Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczynałem od topora, ale dość szybko przesiadłem się na rozpruwacz, z którym przeszedłem i podstawkę i dlc. A to czy szybsza jest lepsza w dodatku, zależy od własnych preferencji. Mi się grało świetnie zarówno piłą, jak i rozcinaczem bestii, który do szybkich nie należy. Na początku może być ciężej, ale gdy już się ogra daną broń, to można sobie fajnie urozmaicić rozgrywkę.

PS Ostrze ludwiga mi w ogóle nie podeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej przetestować bronie i wybrać tą która najbardziej nam pasuje.

Pod każdy build jest przynajmniej kilka broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. W tej grze nie ma czegoś takiego jak najlepsza broń bo każdy preferuje inny styl gry i inna broń będzie mu leżeć lepiej. Ja grałem podstawowym Rozpruwaczem, ale od dodatku to nie ma lepszej broni dla mnie jak Spisa, a robiłem builda pod każdy oręż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisnę od początku wszystko tylko w pasek życia i w staminę - w nic innego, bo tak wyczytałem gdy pół roku temu zaczynałem przygodę z BB. Jest coś szybkiego pod te parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronie nie skalują się z parametrami, które wymieniłeś, skalują się (zależnie od broni) z którymiś z pozostałych czterech statów. Chyba najlepiej jak wkleję link z tabelą broni, w której wskazano z którymi statami skalują się poszczególne bronie. Ogólnie przeczytałeś jakąś złą poradę, pakowanie wszystkiego w Wita i Endurance to nie jest na pewno dobry build postaci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystki mają też tzw. softcap czyli momenty w których przyrost wartości za które odpowiadają znacząco zwalnia.

Dla wialności to 50, dla staminy 40 (chociaż moim zdaniem pakowanie powyżej 30 to starata punktów), dla pozostałych zwalnia znacząco po 25 a nie ma sensu pakować powyżej 50.

Tak jak pisze @Dilerus z tymi dwoma statystykami o których piszesz bronie sie nie skalują więc zacznij pakować w inne statystyki, polecam siłę lub zręczność (lub obie naraz i broń która skaluje się dobrze z obiema). Bloodtinge i Arcane sa pod zaawansowane buildy i zazwyczaj wymagają dobrego planowania.

Jak chcesz build który będzie sprawdzał się z prawie każdą bronią to polecam 40 witalności, 25/30 staminy i 35 lub 40 w siłe i zręczność, skończysz na około 100/110 poziomie czyli nadal wystarczjąco nisko żeby znajdować graczy do pomocy (o ile ktoś jeszcze gra).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie pod wpływem impulsu Bloodborne GOTY z allegro i niestety w opisie dodatkowym jest informacja, że to wersja niemiecka...Czy będę miał angielski dialog i polskie napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xVp10neerVx napisał:

W takim razie zaryzykuję i ją otworzę:) W razie czego z angielskiego nie jestem totalnym nobem, więc może dam radę ogarnąć.

Nie bój żaby. Forum jest pomocne więc jakby co to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xVp10neerVx napisał:

W takim razie zaryzykuję i ją otworzę:) W razie czego z angielskiego nie jestem totalnym nobem, więc może dam radę ogarnąć.

 Z angielskim będzie Ci nawet łatwiej ogarnąć. Wszystkie wiki i poradniki są anglojęzyczne jak we wszystkich soulsach. A tłumaczenia nazw przedmiotów, czarów, broni itp. na polski bywają różne :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie z problemem odnośnie DLC do genialnej gry BB:

Mój ostatni brakujący trofik to Old Hunter's Essence i wymaga zebrania wszystkich broni. Mam niestety glitch polegający na tym ze trofik nie wpadł mimo zebrania wszystkiego. Zagrałem wiec NG+, kupiłem wszystkie wymagane bronie jeszcze raz, zdobyłem Hunter's Torch, aczkolwiek zdobywając drugi wymagany item czyli Torch przekilkalem coś za szybko i nie mam go w inwentarzu a ponoć to on jest wymagany tez do naprawienia tego glitchu. 

To był mój problem teraz pytanko do was: co można z ta fatalna sytuacja zrobić i czy jest jakakolwiek opcja ratunku żeby zrobić jakoś ten ostatni trofik? Wracając w miejsce gdzie powinien być przedmiot Torch juz nie ma nic więc jakbym go wziął ale nie mam go nigdzie u siebie no i nie wiem czy właściwie idzie inaczej może jakoś rozwiązać mój problem...

Bardzo dziękuję za ewentualna pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torch to nie jest broń z DLC i na pewno nie jest potrzebna do zdobycia tego trofeum.

Raczej też nie słyszałem żeby trofea z BB były jakoś zglitchowane.

Sprawdź na pewno czy masz wszystkie bronie z DLC w ekwipunku (nie w skrytce):

 

Trick Weapons:

- Amygdalan Arm
- Beasthunter Saif
- Beast Cutter
- Bloodletter
- Boom Hammer
- Church Pick
- Holy Moonlight Sword
- Kos Parasite
- Rakuyo
- Simon's Bowblade
- Whirligig Saw


Firearms:

- Church Cannon
- Fist of Gratia
- Gatling Gun
- Piercing Rifle
- Loch Shield
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem 100x a nawet zakupiłem wszystko co było tylko dostępne. No i odnośnie pochodni to piszą o tym w necie stąd mój pomysł. No ale jakoś nie podzialo i właściwie nie wiem co tu począć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden sposób który podobno pomaga, kup 3 początkowe bronie w Hunter's Dream od tych duszków.

Koleś pisał że jak to zrobił to trofeum wskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzieki za pomoc - przeszedłem na szybko BSB, Gascoigne'a i Amelię, aktywowałem jeszcze raz DLC i wpadło :)

Edytowane przez aem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa rzeczy ktore trzeba wykonac przed zabiciem tepego Roma a ktore po jego ubiciu nie beda juz mozliwe?:)

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, to npców trzeba uratować przed ubiciem Romy (to kobieta :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pokonaniu Ludwiga w korytarzu jest zejśćie do pomieszczenia jednak drzwi są zamknięte. W środku siedzie koleś który pyta się o księżyc? Czy go widzieliśmy? Nie pamiętam dokładnie. Grając poprzednio, nie pamiętam co odpowiedziałem, ale drzwi nie chciał mi otworzyć :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Co trzeba odpowiedzieć by otworzył te drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pokonaniu Ludwiga w korytarzu jest zejśćie do pomieszczenia jednak drzwi są zamknięte. W środku siedzie koleś który pyta się o księżyc? Czy go widzieliśmy? Nie pamiętam dokładnie. Grając poprzednio, nie pamiętam co odpowiedziałem, ale drzwi nie chciał mi otworzyć :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Co trzeba odpowiedzieć by otworzył te drzwi?

Sam sobie otwierasz te drzwi kluczem. Klucz do zdobycia od Simona (npc, którego spotykasz w kilku miejscach w dlc). Da Ci go przy trzecim spotkaniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, coffee88 napisał:

Da Ci go przy trzecim spotkaniu.

*Przy czwartym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
*Przy czwartym.

Racja. Nie wzięłam pod uwagę pierwszej rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×