Skocz do zawartości
Patricko

Rise of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dodatek z Babą Jagą jest bardzo słaby, krótki i monotonny. Cała walka to klepanie jednej mechaniki. jak oni brali za to prawie 40 zł to był rozbój w biały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, pablos_PRO napisał:

Ten dodatek z Babą Jagą jest bardzo słaby, krótki i monotonny. Cała walka to klepanie jednej mechaniki. jak oni brali za to prawie 40 zł to był rozbój w biały dzień.

Ogralem w trakcie przejscia jak misje pojawily sie jako dostepne. 

Powiem tak bez szalu, fabularnie - od poczatku prawie wiadomo co i jak, misje troche fetch questow, troche skanania (calkiem przyjemnego ale to mamy i w podstawce), no i walka. 

Jakbym zaplacil, to bylbym raczej niepocieszony. A tak jak bylo to czescia gry (w 20 rocznicowej edycji) to ogralem bo bylo. 

 

Ogolnie w paru grach majac jakies dodatki day one czy cos stwierdzam ze wiekszosc fabularnych DLC to padaka, krotkie misje, zdecydowanie za drogie itd. 

Generalnie nie kupuje DLC - a ten dodatek tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga dla wrazliwych i tych co maja telefony komorkowe - bedzie sciana tekstu.

 

Wlasnie ukonczylem Rise of the Tomb Raider i przyznam ze po poczatkowym efekcie WOW, skonczylo sie nieco mieszanymi odczuciami. Wlasnie skonczyly sie napisy koncowe i widze 85% ukonczenia.

 

Zaczne od negatywow

- niby Rise w tytule - spodziewalbym sie powstania niczym Feniks z  popiolow, a brakowalo mi tego smaczku ktory pojawil sie w poprzedniej czesci i ktory byl nieodlaczna czescia serii przez wiele lat - a wiec Lary uzbrojonej w 2 pistolety.

- graficznie moim zdaniem odrobine nierowno, mialy byc negatywy wiec - niektore NPCe wygladaja zwyczajnie slabo (szczegolnie na tle Lary), a ci ktorzy kochaja sie w porownaniach, i wytykaniu grze pozabkowanych krawedzi tez - sporadycznie bo sporadycznie znajda cos dla siebie. Przyklad tego drugiego w spoilerze.



2mx23wh.jpg

 

no to ponizej to juz czepialstwo wyzszego rzedu czyli liczenie jak grube w pixelach sa  wlosy Lary

2luz1jq.jpg

- fabularnie, nie spodziewalem sie tutaj objawienia, ale niestety w mojej opinii jest tak se - twist do przewidzenia po 45 minutach gry, a potem w miare prosto jak po sznurku, czasami niektore rzeczy wyjasniaja wczesniej znalezione dokumenty zabierajac element chocby minimalnego zaskoczenia, czasem bez dokumentu brak tla i to co czym mowa w cut scence srednio licuje z tym  co wiemy (a raczej z tym czego nie wiemy).

- ilosc znajdziek i wszelakiego tałatajstwa, owszem biegalem zbieralem bo mialem z tego fun, ale im dalej w las tym mniej czulem motywacji do eksploracji (z wyjatkiem grobowcow  i krypt).

- gra daje mozliwosc skradania, ale sa etapy w ktorych po prostu rzuca w nas hordy wrogow to eksterminacji, i nie bylo by w tym nic zlego bo wczesniejsze TR tez mialy wrogow ale tutaj mialem wrazenie ze po prostu nie napotykamy ich a jestesmy posrod nich wrzuceni.

 

A teraz ta druga strona medalu pozytywy:

- swietne otwarcie

- to ze gra przez jakby nie patrzec wiekszosc czasu potrafila mnie motywowac do zbieractwa i zagladania w kazdy kat

- syndrom - jeszcze chwilke pogram - a  owa chwilka rozciagala sie na pare godzin.

- w niektorych lokacjach zatrzymywalem sie robilem zrzuty ekranu, lub po prostu włóczylem sie po mapie (innymi slowy poza czepialstwem ze spoilera powyzej bylem zadowolony z poziomu graficznego)

- wiele rzeczy ktore poprawiono w stosunku do poprzedniczki - crafting i podzial na rozne zasoby, grobowce i krypty - choc tutaj widac iz nie mialo byc za trudno, Lara jako bohaterka jest teraz bardziej spojna.

- przyjemne elementy nazwijmy  to platformowe, filmowe lekkie latwe i przyjemne.

-  uzycie pierdziawki glosniczka w padzie, niby mala rzecz a ciekawie pomyslana.

- przeogromne zaangazowanie i fun z gry, chec dalszego grania - to utrzymalo sie do konca.

 

Jak widac tak na goraco odczucia lekko mieszane.

To tez i problem z ocena koncowa - chyba bedzie trzeba rzucic moneta czy to gra dobra z duzym plusem, czy bardzo dobra z minusem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również właśnie skończyłem wątek główny na 71% ponieważ w dalszych etapach skupiłem się wyłącznie na trybie fabularnym, pomijając nawet grobowce. Teraz zostało mi ogarnie DLC i wyczyszczenie mapek oraz grobowców. Gra mi się bardzo podobała, ciężko powiedzieć czy lepsza od poprzedniczki... Myślę, że jak dla mnie na równi, może minimalnie lepsza że względu na crafting itp.

Graficznie, momentami efekt wow a czasem mniejszy zachwyt ale całość na spory plus.

Polecam zagrać!

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mała rada dla tych co zaczynają przygodę.

Skupcie się na wątku fabularnym a mapki przeszukujcie tak aby nie rozciągać fabuły. Ja na początku starałem się czyścić na bieżąco mapki ale to zaczynało być nużące i myślałem, że nie ukończę gry. Po zmianie taktyki, gra nabrała nowego sensu i chciało się grać a to co ominąłem podczas wątku fabularnego jest teraz przede mną + DLC :)

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych, co niedawno ukończyli - napiszcie proszę jeszcze czy frame pacing jest odczuwalny w dalszej części gry, na większych mapach. Cena jest rzeczywiście dobra i mam ochotę pograć, tylko teraz nie wiem czy kupić czy jeszcze poczekać na patcha i następną promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nic takiego nie odczuwalem ale mozliwe ze mam wysoka tolerancje na takie rzeczy. Gra ukonczona / score attack ukonczony / croft manor / cold darkness i baba yaga tez zaliczone zostal mi tylko Endurance mode ale szczerze mowiac juz lekko przesiaklem ta gra i deczko mnie nuzy :1_grinning:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arpeggi20 napisał:

Do tych, co niedawno ukończyli - napiszcie proszę jeszcze czy frame pacing jest odczuwalny w dalszej części gry, na większych mapach. Cena jest rzeczywiście dobra i mam ochotę pograć, tylko teraz nie wiem czy kupić czy jeszcze poczekać na patcha i następną promocję.

 

Ogralem na PS4 amator i podobnie jak @vasyndrom nie odczulem zadnego dyskomfortu o ktorym mowilo Digital Foundry.

Serio ogladam te porownania, ale jesli tylko gra nie chodzi calosciowo jak kupa to nie przejmuje sie nimi az tak mocno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam partnera do coop.

Smialo mnie dodaj w miare mozliwosci chetnie pogram.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że to napiszę ale pierwsza godzina w nowym TR podoba mi się znacznie bardziej niż całe U4. Jest bardzo dobrze chociaż denerwuje i na zmianę śmieszy mnie to całe ciągłe osuwanie się skał, zjeżdżanie po lodzie/śniegu/błocie i wbijanie czekana ostatniej chwili. I czy tylko mi się wydaje że z twarzy Lara z reboota i RotT to dwie różne osoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak różne i kłuje to w oczy tak samo jak wspomniany przez Ciebie niespotykany fart Lary, która zawsze unika śmierci "o włos".

A co oferuje ten głośniczek w padzie bo grałem na słuchawkach?

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co oferuje ten głośniczek w padzie bo grałem na słuchawkach?

Odglosy cieciwy/strzal wybuchy itp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kolos28 napisał:

Moja mała rada dla tych co zaczynają przygodę.

Skupcie się na wątku fabularnym a mapki przeszukujcie tak aby nie rozciągać fabuły. Ja na początku starałem się czyścić na bieżąco mapki ale to zaczynało być nużące i myślałem, że nie ukończę gry. Po zmianie taktyki, gra nabrała nowego sensu i chciało się grać a to co ominąłem podczas wątku fabularnego jest teraz przede mną + DLC :)

HTC 10

Czyszczenie na bieżąco jest bez sensu bo nie jesteśmy w stanie wejść w zbyt wiele miejsc, ani nie mamy narzędzi typu nóż itd.

 

Ja robię drugie przejście na XO doszedłem do 60% a teraz sobie czyszczę pierwsze lokacje. Wczoraj 6h latałem za kropkami bez ruszania fabuły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pablos_PRO napisał:

Czyszczenie na bieżąco jest bez sensu bo nie jesteśmy w stanie wejść w zbyt wiele miejsc, ani nie mamy narzędzi typu nóż itd.

 

Ja robię drugie przejście na XO doszedłem do 60% a teraz sobie czyszczę pierwsze lokacje. Wczoraj 6h latałem za kropkami bez ruszania fabuły. 

 

Juz pisalem o tym wolalbym dostawac narzedzia w danej lokacji a potem wiecej narzedzi w kolejnej. 

 

Ja wiekszosc lokacji czyscilem na biezaco, jak juz nie moglem bo brak narzedzi szedlem do kolejnej, potem jak w kolejnej dostalem narzedzia to wracalem, ale wtedy i tak glownie jasnikie, crypty i grobowce (nie latalem za kazda kropka), potem znow progres i cofniecie sie. Ostanie czyszczenie zrobilem jak dochodzimy do 'point of no return' bo wiedzialem ze jak juz skoncze nie bedzie mi sie chcialo tego robic, zaliczylem ostania krypte i grobowiec. 

 

Wiec wiele zalezy od gracza, mnie tam czyszczenie w trakcie gry nie przeszkadzalo, bardziej fakt ze narzedzia dostaje pozniej i trzeba wracac do wczesniejszych lokacji. 

 

Dzis dokoncze Rezydencje Croftow, reszty chyba nawet tykac nie bede. 

 

tak czy inaczej wielki plus bo gralem i nie moglem sie oderwac, fajnie bylo sterowac Lara. Gra dogna polecenia. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, malpka napisał:

I czy tylko mi się wydaje że z twarzy Lara z reboota i RotT to dwie różne osoby?

Lara wygląda inaczej w oryginale na PS3, inaczej na PC i jeszcze inaczej w Definitive Edition na PS4. W RotT to już jej czwarta wersja. Coś się zdecydować nie mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany ile czasu wam trzeba bylo na sama glowny watek ? Dluzsze toto od U4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem. Ogólnie gra dobra ale moim zdaniem powtórka z rozrywki.

Dokładnie taki sam schemat jak w poprzednim TR. Nawet zakończenie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dobra powtórka. Jak dla mnie w III części mogą wogóle nie zmieniać mechaniki. Lubię takie korytarzowe gry, byle fabuła wciągała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra długo trzyma cenę, od tygodnia na nią poluję w różnych serwisach i ciągle nie udało mi się jej kupić za >150zł :1_grinning: Ale postawiłem sobie to za punkt honoru, najwyżej poczekam jeszcze trochę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (w zeszlym tyg) byla na PS Store za £21? Jakies 100zl? No chyba ze szukasz pudelka to wtedy co innego.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie by zrobić platynkę, niestety zglitchowalo mi tofeum Compulsive (zaczałem grę na 1.04, potem doinstalowalem 1.05) - te z wyzwaniami i po frytkach ;p. Jeżeli maksujecie grę uważajcie na to. Mógłbym przejsc grę jeszcze raz, ale nie jestem az takim zapalencem, gra idzie do żyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 10.11.2016 o 13:44, crazy napisał:

Dzięki kmiocie za spojler.

To utop się z tego powodu (srry że dopiero teraz odpowiadam na twój "zacny" post ale nie przeglądałem tematu od miesiąca)

Poza tym nie ujawniłem zakończenia RotTR a jedynie miejsce akcji Shadow of the Tomb Raider.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×