Skocz do zawartości
DaraS

Until Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co kupują te samograje na premierę. Dużo ta gra traci wartości po kupnie od razu bo wziąłbym tego until downa szybko przeszedł i wymienił po przejściu od razu na mad maxa które tez zaraz wychodzi. Tylko właśnie czy takie gry nie tracą zaraz na wartości za dużo? Jak to jest z tymi tytułami i ich dołującą zaraz po kupnie wartością? Różnica między until downa a mad maxem jest dokładnie 10 dni i nie chciałbym być zaskoczony przez sprzedawce który nagle mi powie że gierka jest na raz to i jej wartość już spadła powiedzmy o 100 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi przykładem było the order 1886, gra na raz i na sprzedaż. Myślę że tutaj może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co kupują te samograje na premierę. Dużo ta gra traci wartości po kupnie od razu bo wziąłbym tego until downa szybko przeszedł i wymienił po przejściu od razu na mad maxa które tez zaraz wychodzi. Tylko właśnie czy takie gry nie tracą zaraz na wartości za dużo? Jak to jest z tymi tytułami i ich dołującą zaraz po kupnie wartością? Różnica między until downa a mad maxem jest dokładnie 10 dni i nie chciałbym być zaskoczony przez sprzedawce który nagle mi powie że gierka jest na raz to i jej wartość już spadła powiedzmy o 100 zł?

Zależy gdzie chcesz sprzedać. Jeśli w sklepie z używkami to może być różnie. Natomiast na forum pewnie ktoś kupi za 2 może 3 dyszki mniej niż cena nowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi przykładem było the order 1886, gra na raz i na sprzedaż. Myślę że tutaj może być podobnie.

No właśnie tylko ile takie gry(no gra to za duże słowo) tracą na wartości powiedzmy po 10 dniach? Chciałbym po prostu do mad maxa dopłacić z 50 zł góra i tyle. Ale sie martwię że gra po 10 dniach może te 100 zł już stracić bo takie wynalazki to w sumie nie dziwota że to będzie szybko tracić cenę dlatego pytam czy ktoś wie jak rynek obniża takie filmo-gry na raz?

 

Takie wynalazki jak the order, until down, wszystkie filmo-gry davida caga powinny startować z innego pułapu 100 zł za nówkę i cześć. Ceny tych wynalazków są po protu paskudne.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za używkę Heavy Rain PL w 2013 dałem coś koło 50zł, teraz na allegro do złapania jest nawet drożej  :biggrin: Nie powinno się robić podziału na jakieś "samograje". Jeśli gra będzie świetna, to po prostu będzie trzymać cenę. Nieważne czy będzie to jakiś "interaktywny film" czy sandbox typu GTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta maska którą ma ten antagonista bardziej śmieszy niż przeraża. O ile w filmiku z żywymi aktorami wygląda ok o tyle jak go widzę w tych filmikach z gry to chce mi się z niego śmiać niż myśleć o spier... przed nim :) Bekowy typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest mocno inspirowana teen horrorami, stąd też antagonista wyglądem nawiązujący do klasyki gatunku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale gdy pierwszy raz zobaczyłem LEATHERFACE'A to czułem niesamowity respekt połączony z mokrymi spodniami. a ten wymoczek ze śmieszną maską mnie bardziej śmieszy niż przeraża. Tamten wyglądał jak maszyna do zabijania a ten przez swój chucherkowy wygląd i tą śmieszną maskę wygląda jak niedożywiony wymoczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leatherface to postać kultowa. Ja bym porównywał raczej do ziomka z Krzyku, który tez raczej straszny nie był.  :)

Edytowane przez sLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leatherface to postać kultowa. Ja bym porównywał raczej do ziomka z Krzyku, który tez raczej straszny nie był.  :)

Co fakt to fakt :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie gierka na kilka wieczorów?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko ile takie gry(no gra to za duże słowo) tracą na wartości powiedzmy po 10 dniach? Chciałbym po prostu do mad maxa dopłacić z 50 zł góra i tyle. Ale sie martwię że gra po 10 dniach może te 100 zł już stracić bo takie wynalazki to w sumie nie dziwota że to będzie szybko tracić cenę dlatego pytam czy ktoś wie jak rynek obniża takie filmo-gry na raz?

 

Takie wynalazki jak the order, until down, wszystkie filmo-gry davida caga powinny startować z innego pułapu 100 zł za nówkę i cześć. Ceny tych wynalazków są po protu paskudne.

Cene  ustala producent i chce tez na tym zarobic, czasami cena mimo iz wysoka jest ok, czasami cena ni jak nie przystaje do zawartosci gry... Czasami duze gry AAA nie sa warte wiecej niz 50-70pln bo ciezko im wystawic ocene dobra nawet z paroma minusami.

 

Co do wczesniejszego pytania - panowie przestanmy wrozyc. Vincent jestes lub powinnies byc na tyle ogarniety zeby wiedziec ze nie ma to wzorow odnosnie tego ile gra moze staniec. Lepiej moze zamiast brac na premiere poczekac.

To czy gra bedzie leciec z ceny i jak szybko jesli chodzi o uzywke zalezy od paru czynnikow - ilosci osob sprzedajacych kopie w drugim obiegu, roznicy w cenie nowka a uzywka (bo czesto ludzie jak widza ze tylko 20pln taniej a trzeba doliczyc wysylke to leja na takie oferty), ceny premierowej w roznych sklepach bo ta moze sie roznic, ceny i ich zmian w pierwszym tygodniu od premiery, i  najwazniejszy czynnik recenzje i opinie graczy.

Tutaj masz przyklad the order moge tobie podac nascie przykladow recek ktore mowily jasno - ograc koniecznie ale nie koniecznie w cenie premierowej poczekajcie az stanieje. Takie recki beda mialy wplyw na cene zbycia uzywki bo jesli nagle masa osob ktore w 12h wbily platyne rzuci towar na rynek to najszybciej zejda te najtansze a te drosze oferty moga sie nie sprzedac a czasem gra bedzie tracic jeszcze wiecej.

 

Ale z Until Down moze byc inaczej, to ze samograj nic nie znaczy jesli faktycznie uda im sie zrobic gre gdzie wybory maja znaczenie i jest po co do niej wracac a kolejne przejscia gry nie beda takie same to  jej zywotnosc moze byc inna niz gry na raz. Wiele zalezy tez od trofikow i czasu potrzebnego do wbicia platyny bo niektorzy platynuja przez sprzedaza.

 

Wiec jesli chodzi o domniemany spadek ceny gry - to jest to ze sie powtorze wrozenie z fusow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem gameplay 3odcinkowy i na 80minut gry nie było praktycznie żadnej akcji...

Fakt oglądałem to tak aby nie zabrało mi to ewentualnej frajdy z gry jeśli się na nią zdecyduję ale tutaj widziałem więcej fimików gdzie czasami na coś reagujemy ale bez akcji sam nie wiem co o tym myśleć :)

Chyba te trzy odcinki to takie wprowadzenie jak w prawdziwym filmie abyśmy się zapoznali z bohaterami :)

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem gameplay 3odcinkowy i na 80minut gry nie było praktycznie żadnej akcji...

Fakt oglądałem to tak aby nie zabrało mi to ewentualnej frajdy z gry jeśli się na nią zdecyduję ale tutaj widziałem więcej fimików gdzie czasami na coś reagujemy ale bez akcji sam nie wiem co o tym myśleć :)

Chyba te trzy odcinki to takie wprowadzenie jak w prawdziwym filmie abyśmy się zapoznali z bohaterami :)

 

robisz jak uwazasz - ja nawet materialow nie ogladalem i nie chce ogladac - pamietam  jak jaralem sie BTSem po tym jak ukonczylem HR obejrzalem materialy dostepne przed premiera i troche to wplynelo negatywnie na odbior gry.

Pewnie jak w kazdym filmie teen horror masz najpierw zawiazanie akcji poznanie bohaterow i ogolna sielanke a potem dopiero zaczyna sie akcja wlasciwa przerywana rozkminami bohaterow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co o tym myśleć  :)

 

takie gry albo się lubi albo nie. Ja kupuję na premierę bo nawet jak będzie krótkie to wiem, że będzie to dobra gierka :)

Martwią tylko ceny.. wszędzie po 249 i nie widać by ktoś miał się wyłamać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na Gafie ludzi, którzy już grają poztywne (jeżeli ktoś lubi tego typu gry), więc jest dobrze. Przejście zajmuje 7-8h.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na Gafie ludzi, którzy już grają poztywne (jeżeli ktoś lubi tego typu gry), więc jest dobrze. Przejście zajmuje 7-8h.

 

link moze jakis?

lub chociaz info o replayablity skoro wybory maja miec znaczenie (szczerze chcialbym doczekac sie gry z duza iloscia rozwidlen i na to w UD licze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy schodzi embargo na recenzje Until Dawn?

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy schodzi embargo na recenzje Until Dawn?

 

Szybki google search i opinie sa podzielone - pokrywa sie najczesciej data 24, czasami pojawia sie 23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link moze jakis?

lub chociaz info o replayablity skoro wybory maja miec znaczenie (szczerze chcialbym doczekac sie gry z duza iloscia rozwidlen i na to w UD licze).

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1097664&page=17- to jest ostatnia strona w temacie, wrażenia opisują od kilku wcześniej. Póki co brak spoilerów (jak coś to są ukryte).

 

Kiedy schodzi embargo na recenzje Until Dawn?

Wg info zamieszczonego na gafie to w poniedziałek o 17 naszego czasu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×