Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie pisalem o tym posta :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

Niestety ale obawiam sie, ze jesli juz tak wczesnie maja finalna specyfikacje i testuja gry, to na 90% nie ma co liczyc na combo Ryzen/Vega, i skonczy sie znowu na podkreconym Jaguarze (meh) i czyms pokroju RX480, czyli otrzymamy "mocny" sprzet ale na teraz, ktory bedzie sie masakrycznie szybko starzal i 3 lata po premierze bedzie juz potrzebna wymiana, podczas gdy Sony bedzie moglo tuz po premierze Scorpio (Q1-2 2018) oglosic prace nad kolejna konsola (PS4Elite/PS5), ktore juz jak najbardziej bedzie moglo byc oparte na tegorocznych modelach CPU i GPU od AMD.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wcześnie? Przecież najpóźniej na koniec wakacji sprzęt musi być już w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na technikaliach. Teraz już skończyły się pełne generacje więc mam nadzieję na skok o ponad pół a nie o ćwierć jak w przypadku sony.

 

Oby bez opóźnień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mataman napisał:

To jest wcześnie? Przecież najpóźniej na koniec wakacji sprzęt musi być już w produkcji.

 

Wczesnie w sensie Ryzen jeszcze nie wyszedl, a Vega bedzie jeszcze pozniej (H1 2017). No chyba ze teraz operuja na wersjach inzynierskich, zeby pod koniec roku mogli wsadzic juz dopracowane i ukonczone CPU/GPU.

 

20 minut temu, Grecky napisał:

Szkoda, że Phil nie jest taki wyszczekany w temacie gier :30vm3cw:

 

No jak to, standardowo Geary, Halo, Forza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie narzekam jeszcze na Halo bo jak rok temu utknąłem w połowie jedynki, tak tam siedzę :kaz:  bobrze chyba odpuszczę i przeskoczę od razu do dwójeczki 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry będą te same więc ja specjalnie sobie odpuszczam gyrosy czy forzę by ją ograć na nowym sprzęcie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment te same gry oznaczają piratów MMO i rozwalanie domków murzynem w kolejnej części serii gier, których nikt nie kupuje i nie zauważyłby, gdyby cyferka po tytule zamieniła się w 2 albo od razu 10. 

 

Gyroski 5 czy Halo 6 Skorpiona też nie sprzedadzą dunno.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Grecky i reszta

nie da sie ukryc ze MS postawil was w bardzo niekorzystnej sytuacji w tym roku bo pozostaje wam powrót na obfitującą w gry (w lepszej rozdzielczosci) platforme sony lub hibernacja z nadzieja że sie obudzicie w lepszych czasach po premierze skorpiona co i tak jest jedna wielka niewiadomą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na świszczący i piszczący szit od Sony już się nie dam nabrać i nie zmienią tego nawet super EXy od SOny w stylu Unchated ( dla mnie osobiście nudne ) 

Kloc mnie rozpieścił ciszą i eleganckim padem Elite.

Jeżeli  Scorpio będzie powiedzmy technicznym średniakiem a kultura jego pracy będzie na poziomie starego XO to nie będę się zastanawiał biorę następne  pudło od Microsoftu a jak będzie gorzej niż źle to składam sobie skrzynkę i w tyłku mam te nowe generacje.

W sumie w gabarytach starego XO pewnie by się zmieścił całkiem niezły PC ;-)

 

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ napisał, że woli cichy sprzęt od super exow i jeszcze lajki się posypały hehe

Prawda jest taka, że wiele razy w tym temacie pisaliscie jak to Sony zlewa fanów i będzie jechać na multiplatformach, a po roku dostaliscie kosę w plecy od Spencera i MS.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Typ napisał, że woli cichy sprzęt od super exow i jeszcze lajki się posypały hehe

Prawda jest taka, że wiele razy w tym temacie pisaliscie jak to Sony zlewa fanów i będzie jechać na multiplatformach, a po roku dostaliscie kosę w plecy od Spencera i MS.

A ile tych super exow wyszło na ps4 od początku generacji obecnej? I nie żebym był fanbojem bo ps4 miałem od premiery. Do głowy na ten moment przychodzi mi tylko bloodborne, uncharted ratcheta nie liczę bo uncharted to taki sam tasiemiec jak halo czy gyrosy. Również wolę cicha konsole z zajebisty padem który o lata świetlne wyprzedza ta tandetna chińska zabawkę zwana dualszrotem:).

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze Scorpio = PS4 Pro 1.5 :1_grinning: Czyli dokladnie to samo, tylko ciut mocniejsze GPU, ciut wiecej RAMu, ciut mocniej podkrecony procek, i... to wszystko. Dalej natywna rozdzialka na konsolach pozostanie w sferze marzen, checkerboarding FTW!! I juz widac ze kombinuja nawet z framerate'em, czyli dadza oszukane 4K w oszukanych 60FPS, cyrk, no po prostu cyrk. Niestety ale jesli te iteracje maja polegac na ciaglym "tuningowaniu" podstawowych PS4/XB1, czyli sprzetow, ktore juz w dniu premiery niedomagaly, to nigdy nic dobrego z tego nie bedzie, Honde tez mozna tuningowac w nieskonczonosc ale nigdy nie bedzie tak dobra jak podstawowe Lambo czy Ferrari. No nic, czekamy kolejne 3 lata, MOZE wtedy sie uda (chyba ze sie rzuca na oszukane 8K ;D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Żywy napisał:
Honde tez mozna tuningowac w nieskonczonosc ale nigdy nie bedzie tak dobra jak podstawowe Lambo czy Ferrari. No nic, czekamy kolejne 3 lata, MOZE wtedy sie uda (chyba ze sie rzuca na oszukane 8K ;D).

Jako właściciel stockowej Hondy czuje sie urażony takim porównaniem ;);):24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue:

 

A tak serio zostając przy porównaniach do motoryzacji. To moim zdaniem jesli juz dzielić włos to z sensem.

Czyli niechaj bedzie konsola dla mniej wymagających taka Honda Civic czy Ford focus - tylko full hd, tylko 30 lub czasami 60fps.

 

Ale jesli maja tez mieć lepsze wersje to niech one beda odpowiednikiem hondy Civic type R czy forda focusa rs - czyli niech maja moc bez zbędnego podcinania skrzydeł (czytaj 4K, HDR)

 

Jesli konsole mialy by miec dwie wersje jedna dla ubogich i druga dla tych co chca the best of the best prosze bardzo, z tym ze mam pewne obawy czy oba sprzety poradzily by sobie na rynku.... 

 

Lamborginy i Ferrari czy inne koenigseggi to raczej postrzegałym jako wyje.... wywalone w kosmos konfiguracje PeCetowe.

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję ,że z tego tematu nie powstanie taka sama gównoburza jak w temacie o PRO...Będzie co będzie...Jak komuś będzie pasowało rozwiązanie od MS to sobie kupi pudło od MS  a jak będzie wolał "cacko" od Sony to kupi od Sony.

Wyraziłem swoją opinie na temat sprzętu który posiadam lub posiadałem i niestety taka jest prawda...ile można rozkręcać konsolę aby wymieniać pastę termo...ile można wymieniać gałki w padzie... ile razy można wymieniać nową konsolę bo piszczy...a w końcu ile można płacić za Plusa w którym nic nie ma a z każdym miesiącem człowiek się łudzi może teraz coś będzie ;-))) a tu znowu kupa.

Miłego dnia i bez spiny ;-)

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fakers napisał:

Mam tylko nadzieję ,że z tego tematu nie powstanie taka sama gównoburza jak w temacie o PRO...

 

No pozyjemy zobaczymy, na pewno gry 1st party ktore na XB1 chodza w FHD 30/60FPS (Geary, Forzy) beda chodzic w tych 4K 30/60FPS na Scoripo, w koncu to 4.5x wiecej mocy obliczeniowej, natomiast co do calej reszty gier (zwlaszcza od partaczy typu Ubi czy EA) to mam podstawne obawy, ze beda korzystac ze wszystkich mozliwych skrotow zeby tylko wycisnac jak najlepsza grafike, wiadomo - screeny/gameplaye to jest to czym sie reklamuje gry, tym co je sprzedaje, wiec im wiecej takich "skrotow" im sie udostepni tym chetniej beda z nich korzystac. Pytanie jeszcze, czy dotychczasowe gry na Scorpio tez beda wymagaly jakis popapranych patchy jak na PS4 Pro, czy beda chodzily lepiej ot tak, ja ma to miejsce na XB1S?

 

Tak szczerze to wydaje mi sie ze MS po premierze PS4 Pro zmienil troche plany/podejscie odnosnie Scorpio, bo skoro ludzie nie widza roznicy miedzy 4K a upscallowana rozdzalka, to po co sie wysilac? No i przede wszystkim cena - po porazce XB1 wlasnie przez znacznie wyzsza cene, MS chyba sie przestraszyl i z ich poczatkowych "premium experience for premium price" tez beda teraz celowac w 399$, tylko ze Sony do tego czasu bedzie moglo zejsc z cena Pro do 349$, i znowu dupa.

 

I i kwestia najwazniejsza, czyli gry - jezeli XB nie bedzie oferowal niczego innego poza slynna trojca Forza, Gearsy, Halo, to nic sie nie zmieni na rynku, i najlepsze bedzie po prostu rozwiazanie PC+PS4, ktore pozwoli na ogranie kazdej dowolnej gry na swiecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że należy poczekać z ogłoszeniem Scorpio. Jednak jakiś hamulec był i nie zdecydowali się na mocny odskok. Gdyby tak było, to Sony musiałoby w 2018 wypuścić mocniejszą konsolę od Scorpio lub o podobnych parametrach i zacząłby się festiwal wydawania co 1-2 lata nowego sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, by Scorpio był cichy. Kogo interesują gry? 

 

Cisza w 4K :obama:

Edytowane przez Grecky
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co , to nie będzie taki potwór jak zapowiadano tylko upgrade jak Pro ? Najważniejsze i tak gierki ale daję mu góra 3 lata  ... co za ch czasy ech

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Potwór czy nie, nadal lepiej niż PRO :1_grinning:

A tak na poważnie to trzeba wziąć pod uwagę że nie będzie tak kolorowo jak wszyscy obiecywali (taki standard w dzisiejszych czasach, ktoś jeszcze jest zdziwiony?) do póki nie będziemy mieli konkretów to zostają nam spekulacje i łączenie faktów do kupy ...i prowokacje :1_grinning: (na pewno to był zamach!!).

Zaraz wpadnie tu @bany4KHDR czy inny i się zacznie wyśmiewanie i durne zaczepki :1_grinning: 

 

...może to zabrzmi jak hipokryzja ale podobnie jak większość osób które przesiadły się z PS4, uważam że jeżeli kultura pracy nadal będzie na wysokim poziomie to ja przymknę oko na słabszy środek i "biere na premiere". 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić. Skoro to nie będzie nowa generacja, to ja nie widzę sensu aby brać nową konsole. Dla mnie dobrą przesiadką będzie konsola, która bez problemu wyciągnie 4k i 60fps - i mówię tutaj o rzeczywistym 4k a nie jakimś skalowaniu i o stałych 60 fps - do tego telewizor dobry 4k z HDR i wówczas jest to rzeczywiście nowa generacja, a tak? ps4 i xbox zawalony grami z golda i ea access i mnie to wystarczy. 

Edytowane przez hacker25
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroTNie no aż taki zaślepiony nie jestem , moja premierowa ps4 ... nigdy nie czyszczona pasta nie wymieniana ( gdy o tym czytam zawsze charltonheston.gif ) .... gdy ją odpalam ... tego się nie da opisać :) 

 

 

To może chociaz nie będzie takiej wysokiej ceny jak zapowiadano heh 

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×