Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

No jakos sobie radze. Niestety popelnilem ten blad ostatni raz i teraz to piwo musze jakos wypic. MAcie jakis fajny poradnik - solucje, gdzie jest mniej wiecej wypunktowane co zrobic prze pierwszym zakonczeniem gry? Jezeli chata we snie lowcy plonie i jestem na koncowce to juz chyba moge z czegos takiego skorzystac bez ujny na honorze.

 

Swoja droga kielichy - tu mam za soba pierwszy i smiesznie latwy. Zabawa dopiero sie zacznie...czy powinienem tez zajac sie nimi teraz, czy to taki rekreacyjny bonus z ktorego moge skorzystac w kazdej chwili NG czy NG+ itp?

Lochy się nie skalują w ng plus, więc możesz badać kiedy chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lochami warto zajmować się w miarę możliwości szybko, ponieważ leci w nich krew wiadrami i znajdujesz w nich najlepsze gemy.

Poza tym tak jak piszą wyżej, lochy się nie skaluja z ng. Ten sam loch jest dokładnie taki sam na ng i ng+91. Ty im nadajesz trudność tworząc je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, że poziom kielichów nie skaluje się z NG+ czyli kielichy mają stały poziom trudności nawet jak jesteś na NG+10 to one mają taki sam poziom trudności jak na pierwszym NG.

Kolejno - jeśli interesuje Cię platynowe trofeum to możesz spokojnie zająć się teraz lochami, ale nie rób ich nie wiadomo ile - tak do 2-3 max bo one potrafią niesamowicie wymęczyć człowieka. 

Obadaj np teraz skoro możesz ile zebrałeś sztuk tego itemu - http://bloodborne.wiki.fextralife.com/One+Third+of+Umbilical+Cord

Jeśli 3 to gratuluje. Odblokujesz 3...ostatnie zakończenie (super secret). 

Jeszcze co do lochów - w nich znajdziesz nie tyle Królową (ostatni boss) ale także broń niezbędną do trofeum. W ogóle lochy to kopalnia itemów, a przede wszystkich kryształów i kamieni do broni.

Jeśli posiadasz dodatek - to zrób go teraz. Jest świetny.

Edytowane przez Frost Prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minut temu, Frost Prime napisał:

Musisz wiedzieć, że poziom kielichów nie skaluje się z NG+ czyli kielichy mają stały poziom trudności nawet jak jesteś na NG+10 to one mają taki sam poziom trudności jak na pierwszym NG.

Kolejno - jeśli interesuje Cię platynowe trofeum to możesz spokojnie zająć się teraz lochami, ale nie rób ich nie wiadomo ile - tak do 2-3 max bo one potrafią niesamowicie wymęczyć człowieka. 

Obadaj np teraz skoro możesz ile zebrałeś sztuk tego itemu - http://bloodborne.wiki.fextralife.com/One+Third+of+Umbilical+Cord

Jeśli 3 to gratuluje. Odblokujesz 3...ostatnie zakończenie (super secret). 

Jeszcze co do lochów - w nich znajdziesz nie tyle Królową (ostatni boss) ale także broń niezbędną do trofeum. W ogóle lochy to kopalnia itemów, a przede wszystkich kryształów i kamieni do broni.

Jeśli posiadasz dodatek - to zrób go teraz. Jest świetny.

 

 

Dzięki za wyczerpujące info. DLC już za mną, w sumie spotkałęm tam 3 najtrudniejszych bossów so far - czyli warto było kupić wersję GOTY.  Podstawka byłą niezła, ale wyraźnie gorsza moim zdaniem. 

 

Czy jest jakiś wyznacznik zakończenia lochu - pojawiająca się ostatnia lampa - chodzi mi o to, czy można przy wybraniu go z poziomu nagrobka sprawdzić, że wszystko tam już zebraliśmy i zabiliśmy bossów. Czyli loch XYZ jest nieskończony/ukończony?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dwypij napisał:

 

Dzięki za wyczerpujące info. DLC już za mną, w sumie spotkałęm tam 3 najtrudniejszych bossów so far - czyli warto było kupić wersję GOTY.  Podstawka byłą niezła, ale wyraźnie gorsza moim zdaniem. 

 

Czy jest jakiś wyznacznik zakończenia lochu - pojawiająca się ostatnia lampa - chodzi mi o to, czy można przy wybraniu go z poziomu nagrobka sprawdzić, że wszystko tam już zebraliśmy i zabiliśmy bossów. Czyli loch XYZ jest nieskończony/ukończony?

 

 

Nie. Nie ma czegoś takiego jak jakaś ikonka która mówi nam o tym, że loch jest już zaliczony. Zwyczajnie jak zabijasz ostatniego bossa to nie ma już za nim nic. Z reguły jest tak, że zawsze jest jakaś winda i zjeżdzasz na niższy poziom. Jak pokonałeś ostatniego bossa w lochu to za jego lampą nic już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Frost Prime napisał:

Nie. Nie ma czegoś takiego jak jakaś ikonka która mówi nam o tym, że loch jest już zaliczony. Zwyczajnie jak zabijasz ostatniego bossa to nie ma już za nim nic. Z reguły jest tak, że zawsze jest jakaś winda i zjeżdzasz na niższy poziom. Jak pokonałeś ostatniego bossa w lochu to za jego lampą nic już nie ma.

 

 

Niestety mam tylko 2 Third Umbilical Cord. Można trzecią jakoś zdobyć? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Niestety mam tylko 2 Third Umbilical Cord. Można trzecią jakoś zdobyć? Warto?

Są 4 w grze. Potrzeba Ci 3, żeby odblokować jedno z zakończeń. Pamiętasz skąd wziąłeś swoje dwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mergo`s Wet Nurse na pewno, drugi to najprawdopodobniej znalazłem w koszmarnym snie tropiciela - bo tam dotarłem. Ariana i Iosefka już chyba za późno, żeby coś z nich wypadło? Jestem przed ostatnią/przedostatnią walką przy płonącym domu w śnie tropiciela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dwypij napisał:

Mergo`s Wet Nurse na pewno, drugi to najprawdopodobniej znalazłem w koszmarnym snie tropiciela - bo tam dotarłem. Ariana i Iosefka już chyba za późno, żeby coś z nich wypadło? Jestem przed ostatnią/przedostatnią walką przy płonącym domu w śnie tropiciela...

Idz zobacz jak tam Iosefka. Jak leży na stole i się wije to załatw ją i gotowe, a co do Ariany...zobacz w Rewirze Katedralnym. Jak siedzi na krześle to kupa, a jak jej nie ma...to idź po śladach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 18.01.2017 o 21:50, Frost Prime napisał:

Idz zobacz jak tam Iosefka. Jak leży na stole i się wije to załatw ją i gotowe, a co do Ariany...zobacz w Rewirze Katedralnym. Jak siedzi na krześle to kupa, a jak jej nie ma...to idź po śladach.

 
 

 

Gdy wróciłem do jej kliniki i dotarłem tam gdzie powinna być - okazało się, że jej nie ma? Za późno? Padobna sytuacja z Arianną, której w rewirze nie ma i generalnie jej alyrat podczas swojej gry w ogóle nie spotkałem... Teraz pomyśłałem, że może trzeba wejść od lasu a nie od centralnego Y? Czy aż tak by to było zamotane, bo nie chce mi się w to wierzyć...

 

Także jestem lekko zmieszamy, bo będę musiał wniknąć w jakieś BBwiki, no chyba, że ktoś mi tu na szybko będzie w stanie pomóc.

 

Może ten koleś, którego wcześniej podpowiadano mi, żeby zabić - na dachu w lesie - morderca postaci z katedry - pozabijał mi wszystkich NPC?

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy wróciłem do jej kliniki i dotarłem tam gdzie powinna być - okazało się, że jej nie ma? Za późno? Padobna sytuacja z Arianną, której w rewirze nie ma i generalnie jej alyrat podczas swojej gry w ogóle nie spotkałem... Teraz pomyśłałem, że może trzeba wejść od lasu a nie od centralnego Y? Czy aż tak by to było zamotane, bo nie chce mi się w to wierzyć...

 

Także jestem lekko zmieszamy, bo będę musiał wniknąć w jakieś BBwiki, no chyba, że ktoś mi tu na szybko będzie w stanie pomóc.

 

Może ten koleś, którego wcześniej podpowiadano mi, żeby zabić - na dachu w lesie - morderca postaci z katedry - pozabijał mi wszystkich NPC?

Jeśli poleciłeś mu iść do rewiru, to ich pozabijał. Arianna po zabiciu Roma zmienia miejsce. Od lampy rewiru powinieneś cofnąć się do grobowca Oedona ( tam gdzie był tatuś Gascoigne). Jak jej po drodze nie spotkasz to znaczy, że jest za późno. A Iosefki nie zabiłeś czasem jak po raz pierwszy odwiedziłeś klinikę od strony lasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, coffee88 napisał:

Jeśli poleciłeś mu iść do rewiru, to ich pozabijał. Ariadnna po zabiciu Roma zmienia miejsce. Od lampy rewiru powinieneś cofnąć się do grobowca Oedona ( tam gdzie był tatuś Gascoigne). Jak jej po drodze nie spotkasz to znaczy, że jest za późno.

 
 

 

Iosefki nie ma, nawet przy wejściu od lasu. Więc migam z nadzieją, że to nie koniec i uda mi się dorwać trzecią część. Chociaż pewnie nie...

 

Niestety - Arianna też zniknęła...cholera.

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy po pokonaniu ostatniego bossa przed finałem można zacząć dodatek? a także nadal rozwijać postać, broń itd. ? Czyli jak ten sen tropiciela się pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: Czy po pokonaniu ostatniego bossa przed finałem można zacząć dodatek? a także nadal rozwijać postać, broń itd. ? Czyli jak ten sen tropiciela się pali.

Mozesz robic co chcesz

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam taki problem,postanowiłem znów ograć Bloodborne i po zainstalowaniu i zaktualizowaniu gry gdy chce wczytać moja stara postać wyskakuje komunikat "instalacja gry niekompletna niemożna wczytać danych gry" zaznaczam że miejsce na dysku mam już 3 razy grę przeinstalowywalem i za każdym razem to samo gdy wchodzę w aktualizacje,pisze ze wszystko jest najnowsze... Tak samo gdy zakładam nowa postać pogram trochę wrócę do menu i jak chce ja wczytać to niemoge bo wyskakuje ten sam komunikat ;( proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochani mam taki problem,postanowiłem znów ograć Bloodborne i po zainstalowaniu i zaktualizowaniu gry gdy chce wczytać moja stara postać wyskakuje komunikat "instalacja gry niekompletna niemożna wczytać danych gry" zaznaczam że miejsce na dysku mam już 3 razy grę przeinstalowywalem i za każdym razem to samo gdy wchodzę w aktualizacje,pisze ze wszystko jest najnowsze... Tak samo gdy zakładam nowa postać pogram trochę wrócę do menu i jak chce ja wczytać to niemoge bo wyskakuje ten sam komunikat ;( proszę pomóżcie

Nie jest tak, że save z postacią masz z ogranym dodatkiem, a obecnie masz zainstalowaną tylko podstawkę bez dodatku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gra się doinstalowuje w tle. Też tak miałem, zostawiłem gre w menu, poszedłem na kibelek potem zrobiłem herbatkę, wróciłem włączyłem kontynuuj i poszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zatrzymalem sie na jakis czas przed ostatnim bossem i bawie sie troche w pomaganie innym. Z perspektywy kogos, kto prawie ukonczyl BB musze przyznac, ze trzech najciezszych bossow to trojka rzeznikow z dodatku. Tak wiec warto bylo kupic od razu wersje GOTY, bo szczerze mowiac poza pierwszymi 2ma bossami w podstawce - wyzwania zadnego nie zaznalem. A i ci 2 pierwsi bossowie to byli ciezcy raczej przez koniecznosc wyzbycia sie soulsowych nawykow. Pozniej to chyba pierwsza wizyta we snie lowcy - kazdy humanoidalny przeciwnik byl 100 razy ciezszy niz 10 innych razem wzietych...

 

Kielichy przede mna - ale to na spokojnie. Kusi mnie DkS3...juz by sie chcialo, ale jak tu bez zakonczenia BB.

 

DO tego w wieku miliona lat zaczalem czytac WIedzmina i mnie wciagnelo. Teraz chodzi mi jeszcze DZiki Gon po glowie. No i na koniec Attack on Titan: Wings of Freedom - bo tak, po prostu uwazam, ze to fajna gra. 

 

Tylko zycie za krotkie i czasu za malo. W tym tygodniu nawet nie odpalilem czworki. Shame...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu odpaliłem grę po przerwie (kiedyś może ją ukończę :) ) i dotarłem do słynnej Ebrietas i co tam się odwalaaa!! Nie rozumiem jak Wy to robiliście, że nie odpalała swoich laserów i ubijaliście sucz za pierwszym razem - to co ona robi, gdy zostaje jej 1/3 hp to jest jednym słowem "sieka". Ale to dobrze, w końcu jakieś wyzwanie, bo ten boss przed Ebrietas to chyba jakiś żarcik ze strony twórców był i( to taki raczej niskich lotów)...

 

W międzyczasie, na odstresowanie ubiłem sobie Roma w lochach i tutaj sprawdziła się taktyka spokojnego wybijania pajączków zza winkla (czyt. zza kolumny), agresywna taktyka z pierwszego spotkania z Romem, w lochach się nie sprawdziła, tu trzeba było spokoju.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ebrietas dałn z kosmosu to taki rng :24_stuck_out_tongue: za pierwszym razem prawie nic nie robiła a później to już kurwic@ całą walkę :1_grinning: wchodzisz w nią od tyłu i w końcu padnie :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dilerus napisał:

A ja znowu odpaliłem grę po przerwie (kiedyś może ją ukończę :) ) i dotarłem do słynnej Ebrietas i co tam się odwalaaa!! Nie rozumiem jak Wy to robiliście, że nie odpalała swoich laserów i ubijaliście sucz za pierwszym razem - to co ona robi, gdy zostaje jej 1/3 hp to jest jednym słowem "sieka". Ale to dobrze, w końcu jakieś wyzwanie, bo ten boss przed Ebrietas to chyba jakiś żarcik ze strony twórców był i( to taki raczej niskich lotów)...

 

W międzyczasie, na odstresowanie ubiłem sobie Roma w lochach i tutaj sprawdziła się taktyka spokojnego wybijania pajączków zza winkla (czyt. zza kolumny), agresywna taktyka z pierwszego spotkania z Romem, w lochach się nie sprawdziła, tu trzeba było spokoju.

 

Jeżeli chodzi o Ebrietas, to przez całą walkę trzymałem się blisko jej pleców. Zarówno w rewirze jak i w lochach padła za 1wszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biegam sobie po lochach ostatnio, bo nie chcę kończyć jeszcze NG. Generalnie nuda straszna na początku i to konsekwentne powtarzanie mechanizmu - idż, znajdz wajchę, zabij bossa i powtórz to kilka razy mnię szczerze mówiąc strasznie znudziło. Ok, na razie jestem w pierwszych lochach o głębokości 2 czy 3, ale bo ja iwm czy zamiana przeciwników na trochę bardziej irytujących mnie będzie bawiła, gdy po raz 34 będę szukał następnej wajchy.

 

Może czas na ostatniego bossa i wracajmy do lochów?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mlody94 napisał:

 

Jeżeli chodzi o Ebrietas, to przez całą walkę trzymałem się blisko jej pleców. Zarówno w rewirze jak i w lochach padła za 1wszym razem.

No właśnie o to chodzi, że siedzę w miejscu w którym kończą się jej plecy i ona u mnie przy 1/3 hp odpala takie super duper lasery, które mnie masakrują, więc nie wiem jak to się dzieje że u niektórych ona tego ataku nie używa.

 

Edit:

Wygląda to dokładnie tak jak na tym filmiku:

 

48 minut temu, dwypij napisał:

Może czas na ostatniego bossa i wracajmy do lochów?

Ja bym tak zrobił, tymbardziej że lochy nie skalują się do NG+, a z tego co pisałeś nie masz pępowiny i rozumiem, że będziesz robił NG+ dla dodatkowego zakończenia.

Edytowane przez Dilerus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dilerus napisał:

No właśnie o to chodzi, że siedzę w miejscu w którym kończą się jej plecy i ona u mnie przy 1/3 hp odpala takie super duper lasery, które mnie masakrują, więc nie wiem jak to się dzieje że u niektórych ona tego ataku nie używa.

 

Edit:

Wygląda to dokładnie tak jak na tym filmiku:

 

Ja bym tak zrobił, tymbardziej że lochy nie skalują się do NG+, a z tego co pisałeś nie masz pępowiny i rozumiem, że będziesz robił NG+ dla dodatkowego zakończenia.

 

No niestety pempowiny mam 2 i widzę, że NG+ to już by trzeba pod jakimś poradnikiem przechodzić. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z tych chwil, które zapadają w pamięć na długo:

 

No, ale udało się :):):) 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×