Skocz do zawartości
DaraS

Hellblade

Rekomendowane odpowiedzi

Ukonczona 10h pewnie bylo by mniej gdybym nie probowal zaglagac w kazdy kat i szukac run.

 

Wersja skrocona - jestem bardziej zmieszany nizli wstrzasniety (a oczekiwalem tego dugiego). Nie zaluje tych paru euro ktore gra mnie kosztowala i ciesze sie ze w nia zagralem ocena koncowa dobry/dobry z minusem (czyli w liczbowej 7 lub 7- na 10). Jedno slowny opis gry: nierowna.

 

Wersja pelna (bez spoilerow)

Gra jest nierowna i widac to w wiekszosci elementow. To jedna z rzeczy ktora wplynela i obnizyla ocene.

Grafika

NIERÓWNA - od moim zdaniem bardzo szczegolowej postaci Seuny, poprzez dobrze wykonych wrogow i widoczki ktore pasuja klimatem. Po niskiej rozdzialki tekstury co szczegolnie denerwowalo przy kamieniach runicznych (przyklady graficzne w spoilerze zrzuty z PC w bardzo wysokich i 1080p - nie z trybu photo tylko bezposredni zrzut)

Udźwiekowienie

Bardzo dobre - tutaj zebym chcial nie moglem doszukac sie nierownosci, ale nie znaczy to ze jest idealnie. Tak wiec dzwieki i muzyka zmieniaja sie z klimatem gry, glosy tak z czasem mogly meczyc, ale to uznaje za czesc doswiadczenia, tak samo to ze te czasami mowily w kolko to samo. To co czasami wybijalo mnie jesli chodzi o udzwiekowanie to podawanie waznych elementow fabuly w trakcie walki, lub glosy przenikajace sie z tymi z watku fabuarnego. Tak to tez mozna uznac za czesc doswiadczenia ale jednoczenie obdzieralo je czasami bo ciezko bylo skupic sie na glosach fabularnych.

Rozgrywka

Punkt 1 - eksploracja

NIERÓWNA

Od faktycznie pieknych jak i przerazajacych (w zamysle) widokow, od faktycznego poczucia wrzucamy ciebie tutaj i teraz choc i szukaj - czyli rzeczy dobrze zrobionych po....

przeszedles z punktu A do B to teraz wracaj z B do A. Chcesz otworzyc te drzwi nie biegnij podejdz i ustaw sie idealnie bo inaczej nie i penis. To samo tyczylo sie paru zeskokow i miejsc gdzie mozna/nie mozna bylo wejsc.

Punkt 2 - zagadki

NIERÓWNE

Tzn. same zagadki sa bardzo rowne bo w kolo Macieju to samo. Ale to co jest nierowne to dokladnie to samo co powyzej stoje widze rune i nie nie moge jej zebrac bo gra chce zebym bym o 20pixeli dalej i o 30pixeli w lewo gdzie ma to mniejszy sens. I tego jest sporo... do tego zbieranie run z czasem staje sie monotonne gra ma problem z przeplataniem tych aktywnosci szczegolnie na poczatku.

Punkt 3 - walka

NIERÓWNA

Fajny pomysl na walke fajnie ze bez tutoriala wiec czesc rzeczy odkrywamy z czasem. Walka moze stac sie odrobine monotonna jak juz odkryjemy wiekszosc tego co mechanizmy oferuja. Walki z bossami i ich projekty na plus. Roznorodnosc przeciwnikow jest mala ale to mozna przebolec. Natomiast co doprowadzilo mnie do frustracji to fakt ze walki tocza sie na malych arenach z poczatku nie ma z tym problemu ale pod koniec ilosc wrogow i klinowanie sie czy to miedzy nimi czy przy scianie kiedy ze trzech nas do niej przypiera i unik dziala slabo to juz kwas i to spory... do tego fakt ze z czasem po prostu kolejne walki to coraz wiecej i wiecej wrogow (atak klonow) przez co areny (i tak male) wydaja sie jeszcze mniejsze i zatloczone.

 

Inne technikalnia PC

Braki w zmianie ustawien opcji - od szczegolowych opcji graficznych po FoV ktory jest dosc waski, a takze brak ustawienia do blokowania klatek na sekunde.

 

Uzasadnienie oceny

Mimo wszystkich nierownosci gre oceniam dobrze sklada sie na to pare czynnikow:

+ klimat - ten czuc ten jest ten potrafi wkrecic

+ nietuzinkowy temat - lubie gry "inne" (przyklady Brothers a tale of two sons czy Firewatch)

+ mitologia nordycka - fajnie wpleciona w fabule i dowiedzialem sie czegos nowego (pewnie przed nowym God of War - Chłopcze Edition siegne po jakas literature z tego zakresu)

+ fabula - mnie przypadla do gustu, nie bylo moze tam jakis ogromnych zaskoczen ale majac rzucane w trakcie przejscia strzepki informacji milo sobie te puzzle ukladac w calosc

Tak wiec jestem zadowolony ze siegnalem po ten tytul, mimo masy nierownosci zawiera pare punktow ktore pociagnely calosc w gore.

Wybitny jednostrzalowiec wiec rekomenduje tylko tym co lubia cos innego a i to jak gra bedzie na promocji (prog cenowy ustalcie sobie sami).

Gra niby zacheca zeby albo od razu albo przy drugim przejsciu zebrac wszystkie kamienie runiczne - ale jechanie pierwszego przejscia z opisem mija sie z celem, a drugiego przejscia zeby od zera wszystko zbierac raczej bym nie robil (jest za to trofik i maly bonusik).

Czas gry - nie mam nic przewiko grom krotkim (jak wczesniej wymienione Brothers a tale of two sons czy Firewatch) i moim zdaniem te 10h z Hellblade to sporo i to nie koniecznie w dobrym tego slowa znaczeniu. Jakby gra byla krotsza prezentujac ta sama zamknieta historie moim zdaniem nic by nie stracila (5-7h moim zdaniem by wystarczylo). A oszczedzila by czasami wrazenia zrobmy to czy owo zeby dobic do X godzin.

 

Rzeczone obrazki:

Spoiler

fuYYg.png

 

fu9XG.png

 

fuUa8.png

 

fua4B.png

 

fuEeU.png

 

fudym.png

 

fusnT.png

 

fu36W.png

 

fuS1q.png

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×