Skocz do zawartości
sigonik

kalibracja obrazu BF4 samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Państwa przeplatając się po forach telewizyjnych postanowiłem napisać tu bo myślę że posiadacze konsoli będą lepiej obeznani, otóż od pewnych miesięcy borykam się z problemem telewizora który wydaje mi się jest źle skalibrowany pod playstation 4, posiadam telewizor Samsung LE37C650 który mam nadzieje być dobrym sprzętem bo jakość obrazu w telewizji hd jest naprawdę niezła.

 

Gram ogólnie w BF4 i gdy patrzę na soczystość kolorów, w puszczanych filmach poradnikach na youtube to się czuje schorowany że nie mogę uzyskać takiego samego obrazu na swoim telewizorze, od kilku miesięcy cały czas cos próbuje przestawić a bo to źle to nie dobrze itd.

 

Na początku miałem problem z odcieniem czerni na mapach, porostu rzadko kiedy widziałem ludzi biegających w tym tle ale za to kolorystyka otoczenia była naprawdę niezła, ale stwierdziłem że pasuje coś z tym zrobić bo nie o to w tej grze chodzi żeby podziwiać tylko obraz więc postanowiłem na nowo coś poczytać i zmienić i udało się odcienie czerni i bieli są dobrze ustawione mam dobrą widoczność w tych barwach no ale na obecną chwile brakuje mi soczystości kolorów tła w nocy jak patrzę na te ustawienia to świetlówki w tv świecą na bardzo delikatną a zarazem mocną biel która wydaje mi się za bardzo zasłania kolory, niebo i otoczenie jest mdłe.

 

Chciałem coś pozmieniać mając obrazy testowe bo myślę że na pewno by mi to ułatwiło rozwiązanie problemu, znalazłem kilka na Internecie ze względu ze konsola nie czyta usb to ustawiałem w przeglądarce, no ale to nie jest to, bo nie można powiększyć obrazka na cały telewizor znalazłem oprogramowanie w iso "Burosch Display Basic" które trzeba wypalić na płytce dvd zrobiłem tak jak zalecali na stronach ale konsola nie widzi obrazu tej płyty nie wiem co mam zrobić żeby mi to ruszyło.

 

Może ktoś ma jakieś inne pomysły jak temu zaradzić może coś mam źle ustawione może musze iść do lekarza sam nie wiem

 

liczę na Państwa pomoc.

 

umieszczę też moje ustawienia w konsoli oraz tv

 

playstation

 

rozdzielczość automatyczna

zakres RGB pełny

zakres Y Pb/Cb Pr/Cr automatyczne

wyjście funkcji Deep Color automatyczne

 

tv Samsung

 

tryb gra

 

podświetlenie 14

kontrast 90

jasność 48

ostrość 40

kolor 35

 

ustawienia zaawansowane

 

tonacja czerni wyłączona

Kontras dyn. nisk.

głębia czerni, gamma 0

przestrzeń kolorów oryginalna

balans bieli all 25

 

opcje obrazu

 

ciepły 1

rozmiar dopasowany do ekranu

poziom czerni normalny

Edytowane przez sigonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  1. Przeczytaj to co napisałeś i popraw błędy,
  2. Plansze testowe możesz wyświetlić na konsoli przez jej przeglądarkę internetową i wyszukiwarkę grafiki od Google'a,
  3. W TV masz port USB który po coś tam jest ;) też możesz na niego wrzucić plansze testowe i wyświetlić na TV

Też mam Szajsunga (EH6030) i jedyne co zmieniłem po włączeniu trybu GRA to: podświetlenie: 4-5 (nie lubię jak wali po oczach), kolor: 70, tonacja kolorów: standardowy i poziom czerni HDMI: standardowy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę

a jakie obrazy testowe byś polecił

czy to prawda 

Zakres RGB dla TV ustawia się na Ograniczony. Jakbyś korzystał z monitora to dajesz Pełny  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung nigdy nie był dobrym sprzętem . Dobry to oni mają tylko marketing , bo sporo ludzi nabiera się na te tandetne reklamy , a później wszyscy narzekają . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę

a jakie obrazy testowe byś polecił

czy to prawda 

Zostaw sobie na konsoli Full a na TV ustaw poziom czerni HDMI na normalny...

Co do plansz testowych, to masz tego pełno na necie -> http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizorze---czesc-3-kalibracja-z-uzyciem-obrazow-testowych.aspx

 

 

Samsung nigdy nie był dobrym sprzętem . Dobry to oni mają tylko marketing , bo sporo ludzi nabiera się na te tandetne reklamy , a później wszyscy narzekają . 

 

orly_white_cat.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wiesz patrzyłem na to ale urzytkownik uświadomił mnie że ten obraz test nie jest zbyt dobry 

pierwszy jest z komputer świat a drugi z obrazów test burosch chodzi mi o podział pasków kolorów

 

124.jpg

Edytowane przez sigonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tylko plansze testowe - do podstawowej kalibracji wystarczą a jak chcesz się bawić w prawdziwego "wideofila" to zostaje kolorymetr...

A które plansze, według tego użytkownika są dobre?

 

@update: chodzi Ci o podział każdego konkretnego koloru (więcej odcieni) czy kierunek? Większy podział przyda się jak masz to czym zmierzyć, a kierunek nie ma znaczenia... 

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga jest podobno lepsza ma wieciej odcieni kolorów ale ja myśle że to jest tylko kwestia podziału a kalibracja obrazu testowego z telewizora jest dobrym rozwiązaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu 3 tv od szajsunga. Są nawet dobre. Tylko ten "tryb gry" mnie ciekawi. Jakim cudem to może przyspieszyć frame rate gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie przyśpiesza gry, tylko wyłącza wszystkie ulepszacze obrazu, przez co masz niższe opóźnienie - czyli "input lag"...


druga jest podobno lepsza ma wieciej odcieni kolorów ale ja myśle że to jest tylko kwestia podziału a kalibracja obrazu testowego z telewizora jest dobrym rozwiązaniem ?

Ma więcej odcieni i jest to przydatne ale jak masz to czym zmierzyć. Przy takiej domowej kalibracji na nic Ci się to nie przyda...

Jak chcesz uzyskać lepsze efekty niż defaultowe ustawienia producenta to kalibracja zawsze jest dobrym rozwiązaniem...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli więcej soczystości po podstawowej kalibracji nie wyciągne, a te białe podswietlenie o którym pisałem wczesniej wynikało ze zbyt dużego ustawienia podświetlenia ?

i mam jeszcze pytanie co do ustawień w grze "wygładzenie danych sieciowych" mam na 60 czy bardzo się zmienią opóźnienia jak ziwększe to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czyli więcej soczystości po podstawowej kalibracji nie wyciągne, a te białe podswietlenie o którym pisałem wczesniej wynikało ze zbyt dużego ustawienia podświetlenia ?

i mam jeszcze pytanie co do ustawień w grze "wygładzenie danych sieciowych" mam na 60 czy bardzo się zmienią opóźnienia jak ziwększe to ??

Nie wiem czy wyciągniesz więcej/mniej - masz plansze testowe i musisz sam sprawdzić organoleptycznie różne ustawienia. Kolory prócz nasycenia (KOLOR), można jeszcze podkręcić w USTAWIENIA ZAAWANSOWANE -> BALANS BIELI. Możesz sobie looknąć na fora CNET'a i AVS'a - masz tam różne settingi które możesz przetestować. Jedynie pamiętaj, że jak ustawisz LIMITED w konsoli, to na TV musisz dać poziom czerni NISKI a jak FULL, to czerń na NORMALNY...

A wygładzanie danych sieciowych ustawia się zależnie od pingu do konkretnego serwera - przy większych opóźnieniach można ustawić większą wartość dla tej opcji...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to bede się z tym zmagać dalej dzieki za wyczerpujące odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×