Skocz do zawartości
Kuba_2212

problem z wejściem hdmi w ps4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na forum, zarejestrowałem się bo potrzebuje Waszej pomocy. Dzisiaj rano postanowiłem zmienić pozycję mojej konsoli na biurku. Pech chciał, że zachaczyłem kablem hdmi o ścianę. Kiedy wyjąłem kabel i przyjrzałem się wejściu, okazało się że jeden z pinów został tak jakby wepchnięty do środka. Wygląda to tak jak na zdjęciu(może nie najlepsze, ale mam nadzieje że uda Wam się zobaczyć o co mi chodzi). Moje pytanie-co mogę z tym zrobić? Kiedy podłączam kabel na telewizorze widze pół obraz, pół śnieg. Da się to jakoś naprawić w serwisie; może samemu? Jakoś wyciągnąć, nastawić ten pin? Coś żebym nie musiał wydawać ponad 200zł na wymiane gniazda.

post-58980-0-04666000-1408636077_thumb.j

Edytowane przez Kuba_2212
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do serwisu sony i zapytaj o koszty, pod gwarancję się tego raczej nie podciąganie...Patrząc na twoje gniazdo na obkolo hdmi wygląda jak by ślepy ze 100 razy podłączal kabel masakra jakąś co tu robiłeś z ta konsola? W swojej od premiery może z 2 razy kabel hdmi odlaczalem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sony, gość powiedział że się nie zna i żebym zadzwonił do jakiegoś serwisu. Mam jeden blisko, ale facet dopiero jutro będzie. Boje się jednak, że w serwisie mogą coś zwalić, zniszczyć plombę gwarancyjną(nie wiem dokładnie gdzie jest w ps4) i potem będzie dupa. Co myślisz/myślicie? A co do podłączania to: przeprowadzka, remont, 3 razy zmieniane położenie telewizora w pokoju, porządki-troche się tego zebrało.

Edytowane przez Kuba_2212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można próbować odgiąć ten jeden pin ale:

1. Może się nie udać wyprostować idealnie lub po prostu się ułamie

2. Użytkowanie takiego złącza (nawet po prowizorycznej naprawie) = proszenie się o poważniejszą awarię (niestety budowa takiego złącza wyklucza jego trwałą naprawę poprzez "odginanie")

 

Niestety, jak się nie uważa to potem robią się koszty... 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×