Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ma to sens jeśli dany bank współpracuje z Masterpassem :) Jeśli nie, trzeba tą usługę po prostu olać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[PS4] Nadal działa sposób na tanie granie online poprzez ustawianie kont z 14-dniowym trailem jako podstawowe? Jeśli tak to czy Sony ma plany zablokować w najbliższych aktualizacjach tą opcję (po podwyżce PS+ wszystkiego się spodziewać po Sony można)?

Wiem, wiem, wyszła cebuloza, ale... jeśli ktoś (jak ja) znajdzie czas na granie 3-4 razy w miesiącu to nie opłacalny jest PS+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to mają zablokować? Jedyna opcja to plus przypisany tylko i wyłącznie do jednego konta, a tego nie zrobią bo ich ludzie zjedzą. Także opcja z 14 dniowym cały czas działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MeksykańskaMaczeta napisał:

[PS4] Nadal działa sposób na tanie granie online poprzez ustawianie kont z 14-dniowym trailem jako podstawowe? Jeśli tak to czy Sony ma plany zablokować w najbliższych aktualizacjach tą opcję (po podwyżce PS+ wszystkiego się spodziewać po Sony można)?

Wiem, wiem, wyszła cebuloza, ale... jeśli ktoś (jak ja) znajdzie czas na granie 3-4 razy w miesiącu to nie opłacalny jest PS+.

 

@Patricko

Juz odpowiedzial. 

 

Dodam od siebie, ze jesli ktos gra online sporadycznie to jechanie na trialach i nowych kontach to chyba najwieksza wolnosc.

Pomijam kwestie moralne, bo co raczej ciezko to podpiac pod dzialania nielegalne - nigdzie nie ma ze mozesz zalozyc tylko jedno konto na osobe. 

Sony tego nie zablokuje bo nie bardzo ma jak. Jedyna opcja byla by pelna weryfikacja danych przy zakladaniu nowego konta i w regulaminie jedno konto na osobe - gdzie musialbys sie im wylegitymowac z dowodu. Czego raczej nie wprowadza, bo to wiecej szkody nizli pozytku z tego dla nich (samo podanie pesel raczej bylo by na nic bo te mozna generowac masowo). 

Firmy tak baly sie piractwa i innego naduzywania praw autorskich ze szly w cyfre gdzie nie moga w pelni blokowac wszystkiego bo ludzie zaczna sie burzyc. 

Dodam od siebie ze tak samo dziala trial PS Now mozesz cisnac 7 dni w kolko za kazdym razem na nowym koncie. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotify w swojej usłudze to ukróciło w bardzo prosty sposób. Jeśli daną kartą była aktywowana promocja na koncie X, to na koncie Y już tej karty się nie użyje.

Sony mogłoby to zrobić w podobny sposób, ale nie sądzę że w taki sposób zagrają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma jeszcze 2 sposoby na zwiększenie zarobków:

1. Zabranie 14-dniowego Traila na start - podobnie było z Microsoftem i Goldem (1 miesiąc za free) a że można było się dzielić na konsoli z innymi profilami to wiadomo że pieniądze M$ uciekały z kieszeni.
 

2. Konto podstawowe z wykupionym PS+ nadal dzieliłoby się z innymi kontami na konsoli jednak SONY mogłoby zablokować dzielenie się z innymi kontami konto podstawowe z trailem którego funkcje byłyby dostępne przez 14 dni tylko dla jednego konta. (namotałem, namotałem ale mam nadzieję że jasno to wytłumaczyłem).

W SKRÓCIE: Trail nie byłby dostępny z podstawowego na innych kontach. Wykupione PS+ już byłoby dostępne.

 

Zapewne za każdy z takich ruchów gracze zniechęcili się do SONY, ale... kto wie co im do głowy przyjdzie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MeksykańskaMaczeta napisał:

Sony ma jeszcze 2 sposoby na zwiększenie zarobków:

Masz racje. Na szybko nie pomyslalem o tym ze po prostu moze nie byc triala. 

A i druga opcja czyli okrojony trial tez do zrobienia. 

Podobnie jak ktos wyzej napisal 1 trial na karte.

 

Jak bedzie zobaczymy, mysle ze dopoki im przychody nie spadna nie beda podejmowac ruchow ale jak im cos sie zacznie mniej kapac z plusa siana to moga zaczac myslec nad rozwiazaniami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Konto założone przez znajomego w Belgii/Holandii. Na allegro znajdzie się PS+ 365 dni z tych krajów po 120-130 zł (jak tutaj). Czy wpisując ten kod i ustawienie jako podstawowe już w Polsce powinno wszystko zadziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MeksykańskaMaczeta napisał:

Jeszcze jedna sprawa. Konto założone przez znajomego w Belgii/Holandii. Na allegro znajdzie się PS+ 365 dni z tych krajów po 120-130 zł (jak tutaj). Czy wpisując ten kod i ustawienie jako podstawowe już w Polsce powinno wszystko zadziałać?

 

Moje doswiadcznienie (mieszkam w Szwecji) pokazuje ze nie - Gold od MS nie ma region locka - jest na EU i koniec. 

Niestety PS+ ma locka i jest przypisany do kraju - innymi slowy majac kod na PS+ z PL nic nie zrobie na moim szwedzkim koncie. 

Rozwiazanie tego problemu zalozyc konto w jednym z tych krajow. 

 

Przyklad:

Konto PL twoje na ktorym grasz. 

Konto NL - nowe podstawowe na ktorym aktywujesz plusa z Holi. 

To powinno dzialac. 

 

W moim wypadku mam dokladnie odwrotnie:

SE konto - moje podstawowe z PS+

PL konto mojej kobiety (tez ustawione jako podstawowe) - i moze korzystac z mojego plusa. 

Dziala. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kody 100 kupione za 85 w media markt. Plus przedłuzony do marca 2020. 

 

Może trochę na zapas ale za 11 zł za mc pewnie już nie będzie okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pablos_PRO napisał:

Kody 100 kupione za 85 w media markt. Plus przedłuzony do marca 2020. 

 

Może trochę na zapas ale za 11 zł za mc pewnie już nie będzie okazji

sorki za ot ale jak kupiłeś za 85? są jakieś promocje teraz albo jakiś rabat miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wczoraj był zwiększony rabat konta premium na akcesoria w tym karty 15%. 

 

Cały program ma być zaorany do końca września (nie można już dodawać do konta od czerwca)  więc co jakiś czas zwiększają kwotę rabatu

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda dzielenie się Plusem w nowym systemie kont (na firmware 5.0)? Coś się zmieniło czy nadal wystarczy ustawić "Konto z Plusem" jako podstawowe obok naszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się sprawdzi bo kupiłem niedawno. Prawo murphy'ego

 

Choć może być fake. Profil playstation obserwują miliony ludzi a wszędzie ten sam jeden screen. 

Edytowane przez pablos_PRO
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku jakość taka, że można piksele liczyć... Nie wiem jaki telefon robi takie screenshoty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia są naklejone na ostatnią reklamę plusa sponsorowaną 12+3. 

 

Przycisk pobierz nie pasuje skoro gra wchodzi za tydzień.

Imho tani fake ale cała branża łyknęła

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pablos_PRO napisał:

Zdjecia są naklejone na ostatnią reklamę plusa sponsorowaną 12+3. 

 

Przycisk pobierz nie pasuje skoro gra wchodzi za tydzień.

Imho tani fake ale cała branża łyknęła

 

alez bylby ubaw jakby Sony we wrzesniu sypnelo indykami :1_grinning::1_grinning:

W tym jednym obowiazkowo stylizowanym na 8bit :1_grinning::1_grinning:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
alez bylby ubaw jakby Sony we wrzesniu sypnelo indykami :1_grinning::1_grinning:
W tym jednym obowiazkowo stylizowanym na 8bit :1_grinning::1_grinning:
 
Jeśli byłby to dobry indyk to nie mam nic przeciwko. Ja lubię retro indyki jeśli są naprawdę dobre np. Xeodrifter czy Axiom Verge. Wiadomo ile ludzi tyle upodobań. Obojętnie co dadzą jedni będą narzekać inni nie. Mnie te gry które aktualnie przewijają się w niby rozpisce zupełnie nie interesują z tego względu że obie ograne dawno dawno temu.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szuldi82 napisał:

Jeśli byłby to dobry indyk to nie mam nic przeciwko. Ja lubię retro indyki jeśli są naprawdę dobre np. Xeodrifter czy Axiom Verge. Wiadomo ile ludzi tyle upodobań. Obojętnie co dadzą jedni będą narzekać inni nie. Mnie te gry które aktualnie przewijają się w niby rozpisce zupełnie nie interesują z tego względu że obie ograne dawno dawno temu.

 

Pelna zgoda, plusa obserwuje od 4 lat i ludzie narzekali, narzekaja i beda narzekac.

Pisalem o tym w starym watku o PS+ - moim zdaniem Sony dopiero w drugiej polowie zycia konsoli bedzie dawac ciut bardziej rozpoznawalne pozycje zeby przyciagnac nowych uzytkownikow. Co widac moze teraz nastapic, ale to beda starocia ktore pewnie wiekszosc ograla wiec stad beda glosy niezadowolenia.

 

Ale chyba nie zalapales zartu niektorzy spodziewali sie ze teraz plus znaczaso sie polepszy.

I zeby bylo jasne ja nie mam nic przeciwko indykom, jesli gra mnie interesuje to zagram niewazne male studio, duze studio, indyk czy inny kogut.

Jedyne na co jestem uczulony to stylizowanie na 8bit - po prostu taka grafa mi nie pasuje na TV. Na kompie nie mam zazwyczaj problemu jesli gra czyms innym mnie ujmie (ostanio 2064 Read Only Memories - mimo koszmarnej w mojej ocenie grafiki przyciaga trescia i kreacja swiata - ale nawet na 17" gram w okienku bo full sceen po prostu gwalcil moje galki oczne).

 

Jako iz gram glownie singlowo - po dokonaniu obliczen wyszlo mi ze placenie za plus w moim wypadku nie ma wiekszego sensu. Tak wiec wraz z koncem subskrypcji koncze przygode z ta niegdys (PS3 kupilem pod koniec jej zywota a wczesniej mialem przerwe od grania) w mojej opinii dobra usluga.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://blog.eu.playstation.com/2017/08/30/your-playstation-plus-games-in-september-include-infamous-second-son-rigs-child-of-light/

inFAMOUS: Second Son (PS4)
Child of Light (PS4)
RIGS: Mechanised Combat League (PS4 bonus title – PS VR required)
That’s You (PS4 bonus title)
Truck Racer (PS3)
Handball 2016 (PS3)
We Are Doomed (PS Vita & PS4)
Hatoful Boyfriend (PS4 & PS Vita)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hatoful Boyfriend visual novel z gołębiem w roli głównej. Właśnie tej gry było mi trzeba. Dla takich gier co jakiś czas przedłużam Plusa i wiem że Sony mnie nie zawiedzie.

Z nadzieją patrzę na kalendarz i aż mam ciarki z emocji na myśl jaki to absolutny killer gamedevu chłopaki szykują dla mnie w październiku. Pozwolę im się zaskoczyć.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, malpka napisał:

Hatoful Boyfriend visual novel z gołębiem w roli głównej. Właśnie tej gry było mi trzeba. Dla takich gier co jakiś czas przedłużam Plusa i wiem że Sony mnie nie zawiedzie.

Z nadzieją patrzę na kalendarz i aż mam ciarki z emocji na myśl jaki to absolutny killer gamedevu chłopaki szykują dla mnie w październiku. Pozwolę im się zaskoczyć.

 

Nie ma co ironizowac, w kolejnych miesiacach pewnie inne gry z poczatku generacji... Patcz Psy1 moze.... (w goldzie juz byly).

A tak serio - PS Plus zmienil swoje oblicze i kazdy kto liczyl ze to cos wiecej nizli tylko granie online byl w bledzie.

To abo glowie do grania online gry sa dodatkiem owszem rzucili cos na VR milo z ich strony ale nie spodziewalbym sie w plusie niczego szalowego.

 

Owszem mozna bronic tego abo ze przeciez indyki bywaja ciekawe, ze dzieki plusowi siegnelo sie po gry po ktore inaczej moglibysmy nie siegnac.

Ale ja prywatnie uwazam inaczej - dokonalem dokladnych obliczen - pominalem gry ktorych bym kijem nie tkna oraz takie ktorymi bylbym zainteresowany lub ktore ogralem z oferty plusowej, po tym jak juz przefiltrowalem gry wzialem promocyjne ceny gier i podsumowalem wyszlo mnie mniej wiecej 3x roczny plus... a PS4 miala swoja premiere prawie 4 lata temu...

 

Jesli wiec ktos nie tlucze online i jest graczem signlowym smiem podwazac sens placenia tego abonamentu.

 

A narzekanie na gry bedzie zawsze..... teraz zacznie sie to co mialo miejsce w roku 2012 i 2013 w wypadku PS Plus dla PS3... eeee gra X dawno ogralem.

:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie kilka pytań związanych z Plusem w tym temacie zadać. Jestem bardzo zielony w temacie - jak mogę sprawdzić kiedy kończy mi się usługa PS Plus? I czy jeżeli na dniach będę przechodził z PS3 na PS4 to muszę coś zrobić aby Plus działał poprawnie? No i w końcu - czy jeżeli odsprzedam komuś PS3 na którym na dysku są gry ściągnięte z Plusa to czy pod warunkiem oczywiście, że przez nowego użytkownika zostanie wykupiony abonament w Plusie będzie mógł w te gry zagrać czy one są przypisane tylko do mojego konta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×