Skocz do zawartości
DaraS

Mass Effect: Andromeda

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś bzdury wypisujesz na temat wersji na one ;) Gra jest słabo zoptymalizowana na wszystkich platformach i nie jest to wina Sony, tylko lenistwa BioWare oraz zaklepanego terminu premiery. Szkoda, bo jest to tytuł, który ma otworzyć furtkę na nową historię oraz zachęcić nowych graczy, którzy nie mieli kontaktu z poprzednimi częściami. 

 

 

Edytowane przez Foxter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Creati napisał:

 

   Graficznie między PS4 Slim a Xbox One różnica jest znikoma, trochę większa jest między PS4 Pro a Xbox One, ale za to różnica w płynności jest i to zauważalna.

   Spieprzyli tą grę i teraz będą łatać.

 

Nie zdajesz sobie nawet sprawy, jak choćby głupia jakość cieniowania terenu może wpływać na wydajność gry. Drobnostki zbierają się na całość.

Ja wcale nie uważam że ,,spieprzyli grę'' bo optymalizacja może nie jest najlepsza, ale trzyma poziom który niektóre gry jednak nie trzymają :)

poza tym tak jak piszę przedmówca  coś trochę ci się jednak pomyliło, oczy czasami kłamią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Zaczynam właśnie przygodę

Szykuj się na multi :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Foxter napisał:

jakieś bzdury wypisujesz na temat wersji na one ;) Gra jest słabo zoptymalizowana na wszystkich platformach i nie jest to wina Sony, tylko lenistwa BioWare oraz zaklepanego terminu premiery. Szkoda, bo jest to tytuł, który ma otworzyć furtkę na nową historię oraz zachęcić nowych graczy, którzy nie mieli kontaktu z poprzednimi częściami. 

 

Ja nie opieram się na tym co mi pokazuje koleś na youtube tylko na tym co widzę. A odpalając grę na trzech konsolach wygląda to tak:

 

Graficznie:

1 miejsce: PS4 Pro

2 miejsce: PS4

3 miejsce: Xbox One

 

Jednak pomiędzy miejscem 2 a 3 różnica jest znikoma i pewnie większość osób miałaby problem ze stwierdzeniem który obraz pochodzi z której konsoli.

 

Płynność obrazu:

 

1 miejsce: Xbox One

2 miejsce PS4 Pro i Ps4

 

Porównywałem to w paru miejscach w których jak grałem na PS4 Pro to widziałem te spadki i mnie drażniły, na Xbox tego nie było.

 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego że konsola Microsoftu jest najsłabszą stacjonarką, ale mimo obcięcia paru detali i zmniejszenia rozdziałki, grafika jest naprawdę spoko w porównaniu do tego co oferuje kilka razy mocniejsza konkurencja. To mnie zaskoczyło bo byłem przekonany nie posiadając konsoli Xbox że różnica jest dużo większa.

 

26 minut temu, Wroblos napisał:

Ja wcale nie uważam że ,,spieprzyli grę'' bo optymalizacja może nie jest najlepsza, ale trzyma poziom który niektóre gry jednak nie trzymają :)

 

Nier, Nioh, Horizon, Wildlands, For Honor, Sniper Elite 4, każda z tych gier pod względem optymalizacji wypada lepiej niż Andromeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andromeda czasami krztusi się w miejscach, w których teoretycznie nie powinna, nie wiem od czego to zależy. 

 

Nie wiem też w ilu klatkach chodzi, bo wali mnie jakieś DigitalDauny, ale często w przeszłości było tak, że gry lepiej chodziły na XO z racji niższej rozdziałki (900p), np. sławetny AC Unity. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resolution

Possible dynamic resolution on both, but confirmed differences during gameplay and cut scenes.

PS4 Gameplay 1080p, Cutscenes 900p.

Xbox One Gameplay 900p, Cutscenes 1344x756p

Both versions use 1080p for all pre-recorded video.

Checker Board Rendering like artifacts present on both.

Advertisement

Performance:

30 FPS Targeted

Similar frame drops and uneven frame times, both versions also have dynamic V-Sync, hence prone to tearing under stress.

Tearing is more noticeable on XB1, PS4 has rare tearing and relegated to the top of the screen.

 

Ja nie wiem gdzie ty widzisz różnicę bo chodzą tak samo, tyle że Xbox ma okrojone ustawienia i rozdziałkę żeby się nie dławić -.-

 

Jak opierasz się na tym co widzisz to błąd, i hejtowanie tych filmików jest zabawne bo mierzą je dosyć dokładnie

 

 

Polecam obejrzeć.

 

I jeszcze jedno, ludzie oko dużo przekłamuje, prawdę powiedziawszy nie każdy ma na tyle czułe oko żeby zobaczyć niektóre rzeczy. Nawet różnica w rozmyciu ( Która jest często stosowana w grach ) może ci dać wrażenie innej płynności rozgrywki. Jak zwykle robi się offtop  bo na takie rzeczy nadają się osobne tematy a nie pościki nad pościkiem.

Edytowane przez Wroblos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Wroblos napisał:

Ja nie wiem gdzie ty widzisz różnicę bo chodzą tak samo, tyle że Xbox ma okrojone ustawienia i rozdziałkę żeby się nie dławić -.-

 

Jak opierasz się na tym co widzisz to błąd, i hejtowanie tych filmików jest zabawne bo mierzą je dosyć dokładnie

 

 

Polecam obejrzyć.

 

 

A ja polecam zaopatrzyć się w drugą konsolę. Spojrzeć samemu. Wrócić tutaj i wtedy wyrazić swoją opinie. Wcześniej nie mając wszystkich konsol, opierałem się na tym co piszą inni. To był błąd.

 

ps. Naprawdę nie wiem o co wam chodzi, piszę że grafika na ps4 jest lepsza ale z płynnością gorzej, a wy na mnie naskakujecie że nieprawda i rzucacie filmikami z youtube. Nigdzie nie napisałem że wersja na Xbox One trzyma betonowe 30fpsów tylko ciągle piszę że w pewnych momentach są dropy na ps4 pro i slim a na xbox nie. A te dropy mnie wkurzają.

Edytowane przez Creati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, że 99% ekspertów z Internetu opiera swoją wiedzę na YouTube i ostatnio na gifach.... 

 

Ja przez pewien moment miałem PS4, Xboxa i Xboxa One S.... to by dopiero były testy z pierwszej ręki :banderas:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Creati napisał:

 

A ja polecam zaopatrzyć się w drugą konsolę. Spojrzeć samemu. Wrócić tutaj i wtedy wyrazić swoją opinie. Wcześniej nie mając wszystkich konsol, opierałem się na tym co piszą inni. To był błąd.

 

przepraszam za offtopic.

Owszem tak jest najlepiej.

 

Nie mowie tutaj o ME:A ale broniac owego wyciagania wnioskow po YT - to ja smiem domniemac ze jesli plaforma A odnotowuje sporadyczne spadki a gra dziala w przedziale (26-30), a druga platforma B ma czestrze i mocniejsze doly (20-30) to jesli tylko dajemy wiare serwisom takim jak DF mozna domniemac (!!!) ze gra na platformie B ma wieksze problemy z wydajnoscia. 

 

Sam w paru grach mialem okazje porownac PS3 do PS4 - ten sam wyswietlacz, tylko zmiana zrodla, i tu sie zgodze to najlepsze naoczne porownanie - bo co dla jednego bedzie deal breaker inny machnie reka. I jeszcze jedno nawet jesli robimy porownania samemu co warto wziac pod uwage - inaczej odbieramy gre kiedy ja testujemy doszukujemy sie roznic, a inaczej kiedy po prostu gramy. Znow oczywista oczywistosc - czesto grajac i skupiajac sie na gameplayu dostrzegac bedziemy mniej roznic. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

34 minut temu, MagEllan napisał:

 

przepraszam za offtopic.

Owszem tak jest najlepiej.

 

Nie mowie tutaj o ME:A ale broniac owego wyciagania wnioskow po YT - to ja smiem domniemac ze jesli plaforma A odnotowuje sporadyczne spadki a gra dziala w przedziale (26-30), a druga platforma B ma czestrze i mocniejsze doly (20-30) to jesli tylko dajemy wiare serwisom takim jak DF mozna domniemac (!!!) ze gra na platformie B ma wieksze problemy z wydajnoscia. 

 

Sam w paru grach mialem okazje porownac PS3 do PS4 - ten sam wyswietlacz, tylko zmiana zrodla, i tu sie zgodze to najlepsze naoczne porownanie - bo co dla jednego bedzie deal breaker inny machnie reka. I jeszcze jedno nawet jesli robimy porownania samemu co warto wziac pod uwage - inaczej odbieramy gre kiedy ja testujemy doszukujemy sie roznic, a inaczej kiedy po prostu gramy. Znow oczywista oczywistosc - czesto grajac i skupiajac sie na gameplayu dostrzegac bedziemy mniej roznic. 

 

 

Bo grając skupiamy się głównie na graniu, niektórzy mają przewrażliwienie.

Na niczym się nie opieram poza Xbox One , PS4 Pro i zwykłym PS4 który posiadam i na każdym z nich mam Andromedę. Jedyny ,,Filmik z Youtube" jaki umieściłem tutaj to mówiący o tym jak generalnie są mierzone FPS z konsoli bo mało osób ma w ogóle na ten temat pojęcie. PS4 i Xbox One są podobnej wydajności, jeżeli grafika jest 100 % uptime renderowana w 1080p a w Xbox one w 900p i przy różnych ustawieniach graficznych to logiczne że w niektórych miejscach na Xbox One będzie mniej się dławić. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że przez większość czasu Mass Effect trzyma te 30 FPS lub okolice. 

 

Ludzkie oko może zarejestrować około 200-300 klatek na sekundę, ale to jak płynnie widzimy rejestruje mózg, a mózg zależnie od tego jak bardzo jesteśmy skupieni rejestruje od 30 do 60 klatek. Więc to czy widzimy płynnie, zależy od mózgu.

 

Więc przede wszystkim największą rolę ma tutaj kwestia jakiegoś ,,Przewrażliwienia" na okresowe spadki klatek. 

Edytowane przez Wroblos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szykuj się na multi

Pogrywasz w multi?

Słyszałem, że jest przyjemne 😁👍

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ME od czasu pierwszej części gubiło klatki i to zarówna na PS3 jak i X360. Myślałem że się już do tego przyzwyczailiście.

 

 

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam za sobą epizod z ojcem i pionierem, nie chce spoilowac.

Jest na prawdę fajnie. Kurcze podoba mi się klimat, cel do jakiego dążymy. Dosłownie jak w dobrym filmie. Mam nadzieję, że cała gra będzie trzymała ten sam poziom co początek.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo troche spowolni w pierwszej polowie gry od tego momentu, ale potem znowu bedzie fajnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem spokojny o Andromede 👍

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przestań, gra jest i tak fajna 😁👍

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra skończona. 95%, 61 godzin, z czego pewnie 10 "latania" pomiędzy planetami. Nie wiem kto wpadł na tak idiotyczny pomysł. Ogólnie jest całkiem dobrze, ale jednak jestem lekko zawiedziony.

Główna fabuła jest wyjątkowo słaba. Całość to praktycznie walka ze złymi kosmitami i nic więcej. Gra nie stara się w żaden sposób ich usprawiedliwiać. Kett nie bronią się przed najeźdźcami z innej galaktyki i daleko im chociażby to takich geth. To tacy kosmiczni naziści, których celem jest zabicie wszystkich "gorszych" ras. Zakończenie pozostawia sporo miejsca na potencjalne DLC lub sequel.

Załoga, która w trylogii odgrywała główną rolę jest dość nijaka poza jedną czy dwoma postaciami. Większość z nich to kopie postaci z poprzednich części.

Brakuje tu również jakichś bardziej znaczących wyborów, szczególnie moralnych.

Nie zabrakło też całej masy błędów. Parę razy musiałem restartować grę. 

 

Na plus zdecydowanie walka, eksploracja oraz parę questów pobocznych. Zawsze w ME lubiłem zwiedzanie nowych planet, a Andromeda pod tym względem nie zawodzi.

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście walka pozostawia trochę do życzenia. Gram na przedostatnim poziomie trudności i są momenty, gdzie mam ochotę pociąć się mydłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz się namydlić bo jest tak łatwo czy ciężko? :) ja na normalu walcząc z architektem na EOS, o mało prosiaka nie wyebałem za okno.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cieżko, zwłaszcza, jak moich dwóch przydupasów pada. :)


Przy walce z pierwszym bossem, aż sejva z poprzedniego dnia wczytałem, tak mnie poniosło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, danken000 napisał:

Gra skończona. 95%, 61 godzin, z czego pewnie 10 "latania" pomiędzy planetami. Nie wiem kto wpadł na tak idiotyczny pomysł. Ogólnie jest całkiem dobrze, ale jednak jestem lekko zawiedziony.

Główna fabuła jest wyjątkowo słaba. Całość to praktycznie walka ze złymi kosmitami i nic więcej. Gra nie stara się w żaden sposób ich usprawiedliwiać. Kett nie bronią się przed najeźdźcami z innej galaktyki i daleko im chociażby to takich geth. To tacy kosmiczni naziści, których celem jest zabicie wszystkich "gorszych" ras. Zakończenie pozostawia sporo miejsca na potencjalne DLC lub sequel.

Załoga, która w trylogii odgrywała główną rolę jest dość nijaka poza jedną czy dwoma postaciami. Większość z nich to kopie postaci z poprzednich części.

Brakuje tu również jakichś bardziej znaczących wyborów, szczególnie moralnych.

Nie zabrakło też całej masy błędów. Parę razy musiałem restartować grę. 

 

Na plus zdecydowanie walka, eksploracja oraz parę questów pobocznych. Zawsze w ME lubiłem zwiedzanie nowych planet, a Andromeda pod tym względem nie zawodzi.

 

 

 

 

 

 

Też już skończyłem i mam identyczne odczucia , giereczkę sobię zostawię bo mam przeczucie jak z Deusem źe to ostatnia część , EA ma swoją umowe z Disneyem na Star Warsy chyba łatwo wysnuć wnioski co bedzię priorytetem w przyszłości .

 

 

Poza planetami i walką i dosłownie klikoma questami ( nie mam ochoty robić wszystkiego na ten moment ) reszta raczej średnio i to średnio za kilka miechów to bedzie u mnie "słabo"  jak Inkwizycja , te twarze i dialogi położyły u mnie cały dramatyzm w żaden sposób nie mógłem się wczuć , szczerze to nie pamiętam kiedy z żenady aż odwarcałem wzrok od ekranu a tutaj tak miałem , o wpadaniu pod ekran i wielokrotnych resetach nie wspominam . Prawdę powiedziawszy to .... nienawidzę tego Frostbite - BF-y , MoH-y , NfS-y , Fify wszystkie lekkie serie jakie lubiłem zostały w większy lub mniejszy sposób skażone tym dziadowstem (bf3 mi się tylko podobał w miarę) , czekamy na ten niby super singiel Star Warsowy tiaa ..

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVE!

 

W poniedziałek zajechałem i kupiłem swoją kopie gry. Jutro odpalam. Wcześniej w sieci sporo czytałem na temat gównoburzy odnośnie bugów, glitchów, i słynnej, jakże memicznej mimiki twarzy bohaterów.  Mimo wszystko zdecydowałem się zakupić AndroMENDE ze względu na fakt, że bardzo pokochałem Dragon Age: Inkwizycje (przy tej pozycji spędziłem naprawdę sporo czasu i bardzo zachwalam sobie tą grę) o raz na fakt, że z Mass Effectami (to znaczy z tryglogią Sheparda) nie miałem nigdy do czynienia. Więc fajnie tak wskoczyć w nowe rozdanie dla serii na nowej generacji i być z nią od początku (myślę, że jednak powstania nowa trylogia). Przeczytałem kilka recenzji z zaufanych źródeł i postanowiłem sobie nabyć tego szpila od BioWare. Hejty na grę mam w dupie. Przy premierze Fallouta 4 też sporo osób bół dupiło (zapewne 80 % tych krzykaczy do dziś F4 nie grało xDD) a okazało się, że gra według mnie bije na głowę Wiedźmina 3 i jest to moja gra roku 2015r. Ehh jakbym posłuchał wtedy te wszystkie opinie na temat F4 nigdy nie zaznałbym tak wspaniałej przygody..

 

BTW. Będzie to mój pierwszy, dziewiczy kontakt z serią ME, więc w tym wątku na pewno będą gościć moje posty ;) Do przeczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kentucky napisał:

AVE!

 

W poniedziałek zajechałem i kupiłem swoją kopie gry. Jutro odpalam. Wcześniej w sieci sporo czytałem na temat gównoburzy odnośnie bugów, glitchów, i słynnej, jakże memicznej mimiki twarzy bohaterów.  Mimo wszystko zdecydowałem się zakupić AndroMENDE ze względu na fakt, że bardzo pokochałem Dragon Age: Inkwizycje (przy tej pozycji spędziłem naprawdę sporo czasu i bardzo zachwalam sobie tą grę) o raz na fakt, że z Mass Effectami (to znaczy z tryglogią Sheparda) nie miałem nigdy do czynienia. Więc fajnie tak wskoczyć w nowe rozdanie dla serii na nowej generacji i być z nią od początku (myślę, że jednak powstania nowa trylogia). Przeczytałem kilka recenzji z zaufanych źródeł i postanowiłem sobie nabyć tego szpila od BioWare. Hejty na grę mam w dupie. Przy premierze Fallouta 4 też sporo osób bół dupiło (zapewne 80 % tych krzykaczy do dziś F4 nie grało xDD) a okazało się, że gra według mnie bije na głowę Wiedźmina 3 i jest to moja gra roku 2015r. Ehh jakbym posłuchał wtedy te wszystkie opinie na temat F4 nigdy nie zaznałbym tak wspaniałej przygody..

 

BTW. Będzie to mój pierwszy, dziewiczy kontakt z serią ME, więc w tym wątku na pewno będą gościć moje posty ;) Do przeczytania.

 

 

W takim wypadku na twoje ,,rozdziewiczenie" byłby lepszy Mass Effect 2 albo 3, bo szczerze mówiąc fabularnie i klimatycznie Andromeda jest dużo bardziej ,,Lekka" , tak to można ująć. Recenzjami się nie sugeruj, chyba że każda z góry do dołu hejtuje jakąś grę, niestety nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja i opinia. Większość grając w Andromedę ma w głowie tabelkę z porównywaniami poprzednich Mass Effect, a tą grę trzeba traktować raczej jako restart serii.

 

Gra fajna, tyle że główny wątek fabularny wydaje mi się dziwnie krótki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wroblos napisał:

W takim wypadku na twoje ,,rozdziewiczenie" byłby lepszy Mass Effect 2 albo 3, bo szczerze mówiąc fabularnie i klimatycznie Andromeda jest dużo bardziej ,,Lekka" , tak to można ująć. Recenzjami się nie sugeruj, chyba że każda z góry do dołu hejtuje jakąś grę, niestety nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja i opinia. Większość grając w Andromedę ma w głowie tabelkę z porównywaniami poprzednich Mass Effect, a tą grę trzeba traktować raczej jako restart serii.

 

No dobra, ale jaki byłby sens odrazu wskoczyć w środek poprzedniej trylogii ?? ;/ Tak średnio bym powiedział, tak średnio. Poza tym ja raczej żadnych porównań nie będę miał, z prostego powodu  - poprzednie odsłony są mi obce. Więc startuję z "czystym sumieniem". ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×