Skocz do zawartości
Patricko

Rise of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to TR2 bym nie kupil nawet jak by wyszedl na PS4.

Szczerze ? Widać że nie jesteś fanem Tomb Raidera a w tym temacie piszą fani TR więc nie obchodzi mnie twoje zdanie. Ja nienawidzę  "gry" HALO i nie piszę postów w tematach o grach z tej serii.

Tu nie chodzi już o konsolę ps4. Tu chodzi także o rynek PC i przede wszystkim społeczność/fanów Tomb Raidera. Gry z tej serii zawsze były na PC i konsolach. To dlatego teraz wrze na internetach. Nie chodzi o konsole - chodzi o fanów marki którzy są wku@#$eni.

Tomb Raider 2013 był (jak dla mnie i pewnie dla wieeeeeeelu innych graczy ) świetną grą. Spodobało mi się bardzo,bardzo dużo rzeczy w tej grze. Polubiłem nową/starą bohaterkę, nowy gameplay, świetny klimat itd. I chciałbym zagrać w sequel.

Edytowane przez Lijon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz lat, ale jakbyś od prawie 20 był z tą serią, na kilku różnych platformach, to pewnie byś nie zadawał głupich pytań :)

Też byłem. Wieku nie podaję bo nikt nie będzie chciał grać z dziadkiem ;) . Pierwsza i druga część z PSX były dla mnie kultowe. Ostatnia kompletnie nie trafiła w mój gust. Była dla mnie za bardzo podobna do Uncharted.

Marzy mi się mniej strzelania, więcej eksploracji zaginionych świątyń, rozwiązywania fajnych łamigłówek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem. Wieku nie podaję bo nikt nie będzie chciał grać z dziadkiem ;) . Pierwsza i druga część z PSX były dla mnie kultowe. Ostatnia kompletnie nie trafiła w mój gust. Była dla mnie za bardzo podobna do Uncharted.

Marzy mi się mniej strzelania, więcej eksploracji zaginionych świątyń, rozwiązywania fajnych łamigłówek itp.

Czyli już zdziadziałeś. Żadnego chodzenia, biegania, strzelania tylko posiedzieć, pomyśleć i nie przemęczać się  :)

Też pamiętam kwadratowe cycki Lary z pierwszego PSXa ale ten Tomb Raider to chyba nawet lepszy od The Last Of Us.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w tomb raidery na PSX i wtedy miałem malo lat i zbytnio nie kumałem tych zagadek, ale grałem w to jak szalony.

Parę miesięcy temu kupilem definitive edyszyn i dla mnie ta gra może w ogóle nie wychodzić.

Ta nowa Lara to straszna padaka.Jednak rozumiem ludzi,którym może się to podobać.

Lepiej kupujcie nowego xboxa bo raczej na ps4 tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny ruch microsoftu. Mimo ich tez słabej konfy te info przykryło wszystko. Po prostu wyj... zęby przednie sony. Oczywiście jak wyjdzie ucharted 4 to powinien wgnieść w glebę spokojnie tego tomb raidera ale nie zmienia to faktu że zamiast 2 bardzo dobrych gier zagramy tylko w jedną. Genialny ruch microsoftu czapki z głów a sony niech się uczy od nich jak się robi wielkie bumm. Piękne są teraz te fałszywe maski ze nowy tomb raider nie był wcale taki dobry hehe świetnie sie te głupoty czyta kto wie może za niedługo dojdzie do tego że to jednak jest słaba gra haha żałosne. Lara nie była idealna ale sam zamęt na necie pokazuje jak wazna i dobra jest to gra i jak genialny ruch wykonał microsoft. Że nie potrafią zrobić sami takiej gry. Zgoda tylko co z tego skoro mogą sobie taka grę zamówić na wyłączność. Microsoft systematycznie powoli staje na nogi a Sony szkoda gadać.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny? Nie wiem. Trudno to teraz ocenić. Moim zdaniem, na tą chwilę jest to najgorsza decyzja jaką podjęli, bo wiele osób uzna Microsoft za firmę bez żadnych skrupułów, która idzie po trupach by tylko osiągnąć zysk. Pierwszy raz w historii mamy do czynienia z tak bezpretensjonalnym zabraniem milionom graczy ich ukochanej gry. Obserwuje nienawiść jaka wylewa się w necie na wszystkie 3 firmy i jestem z niej dumny! Bardzo możliwe, że skutek może być odwrotny od oczekiwanego.

 

Z całą pewnością Crystal Dynamics i Square Enix są od dzisiaj najbardziej znienawidzonymi firmami w świecie gier. I to może mieć skutki przesunięte w czasie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co było tłuc te definitive edition na PS4, przerabiać i poprawiać jak teraz kładą lachę na PS4 ? wydaje mi się że to będzie ex czasowy i wyjdzie na ps4 TR2. No a jeśli nie to  Acti i Kottick skorzystają i może trochę wyschną po ciągłym opluwaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile skalkulowali zarobionych pieniadzy  z najnowszego TR'a ze teraz sie sprzedali dla majkrosoftu, musieli im sypnac sporo kasy.. ale jak patrze po komentarzach chociazby na yt to posiadacze xone tez nie sa z nich zadowoleni. Poczekajmy na pierwszy gameplay i jak to wszystko wyglada, no i jakies ich wytlumaczenia dlaczego tak postapili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całą pewnością Crystal Dynamics i Square Enix są od dzisiaj najbardziej znienawidzonymi firmami w świecie gier. I to może mieć skutki przesunięte w czasie.

 

Ja z całego serca szczerze rzycze square zeby wreszcie zbankrutowalo i zeby ktos sensowny przejal marke final fantasy ktora skutecznie niszcza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze gwoli sprostowania i kwestii "zależy Wam/nie zależy". Dla mnie to jest np. bardzo niefajna sytuacja, bo zastanawiamy sie z kolegami, czy ponad 10 latach nie zwinąć interesu: www.laracroft.pl

 

Mimo wszystko większość czytelników to gracze PCtowi. Potem PS3, na końcu X360. Zresztą w redakcji to samo, a CD raczej nie wyślą nam po egzemplarzu XO. To mimo wszystko pokazanie ludziom fucka i kop w dupę, zwłaszcza jeśli ktoś był związany z serią od wielu lat (ja od 15, na ten przykład).

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze gwoli sprostowania i kwestii "zależy Wam/nie zależy". Dla mnie to jest np. bardzo niefajna sytuacja, bo zastanawiamy sie z kolegami, czy ponad 10 latach nie zwinąć interesu: www.laracroft.pl

 

Mimo wszystko większość czytelników to gracze PCtowi. Potem PS3, na końcu X360. Zresztą w redakcji to samo, a CD raczej nie wyślą nam po egzemplarzu XO. To mimo wszystko pokazanie ludziom fucka i kop w dupę, zwłaszcza jeśli ktoś był związany z serią od wielu lat (ja od 15, na ten przykład).

 

Otóż właśnie to. Tomb Raider zawsze był domeną blaszaków i PlayStation, a teraz nagle przypełza MS i podkupuje markę wyłącznie dla siebie. Pomijam już etyczność takiej zagrywki, bo że z korporacyjnego punktu widzenia to dobry ruch dla MS - nikt raczej nie wątpi. Ale zabranie tej marki milionom fanów jest po prostu strzałem w pysk, a ze strony Square - zwyczajnym sprzedaniem się. Rozumiem, że mają problemy finansowe, a Microsoft pewnie solidnie posmarował im kapuchą, ale przewiduję skutek odwrotny do zamierzonego. Prędzej zrażą do siebie wszystkich fanów, a jedynym wygranym w całej sytuacji będzie Microsoft, który może tylko zyskać na sprzedaży Klocka. Crystal Dynamics raczej nie wyjdą na tym dobrze, tym bardziej Square. A i tak najbardziej po dupie dostaną gracze, w tym najwierniejsi fani Lary. Zasadność tego ruchu świetnie zresztą podsumował Angry Joe.

 

Gdzieś tam jednak po cichu liczę na to, że po prostu umowa z MS obliguje wydawcę do milczenia w temacie czasowej ekskluzywności, i że po prostu po premierze dowiemy się, iż nowy TR wyląduje na pozostałych systemach za jakiś tam czas. I hope so...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co w sieci krążą teorie, że exem jest jedynie świąteczna data premiery - wszelkie komunikaty wydawcy i Crystalsów są sformułowane w dość dziwny sposób. Wydaję mi się jednak, że wszelkie decyzje już zapadły i sytuacja się raczej nie zmieni. Na dniach ma pojawić się również oficjalne oświadczenie Sony (polskiego oddziału, więc innych pewnie też) w związku z zaistniałą sytuacją. Dziwię się zresztą, że jeszcze tego nie skomentowali - w końcu stracili jedną flagowych i najstarszych serii.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spencer (szef xboxa) potwierdził, że to czasowy eks.

Xbox boss Phil Spencer has confirmed to Eurogamer that Microsoft's controversial exclusivity deal for Rise of the Tomb Raider "has a duration".
However, he declined to confirm how long that duration is set for.

http://www.eurogamer.net/articles/2014-08-13-microsoft-confirms-rise-of-the-tomb-raider-xbox-exclusivity-deal-has-a-duration?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=socialoomph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ wygrał z Sony tak jak Legia z Celticiem.

Haha piękny koment. To prawda chwaliłem Microsoft za genialny ruch a to jednak tylko czasowy eks. Heh jednak są żałośni. Najpierw bomba że eks a teraz się muszą okrakiem wycofywać. Żałosna korporacja jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko stało się jasne. :) Czyli tak jak wielu z nas przypuszczało - TR jako ex czasowy. Choć spodziewałem się tej informacji dopiero przy okazji premiery TR, to Phil Spencer po takiej gównoburzy chyba nie miał innego wyjścia, jak uczynić ową informację jasną i klarowną dla wszystkich. Co prawda nie ma tutaj mowy o terminie ekskluzywności, ale raczej uspokoi to najzagorzalszych fanów, w tym i mnie. :D

 

Wychodzi więc na to, że MS znowu narobił sobie łajna pod nogami, a w gruncie rzeczy żaden z tego ex. :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko stało się jasne. :) Czyli tak jak wielu z nas przypuszczało - TR jako ex czasowy. Choć spodziewałem się tej informacji dopiero przy okazji premiery TR, to Phil Spencer po takiej gównoburzy chyba nie miał innego wyjścia, jak uczynić ową informację jasną i klarowną dla wszystkich. Co prawda nie ma tutaj mowy o terminie ekskluzywności, ale raczej uspokoi to najzagorzalszych fanów, w tym i mnie. :biggrin:

 

Wychodzi więc na to, że MS znowu narobił sobie łajna pod nogami, a w gruncie rzeczy żaden z tego ex. :biggrin:

Pytanie co to za exy na Xboxa jak i tak to potem na PC wydają  :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jednak exclusive czasowy na całe szczęście, bo byłoby wielki żal takiej pozycji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że Spencer w wywiadzie mówi jedynie o marce. "Nie posiadamy marki/co w przyszłości Square zrobi z marką to ich sprawa/wyłączność na MARKĘ jest czasowa". Chodzi o Tomb Raidera ogólnie, a nie o tę konkretną część. W dodatku polski oddział MS idzie w zaparte twierdząc, że RoTR jest permanentnym exem.

 

Ja nadal czekam na jakiś komunikat od Sony, bo to dziwne że wypuścili z rąk taką serię i nawet tego nie skomentowali.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To byłby kolejny tytuł po Sunset Overdrive który mógłby mnie skłonić na postawienie One'a na półce. Oby tak się nie stało. Mi równie ciężko uwierzyć że Sony odpuściło po tak udanej "jedynce" ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że Spencer w wywiadzie mówi jedynie o marce. "Nie posiadamy marki/co w przyszłości Square zrobi z marką to ich sprawa/wyłączność na MARKĘ jest czasowa". Chodzi o Tomb Raidera ogólnie, a nie o tę konkretną część. W dodatku polski oddział MS idzie w zaparte twierdząc, że RoTR jest permanentnym exem.

 

Ja nadal czekam na jakiś komunikat od Sony, bo to dziwne że wypuścili z rąk taką serię i nawet tego nie skomentowali.

Proste skoro microsoft tak kluczy to pozostaje jedynie skomentowanie SONY. Tak będzie w późniejszym czasie, Nie nie będzie wogule i tyle. Nie wiem na co jeszcze Sony czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×