Skocz do zawartości
kloose

ABZÛ

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy będzie w tym tyle magii co w Podróży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose

Akurat z trylogi: Podroz, Flower, Fl0w to najbardziej mi do gustu przypadl Flower.

Wiem ze to kwestia indywialnego odbioru gry ale w kolo Podrozy tyle bylo zachwytow ze spodziewalem sie jakiegos katharsis a dostalem dobra (acz tylko dobra produkcje).

 

Niemniej jesli w tej grze w ciekawy sposob i tez minimalistyczny beda mieli cos  do przekazania to pewnie po ABZU siegne, choc raczej pozniej niz wczesniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan latanie kwiatkami tez mi się podobało, zwłaszcza końcowe etapy w mieście...

Podróż bardzo wiele zyskuje kiedy grasz z kimś (stąd tyle zachwytów), samotne zwiedzanie już nie jest tak napakowane emocjami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kwiatki nieco zawiodły, w podróży klimat o niebo lepszy a i jakoś tak dawała do myślenia, można powiedzieć że był przekaz w tej grze.

Wracałem do niej kilkukrotnie nt do flowera raczej nie wrócę.

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupilem. 16 funtow, drogo ale traktuje to jako wspieranie tworcow ambitnych, niezaleznych produkcji.

 

Gra bardzo podobna do journey. Swobodnie mozna by nazwac ja journey 2: abzu. Szata graficzna, udzwiekowienie, piktogramy na scianach, elementy rozgrywki,wszystko powoduje ze gram z usmiechem na twarzy i mysle: kurcze, sequel do journey!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się rozczarowałem. Gra ma momenty, ale nie jest to arcydzieło jak Podróż. Według mnie te gry dzieli przepaść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na korzysc journey przemawia na pewno nowatorstwo. Nigdy nie spotkalem takiej gry w swoim kilkudziesiecioletnim zyciu gracza. Odpalilem i mnie zahipnotyzowalo. Co to jest? Boze ale klimaty, jaka muza! Itd.

 

W abzu, w moim odczuciu, mam do czynienia z kalka, kolejna gra z tego gatunku.

Czesto pierwszy kontakt z czyms nowym, pozostawia niezatarte, wyidealizowane wspomnienia.oo

 

Mam tak z quake, ktory jeszcze jako shareware skatowalem na jakims tam pentium 133 z pudlastym ekranem. Trzaslem sie ze strachu grajac po nocach. Levele, ktore przejde teraz w 10min, mozillem w godzine. 

Reszta fps w moim zyciu, wiele swietnych, nigdy nie wywarly na mnie takiego wrazenia jak quake.

I podobnie z wieloma innymi dzielami sztuki jak film, muzyka, komiks.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Journey grałem ponownie na PS4 i gra jest doskonała. Pod każdym względem. Abzu to nie ten kaliber. 

W Abzu nie znamy celu podróży, odkrywanie tajemnic mogłoby być fajne, ale nie zbudowali klimatu i zakończenie jest jakie jest.  Polecam fanom Journey, ale ja uważam, że do tamtej gry troche zabrakło więc spokojnie można poczekać na promocje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×