Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@grabeq po Gascoigne będzie już tylko lepiej tzn trudniej :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Jak będziesz chciał jutro pomocy to daj znać, z chęcią siebie odkurzę BB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jednak czuć, że to gra od From Software. Odpaliłem BB dzisiaj i Gascoigne padł za pierwszym razem. Wcześniej pobiegłem po Music Box'a, ale nawet go raz nie użyłem. Ledwo co mnie zadrapał. Czasami warto odpuścić i na luzie złapać pada następnego dnia. W tych grach nie należy się jednak nigdy poddawać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 24.04.2017 o 21:34, Grabeq napisał:

Kupiłem ponownie konsolę dla tej gry. Spędziłem w niej kilka godzin i zapowiada się fenomenalnie. Szkoda tylko, że nie wiem czy będę miał okazję jeszcze pograć, bo Gascoigne wyciera mną podłogę. Serio. Przeszedłem wszystkie Souls'y. Nie wiem co jest grane, wydaje mi się, że wszystko robię dobrze. Bez problemu dochodzę do fazy, w której następuje przemiana. No i po 3 - 5 sekundach już mnie nie ma. Mam wrażenie, że w BB jest jakiś dziki input lag i nie jestem w stanie wyczuć techniki uników. No masakra. Nawet nie mam szansy, żeby nauczyć się ataków ostatniej formy. Jeśli ktoś jeszcze gra, to przydałaby mi się pomoc, bo jak jutro będzie tak samo, to skasuję ten tytuł z dysku. Dzisiaj zmarnowałem na niego 2,5 h.  Fakt, nie mam Music Box'a, ani nie starałem się wygrać jakimś tanim sposobem. Miażdży mnie. A to dopiero drugi boss w grze...Jestem chyba już stary i się nie nadaję.

 

Edit:

Sorry za te płacze, ale nie pamiętam, kiedy ostatni raz gra wywołała u mnie taki poziom frustracji :13_upside_down:

 

 

Miałem dokładnie to samo. Po zaprawie w soulsach podszedłem do BB dokłądnie tak jak grałem w soulsach. Na spokojnie, defensywnie. W BB tak się nie da, trzeba się przestawić - nie masz tarczy - masz uniki. W soulsach zawsze miałem ciężką tarczę, poise to najważniejszy współczynnik, do tego pierścień Havela i jazda. Oczywiście czasami po prostu defensywnie nie dao się grać, ale dopiero BB nauczył mnie jak nie opłaca się defensywnie podchodzić do przeciwnika.

 

I uwierz mi - też spędziłem nie godzinkę i nie dwie, a nawet kilka dni na jednym z bossów. Uniki, trzymanie się tyłka przeciwnika i jeszcze trochę uników. I ciśnij ich...Gascoine jest szokiem - bo łowcy generalnie wydają sie trodniejsi niż etatowy boss. Oni sa tacy jak Ty - zwinniejsi, nie za duzi i szybcy oraz niebezpieczni.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem The Old Hunters, oprócz Laurenca, to w sumie wszyscy bossowie mi się podobali, a najbardziej Sierota Kos. Laurenca w końcu pokonałem, ale była to jedna z tych bardziej frustrujących walk, Sierota był frustrujący, ale dawał też fun ze względu na tempo walki i różnorodność jego ataków. Ludwig był epicki, to także jedna z moich ulubionych walk w całej serii, a moment w którym Ludwig przypomina sobie kim był robi ogromne wrażenie. Żywe Porażki w sumie to taka walka jaką powinno być wcześniej starcie z Gwiezdnym Emisariuszem. Maria również niczego sobie, dałbym ją na trzecim miejscu.

 

Wziąłem się także za platynę po zdobyciu 100% trofeów w dodatku. Niestety napotkałem przeszkodę w postaci bossa (ten ognisty pies) w Lochu Splugawionego Kielicha, koleś jest po prostu niemożliwy, dwukrotnie prawie go pokonałem, brakowało dosłownie paru ciosów, ale ze względu na skrócony o połowę pasek życia ma mnie na strzała. Poddałem się i wbiłem drugie trofeum związane z zakończeniem. Brakuje mi więc jeszcze trofeum z Pthumeryjską Królową i trofeum związane z trzecim zakończeniem, ehh. Po przejściu dodatku i pokonaniu Laurenca już myślałem, że nie będzie nic trudniejszego ... myliłem się xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed toba jeszczw wypasiona Amygdala zas sama krolowa to w porownaniu z wczesniejszymi bossami "splugowianego kielicha" to pikus :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieska trzeba ciagle miec przed soba :) jak skonczy pluc ogniem to szybko lisc po pysku z mieczowego ostrza i uskok do tylu:) Tez sie z nim nameczylem. Glownie przez ten pasek zdrowia ale i przez to ze bralem go od boku :) Twarza w twarz z suczysynem! Wtedy padl za drugim razem:)

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy piesku wazna jest spokoj i cierpliwość. I tak jak emek napisał na wprost siebie go trzymać i wyczekiwac na moment między jego atakami i uderzac ale gora dwa razy i odskok

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pies... pamiętam gnoja...  :misio:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego przejścia gry ile w sumie broni można ulepszyć do +10? Z tego co czytam, jest bieda z materiałami potrzebnymi do podniesienia poziomu zabawek powyżej +6. Matsów wystarczy na 2-3 bronie +10, czy raczej 4-6 tak jak w DkS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić broń na maxa musisz mieć kamyk zwany Blood Rock. Jeden jest do znalezienia w grze, bodajże trzy w dungeonach i jeden w dlc. Po którymś patchu doszło też chyba kupowanie BR w Hunters Dream za pkt insight.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby zrobić broń na maxa musisz mieć kamyk zwany Blood Rock. Jeden jest do znalezienia w grze, bodajże trzy w dungeonach i jeden w dlc. Po którymś patchu doszło też chyba kupowanie BR w Hunters Dream za pkt insight.

I to chyba za 40 czy nawet 50 o ile mnie pamięć nie myli.

 

Sent from my M5 using Tapatalk

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały jak wspomnieliście to bardzo rzadki materiał. 1 w podstawce, jedna w dodatku, a w lochach można farmić do woli. Pełno jest glifów w necie pokazujących który loch, na którym poziomie zawiera skałę. Jest to nieco upierdliwe bo trzeba ciągle żonglować tymi lochami non stop, ale znowuż ma to swoje plusy. Skały są wymagane na maksymalne ulepszenie broni więc są przeznaczone już raczej dla w pełni rozwiniętej postaci (lub takiej której niewiele brakuje to pełni) więc jako gracz masz już konkretny build i konkretną broń której masz zamiar używać i tak niewielka ilość skał ma sens. 

Jedyny minus jest taki, że można zrobić pod jeden build kilka broni i chęć wymaksowania kilku z nich może być denerwująca.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że co do zasady da się zrobić dwie zabawki na +10, ewentualnie farmienie dungów. Ulepszanie pistoletu sobie pewnie odpuszczę, bo najprawdopodobniej uderzę w build oparty wyłącznie na Skill,  bez ruszania Bloodtinge. Zobaczymy jeszcze. Obecnie jaram się Threaded Cane. Szybkie to, fantastyczny moveset. Już nic nie mówiąc, o kontroli tłumu biczem. Blood Starved Beast padła za pierwszym razem. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BB jest dużo mniej sprzętu niż w soulsach stąd mała ilość krwawych kamieni nie robi zbyt dużego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grabeq napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że co do zasady da się zrobić dwie zabawki na +10, ewentualnie farmienie dungów. Ulepszanie pistoletu sobie pewnie odpuszczę, bo najprawdopodobniej uderzę w build oparty wyłącznie na Skill,  bez ruszania Bloodtinge. Zobaczymy jeszcze. Obecnie jaram się Threaded Cane. Szybkie to, fantastyczny moveset. Już nic nie mówiąc, o kontroli tłumu biczem. Blood Starved Beast padła za pierwszym razem. 

Jeśli dla Ciebie Threaded Cane jest szybkie to nie widziałeś Blade Of Mercy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze okazji używać, ale oglądałem na YT kilka materiałów, pokazujących moveset wszystkich broni. BoM prezentuje się nieźle, ale dopóki sam nie wypróbuję, ciężko mi się wypowiadać. Mam pewne obawy co do zasięgu w PvE, bo nie wątpię w skuteczność BoM w trybie PvP. Dla mnie docelową bronią jest Reiterpallasch, ale jeszcze chyba sporo gry przede mną zanim go znajdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wpadła platyna, poziom trudności w lochach jest absurdalny, aż mi się w jednym miejscu obudowa pada odgięła xD Zaraz po lochach zrobiłem speedruna i w 3 godziny przeszedłem grę xD Fajna sprawa z tą ilością obowiązkowych bossów, niewiele ich i mogłem szybko wbić trofeum z 3 zakończeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ktorzy to ci obowiazkowi? Gralem trzeci raz ale przed finalowa walka zapomnialem o pewnych rzeczach... 🙄 czeka mnie czwarta podroz.

 

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eMeK napisał:

 

 

A ktorzy to ci obowiazkowi? Gralem trzeci raz ale przed finalowa walka zapomnialem o pewnych rzeczach...  czeka mnie czwarta podroz.

 

 

 

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

O ile dobrze pamiętam to szło tak: Ojciec Gascoigne, Pastor Amelia, Cienie z Yharnam, Rom Tępy Pająk, Odrodzony, Micolash Gospodarz Koszmaru i Mamka Mergo. Ja zrobiłem jeszcze Bestię Kleryka i Bestię Żądną Krwi, bo zapomniałem, że nie są obowiązkowi. Razem to daje 7 obowiązkowych bossów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebował bym pomocy z Martyrem Logariusem. Mam 45 lvl... 

 

Nick: 

Blik_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały lvl. Jakby co to będę przy konsoli po 22, jeśli nie dasz rady to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hasło dacie radę się połączyć 😉👍

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Blik napisał:

Potrzebował bym pomocy z Martyrem Logariusem. Mam 45 lvl... 

 

Nick: 

Blik_G

 

Wcześnie dotarłeś do Cainhurst.  Logarius to jeden z tych bossów, któremu trzeba cały czas siedzieć na plecach, być blisko i wiedzieć kiedy parować ataki. Na 45 lvl bez pomocy, będzie Ci rzeczywiście bardzo ciężko. Za to na 60+ to jest fajna walka. Polecam jednak polevelować i wybrać opcję 1 vs 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×