Skocz do zawartości
gacekwisla

Wpłata pieniędzy na konto PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam ten temat bo chyba jeszcze takiego nie było a ciekawi mnie jakimi metodami można wpłacać pieniądzie na konto PSN.
(Jakie karty - kredytowe czy inne, jaki rodzaj - MasterCard itp.). Czy może można przelewem? Czy to bezpieczne?

Proszę o konkretne odpowiedzi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę ci jak ja to robię.

Wpisuję wszystkie potrzebne dane o które prosi system i daje ok

Dodam że korzystam z karty płatniczej(nie kredytowej) Visa do konta <30 BZ WBK.

Wszystko śmiga absolutnie bezproblemowo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz dziwna karte Aki, albo zle cos zaznaczyli w systemie bankowym, bo karty platnicze BZWBK nie powinny dawac mozliwosci dokonywania platnosci elektronicznych, mimo ze maja kod CIF nie kumam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam karte płatniczą w bzwbk i wszystko również idealnie współgra z PS Store.A picld masz złe informacje-wejdź nawet na stronę bzwbk i poszukaj informacji o koncie <30 -wyraźnie tam pisze,że karta umożliwia dokonywanie płatności elektronicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo karty platnicze BZWBK nie powinny dawac mozliwosci dokonywania platnosci elektronicznych, mimo ze maja kod CIF nie kumam...

Nie prawda.Sam używam karty BZWBK a dokładniej "Allekarta",której współpomysłodawcą jest samo Allegro. Jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie bo mam pewność,że karta zostanie przyjęta praktycznie wszędzie. Gdzie oczywiście możliwe są zakupy przez internet:) Jeszcze nie zdarzyło mi się napotkać jakiekolwiek probelmy,gdy chciałem zapłacic za pośrednictwem intrnetu a mam konto na Rapidshare,PayPal,PS Store US. Na kążdym serwisie zawsze wszystko idzie szybko i gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to masz dziwna karte Aki, albo zle cos zaznaczyli w systemie bankowym, bo karty platnicze BZWBK nie powinny dawac mozliwosci dokonywania platnosci elektronicznych, mimo ze maja kod CIF nie kumam...

Ostatnio to pozmieniali. Wcześniej nie mozna było używać kart elektronicznych, do płatności realizowanych bez obecności karty w terminalu płatniczym. Z racji tego, że tak naprawdę karty wydawane przez BZWBK były zawsze pełnoprawnymi kartami płatniczymi, takimi jak karty kredytowe (debetowe, wypukłe), ponieważ posiadają kod CVC/CVC2, od banku tak naprawdę zależy, czy zaakceptuje pobranie bez obecności karty w terminalu. Widać BZWBK dogadało się z VISĄ i obecnie ta możliwość jest odblokowana. Dochodzi do tego kwestia, przewalutowania, w przypadku zakupów "zagranicznych", na które bank może ale nie musi się zgodzić, w przypadku gdy twoje konto jest tylko w Złotówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką kartę Maestro z banku PKO SA, to chyba jakas podrobka MasterCard bo ma podobne logo takie 2 kółka i tą kartą można wyciągać pieniądze z bankomatu ale można również płacić w sklepie. Moje pytanie brzmi: czy tą kartą wpłace sobie pieniądz na konto PSN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.. chlopaki dzieki za info... czlowiek cale zycie sie uczy... choc widac tez nie wszyscy agenci obslugi klienta z BZWKB sa w temacie... ze 2 miesiace temu pozbylem sie ostatecznie konta w BZWBK (ktore mialem ladnych pare lat) po tym jak na infolinii zapewniano mnie wielokrotnie, ze swoja wymieniona co dopiero karta platnicza nie zaplace w necie (a karta miala takie same zabezpeiczenia co chociazby te z Inteligo)... to co mowicie nie potwierdza tez jakos fakt, ze mojemu kuzynowi tez nie udaje sie zasilic portfela w PSS z uzyciem karty BZWBK.. hmmm.... moze powinien przejsc sie do oddzialu banku, uderzyc piescia w kontuar i zazadac 'normalnej' karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że tą kartę posiadam prawię 3lata a kartę mastercarda od konta służbowego(dosyć świeżą) psn nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam rónież po wpłacie kasy na konto zabiera jakąś prowizję?

Mi po doładowaniu 20zł, zabrało dodatkowo 1zł.

Używam karty inteligo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taką kartę Maestro z banku PKO SA, to chyba jakas podrobka MasterCard bo ma podobne logo takie 2 kółka i tą kartą można wyciągać pieniądze z bankomatu ale można również płacić w sklepie. Moje pytanie brzmi: czy tą kartą wpłace sobie pieniądz na konto PSN?

Od niedawna, PSN zablokowalo mozliowosc placenia jakimikolwiek podrobkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wam rónież po wpłacie kasy na konto zabiera jakąś prowizję?

Mi po doładowaniu 20zł, zabrało dodatkowo 1zł.

Używam karty inteligo.

Mi pobiera jak dodaję kartę do konta, za przelewanie już nie. Mam Inteligo Vise Electron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię przez allegro. Wpłacam gostkowi pieniądze na konto a on mi na PSN i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to robię przez allegro. Wpłacam gostkowi pieniądze na konto a on mi na PSN i jest git.

Git dopóki Sony nie nie zorientuje i Ci nie zbanują konsoli Poczytaj regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego by ci mieli konsola zbanowac, ich interesuje kasa, a kase mozesz ruznymi kartami doladowywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Git dopóki Sony nie nie zorientuje i Ci nie zbanują konsoli Poczytaj regulamin

A dlaczego mieli by banować? Jeżeli ten typek z allegro robi tak jak ja dla niektórych znajomych z innego forum to wszystko polega "pożyczeniu" kona 2 osoby i przypisaniu karty do konta, przesłaniu kasy i odczepieniu karty z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie ponieważ nie wiem czy jak chcę wpłacić pieniądze na konto założone na angileskim PSS, to muszę na koncie mieć tylko GBP czy mogą być PLN i wtedy system sobie przelicza?

Proszę o szybką odpowiedź bo mi na tym bardzo zależy.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam ci przelicza, z tym że bank sobie trochę weźmie za zmianę waluty. A i tak nawet z tym bardziej się opłaca kupować z US Store. ot np u nas gra jest za 29.99 a u nich po wpłaceniu kasy na konto US store jest po 20.75 + 1 zł za podpisanie karty do konta (w inteligo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nowe karty platnicze (te z chipem) maja z tylu confirmation code, a stare karty platnicze nie mialy. I tylko taka jest roznica miedzy starymi a nowymi kartami platniczymi. Coraz wiecej bankow wprowadza te karty, a systemy platnicze widza jest wypukle kredytowki. Nie ma duzego znaczenia czy to WBK, ING czy inne PKO. Wazne jest ze mozna ich uzywac do transakcji elektronicznych.

Jezeli PSN jakiejs nie obsluguje to chyba wynika z jego specyfiki. Bo np probowalem z dwoma kartami platniczymi z ING i BZWBK (obydwie nowe z chipami) i w PSN dziala tylko BZWBK. Ale zeby bylo zabawniej moge uzywac ING np do placenia abonamentu za World of Warcraft. Zwykla kredytowka dziala wszedzie bez problemu.

Jezeli chodzi o znikajacy z konta 1zl to na pewno prowizja banku za transakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nowe karty platnicze (te z chipem) maja z tylu confirmation code, a stare karty platnicze nie mialy. I tylko taka jest roznica miedzy starymi a nowymi kartami platniczymi. Coraz wiecej bankow wprowadza te karty, a systemy platnicze widza jest wypukle kredytowki. Nie ma duzego znaczenia czy to WBK, ING czy inne PKO. Wazne jest ze mozna ich uzywac do transakcji elektronicznych.

Jezeli PSN jakiejs nie obsluguje to chyba wynika z jego specyfiki. Bo np probowalem z dwoma kartami platniczymi z ING i BZWBK (obydwie nowe z chipami) i w PSN dziala tylko BZWBK. Ale zeby bylo zabawniej moge uzywac ING np do placenia abonamentu za World of Warcraft. Zwykla kredytowka dziala wszedzie bez problemu.

Stare karty tez mialy takowy kod - czy karta posiada kod i czy mozna ja placic online zalezy tylko i wylacznie od banku.

Te 1pln ktore macie potracane z karty sluzy wylacznie do weryfikacji - PSN anuluje tranzakcje zaraz po przeprowadzeniu ale zanim VISA odda pieniadze mija zazwyczaj od 1 do 4 tygodni. Z drugiej strony - kto by sie tam 1pln przejmowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam ci przelicza, z tym że bank sobie trochę weźmie za zmianę waluty. A i tak nawet z tym bardziej się opłaca kupować z US Store. ot np u nas gra jest za 29.99 a u nich po wpłaceniu kasy na konto US store jest po 20.75 + 1 zł za podpisanie karty do konta (w inteligo)

ha, ale jak to zrobić. Musze kupić coś ze store usa i niestety sie nie da. Przechodze przez te wszystkie kroki i na koniec wywala bo nie jestem z Kaliforni wygląda na to że można zapłacić kartą która jest wydana w tym samym kraju co dany store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1) wczesniej dokonywalem wplat za pomoca karty kredytowej, ktorej juz nie mam w posiadaniu, mam natomiast inna. jak zmienic dane karty za pomoca ktorej chce dokonywac zakupow w pss?

2) mozna placic karta platnicza inteligo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem ze 100 razy i kartą visa electron  dorzucana do eKonta nie moge przelać pieniędzy no nie moge... niepoprawne dane cały czas... jak wy to robicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja próbowałem ze 100 razy i kartą visa electron  dorzucana do eKonta nie moge przelać pieniędzy no nie moge... niepoprawne dane cały czas... jak wy to robicie?

A zadzwoniles na mLinie zeby aktywowac platnosci online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zadzwoniles na mLinie zeby aktywowac platnosci online?

nie... ale nigdzie tego nie kazano rozbic w tych faq'ach jak moge nie iec platnosci online jak place za allegro (online) kupuje czasem karte do telefonu przez mtransfer i przelewam kase online? to nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×