Skocz do zawartości
DaraS

The Vanishing of Ethan Carter

Rekomendowane odpowiedzi

Jak polecisz na pałę z youtubem to i w 1,5 się uwiniesz, najważniejsze to zgłębiać tajemnicę samemu. wtedy starcza tak jak pisał wan_zen na 5h, a jak lubisz podziwiać widoczki to jeszcze z 1h spokojnie można dorzucić.

 

EDIT: Po zaledwie tygodniu wersja na PS4 już się zwróciła :)

 

https://twitter.com/TheAstroCrew/status/623580537668694016

 

Na dokładkę jeszcze analiza DF

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-the-re-engineering-of-ethan-carter

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udany start na PS4. :)

Prawie grafika jest renderowana  na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Vanishing of Gameplay  :biggrin:

 

Jest w grze jakaś opcja, która blokuje FPS? Bo widzę, że z frameratem różnie bywa, 60FPS w zamkniętych lokacjach, w otwartych 35-50, z dropami do 22 FPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnym patchu dodadzą opcję zablokowania na 30fps'ach

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest oryginalna, też poetycka i atrakcyjna pod względem wizualnym.

Sama atmosfera wszechogarniającego niepokoju, śmierci..

 

Uśpiony musi przestać śnić.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem. Ciekawa gra z prześliczną fabułą. Za 71 zł bym się wahał, ale zrzuciłem się z kumplem. 35 zł to imo bardzo dobra cena za te kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na goraco po przejsciu gry i moge napisac tylko jedno - rewelacja. Zdecydowanie czolowka gier przygodowych. Historia opowiedziana zaskakuje i wyjasnia sie dopiero na sam konoec gry, moze brakuje wielkich emocji i napiecia, ale piekna grafika wszystko rekompensuje. Nie woem jakim cudem ludzoe przechodza ta gre w 3 -4 godziny, bo moim zdaniem 6-7 to minimum bez zadnego poradnika. Gra ma tak ogromny świat, tak latwo cos pominac (co wynika ze specyficznego systemu kontroli i interfejsu) ze ukonczenie na 100% bez pomocy internetow jest malo prawdopodobne. Gre zdecydowanie polecam i mysle ze wydanie kolo 70 zl to nie jest duzo jak na standardy Ps4, a gra naprawdę potrafi wciagnac o ile lubi ktos spokojniejsze klimaty, zamiast boegania z gnatem i strzelania do wszystkiego co sie rusza!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„W lasach, błądząc w ciemności, zaginął dwunastoletni Ethan Carter. Mogę z pełną odpowiedzialnością napisać: "True story, bro".”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również ta gra nie porwała, taka 7 za ładny design i grafę ale contentu niewiele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć muzyki, która leciała w trakcie ucieczki astronauty.

Może ktoś pomóc?

https://youtu.be/fVjaabZ_Zo8?t=956

Name Artist Time Price   1 Bloody Roots Mikolai Stroinski 2:59 $0.99 View In iTunes 2 The Legs Are Gone Mikolai Stroinski 3:08 $0.99 View In iTunes 3 What Do Ghosts Say Mikolai Stroinski 2:23 $0.99 View In iTunes 4 Lonely Planet Mikolai Stroinski 3:00 $0.99 View In iTunes 5 Valley of the Blinding Mist Mikolai Stroinski 3:09 $0.99 View In iTunes 6 The Alchemist Mikolai Stroinski 3:09 $0.99 View In iTunes 7 Carter's House Mikolai Stroinski 2:15 $0.99 View In iTunes 8 The Dark Witch Mikolai Stroinski 2:13 $0.99 View In iTunes 9 Rotten Priest Mikolai Stroinski 3:11 $0.99 View In iTunes 10 Forgetful Forest Mikolai Stroinski 3:14 $0.99 View In iTunes 11 Deadly Lantern Mikolai Stroinski 3:18 $0.99 View In iTunes 12 Miner Problem Mikolai Stroinski 3:03 $0.99 View In iTunes 13 Inside of the Deadly Wound Mikolai Stroinski 3:15 $0.99 View In iTunes 14 Where is the Knife Mikolai Stroinski 2:15 $0.99 View In iTunes 15 The Last Walk Mikolai Stroinski 2:14 $0.99 View In iTunes 16 Ethan's Theme Mikolai Stroinski 1:48 $0.99 View In iTunes 17 Valley of the Blinding Mist (Credits Vocal Mix) Mikolai

 

 

poszukaj sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra fatalna, dzisiaj ja skonczylem. Najgorsze jest to, ze czesto robilem przerwy chodzac tu i tam bez celowo, ogladajac widoki, robiac snapshoty obrazu, sluchajac dzwiekow przyrody, rozkoszujac sie sciezka dzwiekowa. Jednak Polacy nie potrafia robic gier i ogolnie co to za fabula i przekaz ?

A tak serio... wspolczuje wszystkim ktorzy nie zrozumieli zakonczenia, nie oddzielajac Ethana od prawdziwego zycia (zakonczenie). 
Jednym zdaniem - taka prawda, ludzie zniszcza wszystko jesli nie wpasowuje sie w pewne ramy spoleczenstwa, mimo ze to nic zlego, nikomu nie szkodzilo, przeciez to tylko dziecko...

Edytowane przez gnom
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity klimat ta gra posiada, miałem robić godzinne posiedzenia aby nie przejść na raz ale ciężko jest :) teraz 1:30 siedziałem i nie mogłem się oderwać.

Grafika bardzo ładna, piękne widoki, ciekawość co dalej, świetne efekty dźwiękowe budujące klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, helganin napisał:

Niesamowity klimat ta gra posiada, miałem robić godzinne posiedzenia aby nie przejść na raz ale ciężko jest :) teraz 1:30 siedziałem i nie mogłem się oderwać.

Grafika bardzo ładna, piękne widoki, ciekawość co dalej, świetne efekty dźwiękowe budujące klimat.

Grałeś w Rapture? Klimat podobny? Lepszy/gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Frost Prime napisał:

Grałeś w Rapture? Klimat podobny? Lepszy/gorszy?

Nie grałem. Cartera kupiłem tylko dlatego że to produkcja PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pogralem troche, rozwiazalem pare spraw, przyznam ze jest calkiem dobrze bardzo dobra nastrojowa muzyka, EN dub fajnie sie komponuje z klimatem.

teren nie jest jakis super otwarty, ale tez mamy pewna  doze wolnosci w zwiedzaniu i ja duzo biegalem to tu to tam. Ze 2 razy nawet sie przestraszylem odrobine.

Niemniej aktualnie chodze bez celu i sensu bo chwilo nie wiem co dalej.

Ogolnie jak na to co pogralem do chwili obecnej ocena dobra.

 

EDIT

No to Ethan ukonczony. Ocena koncowa dobry z minusem (w mojej skali 7-/10).

Graficznie bardzo ladnie, zeby unikac skakania frame rate zblokowalem na 30fps, w takiej grze to wystarcza. Oprawa graficzna jest naprawde ladna, znakomina wiekszosc tekstur bez zarzutu wlacznie  z takimi szczegolami jak kora drzew, owszem moze niektore kwiatki  troche plasko wygladaja, ale nie rzutuje to na fakt ze teren udostepniony do zwiedzania powoduje ze wchodzimy w ten swiat, ze spacerujac mamy wrazenie ze spacerujemy. Pewnie bylo by ciut lepiej jakby nasz bohater nie byl latajacym punktem a mial  rece i nogi no ale w wielu grach tego brakuje.

 

Udzwiekowienie - en dub wypada dobrze szczegolnie postac ktora sterujemy. Muzyka bardzo dobra i fajnie sie komponuje, reszta udzwiekowienia jest ok choc nic szczegolnie nie zapadlo mi pamiec.

 

Rozgrywka - prosta jak to na gry chodzone przystalo, fajnie ze nie jestesmy prowadzeni za reke choc mnie to kosztowalo obiegniecie mapy ze 2 razy bo czegos nie zrobilem kiedy powinniem. nasze poczynania sa proste i logiczne przez 90% gry, az dochodzimy do jednej zagadki - ktora owszem jest logiczna ale jej rozwiazanie moze powodowac frustracje, przynajmniej w mojej opinii. Z racji ze to gra chodzona nie mialem nic przeciwko temu ze troche sie musialem poszwedac bowiem udzwiekowienie i grafika fajnie buduja klimat.

 

Gra nie ma na celu straszenia ale pare razy sa elementy ktore moga delikatnie podniesc cisnienie.

 

Fabula

Jest OK i nic wiecej, ot taka oniryczna wizja. Jej zakonczenie nie wywolalo u mnie wiekszych "imołszyns".

 

Z pewnoscia Ethan wypada duuzo lepiej niz Gone Home, ale w mojej opinii jest to gra glownie dla fanow gatunku, i ktora polecalbym brac po promocyjnej cenie.

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same odczucia co do ethana, no to teraz Soma odpalaj tam to jest kwestia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No soma jest na liście ale za dnia nie bede w to grał ;)

Co do ethana jeszcze, gone Home mozna powiedzieć ze tez trudny temat a jednak jesli chodzi o fabule wole ta z ethana i to dużo bardziej bo gone Home jest płaskie jak stół, nijakie jak szary papier toaletowy.

 

Innymi słowy cieszy ze ehtan co by nie mowić wypada dobrze.

EDIT: o wiem juz co cechuje gry ktore ktore gdzie byly jakies minusy - Ethan, Gone Home, Amnezja (SOMA tez to ma choc nie gralem jeszcze to nie oceniam) brak bohatera w widoku pierwszoosobowym. W Outlascie mielismy rece i nogi, w Firewatch tez mielismy rece i nogi podobnie w Alien Izolacja... W Ethanie jak i innych grach jestesmy puntem zawieszonym w przestrzeni, ew many kursor. 

 

Zyczylbym sobie aby wiecej gier FFP mialo bohatera.... 

(i tak jest lepiej bo pamietam pare gier na PS3 w ktorych mieslimy rece ale nie bylo nog :P, ale dalej tego brakuje w wielu grach)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×