Skocz do zawartości
Patricko

F1 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie ma sensu kupować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko bosko.

 

Zdjecia zawodnikow - nie no ja rozumiem ze w tej grze chodzi o jazde, w sumie widownia w GT tez dzielila sie na przecietna, slaba o ohydną. Ale chociaz zawodnik reprezentujacy gracza mimo iz w pelnym stroju prezentowal sie ok.

 

Ja rozumiem ze pisali ze sa nie do konca zadowoleni z wygladu postaci - ale to co zobaczylem...... Czy to jest jakis zart?

 

Przeciez jedno to zakladam jest scenka przerywnikowa po wyscigu a drugie to statyczny screeen - no przeciez jak mozna to bylo tak spierniczyc....

Gry z wczesnej  ery PS3 potrafia wygladac lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na początku chciałbym Wam powiedzieć, abyście słuchali starszych ;)

W 100% zgadzam się z Patricko.

Pamiętam kiedy w 2010r. każdy fan F1 wyczekiwał na jakakolwiek informacje o grze, nawet kilka zdjęć powodowało, że człowiek się gotował. W dniu premiery (pomijając obsuwe), płyta w napędzie, pad w łapach ,emocje pod sufitem i z każdym okrążeniem klapa. Bug za bugiem ,puncture i niewidzialne ściany. Chęć gry w F1 była tak ogromna, że każdy luzował z myślą o kolejnej odsłonie, która wyeliminuje błędy. Jednak nikt nie wiedział w jaką czarną dziurę kierują się złomiarze z CM. Na kilku wyścigach z serii 2011, pożegnałem się z Brytyjczykami. O dalszych częściach kilka razy poczytałem forum, a masa czarnej jak przyciągała tak przyciąga dalej, wręcz zassała złomiarzy poprostu "nie ma bata na Mariolkę". W obecnej grze, patrząc na cenę, to co zapakowali i po obejrzeniu kilku godzin streamów z komentarzem, to niewiem jakim trzeba być "frankiem",aby wydać tyle hajsu na tak ubogą zawartość. Jak wiemy historia lubi się powtarzać i część ludzi zapewne ma taką samą chcicę, jak my w 2010.

Dziękuję i pozdrawiam. Również tych zdecydowanych.

Edytowane przez united46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według różnych opinii bardzo przyjemnie się jeździ. Nie rozumiem tylko dlaczego wycięli karierę i dali coś takiego. Nawet błędne nazwy zespołów są w tabelkach. Aż nóż się w kieszeni otwiera.

 

 

 

Pamiętam kiedy w 2010r. każdy fan F1 wyczekiwał na jakakolwiek informacje o grze, nawet kilka zdjęć powodowało, że człowiek się gotował. W dniu premiery (pomijając obsuwe), płyta w napędzie, pad w łapach ,emocje pod sufitem i z każdym okrążeniem klapa.

Co by nie mówić, pierwsza ich edycja (nie licząc F1 2009) była chyba najbardziej wymagająca. Ta świadomość zrobienia losowego spina na krawężniku, przez który przejeżdżasz zawsze tak samo, dawała pewny element zaskoczenia.

Tymczasem wczoraj zamówiłem sobie F1 Championsip Edition na PS3 i zobaczymy jak to będzie wyglądało w porównaniu z Codies. Ostatnio w to grałem jeszcze na PS2 i całkiem nieźle wspominam, chyba były tam wszystkie elementy, których brakowało w F1 by Codemasters.

Edytowane przez michal71284

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem większej radości z F1 jak w 2006r gdzie wypuścili genialną CE ! Model jazdy to była poezja. 

Chyba kupie znowu PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to taki troche paradoks. Recenzje slabe, ludzie marudza ze czegos ram w niej nie ma, a jezdzi sie niesamowicie przyjemnie. Wlasnie jestem po GP Monako, i tylu emocji nie mialem dawno w grze wyscigowej. Jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam twoją opinię. Gra się mega przyjemnie. Sterowanie bardzo fajne. Ja ostatnio stoczyłem niezły bój w Austrii w deszczu. Z tym że multi jeszcze nie sprawdzałem.

Wysłano z Z3 Compact

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge uwierzyc jak mega zajebiscie sie w to gra. Szkoda ze zle recenzje zniechecaja ludzi do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lEKY560HqhU

generalnie styl jazdy jest bardzo fajny i taki miodny, mimo wyłączonych wszystkich asyst nie czuje dużego utrudnienia, nie ma takich uślizgów i bolid trzyma się toru, a jazda daje dużo fajnej satysfakcji i frajdy.

trzeba będzie sie naumiec troche anglika, teraz nie ma stanu bolidu a jedynie inzynier nas informuje o stanie kol i ilosci paliwa.

na filmiku jechałem 100% wegry i ciągle na standardzie, to 20 kolek do końca musiałem na ubogiej a i tak brakło mi paliwa na dwa kolka do mety, ale bolid się nie zatrzymuje tylko rzezi ;)

bardzo fajna rzeczą, jest to,ze podczas quali można sobie w garażu podpatrywać przeciwników, jak jada, jakie maja czasy w poszczególnych sektorach itd.

kolejna sprawa to ukłon w stronę ligowców, końcowa tabelka nie tylko pokazuje kolejność zawodników ale także incydenty jakie każdy kierowiec ma na sumieniu, ścinanie, wyjazd za tor, oraz kary itd, pełna inwigilacja i jawność.

gra umożliwia po wyścigu powtórkę, ale nie wiem jeszcze dokładnie jak to się sprawdza online, marek nadmienił,ze ponoć przy 25% można było po wyścigu odtworzyć wszystkie interesujące nas fragmenty z kamery każdego kierowcy i nagrać te urywki.

wszystko jest na plus, ciężko mi ocenić kary i kolizje, ale odczuwam jednak spora pobłażliwość, więcej jest ostrzeżeń niż kar...

jak widać nie odnoszę się do gry online, bo jest ona skopana, albo wina gry, albo serwera, ludzie wygrywają wyścig a potem okazuje się ze są drudzy a nawet trzeci, mega lagi, każdy jedzie w swojej rzeczywistości (matrix) , ciężko wbić na crash testy, udało mi się może z 3 razy na GP UK.

jeśli poprawia online to myślę,ze wrażenie z gry będzie pozytywne.

dziś udało mi się parę razy wbić w crash testy, tak jak mówiłem system kar jest zbyt pobłażliwy, ponieważ przy poważnej kolizji winowajca dostaje jakieś 5 sek kary do wyniku końcowego, zaś ofiara zazwyczaj musi zjechać do boxu, gdyż w tej grze podobnie jak w PrC nie da się jechać po najmniejszych uszkodzeniach bolidu, czy jakieś kontakty czy obcierki :sad:

ps. nie spotkałem się jeszcze z kara przejazdu przez boxy, za to ofiara wypadku ma to gwarantowane :sad:

kolejne ciekawe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, to w probie czasowej wreszcie działa zapisanie setupu interesującego nas ducha,

oraz kolejna sprawa, podczas jazdy dodano funkcje zwiększenia lub zmniejszenia docisku, np zapowiadany jest deszcz to wybieramy zwiększenie docisku i przy kolejnym zjeździe do do boxu będą dokręcone lotki.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5mCWXxOEUJw

ps. udało mi się wbić już kilka razy online ale nadal są lagi, na filmie to ciężko pokazać, ponieważ bolid nie skacze na torze, objawia się to tak,ze nagle kilka bolidów zwalnia albo szybko odjeżdża i każdy zaczyna jechać swoim wyścigiem. brak synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to trochę jak na Nintendo 64 :p

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi w końcu udało się wbić na multi dla początkujących po ok 40-60 minutach prób dołączeń. Serwery są mega skopane i nie rozumiem dlaczego jeżeli po ok 2-3 minutach szukania nie znajdzie sesji publicznej to gra nie wrzuca nas samych do lobby w oczekiwaniu na innych? Można stworzyć jedynie prywatne lobby. Tak jak wyżej @listek napisał wyścigi online to są inne wymiary graczy (każdy w swoim) absolutnie nie można polegać na tym co widzą nasze oczy :) 

Jedziemy sobie pierwsi, inżynier zapytany 2 zakręty przed metą o kierowcę za nami mówi że jest np. ponad 3 sek za nami i na mapie tak to również wygląda, a mijając linię mety okazuje się że wcale nie wygraliśmy tylko jesteśmy 3 lub 2-dzy. Notorycznie pojawiający się przeciwnicy przed przednim skrzydłem co jest bardzo upierdliwie zwłaszcza w zakręcie.

 

Gdyby nie pisać o multi to cała reszta bardzo przyjemna - jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak chyba zamienię PCars na F1 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że multl skopali jeszcze bardziej niż poprzednio. Już lepsza była jedna rzeczywistość dla wszystkich i duchy kierowców których dopadł disconnect. Oglądałem streama i się dziwiłem , jechał typ na pierwszym miejscu, ktoś go puknął w dupsko wypadł z toru wrócił, 2 go wyprzedziło i znikneli tak że nie mógł ich dogonić, gra pokazywała, że jest na 12 miejscu gdy przejeżdzał przez metę a po wyścigu wylądował na 6 :). Cholera kupił bym to ale mam świadomość, że cena jest o wiele za duża za tak wybrakowany towar.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myślicie,ze to wina gry czy tną koszty jak wszędzie i wzieli tanie serwery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer pewnie służy tylko do logowania, a całą rozgrywkę hostuje któryś z graczy, tak było poprzednio, dlatego w lidze wybierało się człowieka z najlepszym netem. Nigdy nie byli mistrzami kodu w działaniu multi ale teraz to totalna czarna dziura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są scenariusze czy je też wyrzucili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma scenariuszy :biggrin:

 

Edit:

 

Pograłem dziś więcej w multi i jednym filmem :D

Edytowane przez DarkShadowPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udało mi się dziś nagrać ewidentny brak synchronizacji w grze, startuje monze i już w czasie pierwszego kolka przechodzę do innej rzeczywistości, objawia się to tym ,ze bolidy zaczynają jechać gęsiego ;) i zwalniają , czujesz ze masz moc ich myknąć, ale to ze ich nie ma, nie znaczy ze ich nie zawadzisz, możesz nie musisz, jednego przelecisz a drugiego zawadzisz, ale on w swoim świecie tego nie odczuje, co widać jak spycham najlepszego gracza telliera, tak naprawdę jego tu nie ma ;) bo niby spada za mnie i jeszcze niżej na 4 pozycje, a ja nie dojechawszy okrążenia widzę, ze on robi najlepszy czas, paranoja :) w sytuacji kiedy ja gonie na ostatnim okrążeniu numera jeden, okazuje się, ze nie ma po co, bo ten trzeci (tellier) jest już na mecie ;) ale mijam drugiego na finiszu, niby wygrałem ... a na koniec jestem trzeci... proste nie???

 


 

Bugmaster i love this game ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zagralem 3 wyscigi online i jest super. 2 udalo mi sie wygrac. Zero lagow. Problemem jedynie jest znalezienie sesji. Ale sama gra jest przekozacka. Fun z jazdy niesamowity.

I jeszcze cos. Jest to pierwsza gra, w ktorej linia pomocnicza pokazuje kiedy faktycznie hamowac. I pokazuje to idealnie.

Edytowane przez snosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak edytować strategię wyścigu? Przed samym wyścigiem mam możliwość wyboru opon, ale niżej tam gdzie jest liczba pitów itp to nic nie mogę zrobić

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Coraz więcej odkrywam kwiatkow.

Wczoraj udalo mi sie wbic do sesji online. Startuje... 1,2,3 rozpedzam się i nagle napis u góry "listek2000 wygrał wyścig " a dobrze nie wystartowałem :-)

Kolejny wyścig, start i... qufa co jest automat mi się włączył? Ale próbuje skręcać ,hamowac ale nic to nie daje... ktos przejal moją kiere. Bolid sam jedzie i sciga sie z innymi ... masakra.

Napisalem do psn store o zwrot kasy i usuniecie gry z konta. Napisalem, ze ta gra to jest oszustwo i jawne wyłudzenia pieniedzy. To jest skandal. Czy oni tego nie testowali online ? Przeciez juz po 5min widac że to nie działa. A szkoda ,bo model jazdy mi przypadł do gustu. Obawiam się ,że błędy są na tyle poważne, że nie łatwo będzie je poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się mówi, że Codemasters to idioci, a ich gry to nieporozumienie to nikt nie słucha...

Za rok następny bubel od nich, szykujcie już 300, bo pewnie po tyle będzie na PSN. W końcu hajs się musi zgadzać.

Położyłem lache na nich już dawno temu. Nie różnią się niczym od całej bandy pseudo devów, którym wydaje się że potrafią robić konkretne gry. Do tego to całe ich mydlenie oczu... Idź pan w uj z taką firmą, tfu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale offline da się przyjemnie pograć ? Mnie jakoś F1 online nie interesuje ze względu  na brak czasu. 

Chcę sobie odpalić raz na jakiś czas wyścig 2h i pościgać się z kompami... 

Ktoś poleca ? 

Nie mam kiery, tylko pad.. Da się jeździć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta PlayStation.

Dotyczy zgłoszenia o numerze: 180746-008374

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że wspomniany produkt udało się zakupić oraz pobrać na konsolę. To oznacza, że zaistniały problem wynika z błędu w kodzie gry lub problemów z serwerami , a co za tym idzie, musi on zostać rozwiązany przez producenta gry. W takiej sytuacji proszę o kontakt z polskim wydawcą gry, którym jest Cenega S.A..

Poniżej znajdzie Pan dane kontaktowe wydawcy:

Cenega Poland - Dział Pomocy Technicznej

22 574 2 574

www.cenega.pl

serwis@cenega.pl

Jeżeli wydawca nie będzie w stanie pomóc w rozwiązaniu tego problemu proszę o ponowny kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta. Następnie uprzejmie proszę o podanie numeru referencyjnego zgłoszenia utworzonego przez wydawcę oraz o podanie informacji przez niego przekazanych. To pomoże nam w rozwiązaniu Pańskiego problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o żesz kur*a ja pierd**e kur*a. Czuję się jakby wielki, murzyński kut*s wbijał się w moją biedną dupkę, a na nim napis CODEMASTERS. Jeszcze nigdy nie poczułem się tak wyjeba*y w dupala.

Ta gra to istny cyrk, parodia F1. Pierwsze odczucia - prowadzi się całkiem przyjemnie, ale kilka zakrętów i dochodzi do mnie, że ta gra nie ma nic wspólnego z realizmem. Istna produkcja dla małolatów, fanów NFSa, nie mająca nic wspólnego z realizmem. Te kur*y z CM robią F1 od ilu lat? Od 5? Jakoś tak, albo i dłużej i głupie pedały nie potrafią zrobić normalnego systemu kar. Na prostej zbliżyłem się do rywala ale go nie wyprzedziłem, byłem na tyle blisko, że mogłem go pyknąć na zakręcie, ale za bardzo się rozpędziłem...i oczywiscie wjechałem mu w zad. On poleciał na bandy, a ja jechałem dalej i nic...żadnej kary. To samo ze ścinamniem zakrętów - masakra. System zużywania się opon tragedia - staram się jak najwięcej hamować śilnikiem a opony zużywają się tak samo jakbym ciągle na maksa dociskał hamulec. Multi nie próbowałem bo zniechęciłem się już za pierwszym razem gdy oczywiscie nikogo nie mogłem wyszukać. Po tym co napisali poprzednicy może to i lepiej. Pedały powinny wszystkim zwrócić hajs i jeszcze przeprosić nas, że w XXIw. można zrobić taki shit po raz kolejny, jak co roku. Żadnych wniosków, żadnych innowacji, nawet skurwys*ny HUD'a wycięli, kariere wycięli...a gówno dodali. W dodatku te mordy zawodników przypominają mordy z Virtua Fighter z 93 roku. Kur*wa mają licencję to juz nie mogli dać normalnych zdjęć? Lepiej by to wyglądało.

 

Werdykt: -10

 

Greetz,

Mike

Edytowane przez mike1422
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×