Skocz do zawartości
pablos_83

Assassin’s Creed : Rogue

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem parę godzin i mniej więcej opisze moje odczucia. Fabuła ma miejsce przed AC3 i pokazuje działania assassin'ów z tej złej strony. Ogólnie powiem tak, że jakoś specjalnie nigdy nie podobała mi się fabuła w AC, jedynie Black Flag trochę odbijał od tematu templariuszy i assassin'ów i za to go kochałem. Tutaj mamy takiego Black Flaga, ale bez piratów czyli konkretny powrót do walki templariuszy z assassinami... Na razie raz spotkałem się z ciekawą akcją rodem z Call of duty, ale nie będę opowiadał. Nie pamiętam żeby coś tak widowiskowego było w wcześniejszych wersjach i powiem, że głównie przez tą akcje nasz bohater odwrócił się od assassin'ów. Przed chwilą obejrzałem filmik z AC: Unity i ciężko mi jest pojąć co oni zrobili, że ta gra ma tyle bugów... W Rogue jest jeszcze lepiej niż w Black Flagu i tylko pare razy zdarzyło mi się, że bohater zrobił/zaatakował nie to co chciałem. Sorry, że wyrażam swoją opinię zanim ukończyłem grę, ale raczej szybko jej nie skończę, bo po kilku godzinach grania liczyłem na coś więcej. Polecam tylko prawdziwym fanom serii, którzy chcą sprawdzić jak to jest po drugiej stronie barykady. Tak jak w części z piratami miałem ochotę na podbijanie kolejnych fortów i ulepszanie statku tak tutaj nie mam ochoty robić tego samego drugi raz. Wiadomo, że jest kilka nowych rzeczy jak wysyłanie własnych statków w formie mini gry aby zdobywały dla nas różne towary (mamy własną flotę, ale nie spodziewajcie się po tym za dużo), nową broń i atakujących nas od czasu do czasu assassin'ów co akurat mnie bardziej wkurza, bo gdy takiego zabijemy, a zauważą to nasi to zaczynają nas atakować...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem parę godzin i mniej więcej opisze moje odczucia. Fabuła ma miejsce przed AC3 i pokazuje działania assassin'ów z tej złej strony. Ogólnie powiem tak, że jakoś specjalnie nigdy nie podobała mi się fabuła w AC, jedynie Black Flag trochę odbijał od tematu templariuszy i assassin'ów i za to go kochałem. Tutaj mamy takiego Black Flaga, ale bez piratów czyli konkretny powrót do walki templariuszy z assassinami... Na razie raz spotkałem się z ciekawą akcją rodem z Call of duty, ale nie będę opowiadał. Nie pamiętam żeby coś tak widowiskowego było w wcześniejszych wersjach i powiem, że głównie przez tą akcje nasz bohater odwrócił się od assassin'ów. Przed chwilą obejrzałem filmik z AC: Unity i ciężko mi jest pojąć co oni zrobili, że ta gra ma tyle bugów... W Rogue jest jeszcze lepiej niż w Black Flagu i tylko pare razy zdarzyło mi się, że bohater zrobił/zaatakował nie to co chciałem. Sorry, że wyrażam swoją opinię zanim ukończyłem grę, ale raczej szybko jej nie skończę, bo po kilku godzinach grania liczyłem na coś więcej. Polecam tylko prawdziwym fanom serii, którzy chcą sprawdzić jak to jest po drugiej stronie barykady. Tak jak w części z piratami miałem ochotę na podbijanie kolejnych fortów i ulepszanie statku tak tutaj nie mam ochoty robić tego samego drugi raz. Wiadomo, że jest kilka nowych rzeczy jak wysyłanie własnych statków w formie mini gry aby zdobywały dla nas różne towary (mamy własną flotę, ale nie spodziewajcie się po tym za dużo), nową broń i atakujących nas od czasu do czasu assassin'ów co akurat mnie bardziej wkurza, bo gdy takiego zabijemy, a zauważą to nasi to zaczynają nas atakować...

kolego masz rouge na płycie?  można już dostać? nie miałem czasu ostatnio, żeby popatrzeć na necie jak sprawdzałem to te daty premier się zmieniały i już mam mętlik w bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda zakończyła się na pierwszej części Assassin's Creed (pogralem z 2h i dosłownie oczy mi się zamykały z nudów) i zastanawiam się teraz nad Rogue ale boję się że przez to że nie grałem w poprzednie części polegnę z fabułą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda zakończyła się na pierwszej części Assassin's Creed (pogralem z 2h i dosłownie oczy mi się zamykały z nudów) i zastanawiam się teraz nad Rogue ale boję się że przez to że nie grałem w poprzednie części polegnę z fabułą

Nie gralem w rogue,ale pytam - po co wracac do ac od rogue? Kup AC2 za bezcen...;)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej po kolei przechodzić :) dzisiaj zrobiłem sobie prezent i kupiłem Rogue :) początek trochę nudnawy taki mix III i IV ale mam nadzieję, że dalej akcja się rozkręci :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W statystykach mam juz przegrane ponad 18h w Rogue ... Gra to nic innego jak kopiuj wklej Black Flag , mało nowości mozna znalezc w tej częsci , no ale  raczej wszyscy sie z tego spodziewali , cut-scenki tez bardzo krótkie . Gdzieś czytałem , że twórcy AC chcieli pojsc w strone serii uncharted , widowiskowo  , no i powiem , że w tej czesci to wlasnie zastosowali , jak na razie to jeden etap taki miałem , w Lizbonie . Ogólnie to srednia gra , nic nowego jak sie komus nie przejadło to moze kupic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm póki co znalazłem w sieci jedną recenzję i po jej przeczytaniu chcę zagrać. Zresztą i bez niej chciałem. Trzeba zakończyć wątek Kenwayów. 

 

http://hatak.pl/artykuly/assassin-s-creed-rogue-najlepsza-odslona-serii-recenzja

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się gra podoba , wszystko jest na plus , fakt jest trochę zbliżone do ACBF ale naprawili dużo błędów i gra się lepiej , fajne zmiany klimatu , nareszcie idzie popatrzec oczami templariuszy , fajne audio , gra jest naprawde dobra i ci co lubią zbierać różne pierdołki będą mieli co robić .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnerwia mnie brak pojawiających się na ekranie dodatkowych celów potrzebnych do wbicia 100% synchronizacji w misjach. Przez to co pod koniec drugiej sekwencji mam do powtórki 3 misje. Przeszkadzają też szanty imortowane z BF. Miałem ich dość już w poprzedniej części a dodatkowo muszę ich słuchać w Rogue.

Sama gra jest dobra. Mapa jest mniejsza ale sam teren jest bardziej zagęszczony przez co by gdzieś dopłynąć nie trzeba na to poświęcać masy czasu bo wszędzie jest blisko. Ilość znajdziek przytłacza. To nie jest poziom Crackdown z X360 ale jest blisko. Nie lubiłem skrzyń i fragmentów Animusa umieszczonych na wyspach w BF bo na każdej wyspie znajdowały się praktycznie w tych samych miejscach. W Rogue każda wyspa jest inna a np skrzynia może znajdować się na platformie na drzewie lub wysokiej skale i trzeba wykoncypować jak tam się dostać. Sam Shay zaskakuje pozytywnie. To taki niedowiarek w świecie asasynów. Nie rozumie dlaczego musiał zabić śmiertelnie chorego templariusza który i tak by zszedł za miesiąc lub szybciej. Ogólnie Bułgarzy stanęli na wysokości i póki co, jak dla mnie, to najlepsze AC od czasu Revelations.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Ogólnie Bułgarzy stanęli na wysokości i póki co, jak dla mnie, to najlepsze AC od czasu Revelations.

Nie wiem w sumie czy to dobrze świadczy o tej części czy nie. Dla mnie Revelations była najsłabszą z całej serii... :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł już pancerz wikinga..? Ja prześwietliłam szczegółowo wszystkie trzy mapy i za chwilę ze złości, zacznę obgryzać paznokcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średni ten Rogue. Fabuła dla mnie świetna, ale po pozbieraniu paru znajdziek, ukończeniu fabuły nie ma co robić.  :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo znajdźki to 75% czasu gry. Gdyby Ubi dało Bułgarom więcej czasu a sama gra była by dłuższa oceny były by lepsze. Gram, a w zasadzie to męczę, AC3 i dopiero teraz widzę jak bardzo usprawniono rozgrywkę w AC:BF i AC:R.

Jak dla mnie Rogue jest dobrym pożegnaniem AC z poprzednią generacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła jak dla mnie najlepsza od czasów AC:Revelations. Shay nawet przypadł mi do gustu czego nie mogę powiedzieć o Connorze i Edwardzie. Mimo tego, że jest krótko to treściwie. Misja w Lizbonie miażdzy (choć to tylko kilka minut to według mnie przebiła całą nudną jak flaki z olejem Black Flag). To co bardzo mi się podobało to to, że mimo iż gramy Templariuszem to Asasynów nie przedstawiono w złym świetle a tego się po tej części obawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skuszę się AC Rogue. :)

 

Skuś się :)

Mam takie wrażenie, że to takie dłuższe DLC do AC:BF ale kurde .... gra się świetnie :)  Klimat jest wiec warto :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał problem z pobraniem gry z obecnej promocji? Produkt zakupiony , ale jak klikam pobierz to nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokacje nie są zrobione na jedno kopyto. Widać to wyraźnie po miejscówkach ze znajdźkami. Nie ma schematu: skrzynia przy głazie a okruch Animusa na palmie. Szanty łatwiej teraz złapać. Legendarne bitwy mogą sprawić kłopot a zwłaszcza ta ostatnia. Wprowadzono coś na kształt bossów. Fakt że są łatwi do pokonania ale jednak są. Świetnie powiązano wątki z AC3 i AC:BF. Ogólnie jestem w rozterce bo gra ogromnie mi się podobała i osobiście wystawiłbym jej 7+. Gdyby wątek główny był dłuższy o przynajmniej dwie sekwencje było by 8-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raptem na początku. Później też można wysyłać flotę jak w BF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał problem z pobraniem gry z obecnej promocji? Produkt zakupiony , ale jak klikam pobierz to nic sie nie dzieje.

 

Ja też! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×