Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodziłbym się, że Sierotka to trudny boss gdyby nie to łatwe parowanie... Przy moim pierwszym podejsciu padł za pierwszym razem, wystarczyło jakieś 10 pocisków i już koniec walki. Tam samo Mariolka, pokazuje pazurki dopiero przy trzeciej fazie i przez ten jej zwiększony zasięg jest problem by zrobić ez parry tactic. Przyznam, że lore mari jak i cała walka bardzo fajnie zrobiona.

By nie było, że ja taki kodżiro i bez problemu niszcze wszystko to przyznam, że miałem DUŻE problemy z Lautreciem. Te jego miliard hp(ng+) to był koszmar, jeszcze dużo aoe z ogniem... Jedyny boss gdzie musiałem kogoś przyzwać bo walki wytrzymałościowe to jednak nie jest moja mocna strona.

A i Ludwig najlepszy boss w całej serii bloodsoulsów #takbyłojestibędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no widzisz zależy kto jak gra :24_stuck_out_tongue: ja akurat parowanie to tylko użyłem na bossie w cainhurst bo nie ogarniałem inaczej :24_stuck_out_tongue: to napieprzałem w niego ile wlezie aż będzie klękać a później to praktycznie mógł bym bez pistoletu biegać :24_stuck_out_tongue: sierotke to tylko w pierwszej fazie próbowałem na początku strzelić w łeb ale w drugiej to już se odpuściłem od razu bo nie wiedziałem gdzie to to lata haha :1_grinning: i  też właśnie widzę że to sporo zależy kto jak gra bo ty miałeś spore problemy z laurencem a ja od razu wiedziałem że walka jest tak samo do ogarnięcia "git gud" jak maria i poszło raz dwa. na ogół widzę że większość ma problem albo z jednym albo drugim :24_stuck_out_tongue: tzn laurence albo sierota ale to chyba dobrze bo każdy znajdzie jakieś większe wyzwanie.  

 

tak czytam reddit i akurat trafilem na temat że twórcy ori and the blind forest czy jakoś tak twierdzą że na 99% na e3 zostanie zapowiedziane bb2 :24_stuck_out_tongue:

w sumie twórcy mówili że pracują nad jedną grą której większość się spodziewa i nie chodzi o armored core bo to osobno potwierdzili a to że dark souls zostaje na razie ostatnią częścią nie odnosiło się raczej do souls like tylko do samej serii dark souls. ciekawe co z tego będzie... wiem że historia w bb zamknięta chociaż dopiero ogarniam lore bo aż tak się nie zagłębiałem wcześniej ale pewnie coś dadzą radę wymyślić.  

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płakałbym gdyby BB2 nie wyszło, wraz z dodatkiem uniwersum tej gry jest kompletne i poznaliśmy w zasadzie większość tajemnic z wyjątkiem paru. Z drugiej strony jest to nowe uniwersum zupełnie odmienne od tego z serii Dark Souls, więc From Software ma dużo możliwości. Jedyne czego bym nie chciał, to tego żeby zrobiono z Bloodborne to co zrobiono z Dark Souls - moim zdaniem nowe części nie sprostały w 100% swojemu zadaniu i nie doścignęły pierwszego Dark Souls.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem tym tą grą nad która from pracuje to nie te Code Vain??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Code Vein to gra od Bandai Namco.

 

Na oficjalne potwierdzenie tego nad czym pracuje From musimy cierpliwie poczekać na E3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No dobra jestem bo godzinnej przygodzie z OoK. Na chwilę obecną, moje próby pozostają bezskuteczne, chociaż raz zjechałem go do 2% HP, ale nie miałem już fiolek i oczywiście on mnie trafił pierwszy. Mam wrażenie, że to jest walka dla dwóch kategorii graczy. Pierwszej, do której należą ludzie obdarzeni nadludzkim refleksem i drugiej, ludzi z boską cierpliwością. Niestety, nie należę chyba do żadnej, z dwóch wymienionych wyżej. Spróbuję jeszcze kilka razy, ale mam w głowie kilka innych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. OoK nie jest tani, przegięty, jest po prostu potwornie trudny. Ci którzy pokonali go za pierwszym razem to albo niesamowici gracze albo straszni szczęściarze, no ewentualnie glitch/cheese. W zasadzie to nie bardzo wierzę w to, że to nawet możliwe...

 

Edit:

No chyba, że przepakowaną postacią na 150+ BL, po wyczyszczeniu wszystkich CD.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jak najbardziej. Wejdź sobie na kanał SargeThePlayer, koleś ma naprawdę niezłego skilla, pokonał go za pierwszym razem :) Oczywiście trochę szczęścia też trzeba czasem mieć. Ja po ok 10 lub niewielu więcej próbach dałem radę, bo wywnioskowałem, że w drugiej fazie trzeba jednak trochę zaryzykować pójść na wymianę ciosów z nim. Opłacało się, wydaje mi się, że jego drugi etap jest na tyle chaotyczny, że można się tam wbić i zaspamować go trochę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją postacią na 170+ lvl i na NG+2, potrafiłem dojść tylko do drugiej fazy OoK. Bo gdy na pierwszej idzie go ustrzelić czy silnym atakiem R2 ogłuszyć od tyłu. To na drugiej jest on po prostu zbyt ruchliwy... Przynajmniej na NG+ i dalej. Po wielu wieku próbach odpuściłem...

 

Postanowiłem stworzyć nową postać. Po 44 godzinach, ograniu większości części gry, ogrania kielichów na 4 poziomie głębokość. Znowu stanąłem oko w oko z Bossami z DLC. Tym razem wszyscy padli po paru próbach (gdzie na NG+2 to się męczyłem godzinami :D).

 

Moja łowczyni na 100lvl z Chikage 10, poradziła sobie z tym przeciętym golasem po paru próbach. Ręce się trzęsły gdy Go spadało mu do miniumum :D. Satysfakcja ogromna z osiągniętego celu.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczony. @owerfull ma rację. W drugiej fazie agresja się opłaca.  To był mój największy błąd, że starałem się zachować na początku dystans. Poza tym dostałem jeszcze jedną nauczkę. Do najtrudniejszego bossa należy jednak podchodzić z bronią, którą się zna. Ja natomiast uparłem się, że załatwię go Rakuyo, bo ma największy AR. Pokonałem go w pierwszej walce, w której przerzuciłem się na mój ukochany Reiterpallasch. Mam jednak satysfakcję, bo nie wbiłem nawet jednego parowania. Same uniki i cios za cios. Zostało mi nawet 12 fiolek.

 

@Blik

 

Wiem, ludzie mają niesamowitego skilla. Z mojej perspektywy wydaje się to po prostu niemożliwe, ale ja takiego dzikiego refleksu niestety nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po kilku/nastu próbach przychodziły lekkie nerwy czy wrustracja to zawsze robiłem sobie 2 dni przerwy.

Po dwóch dniach jucha leciała aż miło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yyyy..odczucie poziomu trudności w Bloodborne, jest jednak bardzo subiektywne. Na Laurence'a ludzie psioczą prawie tak samo jak na OoK. Właśnie przed chwilą padł za pierwszym razem, a właściwie został zmiażdżony. Serio, to była egzekucja. Ledwo mnie zadrapał. Po Sierocie, wydawał się strasznie wolny.

 

@adick007

 

OoK właśnie mnie nie frustrował, bo wiedziałem, że to ja popełniam błędy. Na luzie podchodziłem to tej walki, po prostu potrzebowałem kilkunastu prób i zmiany broni i się udało.

 

Edit:

Gra skończona. Dwaj ostatni fabularni bossowie po DLC, to był spacer. Cała gra? Mistrzostwo. Najlepiej spędzone 50h przy konsoli. Jedyna wada to płynność rozgrywki, ale nie przeszkadzało mi to jakoś istotnie, spadki zdarzały się stosunkowo rzadko. Reszta - niemalże doskonała. W tym, co zaskakujące, również fabuła. Warto było poskładać te puzzle, żeby dowiedzieć się, o co chodziło Mizayakiemu...

Ta frustracja, ci wszyscy przeciwnicy, epiccy bossowie, wszystko po to, żeby zostać czarnym kluskiem....  ;)

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za DLC na NG+3 i w końcu udało się przejść. Sierota dawał w kość, chociaż to bardziej wina tego, że chciałem się nauczyć w którym momencie mogę mu wsadzić brutalny atak ( na NG+ ich nie używałem ) ale po paru próbach udało się wygrać posiadając 0 fiolek i w dodatku wyprowadzając ostateczny cios w tym samym momencie co boss:

 

 

Laurence również padł, obrażenia jakie zadawał, to było jakieś szaleństwo xD 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robie platyne, ogladajac na YouTube poradnik i mam dwa problemy.

 Przypadkowo wyslalem goscia z krzesła do szpitala Iosefki, a NPC'a z drugiego zdjecia nie ma w tamtym miejscu.

 

Screenshot_20170526-055304.png

_20170526_060302.JPG

Edytowane przez Lord_of_Evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lord_of_Evil napisał:

Robie platyne, ogladajac na YouTube poradnik i mam dwa problemy.

 Przypadkowo wyslalem goscia z krzesła do szpitala Iosefki, a NPC'a z drugiego zdjecia nie ma w tamtym miejscu.

 

Screenshot_20170526-055304.png

_20170526_060302.JPG

 

Wysłałeś do Iosefki to trudno, spotkasz go później w trochę innej formie :) 

A z  Eileen nie pogadałeś w Yharnam, dlatego nie ma jej przy kaplicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@sLk

SPOILER ALERT!

 

pod koniec gry znajdziesz eileen w miejscu walki z pastor amelia ;) nie pamiętam po jakim wydarzeniu ale chyba po zabiciu Micolasha? -.^ na pewno przed Gehrmanem :24_stuck_out_tongue: (nie będzie już skora do rozmowy jak by co ;) ale wyrzuci to coś tam badge po english i bedziesz mógł kupić jej broń na legalu ) a tamten pierwszy gość to do platyny nie potrzebny.  eileen jedynie potrzebna po to by broń zdobyć :24_stuck_out_tongue:  ja chyba żadnego npca nie przysłałem nigdzie i brak tylko lochów do platyny :24_stuck_out_tongue: 

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie po Micolashu, tylko po Romie. Poza tym wydaje mi się, że jeśli nie porozmawia się z nią ani w Yarnham ani w Cathedral Ward (i w konsekwencji nie pomoże się w walce z Henrykiem), Eileen nie pojawi się przy wejściu do Grand Cathedral i jej quest przepada, pozostaje NG+... Niezweryfikowane, więc po zabiciu Roma warto sprawdzić, czy czeka przed wejściem do katedry (ewentualnie w samej katedrze).

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to cos z tym dziobem to jest Eileen? Gdzie dokladnie w Yharnam on/ona sie pojawia? Może dalej tam jest, skoro nie rozmawialem jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Grabeq napisał:

Nie po Micolashu, tylko po Romie. Poza tym wydaje mi się, że jeśli nie porozmawia się z nią ani w Yarnham ani w Cathedral Ward (i w konsekwencji nie pomoże się w walce z Henrykiem), Eileen nie pojawi się przy wejściu do Grand Cathedral i jej quest przepada, pozostaje NG+... Niezweryfikowane, więc po zabiciu Roma warto sprawdzić, czy czeka przed wejściem do katedry (ewentualnie w samej katedrze).

 

pojawi się spoko loko, przy pierwszym spotkaniu od razu ją zaatakowałem ale nie umiałem ubić, później jest zamiast npca w sali gdzie walczy się z amelią ;) potwierdzone :24_stuck_out_tongue: chociaż masz racje że jej quest nie będzie poprowadzony tak jak powinien czyli że powinna zdechnąć pod grand cathedral od tego huntera i powinniśmy dostać runę. jednak do platyny wystarczy ją  zabić i kupić broń :24_stuck_out_tongue: 

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest Eileen można wykonać na dwa sposoby. 

Gadamy z nią w kanałach. W prawo przed walka z Bestia Kleryka. Jest schowana polecam wygooglowac dokładne miejsce.

Drugie miejsce. Rewir Katedralny, musimy otworzyć 3 bramy aby w ogóle Eileen się pojawiła. Wychodzimy na wprost z rewiru i za raz w lewo jest pani w piórach.

Trzecie miejsce to miejsce walki z Gascoinem.

Czwarte miejsce. Po zabiciu Roma. Zaraz przed wejściem do Archikatedry.

 

Jeśli chociaż raz z nią pogadamy i pominiemy kolejne punkty. To spotkamy ja osobiście w Archikatedrze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie też wydaje mi się, że trzeba przynajmniej raz z nią porozmawiać przed Romem. Tak też wynika z wiki, ale to nie jest nic pewnego...Najłatwiej będzie przejść się do Grand Cathedral i sprawdzić. Mogę to w sumie zrobić moją postacią na NG+, bo nie rozmawiałem z nią nawet raz, a właśnie jestem w Byrgenwerth.

 

Edit:

 

Sprawdziłem. Zabiłem Roma nie rozmawiając wcześniej z Eileen. W ogóle nie pojawiła się przed katedrą.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe, ze ta Eileen zginela podczas pierwszej walki? Cos kojarze, ze tak sie u mnie stalo. Wszedlem do tej lokacji i nagle widze, ze dwie osoby ze soba walcza. Przylaczylem się do walki i z tego co pamietam ta ubrana na czarno osoba zginela i pozniej sam musialem przeciwnika wykonczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest mozliwe, ze ta Eileen zginela podczas pierwszej walki?

Niestety tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zginęła podczas tej walki to też powinna upuścić odznakę za którą kupisz broń do platyny :24_stuck_out_tongue: jeśli nie to po prostu pod koniec gry wyzbieraj wszystkie bronie jakie możesz i dojedziesz ją na samym początku ng+ w 3 sekundy i kupisz tą brakującą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Traws napisał:

skoro zginęła podczas tej walki to też powinna upuścić odznakę za którą kupisz broń do platyny :24_stuck_out_tongue: jeśli nie to po prostu pod koniec gry wyzbieraj wszystkie bronie jakie możesz i dojedziesz ją na samym początku ng+ w 3 sekundy i kupisz tą brakującą ;) 

 Jak sie nazywa ta odznaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×