Skocz do zawartości
Patricko

SHAREfactory

Rekomendowane odpowiedzi

IhGo5Ct.png

 

Temat przeznaczony do PYTAŃ związanych z użytkowaniem aplikacji ShareFactory.

Jeśli ktoś ma problemy, nie może czegoś zrobić lub zastanawia się jak coś zrobić, to pisać tutaj śmiało.

 

Pamiętajcie, że to nie jest wątek do chwalenia się swoimi projektami, od tego jest temat:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/79010-share-your-stuff/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę pierwszy zrobiłem szybki clip teraz nie wiem jak wrzucić to na Fejsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam opcji udostepnij? Nie lepiej wszystko zgrac na pendrive i od razu na YouTube dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skopiowac swoja muzyke na konsole skoro nie widzi ona mego zewnętrznego dysku ?:D

a dysk ma system plików fat czy ntfs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Jest to system plikow Microsoftu. Musisz dysk na fat32 formatować

Ewentualnie exFat ale nie jestem pewien czy zadziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh :biggrin: nie da rady zbyt wiele rzeczy na nim mam..
A nie ma innej metody na skopiowanie mp3 na konsole ? bez pendrive'a czy dysku :biggrin:
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to nie :laugh: w takim razie cały ten program jest do dupy :P skoro nawet swojej muzyki nie idzie podłożyć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza próba z Sharefactory z klipem z FIFY14, bardzo przyjazne narzędzie jeszcze się pobawię z ciekawszą edycją :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mnie ciekawi opcja przejścia... Niby jest, ale niedostępna. Da faq? :P

@edit, dobra, mam problem. Nie mogę wyrenderować filmiku. Plik nie może być dłuższy niz 15minut (nie jest) i nie może zawierać niepoprawnych segmentów. Łot? :D

Edytowane przez fryderyk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

A mnie ciekawi opcja przejścia... Niby jest, ale niedostępna. Da faq?  :P

@edit, dobra, mam problem. Nie mogę wyrenderować filmiku. Plik nie może być dłuższy niz 15minut (nie jest) i nie może zawierać niepoprawnych segmentów. Łot?  :biggrin:

 

 

Opcja jest dostępna ale nie w każdej chwili musisz być w głównym oknie tam gdzie możesz przesuwać i przycinać klipy.

 

Część opcji jest aktywna tylko w określonych warunkach.

 

 

Właśnie jestem po pierwszej bardziej zaawansowanej zabawie z programem.

Kilka danych i spostrzeżeń

Stworzyłem materiał zawierający intro, outro, przejścia, komentarze z obrazem i bez.

Czas trwania wideo ok 9:30 sekund
Czas kompresji ok 12m 30s (bardzo dobry wynik)
Rozmiar 575MB jakość - o niebo lepsza nić to co spływało do mnie po wgraniu na FB
Czas zgrania na Pen USB 2.0 o nie za wysokiej prędkości :sad: - 25min, (muszę kupić pena o lepszych parametrach)

 

Program jest całkiem zgrabny. Nie umywa się do wersji innego softu na PC ale spełnia swoją rolę w ograniczonym zakresie.

Problemy:
- ograniczenie co do długości materiału 20min (utrudnia importowanie klipów o różniej długości)
- problemy z nagrywaniem komentarza z obrazem z kamery - czasem zapycha się bufor (o czym dowiadujemy się dopiero po naciśnięciu przycisku zakończenia nagrania). Wyświetla się informacja że brakło miejsca w pamięci przeznaczonej dla programu i trzeba zacząć od nowa (bardzo dotkliwy problem przy dłuższym materiale).
Można go obejść nagrywając komentarz audio - jednak i on ma ograniczoną pojemność.

Może dla się nagrać 20 minut komentarzu audio... ale na pewno nie da się nagrać 10 minut komentarzu z obrazem z kamery (Nie ma znaczenia czy w jednym kawałku czy nie)

Przycięte klipy potrafią czasem same wrócić do pierwotnej długości.

Przyciszone audio potrafi się zresetować 

 

Zauważyłem desynchronizację audio z obrazem nagranym przez kamerkę - nie wiem czy to kwestia mojego PC czy coś rozlazło się podczas kompresji na PS4.

Mimo tych błędów to dobry program i ma przed sobą przyszłość -  w prosty i przystępny sposób daje narzędzia osobom które w innym wypadku miały by problem z ogranięciem takiego softu jak Premiere, Vegas, Edius czy FinalcutPro.

Edytowane przez Kenet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do długości klipów - Sony wyraziło się jasno.

Ujmę to skrótowo i kolokwialnie: 

My wam dajemy 15 minut nagrania i koniec. To nie jest komputer. Co? Nie podoba się? No dobra, w ostateczności wyłączamy HDCP i róbcie se co chcecie ale własnymi zabawkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do długości klipów - Sony wyraziło się jasno.

Ujmę to skrótowo i kolokwialnie: 

My wam dajemy 15 minut nagrania i koniec. To nie jest komputer. Co? Nie podoba się? No dobra, w ostateczności wyłączamy HDCP i róbcie se co chcecie ale własnymi zabawkami ;)

 

Nie chodzi mi o długość klipu wyjściowego tylko o bufor na edycję 20min.

Sonka nagrywa 15 minutowe (domyślnie) i nie da się 2 takich zaimportować do edytora.. trzeba kombinować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że dodatkowe intra, dodatki będą pewnie do zakupienia. Kilka pewnie jeszcze za free dodadzą, reszta pewnie zapłać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One - też mi się tak wydaje. ciekawe czy wtedy dla plusowiczów będą jakies profity z całym tym SF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego po ściągnięciu najnowszego firmware'u oraz sharefactory nie mogę go uruchomić? Mam go zablokowanego. Z góry dzięki za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ściągnąłes go na koncie na którym go uruchamiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak dodać muzykę ?? :sad:

 

Znalazłem:

W USB musi być folder SHAREfactory/Music i tam wrzucamy mp3

Edytowane przez shuji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naciskasz w edytorze :x:  i dodaj muzykę. w pendrivie trzeba utworzyc odpowiedni foder SHAREfactory/music i tam  dać mp3kę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×