Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się już mentalnie ustawiłem w kolejce. Nie ważne czy będzie kosztował 2, czy 3 tysiące złotych. Nie powiem, że wyleciałem z kapci po prezentacji DF, ale jestem przekonany, że E3 umocni mnie w tym postanowieniu. Oby była równie piękna, co One S :banderas:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie sądziłem że po wtopie z PS4 na premierę będę jeszcze kiedykolwiek nahajpowany na nowo konsole. 

Do E3 jeszcze aż 2 miesiące. Mam nadzieję że po trochu będą jakieś informacje dostarczane a na E3 tylko potwierdzą że to wszystko co obiecali to prawda a zajmą się designu, grami. :1_grinning:

Znając życie to część konferencji zajmie VRR bo Microsoft od jakiegoś czasu pracuje nad własnymi hełmami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dekoder satelitarny z 15 lat temu :024bl99:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany4KHDR

...nadal ładniejsze niż DevKity PS4 które przypominają skrzyżowanie SNES'a z radiatorem.

ps4-devkit-controller.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT liczysz na to że produkt finalny w przypadku skorpiona będzie się znacznie różnił od tego devkita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Gorzej niż Xbox One Vanilla raczej nie będzie. :pazura:

 Design Xbox One S mi się akurat podoba więc może być. 

Poza tym ja akurat jestem z tych którzy nie spraszają do domu ludzi żeby chwalić się sprzętem. Konsola ma przede wszystkim działać i mam mieć możliwość postawienia jej w pionie. Wygląd to drugorzędna sprawa.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze? Gorzej niż Xbox One Vanilla raczej nie będzie. :pazura:

 Design Xbox One S mi się akurat podoba więc może być. 

Poza tym ja akurat jestem z tych którzy nie spraszają do domu ludzi żeby chwalić się sprzętem. Konsola ma przede wszystkim działać i mam mieć możliwość postawienia jej w pionie. Wygląd to drugorzędna sprawa.

Dokładnie, dla mnie wygląd nie ma w ogóle znaczenia, może wyglądać nawet jak cegła, leży w półce i tyle. Ważne by działała i tyle

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuldi82 napisał:

Dokładnie, dla mnie wygląd nie ma w ogóle znaczenia, może wyglądać nawet jak cegła, leży w półce i tyle. Ważne by działała i tyle

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Niby tak, ale konsola też powinna być w jakiś sposób trochę kompaktowa żeby była bardziej mobilna, a o Vanilli One można powiedzieć wszystko tylko nie to że jest kompaktowa. Musi się mieścić na półce a nie robić za dodatkową :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, Wroblos napisał:

 

Niby tak, ale konsola też powinna być w jakiś sposób trochę kompaktowa żeby była bardziej mobilna, a o Vanilli One można powiedzieć wszystko tylko nie to że jest kompaktowa. Musi się mieścić na półce a nie robić za dodatkową :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

Oj tam oj tam, mój Xbox One Vanillka vel FARELKA świetnie się sprawdza w zimie jako dodatkowe źródło ciepła :);)

 

A ze scorpio cóż, pewnie będzie mniejszym "magnetowidem" aniżeli pierwszy ONE :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia hajp na sprzęt którego poprzenik od pół roku nie dostał gry ekskluzywnej poza niszowym rts'em. Czy przy wyborze platformy nie najważniejsze powinny być gry na nią ekskluzywne? Może się nie znam, może za stary na to jestem ale bez gier= nie ma hajpu na sprzęt... sory... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ekskluziwy i ekskluziwy, nudne to już.

 

Ile tego rodzaju gier jest ma Sony i MS? 5%? Pozostałe 95% to gry które robią sprzedaż czyli multiplatformy, no chyba że ja się też nie znam, ale raczej wydaje mi się że tak właśnie jest.

 

Kupować konsole dla jednej czy dwóch gierek? No szczerze to ja tego nie rozumiem albo poprostu mam wyjebane mocno :Gmoch:

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, toreso napisał:

Jezu, ekskluziwy i ekskluziwy, nudne to już.

 

Ile tego rodzaju gier jest ma Sony i MS? 5%? Pozostałe 95% to gry które robią sprzedaż czyli multiplatformy, no chyba że ja się też nie znam, ale raczej wydaje mi się że tak właśnie jest.

 

Kupować konsole dla jednej czy dwóch gierek? No szczerze to ja tego nie rozumiem albo poprostu mam wyjebane mocno :Gmoch:

 

 

W tym roku zakupiłem :

 

Yakuze 0, nier automate, ni-oh, legend of zelde, fast rmx, yooka-layle, horizon, persone5, gravity rush 2... 

 

Multiplatformy : resident evil 7 (ale jednak na sony przez vr) , mass effect androbieda... 

 

Hmmmm widzę jednak pewna zależność... 

 

Jeśli multiplatformy sprzedają sprzęt to po kiego Scorpio skoro wyjdzie to na sony I xone? ;) 

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja pewnie i tak będę przez kilka pierwszych miesięcy (nadal) głównie napieprzał w Destiny 2 :1_grinning: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki lekko napakowany XB1 S, jedynie brak jakichkolwiek "ksztaltow", wciec, itp., ot, taki prosty szescian bez polotu. Chociaz idac za renderami Scorpio to brakuje mi tu wlotu z gory oraz naped BD powinien znajdowac sie z prawej strony a nie lewej, wiec w sumie jest bardzo duza szansa, ze wyglad koncowy bedzie odbiegal od devkit'ow (tym bardziej, ze devkity sa zawsze gabarytowo wieksze od jednostek koncumenckich), i designem bedzie bardziej faktycznie przypominal XB1S.

 

Ogolnie dzisiaj na Gamasutrze pojawily sie dwa bardzo fajne artykuly/wywiady, ktore dobitnie pokazuja jak bardzo MS wyprzedza Sony w podejsciu i mysleniu nad tym co robi w kontekscie tej (Pro/Scorpio), i kolejnych generacji:

 

http://www.gamasutra.com/view/news/295800/Inside_the_next_Xbox_Project_Scorpio_and_its_brandnew_dev_kit.php?ocid=ProjectScorpio_soc_omc_xbo_fb_Video_lrn_4.12.1

 

http://www.gamasutra.com/view/news/295830/QA_With_Scorpio_rising_Phil_Spencer_looks_to_the_future_of_Xbox.php

 

 

@zdun

Bo kto nie idzie do przodu ten sie cofa ;) 4K w tym roku wychodzi na ostatnia prosta i juz na dobre wbija do salonow, na szczescie wszyscy bardzo szybko zdali sobie sprawe z tego, ze VR to zabawka na 15min i nie ma w tym zadnej przyszlosci (jak zreszta kazde poprzednie proby wcielenia tego w zycie, a bylo ich troche), bo nawet nie ma jak na to gier napisac, i ze jednak cos to jest od samego poczatku i nieustannie ewoluuje (rozdzielczosc) to jedyny i sluszny kierunek. Poza tym tak jak powiedzial Richard Leadbetter z DF - MS dzieki Scoriopo chce odrobic, i przy okazji nadrobic to co spartolili przy XB1, i narazie zapowiada sie to dobrze, az za dobrze bym powiedzial.

 

I owszem, znaczna wiekszosc gier stanowia multiplatformowki, w poprzedniej generacji jeszcze Sony dawalo z siebie ile moze byle nadrobic straty do MS (z pozytywnym skutkiem), ale w tej juz kompletnie odpuscili, ba - polowe swoich studiow pozamykali, wiec nawet jakby teraz chcieli to nie ma kto dla niech robic gry.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Żywy napisał:

Taki lekko napakowany XB1 S, jedynie brak jakichkolwiek "ksztaltow", wciec, itp., ot, taki prosty szescian bez polotu. Chociaz idac za renderami Scorpio to brakuje mi tu wlotu z gory oraz naped BD powinien znajdowac sie z prawej strony a nie lewej, wiec w sumie jest bardzo duza szansa, ze wyglad koncowy bedzie odbiegal od devkit'ow (tym bardziej, ze devkity sa zawsze gabarytowo wieksze od jednostek koncumenckich), i designem bedzie bardziej faktycznie przypominal XB1S.

 

Ogolnie dzisiaj na Gamasutrze pojawily sie dwa bardzo fajne artykuly/wywiady, ktore dobitnie pokazuja jak bardzo MS wyprzedza Sony w podejsciu i mysleniu nad tym co robi w kontekscie tej (Pro/Scorpio), i kolejnych generacji:

 

http://www.gamasutra.com/view/news/295800/Inside_the_next_Xbox_Project_Scorpio_and_its_brandnew_dev_kit.php?ocid=ProjectScorpio_soc_omc_xbo_fb_Video_lrn_4.12.1

 

http://www.gamasutra.com/view/news/295830/QA_With_Scorpio_rising_Phil_Spencer_looks_to_the_future_of_Xbox.php

 

 

@zdun

Bo kto nie idzie do przodu ten sie cofa ;) 4K w tym roku wychodzi na ostatnia prosta i juz na dobre wbija do salonow, na szczescie wszyscy bardzo szybko zdali sobie sprawe z tego, ze VR to zabawka na 15min i nie ma w tym zadnej przyszlosci (jak zreszta kazde poprzednie proby wcielenia tego w zycie, a bylo ich troche), bo nawet nie ma jak na to gier napisac, i ze jednak cos to jest od samego poczatku i nieustannie ewoluuje (rozdzielczosc) to jedyny i sluszny kierunek. Poza tym tak jak powiedzial Richard Leadbetter z DF - MS dzieki Scoriopo chce odrobic, i przy okazji nadrobic to co spartolili przy XB1, i narazie zapowiada sie to dobrze, az za dobrze bym powiedzial.

 

I owszem, znaczna wiekszosc gier stanowia multiplatformowki, w poprzedniej generacji jeszcze Sony dawalo z siebie ile moze byle nadrobic straty do MS (z pozytywnym skutkiem), ale w tej juz kompletnie odpuscili, ba - polowe swoich studiow pozamykali, wiec nawet jakby teraz chcieli to nie ma kto dla niech robic gry.

 

 

Owszem, Scorpio zapowiada się ciekawie, ale @Żywy sam powiedz, na przestrzeni lat ile było tych wywiadzików i wszystkiego ? Czy taka mowa trwa kiedykolwiek ma później coś wspólnego z rzeczywistością ? Nie, albo tylko częściowo.

 

Nie wiem czy chodzi ci ogólnie o przychód sony i microsoft, czy konkretnie z segmentu konsol. Bo od początku generacji było na odwrót, jeżeli chodzi o ogólny przychód to Microsoft się spasł na sprzedaży Systemów, a reszta to tylko dodatki.

 

A po co komu Exy ? Sorry, ale nikt obecnie nie chce zamykać sobie innych rynków i możliwości zbytu, więc wydawanie Exów na jakąś konsolę to zwyczajnie poroniony pomysł.

 

 

I gwoli ścisłości żeby nie było. Nie jestem jakimś hejterem , trollem. Ale na razie to wszystko to mowa trawa, wszystko okaże się z czasem jak to wszystko faktycznie wygląda. Bo @żywy konsole idealne nie istnieją. Tylko to zazwyczaj okazuje się już po czasie, a podczas zapowiedzi wszystko wygląda super i różowo.

Edytowane przez Wroblos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

Co do VR chwila, przeciez MS oglaszal ze chca wspolpracowac z producentami sprzetu w temacie VR? Nie wiem co z tego wyjdzie, ale moze to byc zwykle zagranie biznesowe czyli fakt nie-bycia w jakims segmencie rynku moze byc bardziej kosztowny nizli topienie jakiejs tam kasy w tym segmencie (wizerunek, oczekiwania inwestorow itd). 

(Sam nie jestem VR zainteresowany)

 

Powiem szczerze, ja sproboje wrocic do PC, nie mam ani miejsca ani ochoty budowac gaming monster PC  wiec pewnie siegne po lapka gamingowego ze sredniej polki od MSI. Jak trzeba bedzie dzialal jako komp, a jak trzeba to HDMI + TV + Pad i mozna grac. Dla MS to bez znaczenia, jesli tylko kupie ktoras z gier z ich sklepu jestem dokladnie takim samym klientem jak kazdy inny.

 

Konsol pewnie nie porzuce, bo na PS4 jest jeszcze pare EXow ktore chcialem ograc, PS5? coz jesli multiplaformy bede ogrywal na lapku to pewnie kupie z ogromnym opoznieniem po oromnych obnizkach zeby nadrobic EXy. Dobra gra bedzie dalej dobra gra tak samo w dniu premiery jak i rok czy dwa lata po niej. 

 

----

EXy - kazdy ocenia pod siebie, ja tam od premiery PS4 ogralem troche exow i bylem zadowolony ze moglem je ograc. 

 

-----

@SephiroT

Zasilacz - tu sprawa powinna byc prosta:

- duze pudlo, duzo miejsca, wolna przestrzen, dobra wentylacja - mozna pakowac do srodka

- male pudlo, malo przestrzeni, zaliczacz bedzie podnosil znacznie temp pracy - dac zewnetrzny

 

Sam rozmiar zasilacza to juz inna sprawa, ten od XO byl faktycznie potezny, pytanie czy faktycznie musial taki byc (np porownujac jego wielkosc do zasilaczy lapow gamingowych).

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno będzie można refundować gierki z Xbox i Windows Store'a w które nie grało się więcej niż 2h przez 14 dni od zakupu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toreso nie podpbno tylko to już działa, testowałem wczoraj. Od razu kasiurka na paypala wrociła.

@MagEllan nawet masz aplikację XBOX na PC na której możesz być częścią konsolowej społeczności. 

Ja od kiedy to działa używam Grupy (Imprezy) tylko z PC. :1_grinning: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@toreso nie podpbno tylko to już działa, testowałem wczoraj. Od razu kasiurka na paypala wrociła.

 

 

Jak to działa? Da się jakoś sprawdzić w które gry nie grało się dłużej niż te 2h?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na to 14 dni i "poniżej 2 godzin" uruchomionej gry

Na stronie konta na liście zakupów wszystko co się kwalifikuje można zwrócić.

Nie dotyczy DLC, dodatków, season passów itp. Tylko pełne gry.

https://account.microsoft.com/billing/orders

 

daaad3af3ef824fe5982ab7c2eb2cf81.jpg

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna prezentacja Scorpio odbedzie sie 11 Czerwca:

https://news.xbox.com/2017/04/13/project-scorpio-most-powerful-place-to-create-and-play/?ocid=ProjectScorpio_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_4.13.1

 

 

C9THjNGWsAEbgeD.jpg

 

 

 

I tak wiadomo ze na pare dni przed konferencja wszystko wycieknie

:jSQVeJ4:

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minut temu, Żywy napisał:

Oficjalna prezentacja Scorpio odbedzie sie 11 Czerwca:

https://news.xbox.com/2017/04/13/project-scorpio-most-powerful-place-to-create-and-play/?ocid=ProjectScorpio_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_4.13.1

 

 

C9THjNGWsAEbgeD.jpg

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

I tak wiadomo ze na pare dni przed konferencja wszystko wycieknie

:jSQVeJ4:

 

Może pokażą wersję końcową co? To co będzie na sklepowych półkach? Liczę na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na +-pol roku przed premiera wrecz wypadaloby, zeby pokazali finalny sprzet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą panowie no trzeba to powiedzieć głośno, cóż padło na mnie, jak trzeba to trzeba :24_stuck_out_tongue:

 

Można oddawać gry cyfrowe ze sklepu M$ ufffff toć to CEBULA osiągnęła na konsoli M$ już chyba level master expert...

 

(już ktoś tam pisał, że są tacy co kupują pobierają grają offline, potem przechodzą w online i oddają bo niby offline się czas nie synchronizuje i nie liczy, a hooy wie ile w tym prawdy :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×