Skocz do zawartości
DaraS

Hellblade

Rekomendowane odpowiedzi

w tamtych gameplayach laska szła przez las, i co jakiś czas walczyła dwoma ciosamim no i wiemy że będzie jeszcze gadać sama do siebie ... ja bym chciał zobaczyć jak wygląda system walki, cios - unik - blok - kontra, bo do tej pory to nic nie wiadomo, a to gra w której będziemy tylko walczyć mieczem, to powinno być tyle kombinacji co ciosów jednej postaci w Tekkenie .. i to mówię serio. 

 

dziwnego jej ryja zrobili, tamten chyba był lepszy ... 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogralem DmC, ogralem Enslaved, w kolejce Heavenly Sword.

Jak juz rozprawie sie z HS to bede gotowy na hellblade 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forumka się wypowie już o pierwszych wrażeniach z gry???

Jakoś bardziej cenię wasze zdania :24_stuck_out_tongue: niż tych szmatławskich, sprzedajnych padalców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to gra dla wszystkich, to taka bardziej opowieść z wplecionymi elementami gejmingu. Klimat ciężki jak ujj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

Na pewno nie jest to gra dla wszystkich, to taka bardziej opowieść z wplecionymi elementami gejmingu. Klimat ciężki jak ujj.

 

Jak zakladam grasz? i to wlasna opinia?

 

Dziekowac :-) tylko utwierdziles mnie w przekonaniu kupic :) (co uczynie jak pokoncze rozgrzebane rzeczy bo za wiele ich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gram, gram. Po dwóch rozdziałach jestem zadowolony z zakupu. Przed premierą nastawiałem sie na slaszerka soulslike a tu zonk. Szykuje się nietuzinkowa przygoda, choć wydaje mi się że na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w cenie 125zł, ze średnimi ocenami 81%, o której nic nie wiem, nie czytałem zapowiedzi, nie widziałem zwiastunów ani gameplayów.

To lubię.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra występuje tylko cyfrowo?

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, manoszek napisał:

gra występuje tylko cyfrowo?

Niestety tak.... duzo mniejszych indykow wychodzilo w pudelkach a tutaj widac tworcy chcieli zredukowac koszt.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wydawać te 125zł na te ok 10h grania? Bohaterka mi się podoba, świat też nie wygląda źle ale gra bardzo krótka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opłaca się wydawać te 125zł na te ok 10h grania? Bohaterka mi się podoba, świat też nie wygląda źle ale gra bardzo krótka.
Mnóstwo gier było/jest krótszych i kosztowało/kosztuje 250 zł także te 125 zł to jak promocja

Wysłane z mojego Honor 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, helganin napisał:

Opłaca się wydawać te 125zł na te ok 10h grania? Bohaterka mi się podoba, świat też nie wygląda źle ale gra bardzo krótka.

 

Nie wiem, mnie boli brak pudelka - mozna by przejsc i pogonic. Tak zrobilem z The Order 1886 nowke sztuke bralem po 99pln, przeszedlem w weekend jakies poltora raza, drugiego podejscia juz nie ukonczylem bo mnie wynudzilo i pogonilem.

Tutaj wiekszy ryzyk bo nie pogonisz gry. Z drugiej strony ta gra skupia sie na opowiesci nieco bardziej a TO1886 bylo moim zdaniem srednie.

 

1 godzinę temu, szuldi82 napisał:

Mnóstwo gier było/jest krótszych i kosztowało/kosztuje 250 zł także te 125 zł to jak promocja

 

Tia ale wiele z nich na wymieniony wyzej the orde 1886 mialo pudelka co w wypadku kiedy gra nie weszla powodowalo ze moglismy pudlo pogonic.

 

Ze sie powtorze - ogralem jeszcze Heavenly Sword, ogram to co mam rozgrzebane (a sporo tego). Ale Hellblade kupie, a czy to bedzie za 3 miesiace czy za 12 to sie okaze...

Niemniej gra ma mnie tym ze chce pokazac cos interesujacego, w interesujacym settingu. Graficznie jest ladka i mnie to wystarczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Tia ale wiele z nich na wymieniony wyzej the orde 1886 mialo pudelka co w wypadku kiedy gra nie weszla powodowalo ze moglismy pudlo pogonic.
 
Ze sie powtorze - ogralem jeszcze Heavenly Sword, ogram to co mam rozgrzebane (a sporo tego). Ale Hellblade kupie, a czy to bedzie za 3 miesiace czy za 12 to sie okaze...
Niemniej gra ma mnie tym ze chce pokazac cos interesujacego, w interesujacym settingu. Graficznie jest ladka i mnie to wystarczy.
 
Ale można grę kupić na osobnym koncie, przechodzisz i sprzedajesz . Zawsze ktoś chętny się znajdzie. A jak jeszcze masz kogoś z kim możesz kupić na pół to już w ogóle. Kupujesz na osobnym koncie. Ogrywacie we dwóch i dalej w świat.

Wysłane z mojego Honor 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szuldi82 napisał:

Ale można grę kupić na osobnym koncie, przechodzisz i sprzedajesz . Zawsze ktoś chętny się znajdzie. A jak jeszcze masz kogoś z kim możesz kupić na pół to już w ogóle. Kupujesz na osobnym koncie. Ogrywacie we dwóch i dalej w świat.

Wysłane z mojego Honor 4X przy użyciu Tapatalka
 

Wiem o takiej mozliwosci ale nigdy sie w to nie bawilem. I jakos nie szczegolnie chce mi sie.

 

Zreszta nie ma to wiekszego znaczenia - jak pisalem gre ogram ale mam mase rzeczy pod drodze do ogrania. A skoro to i tak single player i dosc liniowe doswiadczenie to czy ogram ja teraz czy za rok nie bedzie robilo wielkiej roznicy.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakies 10 godzin mi hellblade zajal. i dzieki bogu, ze nie byl dluzszy. te krzyki, szepty, wrzaski, placze, ciagle cierpienie (gralem na sluchawkach dolby) dalo mi po uszach i mialem juz troche dosyc pod koniec.

fajne ze gra nie ma zadnego tutoriala. w pierwszej polowie gry czesto utykalem, nie wiedzac dokad isc lub co robic.

 

podobnie jak z tytulami typu journey czy abzu, senua nie jest dla kazdego. jesli jestes fanem fify lub coda to trzymaj sie z daleka ;)

Edytowane przez Alpaczino
ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej grze jednak najbliżej jest do symulatora chodzenia.

Na plus na pewno grafika, która nadaje grze klimatu, choć jak dla mnie zbyt dużo lokacji za ciemnych, nie do świetlonych.

W trakcie rozgrywki poznajemy stopniowo różne nordyckie legendy. Kolejny plus.

Zgodzę się z poprzednikiem, że tak od 3/4 te wszystkie szepty, podpowiedzi zaczynają irytować, głównie przez swoją powtarzalność.

Rzekome oddanie psychozy w mojej ocenie twórcom średnio wyszło.

Ciekawie wygląda postać głównej bohaterki. Ma w sobie to "coś" co każe nam podążać z nią ku celowi.

Niestety największym minusem gry jest sama rozgrywka, czyli eksploracja, a raczej zagadki oraz walka.

Te pierwsze są do bólu powtarzalne i zasadniczo bardzo proste.

Z kolei system walki jest prymitywny, a sama walka praktycznie sprowadza się  do naciskania właściwego przycisku w odpowiednim momencie. Trochę ma się wrażenie, jakby walka była oskryptowana.

Sami oponenci łącznie z bossami są zwyczajnie słabi.

W sumie jako ciekawostka można zagrać, ale jak dla mnie nie powinna być droższa niż 60-80 zeta w nowości.

W skali punktowej co najwyżej 6/10.

 

ps. i dodam, że sama opowieść z jej zakończeniem nie jest jakaś oszałamiająca.

Edytowane przez meloman
poprawa literówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgubiłem się w misji z Krukiem, 2 godziny chodziłem po lesie i ruinach żeby znaleźć jak przejść, halucynacje i latające po ekranie symbole dezorientują do tego dziwne ukształtowanie terenu, ... walka jest jak na lekarstwo ale jest ok,  dobre realistyczne animacje sznity po cięciach zostają i jest krwawo, przeciwnicy są powtarzalni bossowie wyglądają upiornie jak horrorów, , grafika - muzyka - klimat dycha! ... w gameplayu brakuje podskoku, bo są bardzo duże ograniczenia gdzie możemy wyjść albo zejść, a jest dużo chodzenia i nieraz musimy iść na około, 2x byłem trupem, zastanawiam się czy laska mi zdechnie i strace sejwa. Choroba psychiczna to był zły pomysł, szepty,  głosy bardzo męczą i zaczynają irytować. To był tylko wypełniacz do tego że chodzimy i nic się nie dzieje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się mega podoba. Jeszcze nie skonczylem ale final juz blisko.

Klimat meeeega!  Grafika (gralem na Xoxie) calkiem fajna. - teraz dodali jeszcze HDR

Dajmy szanse takim tytułom to studia beda robiły coś nowego a nie w kolko to samo zeby sie tylko sprzedalo.

Hellblade sprzedał sie ponad banke wiec to znak ze warto probowac czegos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc będzie darmowy update do wersji VR

EDIT:

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiec tak.

Heavenly Sword nie ogralem... ale skupilem Hellblade.

Widac ogram w innej kolejnosci, nic sie nie stanie. Zobaczymy jak moj lapciak da sobie z tym rade, pewnie wroce do tego tytulu zeby ograc go na VR i porownac doswiadczenie (bo co za problem tymczasowo zalogowac sie na swoje konto pobrac gre pograc na googlach i podziekowac - w pracy powinniem miec taka mozliwosc).

pierwsze wrazenia i pelna opinia beda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsze wrażenia
Klimat jest i to największy plus tej gry jak do tej pory. Ale ja nie mam nic przeciwko symulatorom chodzenia jeśli czymś mogą mnie zainteresować (np firewarch)
Graficznie jest koszmarnie nierówno a gram na najwyższych dostępnych ustawieniach. Senua ma świetne detale ale już środowisko szczególnie te miejsca gdzie możemy się skupić żeby posłuchać info o świecie to straszą jakością wykonania kontrastując z resztą która jest od przyzwoitej po bardzo dobra (widoczkiem)
Opcje graficzne są stosunkowo ubogie i na PC niektóre trzeba zmieniać grzebiąc w konfigach to uznaje że minus. Bardzo mocne efekty post-processingu ktore nie sa podzielone na osobne opcje graficzne - a szkoda.
No dochodzę do drugiej bramy mini zagadka z runami rozwiązuje a brama zamknięta na 4ry spusty mimo iż gra mówi możesz ją otworzyć straciłem trochę czasu próbując i lipa.
W akcie desperacji szybkie szukanie okazuje się że to powszechny problem. Do bramy nie wolno podbiec trzeba podejść a i przycisk akcji łapie tylko bardzo określonym punkcie. Trochę mnie ten babol wybił z klimatu.
Ale póki co jest dobrze, jestem zainteresowany co bedzie dalej.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MagEllan napisał:


Klimat jest i to największy plus tej gry jak do tej pory. A

 

To jest jedyny plus tej gry. Ja bardzo doceniam oryginalne podejście i ambitną próbę zmierzenia się z tematem psychozy. Niemniej jednak uważam, że to nie jest dobry środek. Gameplay kuleje, przede wszystkim przez niewidzialne ściany i potwornie nudne, proste i jednocześnie irytujące puzzle. Walki z bossami były ok, ale z uwagi na delikatnie mówiąc nieskomplikowany system walki, też szybko traci się zainteresowanie tym elementem. Ja odpuściłem po połowie i raczej już nie wrócę. Lepszy byłby z tego film/książka niż gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
To jest jedyny plus tej gry. Ja bardzo doceniam oryginalne podejście i ambitną próbę zmierzenia się z tematem psychozy. Niemniej jednak uważam, że to nie jest dobry środek.


No ocenie jak przejdę raczej nie porzucę gry. Ciekawi mnie też opcja vr dobrze że mamy w robocie stanowisko do pracy z vr (po godzinach wiadomo co się tam dzieje)
Do tego nie wiedziałem że grałeś.
Mój problem polega na tym że bardzo chciałem żeby mi się ta gra podobała co może zaważyć na ocenie końcowej

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×