Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Skończcie głupoty pleść, bo aż szkoda słuchać.

Jak się Sony weźmie to poblokuje wszystkie konsole. Tak potrafią wykryć na których były kołki i tyle. To nie firma pana Janusza ogrodnika z grabkami na promocji, tylko ogromna rozwijająca się od kilkudziesięciu lat korporacja

Teraz przynajmniej będziemy mądrzy o nowe doświadczenie( ja też w tym siedzę) - kupujemy gry po normalnej cenie w pudełku, albo nie gramy w ogóle :D

Edytowane przez Spux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bana wyłapuje się np.za chargeback. Zasady tego są mniej więcej takie:

"Maksymalny termin zgłoszenia reklamacji zależy od tego, jaki jest powód chargebacka (a dokładnie kod zgłoszenia dokonywanego przez bank). I tak może to być odpowiednio 45, 60, 90, 120 i 540 dni od dnia wykonania transakcji. Przy czym dla większości powodów maksymalny termin wynosi „do 120 dni po planowanej dacie dostarczenia usługi„.

Są jednak takie sytuacje, gdy kartą płacimy np. za wyjazd wakacyjny, który będzie miał miejsce za 3 miesiące. W takich przypadkach zazwyczaj maksymalnym limitem czasu, jaki ma bank jest 540 dni od dnia wykonania transakcji, ale my na zgłoszenie reklamacji mamy 120 dni od planowanej daty dostarczenia usługi.

Można zatem przyjąć że jak do 120 dni od zakupionego ostatniego slota nie dostaniemy bana to możemy czuć się bezpieczni (pod warunkiem że konta które kupiliśmy nie były kradzione) :)

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sposobu na sprawdzenie czy te konta są z kradzioną kartą czy nie.

Kupujesz nielegalnego i taniego kota w worku.

Na chłopski rozum, czy gra która kosztuje 250-300 złoty na SENie ma prawo kosztować 90-100 złoty na Allegro bez przekrętu?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja sprawdzenia po zakupie. Dostajesz dane do logowania. Logujesz się na PC przez przeglądarkę i sprawdzasz historię płatności. Widzisz podłączoną kartę to oddajesz konto i ewentualnie wystawiasz negatywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sposobu na sprawdzenie czy te konta są z kradzioną kartą czy nie.

Kupujesz nielegalnego i taniego kota w worku.

Na chłopski rozum, czy gra która kosztuje 250-300 złoty na SENie ma prawo kosztować 90-100 złoty na Allegro bez przekrętu?

 

O ile sprzedawca jest uczciwy i ma kody PSN US z promocji to tak, da się przy wybranych grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja sprawdzenia po zakupie. Dostajesz dane do logowania. Logujesz się na PC przez przeglądarkę i sprawdzasz historię płatności. Widzisz podłączoną kartę to oddajesz konto i ewentualnie wystawiasz negatywa. 

 

Jest też opcja aby nie być cebularzem i kupować gry na promocjach albo w kilka miechów po premierach, ceny wtedy często są niższe od tych Waszych paserskich martwiaków :pardon: No ale do tego musielibyśmy się wszyscy urodzić w innym kraju :yes:

PS: Szkoda że Dynamite Monkey już nie wychodzi na światło dzienne, chętnie bym popatrzył jak wywala ten temat do kibla :sad:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robie tak jak piszesz, kupuje gry po 1-2 miesiącu po premierze albo na promocjach w USA. Ktoś po prostu pisał że się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sprzedawca jest uczciwy i ma kody PSN US z promocji to tak, da się przy wybranych grach.

Kody w sensie gry?

Są takie na handel?

Myślałem, że kody są tylko na doładowania/plusa i wersje promo gier cyfrowych dla recenzentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kody w sensie gry?

Są takie na handel?

Myślałem, że kody są tylko na doładowania/plusa i wersje promo gier cyfrowych dla recenzentów.

Np the last ouf us  http://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-games/the-last-of-us-remastered-ps4?mw_aref=b4a43cc4669c749fa6aff2201bb7bb27

Dodatkowo z 0,5 € zniżki można dostać jak się polubi fanpage na FB.

Edytowane przez wolly89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w US można gry kupić poza PSN w formie vouchera.

Na amazonie na przykład można kupić cyfrowe gry, są tez różne strony z promocyjnymi cenami.

 

Na przykład coś takiego:

http://gamedealdaily.com/playstation-4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no proszę myślałem, że takiego czegoś nie ma na ekosystemie PS.

Szkoda, że nie ma tak tego rozwiniętego jak na Steamie/GoGu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko PSN US takie coś ma.

Było o tym swego czasu głośno na oficjalnych kanałach i blogach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum, czy gra która kosztuje 250-300 złoty na SENie ma prawo kosztować 90-100 złoty na Allegro bez przekrętu?

 

Jak najbardziej, ja właśnie sprzedawałem w takich cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, ja właśnie sprzedawałem w takich cenach. 

 

Dziewicze konta bez dzielenia ich na 3? Bo to takie aukcje są najbardziej podejrzane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewicze konta bez dzielenia ich na 3? Bo to takie aukcje są najbardziej podejrzane ;)

No raczej , dokladal do biznesu bo chciał rozwijać polski gejming :-) :-) :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, martwiaki oczywiście. 

Edytowane przez Turin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc trzeba przeczekać te 120 dni i sie nie bedzie mialo bana :) jak dobrze

 

Doczytałem i za zrobienie chargeback jest ban konta (na ktorym byla podpięta karta), a nie konsoli. Sephirot dostał bana zapewne dlatego, że miał sporo kont na swojej konsoli z kradzionymi kartami. A więc, jak napisane było wcześniej, po 120 dniach jak sie nie ma zablokowanego konta lub bana to nic, oprócz w ekstremalnych sytuacjach ban na konto, dziać się nie powinno. 

Edytowane przez xladerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim życzliwym którzy zgłosili moją konsolę do Allegro serdecznie dziękuję.

Jak przystało na porządnych forumowiczów jesteście bardzo, ale to bardzo pomocni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seph sorry, że zapytałem o ten link :( Mogłem podpytać na gg... :(

Ludzka zawiść nie zna granic, co w połączeniu z typowym polaczkiem dało takie skutki... ehhh :/

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro mamy tutaj coraz lepszych strażników moralności i wiedzy na "temat" kont którzy nie zważają tak na prawdę co robią i ładują w ciemno że wiedzą co się dzieje, kto jest złodziejem, kto okradanym, domniemywam że wszyscy już posiedli tutaj wiedzę którą min, Sephi przekazał i dalszy byt tego tematu nie ma sensu.

Proponuje zamknięcie wątku i niech każdy radzi sobie sam a płacze na temat swoich nie trafnych zakupów wypłakuję w poduszkę.

Edytowane przez toreso
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to świnie. Bez obrazy dla zwierzat. A takich nadgorliwych to z forum bym wyp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×