Skocz do zawartości
Patricko

Rise of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Że tak jeszcze poruszę temat tych trybów. Nie wiem jak to wygląda u innych, ale w nowego Tomb Raidera grałem na 23 calowym monitorze 1080p i gra najlepiej wyglądała w trybie 4K (30fps). Uważnie sprawdzałem jak gra prezentuje się na wszystkich opcjach, i oto moje małe refleksje na ten temat:

 

1. Tryb rozdzielczości 4K 

 

Preferowany przeze mnie tryb. Poziom oprawy stoi na dobrym poziomie, stabilne 30fps no i to, co sprawiło że przy tej opcji zostałem - downsampling z 4K do 1080p. Wszystkie tekstury były idealnie wygładzone. Wszystko było mega ostre i wyraźne. Jedyny minus to pop-in tekstur, ale jest to problem niezależny od wybranego trybu

 

2. Tryb wzbogaconej grafiki

 

Moim zdaniem najsłabsza opcja. Gra wygląda co prawda odrobinę lepiej, jest bardziej szczegółowo, ale słaby antyaliasing kuje w oczy przez co nie czerpałem przyjemności z ustawień, które prawdopodobnie odpowiadają tym z "ultra" na pececie (albo blisko tego). Poszarpane krawędzie spotykałem na każdym kroku i mocno mnie to drażniło, ale być może byłoby inaczej, gdybym wcześniej nie miał super wygładzonych tych krawędzi.

 

3. Tryb wysokiej wydajności (50-60 fps)

 

Gra tutaj co prawda wygląda dużo płynniej niż w dwóch pozostałych opcjach, ale co z tego skoro te wahania są bardzo duże i w "stress pointach" trzyma tylko nieco ponad 30. W dodatku oprawa.. jest uboga. Widać duże cięcia i w takim momencie ja się zastanawiam gdzie poszła ta moc PRO? Bo moim zdaniem gra na zwykłym PS4 wygląda zauważalnie lepiej, niż na PS4 Pro w trybie 1080p i odblokowanymi klatkami. Po większej mocy spodziewałem się grafiki przynajmniej na takim samym poziomie co na podstawowym modelu, tyle że z płynniejszą animacją. 

 

To są moje mocno subiektywne odczucia, a jakie są Wasze?

 

 

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukonczylem, spoko gierka, nic wybitnego ale jak ktos lubi sobie posztrzelac i pobiegac z lukiem to tylko far cry 4 lepszy. Największym minusem dla mnie to czulosc sterowania, brak suwaka od czulosci kamery a jak zmienimy czulosc prawego drazka w trybie celowania to nie ma to wplywu na czulosc w zoomie. Zawsze lepsze to niz input lag :1_grinning:  Gdyby nie to sterowanie to pewnie bym robil drugie podejscie a tak to gra na raz jak dla mnie.

 

@Marcossik

Po wlaczenie trybu 4k w kazdym innym krawedzie tak walily po oczach, ze sobie odpuscilem te tryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona na 82%. Na poziomie normalnym przeciwnicy łatwi. Chyba że tak łuk jest wykoksany. Sama gra przyjemna. 3 dni zabawy. 

Zbieractwo nie męczy. Zbierałem czy odkrywałem grobowce dla dodatkowego PD - dobry mobilizator 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×