Skocz do zawartości
Patricko

Rise of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny, mocny i klimatyczny początek jednak im dalej w las tym nudniej. Gra nie jest tak widowiskowa jak poprzednia część, brak klimatu, lokacje małe i bez polotu a scenariusz kretyński. W X w n.e. ludność migrowała ze wschodu na zachód. Nie było szans by jakaś grupa szła z buta kilka tysięcy kilometrów z Syrii na Syberię. Poza tym akcja zbrojna jakiejś bojówki militarnej na terytorium Radzieckim? Poważnie mam w to uwierzyć?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko gra a nie film biograficzny 😂😂

HTC 10

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, malpka napisał:

Świetny, mocny i klimatyczny początek jednak im dalej w las tym nudniej. Gra nie jest tak widowiskowa jak poprzednia część, brak klimatu, lokacje małe i bez polotu a scenariusz kretyński. W X w n.e. ludność migrowała ze wschodu na zachód. Nie było szans by jakaś grupa szła z buta kilka tysięcy kilometrów z Syrii na Syberię. Poza tym akcja zbrojna jakiejś bojówki militarnej na terytorium Radzieckim? Poważnie mam w to uwierzyć?

A w BF1 każdy ma dostęp do broni automatycznej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra kupiona w uk bedzie miala jezyk pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 6.12.2016 o 21:26, Rambo8 napisał:

Właśnie skończyłem. Ogólnie gra dobra ale moim zdaniem powtórka z rozrywki.

Dokładnie taki sam schemat jak w poprzednim TR. Nawet zakończenie podobne.

 

Moim zdaniem, to dobry sequel - niektore rzeczy podciagneli inne poprawili.

Na plus lepszy crafting - bo w TR 2013 niewazne jaki zasob zbierales to byly srubki (normalnie Ratchet), tutaj masz skory, drewno i inne matierialy.

Te wieksze i swobodniejsze lokacje tez moim zdaniem na plus, choc pozyskiwanie narzedzi i koniecznosc cofania sie na maly minus.

No i mniejszy dysonans jesli chodzi o sama Lare i jej zachowanie.

Tak wiec w stosunku do poprzednika moim zdaniem duzy plus.

(procent ukonczenia w RotTR mialem duuuzo wiekszy nizli w TR 2013)

 

O 6.12.2016 o 23:07, Przemek_07 napisał:

Ale to dobra powtórka. Jak dla mnie w III części mogą wogóle nie zmieniać mechaniki. Lubię takie korytarzowe gry, byle fabuła wciągała.

Patrz powyzej.

Dla mnie to wlasnie nie byl do konca korytarz dzieki wprowadzeniu nieco bardziej rozbudowanych lokacji (wez teraz porownaj tego TR do The Order czy mega rynny Remember Me).

Jesli mieli by cos zmienic - to wolalbym zeby narzedzia konieczne do ogarniecia obszaru dostawac jeszcze kiedy wykonujemy misje na danym obszarze.

Fabula - wg mnie po prostu byla,  ale to nie jest zarzut, po prostu nie uwazam ze byla jakas wciagajaca.

 

O 7.12.2016 o 05:45, Dudzio napisał:

Gra długo trzyma cenę, od tygodnia na nią poluję w różnych serwisach i ciągle nie udało mi się jej kupić za >150zł :1_grinning: Ale postawiłem sobie to za punkt honoru, najwyżej poczekam jeszcze trochę:D

Mozesz poczekac, mysle ze po swietach bedzie wysyp gier zarowno na promocjach jako nowki oraz tych z drugiej reki - pisze oczywiscie o pudelkach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, ale to trzeba być czujnym i sprawdzać. Ja tak robię na olx, większość gier można pochytac taniej niż allegro plus grasz tego samego dnia.

Tap Tap z Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 8.12.2016 o 18:52, malpka napisał:

Świetny, mocny i klimatyczny początek jednak im dalej w las tym nudniej. Gra nie jest tak widowiskowa jak poprzednia część, brak klimatu, lokacje małe i bez polotu a scenariusz kretyński.

Masz prawo do swojej opinii ale jak juz ktos pisal, kurcze czesto na opak oceniasz czy to gre czy film.

Ja prywatnie uwazam ze widowiskowiosc jest na podobym poziomie, lokacje tylko niektore sa wieksze ale moim zdaniem to wystarczy zeby nie miec poczucia rynny.

Scenariusz? Ale tutaj TR nigdy nie stawial na bycie symulatorem archeologa - tak samo moglbys powiedziec o oryginalnej trylogi Indiany Jonesa i scenariuszu.

Ale wracajac do TR (uwaga 2 spoilery) w TR1 jak i w Anniversary -  miales dinozaury, w innych elementy nadprzyrodzone.

 

22 minut temu, graqzu napisał:

Taa, ale to trzeba być czujnym i sprawdzać. Ja tak robię na olx, większość gier można pochytac taniej niż allegro plus grasz tego samego dnia.

Tap Tap z Z3

Tego  samego to jak uda sie odebrac osobiscie sam tez uzywam olx zarowno do zbycia  jak i nabycia gier.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MagEllan napisał:

Ja prywatnie uwazam ze widowiskowiosc jest na podobym poziomie, lokacje tylko niektore sa wieksze ale moim zdaniem to wystarczy zeby nie miec poczucia rynny.

 

Akurat z podobnym poziomem widowiskowości drugiej części mocno bym dyskutował. Nie ma nawet namiastki pamiętnych scen w poprzedniej części.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy omija najgorszego, najbardziej sztampowego oraz nic nie wnoszacego do gry ostatniego bossa :krysia:

 

Gdyby nie on, moim zdaniem mocny bałwan na 10 a tak spokojnie oczko w dół :duda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem drugie podejście i zrewidowałem mój pogląd. Gra dobra ale bez rewelacji. Winne Uncharted , co się zobaczyło już się nie odzobaczy.

 

Końcówka to jakiś dramat, walka z bosem 2 razy wcisnąć przycisk. 

 

Zgadzam się z małpką. Niedawno też drugi raz przychodziłem jedynkę i tam wszystko się broni, drugie podejście nawet lepsze niż pierwsze a tu meh.

 

Zostały jeszcze dodatki

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_PRO

Co gracz to opinia, ja probowalem zrobic drugie podejscie do TR 2013 nie dalem rady, do RotTR nawet chyba nie chcialbym robic drugiego podejscia i jeszcze raz popierniczac po mapie zbierajac te same rzeczy w tych samych miejscach. 

 

Z dodatkow ogralem tylko Baba Jaga - i tutaj faktycznie bez szalu, jakbym zaplacil za to to bylbym niepocieszony, ale ze bylo w zestawie to luz. 

Ukonczylem posiadlosc Croftow (bez czyszczenia znajdziek) i no moze byc, choc tutaj to bardziej poszli w prosta przygodowke. 

Koszmar Lary - gralem chwile ale jakos mnie nie porwal, nie bawil.

Ten dodatek z baza - myslalem ze bardziej mi podejdzie, zrobilem samouczek i podziekowalem. 

 

Gra juz zapakowana, jak w wigilie dotre do PL to wystawiam. 

 

RotTR dla mnie obronil sie tym ze Lara byla bardziej spojna, poprawionym craftingiem. I czyms co jest bardzo niemierzalna wartoscia a wiec poziomem mojego zaangazowania w gre, checi odkrywania tego co gra ma do zaoferowania. 

 

U4 (a pewnie i odswiezona trylogie) bede ogrywal po nowym roku, wtedy bede mial nowy punkt odniesienia. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U4 dla mnie jednak jest lepszą grą niż oba TR :)

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam okazję wziąć grę bez kodów. Wszystkie dodatki są odblokowywane po wpisaniu, czy jakiś konkretny?

 

Edit: To sprzedający jakiś kit wciska. Dzięki za info.

Edytowane przez Goldie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Goldie napisał:

Panowie, mam okazję wziąć grę bez kodów. Wszystkie dodatki są odblokowywane po wpisaniu, czy jakiś konkretny?

ale o jakich kodach mowa?

Edycja na PS4 z art-booczkiem nie ma zadnych kodow, wszystko na plycie. Nic nie wklepywalem. Zainstalowalem i gralem. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sa odblokowane w koncu to "20th Anniversary Edition"

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vasyndrom napisał:

Wszystkie sa odblokowane w koncu to "20th Anniversary Edition"

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Przepraszam za offtopa - ale niestety w dzisiejszych czasach wydawcy stosuja "dick move" i edycje GOTY, Kompletne, Dopasione czesto albo zawieraja kody na zawartosc do pobrania, albo (mimo iz efekt ten sam to uwazam to za jeszcze gorsze) sam dodatek jest na plycie a kod go tylko odblokowuje. 

 

Z pewnym zazenowaniem wypada tutaj pochwalic SqrEnx za cos co kiedys bylo norma. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszedł nowy patch i frame pacing został naprawiony, jeśli kogoś to jeszcze interesuje. Także ja zaczynam grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam "mały" problem z grą: byłem w grobowcu "Jama sądu ostatecznego" (ten grobowiec gdzie trzeba opuścić wagoniki po torach), wszystko poszło ok, wracam, wspinam się, przechodzę po drewnianej kładce, i dochodzę już prawie do obozu "ukryty wąwóz" i niestety, ale nie mogę do niego doskoczyć bo Lara łapiąc liną belkę "do skakania" momentalnie ją puszcza...

 

Proszę o poradę, ew czy ktoś miał również taki problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pora żebym ja dodał swoje 3 grosze. Pół godziny temu zakończyłem fabułę w grze mając 73% zebranych przedmiotów oraz nieco ponad 16 godzin na liczniku. Dodam, że czas ten zawiera także przejście DLC "Baba Yaga", który odblokował mi się w pierwszej połowie gry, więc postanowiłem na chwilę odstawić główny wątek i go przejść. Ogólnie gra mi się bardzo podobała, podobnie jak zresztą pierwszy Tomb Raider (2013). Czy sequel jest lepszy? Nie. Czy jest gorszy? Też nie. Moim zdaniem Crystal Dynamics dało nam po prostu "więcej tego samego". Gra została ulepszona w pewnych aspektach, np. grobowce mają teraz więcej sensu, bo po ich wykonywaniu odblokowujemy nowe umiejętności. Crafting też został ulepszony, bo surowców mamy teraz więcej no i same polowania mają teraz więcej sensu. Dodajmy do tego nieco lepszą grafikę, nieco bardziej zróżnicowane lokacje (choć ta różnorodność nie powala względem takiego Unchated 4), oraz większe tereny  i więcej znajdziek, no i mamy książkową definicję sequela w kontekście gier video (o ile taka istnieje, he-he). Z początku liczyłem na trochę bardziej odważne zmiany, ale w sumie po co zmieniać coś, co jest dobre? Nie wszystko co prawda zagrało. Fabuła znowu jakaś bez polotu, choć przyznaję, że na początku dobrze się zapowiadała, ale nic konkretnego z tego niestety nie wyszło. Poprawnie poprowadzona opowieść, jak w jedynce. Śledziłem ją z umiarkowanym zainteresowaniem. Trochę wkurzało mnie to jak dużo nawrzucano różnych nagrań i dzienników bohaterów. Później zaczęło mnie ostro nudzić słuchanie tego, i tak, wiem, nie musiałem tego słuchać, ale wtedy czułbym że jednak coś tam tracę z tego całego "lore'u" Tomb Raidera. Na minus też walka z finalnym bossem. Za łatwa, za szybka. Twórcy chyba nie mieli na nią pomysłu, już walka na zakończenie wspomnianego DLC była ciekawsza. Skoro jestem jeszcze przy narzekaniu, to trochę popsioczę na to jak Larze udawało się za każdym razem wychodzić z opresji w coraz bardziej kuriozalny i abstrakcyjny sposób, niekiedy aż mi się śmiać chciało. Jasne, to normalne w tego typu liniowych grach akcji, ale w serii Uncharted aż tak to mnie nie raziło. Pozostało jeszcze odwiedzić trzy grobowce oraz przejść VR-owy dodatek, więc jeszcze dziś grę odłożę na półkę. Co do grobowców jeszcze, to pominąłem 3, lecz nie z własnej woli, a z powodu samej gry, która pozwalała odwiedzić dany grobowiec dopiero w momencie uzyskania odpowiedniego narzędzia, który otworzy nam drogę. Te zdobywamy dopiero w dalszych etapach gry. To kolejny minus moim zdaniem. Generalnie kompletowanie znajdziek sobie odpuszczę, bo to nie ma żadnego sensu, skoro platynować gry nie zamierzam. 

 

Na koniec, tak w ramach podsumowania dodam, że Rise of the Tomb Raider to naprawdę kawał dobrej gry. Jeżeli podobała Wam się poprzednia część, ta również się Wam spodoba, choć nie oczekujcie jakiejś rewolucji, a jedynie subtelnej ewolucji. 

Edytowane przez Marcossik
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam serdeczną prośbę do osób, które mają PRO i Tomb Raidera. Czy macie może dźwięki takie jak w filmiku przy zmianie trybów? Bzyczenie/terkotanie najbardziej słyszalne w trybie 60fps.

Spoiler

 

 

w komentarzach ludzie piszą, że mieli ten dźwięk już na 3-4 egzemplarzach. Inni twierdzą, że nic takiego nie ma miejsca. Nie wiem czy to wiatrak, czy cewki? Myślę, czy wymieniać mojego prosiaka na inny model, czy ten typ tak po prostu ma. Gram głównie w nocy gdzie rodzina i małe dziecko śpią. dlatego głos gry jest bardzo cicho. Będę wdzięczny za pomoc/sprawdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem jedynie odgłosy pracujących wiatraczków. Grałem w trybie rozdzielczości 4K, ale zdarzało mi się przełączać na inne i żadnego problemu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego napewno nie mialem...W ogole tutaj slychac ze konsola pracuje jak traktor. u mnie jak cos to tylko taki szum jest jak wentyl w lapku....Ja gralem w Tomba w trybie FHD z lepszymi efektami czy jak to sie tam nazywalo i konsola cicha byla a gralem glownie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×