Skocz do zawartości
Strife

Tales of Xillia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś zacząłem macie jakieś rady na co zwrócić uwagę grając ?

Nie chcę sobie zablokowac drogi bo platyny jakimś upierdliwym missable trophy a i nie chcę siedzieć z nosem w poradniku co by samemu gierę odkrywać .

Puki co przywitały mnie paskudne tekstury, ech po tym trailerze FF15 to Xillia 2 nie robi wrażenia :P

No ale system miodzio i dosyć ciekawie się zaczyna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Olej jakikolwiek opis i po prostu ciesz się gra,

-"molestuj" kota ile wlezie i nie żałuj mu wspomagaczy jak będziesz go wysyłał, (po za tym masz 100 siersciuchów do znalezienia)

-jak zdobędziesz skille life up i mind up od razu się w nie zaopatrz,

-graj jak największą ilością postaci,

-niektóre odpowiedzi podczas gry zwiększają "przyjaźń", a jest ich w cholerę, ale tym bym się nie przejmował, bo później można to szybko nadrobić w mini grze,

-job'y porzygasz się od nich, ale to jeden z najszybszych sposobów na kasę,( po za tym bez pucharków nie wiesz że żyjesz :P ), a musisz wymaksować tablice co zajmuję masęęęęęęęęęęę czasu.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ograniu  Kijka prawdy zastanawiałem się co następne X2 czy FF X hd i jakoś bardziej mnie ciągnęło do FF bo talesy mi zbrzydły nieco ostatnio(3 część przez pół roku)

Ale jako że FF mam zcebulowanego slota od Ziko to może poleżeć i stwierdziłem że jednak lepiej ograć X2 i oddać do żyda .

Początek słabo grafika jakaś słaba fatalne tekstury w tej jaskini i w pociągu gdzie króluje zasada kopiuj wklej ....

Ale mimo wszystko pomimo starych lokacji które biją po oczach już od samego początku to coś w gierce jednak jest, że chce się grać .

Fabuła zapowiada się ciekawie a 20 baniek do spłaty sprawia że chce mi się klepać te Q i nie czuję puki co większego znużenia .

System walki, wiadomo klasa .

I nawet dziś wróciłem właśnie z roboty i już mnie ciśnie żeby telsika odpalić więc puki co wg mnie giera jest Git i zapowiada się dobrze .

EDIT

No i dla maniaka wszelkiego rodzaju zbieractwa to raj, na mapkach dosłownie roi się od znajdziek i choć wiem że w większości przypadków nie ma tam nic specjalnego to jednak każdą muszę otworzyć a to oznacza że gra wyrwie mi znowu 100h plus  z życiorysu .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja życzę powodzenia temu kto będzie robił wszystkie cameo bronie dla postaci oraz end gameowe armory :biggrin: Ilość matsów żeby to zrobić i same matsy dostępne tylko w EX dungeonie to zabawa na chyba 50 godzin a nie są specjalnie dużo lepsze od tych co można normalnie kupić - jedyną ich (broni) prawdziwą zaletą jest to, że można je przenieść grade shopem do ng+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie będziesz to robił? :biggrin: Każda postać ma 2 cameo bronie które trzeba odblokować - żeby odblokować JEDNĄ trzeba scrafcić 3 inne słabsze z bardzo drogich matsów jak Accel, Blue Sephira, Omega Elixiry i inne co daje łącznie 2x3x9 = 54 bronie + wszyscy mają swój unikalny armor i kask które również trzeba zrobić customem :>

 

Ja zrobiłem narazie 2 i nie wiem czy będzie mi się chciało więcej niz 4/5 - max zrobie po 1 dla każdej postaci ale nie ma mowy żebym zrobił wszystkie 18 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się" porwać z motyką na słońce", po 90h gra mnie ani trochę nie znużyła, więc spróbuje wycisnąć ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wpadł tytuł Master Medal po 1014 jobach i zaciukaniu 20 Elite Monster'ków, 9 baniek wpłaconych, 95 kotów znalezionych i jak na razie 11 chapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak np. nie znalazłem kotka na mapce samemu szukając bo wiem że są poukrywane a to za kamieniem a to za okienikiem na stacji itd . to jak wyślę przez dispatch to może go znaleźć czy to inne kotki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem master medal szybko a teraz są EX elite monstery które daja po 80 000 punktów do tego :biggrin:

 

Nie da się wysłać kota do miejsca w którym nie znalazłeś żadnego ALE na prawie każdej mapie (z wyjątkiem chyba 2 miast) jest do znalezienia tylko jeden kot a reszta z tego miejsca poprzez dispatch

 

edit: pomyliłem się najwięcej punktów daje siennabronc EX 223 000 :biggrin: i tak przy okazji odpaliłem  go sobie wczoraj na poziomie trudności Unknown i koleś miał prawie 3.2 mln HP, 89 000 ataku i jeśli dobrze pamiętam 167 lvl :>

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go rozwaliłem na hardzie, dostepu do 5 ostatnich jeszcze nie mam, kiedy się odblokuje koloseum? Mam tylko pierwsze walki które przeszedłem bez problemów, ale o innych ani widu ani słychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten którego rozwaliłeś to był zwykły, później jest jeszcze podkoksana mocno wersja.

 

Co do koloseum wkleje z gamefaqs:

"Tag mode:
Beginner: Automatically unlocked
Advanced: Chapter 12 cleared / Beginner tag mode cleared 3 times or more
EX: Game cleared / Advanced tag mode cleared 3 times or more (tutaj musiałem chyba więcej walk zrobić ale do końca nie wiem jak mi się to odblokowało)

Party mode:
Beginner: Beginner tag mode cleared 1 times or more / Certain type of Giganto monsters killed
Advanced: Chapter 12 cleared / Beginner party mode option can be selected / Certain type of Giganto monsters killed
EX: Game cleared / Advanced party mode option can be selected / Certain type of Giganto monsters killed"

 

I mały bonus - to wygląda conajmniej dziwnie :biggrin:

 

hm_1_min.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dziwnie? Tak się przybija piątki z koleżankami :P

 

To z koloseum już wiem, dzięki, nie zaglądam do faqów do momentu jak nie skończę wątku głównego, teraz jestem przy Gaius story 2, jeszcze Roven został z 3 i potem 12 chapter zaczynam, fajnie że jest przy koksowana wersja tej mendy, bo walka była dosyć ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie po cameo walce i nie widzę tego na Unknown bez max lvl i top sprzętu a i nawet z tym będzie pewnie masakrycznie ciężko :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy będzie trudniejszy od Solomusa z 10 piętra Zhonecage'a w Graces'ie, tam to było dopiero przesrane, chyba z 47 minut bydlaka tłukłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięzko w sumie porównać bo Solomus był sam tutaj jest ich więcej. W EX dungeonie też walczyłem z kimś 40 minut ale to dlatego że miałem 89 lvl a boss 115 :biggrin:

O ile dobrze pamiętam to walka z tym gnojem z Xilli 1 co się dzielil na kilku też trwała u mnie ok 50 minut za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w 1 ten boss był cholernie nijaki, jeden z gorszych w sumie, też w ok godzinę padł u mnie, w 2 też 100lv to max czy 255 może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 chyba nieco łatwiejsza jest bo jadę na hardzie i nie mam puki co najmniejszych problemów, choć może to dlatego że jednak sporo się grinduje jak chce się robić questy .

Nie rozumiem puki co tego rozwoju postaci, jakieś to dziwne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Solomus lepiej szalał :)

Chyba 200 jest max - ja mam narazie 141 i nie wiem w sumie gdzie dobije reszte bo im masz wyższy lvl niż moby tym mniej expa dostajesz a przeciwnicy kończą się chyba na ok 140 lvl właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allium Orb dziwny? Wybierasz odpowiedni extractor i jedziesz, każdy ma przypisany jakiś z 6 żywiołów, niektóre po dwa, trzy lub cztery na raz, wybierasz czego chcesz się nauczyć i tyle.

Arty mają po 4 lv przy których odblokowuję się dany efekt do danego arta, np: Falling Thunder Ludger'a 1.Stagger time up, 2 Power combo time up, 3 Linked arte damage up, 4 Chance to not use ac, im dłuzej uzywasz danego extractora tym więcej postać się nauczy efektów i skilli.

 

To dobrze że jest powyżej setki, w 1 człowiek czuł jakiś niedosyt jak dobił 100lv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystkie battle challenge zrobione, właściwie to prawie wszystko zrobione (9500 GRADE nabite) bowiem zostało mi tylko 5-6 title z czego 2 i tak musze w ng+ ale to w swoim czasie. Teraz najgorsze to nabić jakoś ten 200 lvl bo skalowanie expa to przeginka - po cameo walce pokazuje ze dostaje 1 milion expa a tak naprawdę nalicza tlyko ok 200 000 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak w 1 że exp'a nalicza po nawaleniu mega combosa? Z tego co pamiętam tam po ok 200hit'ach już dostawało się cholernie dużo exp'a nawet na zwykłych mobkach.

 

Ja mam coś około 6 tysi dopiero za tytuły, dla każdego po dwie sealed weapons dorwałem i kończę 12ch, a skit's z tolerancją Gaiusa na alkohol wysokoprocentowy mnie rozwalił, plus 97 kotów, pewnie jakaś miejscówka się jeszcze pojawi, bo wszystkie mam na maxa zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jest tylko że ja nie potrafie robić combosów 150+ na bossach bo zawsze odpalają sobie niebieski lub czerwony wykrzyknik i koniec.

 

Tu przykład jak bardzo można to wykorzystać (to nie spoiler tylko filmik z siennabronc jak co):

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×