Skocz do zawartości
DaraS

NHL 15

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem na facebooku i sporo ludzi narzeka na "lagi, spadki klatek w grze". A ja się przestraszyłem bo akurat to pierwsze demo jakie odpaliłem i sobie mówię oho chyba coś z konsolą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to samo, już od lagow w menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to samo, już od lagow w menu

dokładnie, praktycznie nie da się wygodnie grać. Ciekawe bo jak się wylogujesz z PSN to problem przestaje i można spokojnie grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie odczułem nic takiego grając wczoraj. Później chyba włączę żeby się przyjrzeć czy coś takiego występuje u mnie.

Samo demo natomiast na plus, byłem niemal w 100% przekonany że grę kupię przed ograniem dema jeszcze, po demie mam już całkowitą pewność że gra u mnie zawita :]

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też niefortunnie mam pewne spadki, opóźnioną reakcje jeśli chodzi o menu, wybór drużyny itd. Natomiast sama gra, cut-scenki działają dobrze. No nic, demo - miejmy nadzieje, że zoptymalizują do pełnej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w menu to się zgodzę, ale to zauważalne jest jak człowiek szybko chce pozatwierdzać np wybór drużyny czy strojów. Aczkolwiek nie było to jakieś bardzo wyraźne, natomiast tak jak MARTINPALERMO pisze, również w moim przypadku gra chodzi dobrze.
Co do samego menu to muszę powiedzieć że mi się podoba, ostatni NHL w jakiego grałem to 13, więc nie wiem czy względem 14 zmiany są duże ale fajnie to wygląda, odpalanie zakładek w opcjach pod L2 też mi przypasowało aczkolwiek coś czuje że z czasem będzie mnie męczyło jeśli nie będzie można przewijać pod L1 i R1 tych opcji, chyba że przez niedopatrzenie nie zauważyłem ze teraz też można :]

Pełne wersja powinna chodzić jeszcze lepiej aczkolwiek pamiętam że na PS3 w przypadku FIFY w finalnej wersji gry miewałem czasami takie ścinki w trakcie meczu, ale nie mam pojęcia dlaczego, miałem tak w jakichś chyba dwóch grach z serii FIFA.

Tak jeszcze przy okazji zauważyłem że przy nagrywaniu za pomocą Share na nagranym filmiku nie ma dźwięku z gry, ciekawy jestem czy jest to spowodowane tym że nagranie jest z wersji demo czy jest tam jakiś zapis w umowie z telewizją NBC który nie pozwala zgrywać dźwięku z ich komentatorami, wówczas w pełnej wersji byłoby to samo, trochę słabo.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, menu przycina, ale podczas meczu nie miałem takiego przypadku.

Ktoś wie jak spowodować bòjkę? Niby trzeba nacisnąć L1,ale nic to nie daje...

Przeglądałem oferty MM, Saturna i nie widzę jeszcze gry, czy to oznacza, że będziemy skazani na wersję cyfrową??

Edytowane przez Piohib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Chyba, że to wina mojej nowo zakupionej konsoli. Ale już w innych grach nie mam takiego problemu wyłącznie w tym demie. Jeśli wyloguję się z PSN wszystko chodzi płynnie a jak gram z połączonym to jakby spadki FPS Kilka postów na FB też widziałem gdzie ludzie narzekali. Widocznie jakąś słabą optymalizacje dali. Czekajmy do pełnej wersji :biggrin:

Edytowane przez jodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bójka to pod trójkątem jest ;) Przynajmniej na defaultowym ustawieniu przycisków, wciśnięcie/ kliknięcie (tap) to prowokowanie/akceptowanie bójki, przytrzymaniem (hold) trójkata z kolei przyciskamy do bandy przeciwnika.

A propos dostepności to w sklepach internetowych NHL jest, więc i w marketach na premiere zapewne też się pojawi w jakimś niewielkim nakładzie.

 

Edit:

Jeszcze taka ciekawostka, w What's New [Co nowego - chyba tak to przetłumaczono w PL wersji] przy osobie która grała w demo jest napisane ...played NHL 15 Full game, wiec w zasadzie można powiedzieć że ogrywamy przedpremierowo a reszta zawartości to już chyba w DLC?

EA nie przestaje zaskakiwać ;)

Z takich miłych pierdółek co jeszcze wyłapałem, jak jest wstęp do meczu i mamy najazd na halę to zauważyłem że jest to zrobione z ujęcia za dnia i nocy, prawdopodobnie pod różnymi kontami, przynajmniej w przypadku Staples Centre, bo nie wiem czy MSG ma tak samo. W NBA od 2k jest tak samo albo tam jest 1 ujęcie na halę, natomiast tutaj 2 różne, bogactwo :P

#IsItOctoberYet

Edytowane przez Scooby-Doo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie w dniu premiery , pracują nad tym żeby dodać to w którejś aktualizacji. Sytuacja podobna do tej z okazji premiery EA UFC

 

Dodadza OTP, a to nie jest eashl. Oby jak najwiecej ludzi niezadowolonych z braku eashl, nie kupilo gry to moze laskawie dotrze do ea ze zrobili blad poprzez slabsza sprzedaz niz dotychczas.

 

Na pocieszenie smiesny filmik:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, menu przycina, ale podczas meczu nie miałem takiego przypadku.

Ktoś wie jak spowodować bòjkę? Niby trzeba nacisnąć L1,ale nic to nie daje...

Przeglądałem oferty MM, Saturna i nie widzę jeszcze gry, czy to oznacza, że będziemy skazani na wersję cyfrową??

Będzie na 100% ale cena będzie wysoka.  Kup sobie cyfrową z US  zaoszczędzisz jakieś 60 zł względem tego co byś musiał wydać w Polsce niezależnie od tego czy brał byś cyfrową czy pudełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja cyfrowa z us store to wydatek ok 200 złotych za zdrapki us na allegro, bądź z innego źródła. Można kupić na dwóch to wyjdzie po ok 100 złotych, ale chyba jeden musi grać z amerykańskiego konta. Na allegro są już oferty i gra kosztuje 229 złotych. Dwa sklepy są z Warszawy, jeden z Łodzi, jeden z Białegostoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna ustawienia pada zmienic tak jak na fife? bo w opcjach nie widze tylko przy 1 uruchomieniu nhl byly.Bo na analogach dziwnie mi sie strzela:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się chyba nie da :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej niż 229zł raczej nie będzie. Ja poczekam na zakup gdzieś do okresu świąt bo wcześniej planuje inne gry a z kasą teraz ciężko bo dopiero kupiłem PS4 :D No ale krok już ten za mną i teraz tylko kupować gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna ustawienia pada zmienic tak jak na fife? bo w opcjach nie widze tylko przy 1 uruchomieniu nhl byly.Bo na analogach dziwnie mi sie strzela:D

Da się, w ustawieniach: analogi, hybryda i chyba jeszcze jedna opcja. Ale na analogach jest najlepsza, daje najwięcej możliwości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tak jak adasiulko wspomniał, jest taka możliwość - ale nie róbcie sobie tego, dajcie analogom szanse, i sobie na oswojenie się z tym systemem - w dłuższej perspektywie nie pożałujecie. Serio. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia braku gier na PS4 czy czegoś innego, ale wygląda na to, że w tym roku zamiast FIFY kupię NHL. Demo przyjemne, choć faktycznie sterowanie wydaje się niemożliwe do ogarnięcia po latach męczenia FIFY i PESa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie da sie zmienic sterowanie. Nie widzialem wczesniej tej opcji. Teraz gram na ust. Nhl 94 i jest git, choc pewnie tak jak pisza przedmowcy analog daje wieksze mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, naprawdę nie ma co tkwić w tych klasycznych ustawieniach. Wiadomo, na początku trzeba jakieś tam frycowe zapłacić, ponadto przeszkadza pewnie fakt, że w demie... no człowiek po prostu nie ma szansy zaprzyjaźnić się z kontrolsami przez wzgląd na czas gry, ale tak jak już pisałem, warto chwilę poświecić na opanowanie tego rodzaju ustawień - by potem po prostu cieszyć się z gry. Także nie zniechęcajcie się, nie uprzedzajcie się, pogracie chwile i w życiu Wam przez myśl nie przejdzie by zmienić na klasyka. Odwagi! :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie tylko ja mam problem z lagującym demem patrzcie :
https://www.youtube.com/watch?v=Pd53wEueDmE


Wszystko wygląda na błąd z połączeniem EA. Jeśli się odłączę od serwerów mogę grać wszystko ok, a jesli połącze to wygląda to fatalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak pisze MARTIN, do tego macie tryb practice, bodaj tak sie nazywa gracie 1 na 1, mysle ze jest to dobra metoda zeby zapozoznac sie z motoryka i tym jak strzelac. W pelnej wersji zapewne bedzie tutorial i mozliwosc pocwiczenia gry w defensywie. Jak pogracie chwile i w miare sie przyzwyczaicie do sterowania to bedziecie sie smiac z tego ze uwazaliscie je za skomplikpwane ;)

Edytowane przez Scooby-Doo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterowania, to polecam ten filmik:

NHL 15 New Dekes - How To Do ALL Dekes Tutorial on Xbox and PS4/PS3! http://youtu.be/ElxW8j-riFI
W NHL ostatni raz grałem jakieś 10 lat temu i podobnie jak przedmówcy, na dzień dobry miałem ochotę zmienić ustawienia pada do tych analogicznych jak w Fifie.
Jednak dzięki temu tutorialowi i przećwiczeniu tego w trybie Practice, opanowalem do tego stopnia domyślne ustawienia, że po kilkunastu meczach zmieniłem poziom na Pro, bo na Rookie było już za łatwo dla mnie.

Edytowane przez Piohib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterowania, to polecam ten filmik: NHL 15 New Dekes - How To Do ALL Dekes Tutorial o…: http://youtu.be/ElxW8j-riFI..

W NHL ostatni raz grałem jakieś 10 lat temu i podobnie jak przedmówcy, na dzień dobry miałem ochotę zmienić ustawienia pada do tych analogicznych jak w Fifie.

Jednak dzięki temu tutorialowi i przećwiczeniu tego w trybie Practice, opanowalem do tego stopnia domyślne ustawienia, że po kilkunastu meczach zmieniłem poziom na Pro, bo na Rookie było już za łatwo dla mnie.

Usuń kropkę w linku na końcu, bo po kliknięciu wywala 404, a nie każdy musi to zauważyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawione.

Edytowane przez Piohib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×