również wersja pudełkowa) przykład pierwszy z brzegu Ni no Kuni z PSS to wygląda jak rip płyty BD, osobno gra, osobno filmy i oznaczenie gry pudełkowej. A co do BLESow to trzeba nawet na nasze uważać np. CoD: World at War, ma inny numer BLES na nasz rynek, a inny na rynek UK i trzeba kupić w PSS EU dobre mapy, bo łatwo można się naciąć i kupić do złej wersji.

 

-co do Vity to nie ma przeciwwskazań, nawet u nas z forum ktoś miał Vite z Kanady, jedynie co to należy uważać na gry kupowane na konto US (czy inne niż nasze), bo owszem pograć pograsz, ale tylko na tym koncie, więc jak ktoś patrzy pod kontem trofików to swojego konta europejskiego/polskiego nie wzbogaci kupując grę na Vitę np. na koncie US. Może kiedyś to zmienią, bo to tylko kwestia softu, żeby dorobić logowanie się na innych użytkowników z menu konsoli, choć osobiście nie sądzę, aby miało to nastąpić, aczkolwiek chciałbym się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinniście także pamiętać o tym, że na paczki z USA jest nakładane CŁO. Jak w przypadku gier jeszcze to może przejść, tak w przypadku konsoli taka opłata zostanie w 100% nałożona przez urząd celny. No i wtedy podumowując cena wychodzi taka sama jak w Polsce, a może i nawet większa doliczając jeszcze koszty wysyłki. Lepiej dobrze się zastanowić i przekalkuować sobie wszystko przed zakupem.

 

Btw. w przypadku gier taka opłata może, ale nie musi zostać nałożona. W sumie wszystko zależy od celników. Z tego co pamiętam tylko paczki o charakterze "upominkowym" tj. niskiej wartości pieniężnej (ustalonej) nie podlegają tej opłacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinniście także pamiętać o tym, że na paczki z USA jest nakładane CŁO. Jak w przypadku gier jeszcze to może przejść, tak w przypadku konsoli taka opłata zostanie w 100% nałożona przez urząd celny. No i wtedy podumowując cena wychodzi taka sama jak w Polsce, a może i nawet większa doliczając jeszcze koszty wysyłki. Lepiej dobrze się zastanowić i przekalkuować sobie wszystko przed zakupem.

 

Btw. w przypadku gier taka opłata może, ale nie musi zostać nałożona. W sumie wszystko zależy od celników. Z tego co pamiętam tylko paczki o charakterze "upominkowym" tj. niskiej wartości pieniężnej (ustalonej) nie podlegają tej opłacie.

A orientujesz się jak jest z wywożeniem sprzętu/gier, trzeba się liczyć za jakimiś opłatami? Mowa oczywiście o racjonalnych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×