Skocz do zawartości
DaraS

The Vanishing of Ethan Carter

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę, że Chmielarz nie zawiedzie - historia zapowiada się ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gameplay z komentarzem Chmielarza. 

Edytowane przez emtek
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 września premiera na PC, ciekawe kiedy na konsolach. Mnie przekonał ten filmik do kupna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Chmielarz tym filmikiem przekonał mnie do kupna, Wygląda na przemyślaną produkcję z ciekawym pomysłem na siebie. Klimat trochę mi się kojarzy z Dear Esther, Chciałbym jedynie żeby była dłuższa niż 3-4. Graficznie sprawiło mi opad szczęki, najwyższa półka, jestem nawet trochę w szoku że udało im się osiągnąć taki poziom bo raczej dysponują małym zespołem jako studio niezależne. Brawo, stawiać na klimat, a nie głupią rozwałkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleglosci dopiero teraz obejrzalem13 minut z komentarzem pana Chmielarza. 

Na plus:

- zapowiada sie interesujace sledztwo

- ladna graficznie

- ciekawy pomysl na podejscie do sledztwa i zagadek.

 

Cala reszta to sa niewiadome.

W tej chwili jestem wyraznie zainteresowany ta produkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zainteresowany. Dawno nie grałem w tego typu przygodówkę. Ciekaw jestem tylko jak długa będzie ta gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik w bardzo dobry sposób reklamuje ten tytuł. Ja zostałem "kupiony" :) Ciekaw jestem tylko jak długa będzie rozgrywka? Mam nadzieję, że gra zajmie dłużej niż 4 godziny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz podniecenie nieco opadlo - po przeczytaniu pierwszych opinii na GOG (http://www.gog.com/game/the_vanishing_of_ethan_carter) jest mniej wiecej tak jak sie tego spodziewalem. Czyli sama gra oceniania w kategorii doswiadczania bardzo dobrze ale nieco ganiona za dlugosc rozgrywki (okolo 5h).

Chmielarz często powtarzał, że chce zrobić grę krótszą grę - więc chyba mu sie udało ;) Mam nadzieję, że na wersję PS4, nie trzeba będzie czekać zbyt długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmielarz często powtarzał, że chce zrobić grę krótszą grę - więc chyba mu sie udało ;) Mam nadzieję, że na wersję PS4, nie trzeba będzie czekać zbyt długo...

 

Adrian Chmielarz  to interesujaca postac - choc patrzac  na jego wypowiedzi np o BTS czy DRM i pomyslach MS na obecna generacje kiedy ta jeszcze nie byla dostepna to nie powiem zebym sie z nim zgadzal.

Nie mam nic przeciwko zamnietej krotszej formie opowiadajacej historie (dobrze wspominam Flower, Journey, a gre Brothers: A Tale of two sons uznalem za wybitna). Mialem obawy co do dlugosci rozgrywki niemniej to absolutnie nie zmienia faktu ze bede chcial ta produkcje ograc. Moze nie w pelnej cenie ale siegne po nia.

 

Co do wersji na PS4 niestety nie ma zadnych nowych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowym secret service bedzie chyba sporo informacji bo jest duzym drukiem na okladce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian Chmielarz  to interesujaca postac - choc patrzac  na jego wypowiedzi np o BTS czy DRM i pomyslach MS na obecna generacje kiedy ta jeszcze nie byla dostepna to nie powiem zebym sie z nim zgadzal.

Nie mam nic przeciwko zamnietej krotszej formie opowiadajacej historie (dobrze wspominam Flower, Journey, a gre Brothers: A Tale of two sons uznalem za wybitna). Mialem obawy co do dlugosci rozgrywki niemniej to absolutnie nie zmienia faktu ze bede chcial ta produkcje ograc. Moze nie w pelnej cenie ale siegne po nia.

 

Co do wersji na PS4 niestety nie ma zadnych nowych informacji.

Parę wypowiedzi Chmielarza jest dość kontrowersyjnych, ale ogólnie lubię go słuchać, bo potrafi dość ciekawie opowiadać - na Youtube jest chociażby fajny materiał, z zeszłorocznego Pyrkonu :) 

 

z tego co podaje serwis gry-online wynika, że na PS4 gierka debiutuje w grudniu http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24461 ...

Raczej nie ma szans, na tegoroczną premierę - niedawno chyba przewijał się news, że jeszcze nie zaczęli prac nad wersją PS4... Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC opinie dość pozytywne. To tego typu gra im mniej się wie tym lepiej więc wszystkie recenzje, filmiki , gameplay lepiej sobie darować.

 

Po sieci już latają spoilery jak w przypadku Heavy Rain, więc trzeba uważać.

Trzeba czekać na wersję PS4. 

Następnym razem wejdę do tematu po skończeniu gry

Dobranoc  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiodłem się na tej grze. Ja pierdziu, design jest fantastyczny, wykonanie techniczne już mniej, bolączki starego silnika występują (w tym kosmiczny - serio, kolosalny - stuttering, choć na PS4 na pewno go nie będzie). Można powiedzieć, że w grze przenosimy się w wirtualne polskie Karkonosze, bo calutka lokacja Red Creek Valley jest zbudowana właśnie na nich. Wygląda to pięknie. Dźwięk jest fantastyczny, zarówno środowisko, jak i obłędna muzyka. Uczucie pustki i atmosfera tajemnicy towarzyszą nam cały czas. Łatwo stracić poczucie kierunku, co dla jednych będzie plusem dodającym klimatu, a dla innych minusem, bo trzeba łazić po lesie jak idiota i nie wiadomo gdzie należy się dalej udać. Kto jest słaby nerwowo w temacie dreszczowców (tak jak ja), może przeżywać niektóre sekcje niczym mrówka okres (tak jak ja). Nie będę pisał nic więcej, bo gra składa się niemal wyłącznie z historii, którą najlepiej poznać samemu.

 

Szkoda jedynie, że w sumie gracz jest jedynie obserwatorem. Tajemnica jest fajna i w ogóle, ale jednak czuć, że rozwiązuje się to w zasadzie samo, a my jedynie oglądamy, może z wyjątkiem kilku małych łamigłówek. Drugą rysą jest fakt, że w grze nie ma zwierząt, mimo że nieustannie słyszymy wydawane przez nie odgłosy. Poza tym, jest miło. Warto poznać, warto zagrać, choć cena dość wysoka. Zajęło mi ponad 10 godzin, ale ja to jestem taki łazik, co będzie chory jak nie wejdzie w każdy kącik. Normalnemu graczowi zajmie połowę tego czasu (albo mniej). Daję 7/10. Ktoś, dla kogo stosunek ilości do ceny jest krytycznym wskaźnikiem, może odjąć sobie jedno oczko, bo replay value = zero. Po durnowatym Bulletstorm Chmielarzowi i jego kolegom wyszło coś fajnego.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę że ta gra ukaże się w PL wersji językowej na PS4, bo jak na razie na gry-online jest język angielski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę że ta gra ukaże się w PL wersji językowej na PS4, bo jak na razie na gry-online jest język angielski.

 

Szukaj innych zrodel informacji - gra na jedyna dostepna platforme ma polonizacje. 

Wiec nie widze powodow dla ktorych skora ta juz jest to miala by sie nie znalezc w wersji na konsole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 15 lipca w PSN

https://store.playstation.com/#!/en-pl/games/the-vanishing-of-ethan-carter/cid=EP1210-CUSA03048_00-PREORDERBUNDLE00

 

71,10 zł - chyba się skusze. Całe szczeście bo myślałem, że za 5h godzin przygody (podobno) będą sobie życzyli więcej kasy :)

 

W wypadku tej produkcji chyba kupię za 29,99 wersje na PC.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gra będzie wyglądać na nowym silniku. 

Miałem to kiedyś kupić na PC ale jak usłyszałem że ma być na PS4 to się wstrzymałem i teraz nie wiem czy kupić bo gra troszkę krótka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×