Skocz do zawartości
DaraS

Mass Effect: Andromeda

Rekomendowane odpowiedzi

23 minut temu, Grecky napisał:

Teraz wszyscy będą powielać opinie tylko i wyłącznie w oparciu o jakiś ŚmiećPaperShotgun, a osoby, które grają w traila są w miarę zadowolone. Byle do premiery uporali się z kwestią bugów. 

 

Nie nie nie, misiu malinowy. Pojawiają się głów ludzi od triala że dobrze nie jest. Z da jak I z me jest jeden problem : nazywa się moim zdaniem: brak pomysłu na gry z tych uniwersow a szkoda gdyż mass effect to jedno z ciekawszych uniwersow growych ewa.

 

Zobaczy się w reckach I opiniach większej ilości graczy. 

 

Podobno bug bugiem pogania błąd : moze day 1 patch pomoże?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun ptaszku turkusowy, tu się co prawda niczego człowiek nie dowie, ale na konkurencyjnym forum ludzie grają i piszą tak

 

Cytuj

PLUSY:

- niezły fabularnie wstęp, ale na razie trudno powiedzieć, w jaką stronę rozwinie się akcja

- widoczny progres w cut-scenkach

- atmosfera tajemniczości, obcowania z nowym na pierwszej planecie

- całkiem spora ilość dialogów z członkami załogi Arki

- możliwość dostosowania wyglądu brata/siostry głównego bohatera

- walka zapowiada się nieźle, ale miałem za sobą raptem jedną krótką potyczkę

- ukryte nawiązania do trylogii (np. w jednej z notatek w Arce Hyperion)

- soundtrack w wykonaniu Johna Paesano

 

MINUSY:

- ograniczone tworzenie postaci, możemy jedynie wybierać odgórnie zdefiniowane twarze i zmieniać ich niektóre cechy (włosy, zarost, wysokość/szerokość/głębokość oczu, nosa, ust, szczęki). Nie można ustawić własnych brwi, kształtu oczu, nosa, a na to pozwała stara trylogia! Podobno wynika to z zastosowania technologii facial capture (po raz pierwszy w historii BioWare), ale nie sposób przy tym przejść do kolejnego minusa, czyli...

- kiepska animacja twarzy - kompletnie nie widać, że było to wspomagane jakąkolwiek technologią. Na szczęście nie razi mnie to zbytnio, wolę skupiać się na innych aspektach gry ;)

- performance na XOne - zdarzają się drobne dropy i przycinki, ale to drugie mogło być spowodowane instalacją gry w tle. Rozdzielczość standardowo pozostawia wiele do życzenia, jej skutki łagodzi jednak dobry anty-aliasing.

- małe napisy kinowe, gdybym nie grał na 55 calach to miałbym duże problemy z odczytaniem tekstu...

 

Cytuj

Pograłem z godzinkę i pierwsze wrażenia dość pozytywne. Grafika jest całkiem ładna, obraz odpowiednio wygładzony na xbox one, dobrze się na to patrzy. Gorzej, że lubi ostro chrupnąć podczas starć, co zabija trochę przyjemność z zabawy. Mordy są faktycznie trochę śmieszne, ale bez przesady. Animacja jest OK. Starcia są całkiem przyjemne ze względu na dobre sterowanie, moce biotyczne, i całkiem niezłe bronie. Ogólnie pod względem gameplayu jest poprawnie, nie tak jak np. w ME1, gdzie starcia lekko odpychały od gierki na początku i dopiero rozwój wydarzeń ją ratował.
Grałem Sarą Ryder, więc ciężko mi coś powiedzieć nt. kreatora postaci.

Jeśli chodzi o fabułę, to na początek jest dość intrygująca

 

Cytuj

Triala skończyłem i chyba najmocniejszą stroną tej części będzie historia. To nie będzie korytarzyk jak w 2 czy 3 tylko gra która pokazuje jak powinna wyglądać obecnie jedynka gdyby zrobiono jej remake.

Gra wybitna oczywiście nie będzie, ale dla fanów uniwersum myślę, że będzie idealna, czekam na fulla z niecierpliwością. 

 

Liczę tylko i aż na dobrą space operę :darthvaderplz:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. 

 

Bardziej osobiście nacialem się na kiepowej dragon Age 2, nijakiej I nudnej dragon Age inkwizycji oraz mega spyerdolonym mass effect 3... boję się że zła passa nadal trwa... mam nadzieję że początkowe opinie o andromedzie to wynik niedokonczenia I ogrywania przed day1 patchem. 

 

Oczywiście kciuki trzymam gdyż nie ma na rynku takiego drugiego uniwersum growego jak me... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Banan91PL napisał:

Mam pytanie 10h trial w ea acess  to łącznie czy od momentu wlaczenia?  Bo nie wiem czy jak odpale pogram 2h to będzie czaas leciał dalej

nie będzie leciał. Ja gram w triala 10h fify 17 od momentu premiery. wchodzę na 5 min sprzedaje karty wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zdun napisał:

Oczywiście kciuki trzymam gdyż nie ma na rynku takiego drugiego uniwersum growego jak me... 

 

Było blisko, ale chyba ktoś pomysł z Zelda Effect odrzucił :ExHPnhn:

 

screen%20shot%202017-03-14%20at%20100320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grecky napisał:

a osoby, które grają w traila są w miarę zadowolone.

 

Mamy nowy wyznacznik jakości. Jeśli gracze są w miarę zadowoleni to mamy hit.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cytat, gdzie napisałem cokolwiek o hicie. Nie ma? Och, skończyłem dyskusję. Pozdrawiam :newell:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spierać. Masy kupią bo marketing zrobi swoje, a reszta poczeka albo kompletnie oleje. Czyli ea wygrało bo marketing zawsze sprzeda więcej niż dobra dopracowana gra. UBI od lat stosuje tą taktykę i dalej wygrywa.

 

Pooglądałem gify i gameplaye. O Jezu ale gówno. Te "kobiece" presety. Bioware chyba chce stworzyć najbrzydsze kobiety i zapełnić nimi galaktykę. A no i wysłanie gejów i lesbijek aby zaludnić nową planetę. Przecież to logiczne. 

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postac stworzona, gra sprawdzona. Szerszą relacje zdam jutro z pracy :pazura: ale juz teraz napisze ze jest dobrze. 

 

Jak ktos chce to niech dalej ocenia gry po gifach. Ja sie doskonale bawilem i w czwartek ide po swoja kopie. 

 

Kosmiczna przygodo, nadchodze

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Natsu napisał:

Masy kupią bo marketing zrobi swoje, a reszta poczeka albo kompletnie oleje. Czyli ea wygrało bo marketing zawsze sprzeda więcej niż dobra dopracowana gra. UBI od lat stosuje tą taktykę i dalej wygrywa.

Huh? A co, wg ciebie to należy kupować tylko wybitne, idealne gry? Gra nie może być po prostu dobra albo bardzo dobra? Jak ktoś kupuje dobrą grę, być może z ulubionej serii, nawet jeśli ma błędy na starcie - to znaczy że jest już "masą" w twoim odczuciu? Nie załamuj mnie. Tak, ja kupię na premierę. Z powodów, które wymieniłem wyżej, nie przez marketing, którego ogólnie wręcz unikałem. I uwierz mi, grze daleko do "niedopracowanej". Ale sorry, przecież ty widziałeś gify, na pewno jesteś bardziej obeznany. Co ja tam wiem, ja tylko już grałem, co nie?

 

I nie porównuj EA do Ubi. Obaj wydawcy mają sporo za uszami, ale EA daje EA Access, daje wersje próbne - w USA wychodziło tak, że suma pre-order MEA + miesięczny EA Access wychodzi taniej, niż pre-order bez subskrypcji. Kupujesz grę, abonament z dostępem do 10h triala oraz całej reszty gier i jeszcze masz za to płacone. EA wyda DLC do multi MEA za darmo.

 

7 godzin temu, Natsu napisał:

Te "kobiece" presety. Bioware chyba chce stworzyć najbrzydsze kobiety i zapełnić nimi galaktykę. A no i wysłanie gejów i lesbijek aby zaludnić nową planetę. Przecież to logiczne. 

Co do kobiecych twarzy to się zgadzam, nie rozumiem dlaczego nie ma więcej krytyki na ten temat, widziałem wręcz opinie, że niektóre wyglądają jak żywcem zeskanowane z modelki. Co proszę? Te nadęte, zdeformowane twory? Natomiast reszta komentarza miała pewnie być ironiczna, a jest jedynie żałosna. Załoga towarzysząca Pionierowi ma wg ciebie zaludnić nową planetę? Razem z nimi leci 60000 jednostek, które mają za to odpowiadać. Dlaczego zniżasz się do poziomu raka typu bany z głupawymi docinkami "nie znam się, ale się wypowiem?" A ja cię szanowałem.

 

8 godzin temu, Natsu napisał:

Pooglądałem gify i gameplaye. O Jezu ale gówno.

facepalm-shame.gif

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzmy sobie szczerze (i glosno) na jaki hooy się szarpiecie która lepsza, który wydawca lepszy!/gorszy...

 

Prawda jest taka że jeśli taki ME: Andromeda będzie kupa w hooy ale ten co kupił będzie bawił się przy niej dobrze to jest to zakup udany, bo nie istotne są opinie innych tylko to jak dany gracz się przy produkcji bawi i ile funu z niej czerpie...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak, udało się wczoraj zagrać i jak na razie mam mieszane uczucia. Z jednej strony - klimat, sterowanie, dialogi, to ME pełną gębą. Z drugiej strony - mamy drętwe animacje, rozbiegane oczy bohaterów, jak u Macierewicza, czcionka nieczytelna (na 40-50 calach), przy 75' jest ok :)

Ciężko coś więcej napisać po ~1h, liczę na dłuższe posiedzenie w sobotę i mam nadzieję, że + przeważą - 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry zaznaczam, że nie mam zamiaru dyskutować z osobami, które ogrywają Mass Effect za pomocą gifów (kiedyś to był chociaż youtube, ale czasy się zmieniają i do oceny gry wystarczy ruchomy obrazek).

 

Stworzyłem swoją własną postać płci męskiej, ale można też jednocześnie stworzyć swojego bliźniaka, taka ciekawostka. Kreator jest w miarę rozbudowany, ale nie jest to nic przełomowego. Mi się zadowalający efekt udało uzyskać. Gra zaczyna się monumentalnie, wielkim statkiem wystrzelonym w poszukiwanie nowego domu. Czuć już tutaj w powietrzu nadciągającą przygodę. Nie wiem jak dalej potoczy się historia, ale na ten moment jestem zaintrygowany i liczę, że twórcy przemyśleli całą fabułę bardzo dokładnie. Pierwsza planeta nie jest może bardzo zróżnicowana, bo to głównie skały i kamienie, ale są też nieco odmienne zakamarki, co widać na screenach poniżej.

 

Gra w mojej opinii jest ładna. HDR robi robotę, pięknie się świeci to co ma świecić. W tym miejscu się jednak zatrzymam i zwrócę uwagę na tę słynną mimikę postaci. Tak, jest tragiczna. Nie wiem jakim cudem nie mogli stworzyć nic lepszego, ale nie mam zamiaru bronić za ten element Bioware. Jest bardzo słabo. Na tym jednak minusy w mojej opinii się kończą. Są jeszcze pewnie niedociągnięcia, gra czasami lekko chrupnie, ale pamiętajmy, że wciąż jest przed premierą. Nie wiem za to jak ocenić walkę. Poczekam z tym do pełnej wersji i starć na większą skalę z nieco wyższym poziomem trudności.

 

Gdybym był niezdecydowany, to ten trial rozwiałby wszelkie wątpliwości. Nie mówię, że jest genialnie, ale z racji braku konkurencji Mass Effect prezentuje się naprawdę bardzo przyzwoicie na ten moment. Mam ochotę na więcej, chcę trafić na kolejne planety, poznać kolejne rasy, towarzyszy, wrogów…. Po tych kilku godzinach mój apetyt wzrósł i nie zmieni tego kolejny „śmieszny” gif  :newell:

 

 

v4nz94w14ewg.jpg

 

1l8gdicg4dra.jpg

 

sgv062phwe4l.jpg

 

8nf651rrkcup.jpg

 

szbh5ssh6on9.jpg

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogrywał multiplayer. O co w nim dokładnie chodzi. Odpieramy tylko te 7-8 fal i koniec kolejna mapa. Czy mamy jakieś inne opcje rozgrywki? 

Jeśli tylko mamy max 8 fal na powiedzmy 4 poziomach trudności to szybko może się znudzić multi.

Bo po tygodniu jak wymaksuje się postać nie będzie nic wymagającego w przejściu tych fal na maksymalnym poziomie trudności. Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Creati napisał:

Ktoś ogrywał multiplayer. O co w nim dokładnie chodzi. Odpieramy tylko te 7-8 fal i koniec kolejna mapa. Czy mamy jakieś inne opcje rozgrywki? 

Jeśli tylko mamy max 8 fal na powiedzmy 4 poziomach trudności to szybko może się znudzić multi.

Bo po tygodniu jak wymaksuje się postać nie będzie nic wymagającego w przejściu tych fal na maksymalnym poziomie trudności. Czy się mylę?

Multi jest takie samo jak w ME3, czyli dosyć specyficzne i nie każdemu podejdzie. Ja osobiście się świetnie bawiłem w ME3 i jak czytam, że tutaj jest podobnie, nie mogę się doczekać premiery.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kontekstu wnioskuję, że z tymi gifami @Natsu chodziło o wygląd kobiecych twarzy a nie całą grę. Chyba się czepiacie dla samego czepiania.

Gra z tego co czytałem zbiera dość skrajne opinie, co w większości sytuacji dla neutralnego gracza nie znaczy nic dobrego. Gdybym miał możliwość, na pewno bym chętnie sprawdził, ale że nie mam, to liczę na więcej opinii :) Z tego co piszecie, to jednak nie jest tak źle jak ludzie piszą, dlatego trzeba temat obserwować.

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@xavris osoba, która nie grała i zapewne nie ma nawet takiego zamiaru pisze

 

21 godzin temu, Natsu napisał:

Pooglądałem gify (...). O Jezu ale gówno. 

 

i to jest Twoim zdaniem 

 
 
12 minut temu, xavris napisał:

 Chyba się czepiacie dla samego czepiania.

 

??? Negatywne komentarze osób, które nie miały odpalonej gry powinny być odgórnie oznaczone jako nic nie warte. 

 

Andromeda od dłuższego czasu była krytykowana (nie ma sheparda, to nie ME! :ExHPnhn: ), teraz pojawiło się kilka gifów, dzięki czemu skretyniała część społeczeństwa może lizać się po fiutach w zachwytach "ach, mówiłem, gówno gra ahahahahahaha" 

 

Grałem, potwierdzam, mimika jest TRAGICZNA. Cała reszta na plus. Wyżej opisałem wszystko co mogłem po kilku godzinach grania. Jeżeli taka opinia jest mniej warta niż "widziałem gifa, słabo" to chyba trzeba się zwijać z forum. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Grecky napisał:

Grałem, potwierdzam, mimika jest TRAGICZNA. Cała reszta na plus. Wyżej opisałem wszystko co mogłem po kilku godzinach grania. Jeżeli taka opinia jest mniej warta niż "widziałem gifa, słabo" to chyba trzeba się zwijać z forum. 

Nie, nie jest, ale nikt, a na pewno ja, tego nie zasugerował. Nawet było mi wstyd, że się wczytałem w Twoją opinię i uznałem ją za rzeczową :24_stuck_out_tongue: Tym niemniej, szerokiej drogi jakby co :24_stuck_out_tongue:

Dalej jednak uważam, że Natsu pisał o mimice. 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xavris napisał:

 Tym niemniej, szerokiej drogi jakby co :24_stuck_out_tongue:

 

Kłamałem :pazura: 

 

Ja wszystko rozumiem, ale po co wklejać ciągle te same gify tej samej animacji twarzy. Każdy wie, że jest tragiczna i każdy się z tym zgodzi. Najgorsze jest to, że ci krzykacze zagłuszają wartościowe opinie osób, które miały z grą styczność. Ja na ten przykład żadnych problemów z animacją postaci nie miałem. Każdy chodzi, biega, strzela, sra poprawnie. Na tej samej zasadzie mogę wkleić gifa z wykrzaczoną płotką do tematu z Wiedźminem i uznać grę za słabą, bo koń się nienaturalnie wygina. 

 

To jest cRPG. Jak po ukończeniu dojdę do wniosku, że fabuła ssie, postacie są nijakie, gra nie miała żadnych zapadających w pamięć momentów, a Bioware zrobiło zadania na modłę MMO, to przyznam owym krzykaczom rację. Ale teraz? Po wypuszczeniu triala? W którego 9/10 osób wygłaszających swoją opinię nie grało? No chyba nie. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pograłem trochę bugow nie mam wszystko w miarę płynnie chodzi fajnie się strzela o fabule dużo nie powiem bo wiadomo mamy intro tylko grafika ładna  oby tylko nie było nudnych misji i gra będzie na prawdę ciekawa. Animacje twarzy to najmniejszy problem liczy się gameplay który jest przyjemny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graliście w triala na zwykłych PS4 czy na Pro. Jak to chodzi na standardowej wersji konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×