Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Boże nie wierzę w to co widzę, idealny klient Sonoklap... Przecieram oczy ze zdumienia z każdym postem...

 

Noż boli Ciebie, że dają opcję zwrotu, CHOLERA nie zwracaj i tyle... ale nie pitol co post takich śmieci i daj innym się cieszyć opcją...

 

BTW: Pewnie nigdy nie skorzystam, bo sam sprawdzam co biorę lub biorę na 50/33% spółkę więc po co zwracać :24_stuck_out_tongue:

Nie czepiaj się bo temat był bardziej ogólny :1_grinning: 

:22_stuck_out_tongue_winking_eye: Taki ze mnie sonoklap jak z koziej dupy trąba :1_grinning: Xbox one S, Nintendo Switch, Wii, 3DS także jakby to ująć ,,Nie jeden mam klapek" :14bqqmb:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroty są idealne w sytuacji jak czegoś nie jesteśmy pewni a chcemy sprawdzić ...bo przecież nie ma dem.

Mam kolegę u którego na imprezie pijane towarzystwo zrobiło zakupy bo demo PES/a nie starczyło i "samo się kliknęło".

Są różne sytuacje. Lepiej mieć możliwość niż nie mieć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Po co freesync na scorpio skoro ma być stałe 60fps przy 4k? :krysia: z tego co się orientuję to są jakieś wartości graniczne przy których freesync się załącza i przy wyjściowych 60fps są to raczej spore spadki...

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko. Po co freesync na scorpio skoro ma być stałe 60fps przy 4k? :krysia: z tego co się orientuję to są jakieś wartości graniczne przy których freesync się załącza i przy wyjściowych 60fps są to raczej spore spadki...

Tez się właśnie dziwię, przecież to jest konsola z True 4k, tam wszystko będzie banglalo w 60fps. Po tym jak działa i wygląda forza, strach pomyśleć jak będą wyglądać nowe gry - oczy będą szczypac sonoklapow z zazdrości :)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tearing występuję jak TV lub monitor nie nadąża z wyświetlaniem obrazu generowanego przez kartę graficzną. Freesync albo g-sync równoważy wartości wejścia/wyjścia i obraz staje się płynny. Ta technologia to raczej pomaganie telewizorowi niż bebechom konsoli.

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie testy fps np. Od DF opierają się na wartościach podawanych przez konsole a nie realnych wyświetlanych na displayu które mogą znacznie odbiegać... :messi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wszystkie testy fps np. Od DF opierają się na wartościach podawanych przez konsole a nie realnych wyświetlanych na displayu które mogą znacznie odbiegać... :messi:

No na twoim True Full HD to na pewno...

 

Kupta lepiej TV 4k z HDR i czekaj na Mesjasza gejmingu...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bany4KHDR napisał:

Czyli wszystkie testy fps np. Od DF opierają się na wartościach podawanych przez konsole a nie realnych wyświetlanych na displayu które mogą znacznie odbiegać... :messi:

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-10-23-slownik-pojec-graficznych?page=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

No na twoim True Full HD to na pewno... emoji14.png

 

Kupta lepiej TV 4k z HDR i czekaj na Mesjasza gejmingu...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Tylko monitor z zakrzywionym ekranem na chwilę obecną  :listek: w tym roku pojawiają się pierwsze monitory 4k z HDR ale technologia dopiero raczkuje a nie lubię kompromisów. Poczekam na ps5 aż na rynku pojawia się konkretne monitory i wtedy będzie grane :lewy:

Btw nie rozumiem jak można czuć się komfortowo przy 50calach 2m od telewizora. Nawet 40cali i półtora metra odległości męczy przy dłuższych sesjach... :ExHPnhn:

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko monitor z zakrzywionym ekranem na chwilę obecną  :listek: w tym roku pojawiają się pierwsze monitory 4k z HDR ale technologia dopiero raczkuje a nie lubię kompromisów. Poczekam na ps5 aż na rynku pojawia się konkretne monitory i wtedy będzie grane :lewy:

Btw nie rozumiem jak można czuć się komfortowo przy 50calach 2m od telewizora. Nawet 40cali i półtora metra odległości męczy przy dłuższych sesjach... :ExHPnhn:

 

Pojęcie komfortu jest względne

Poza tym nie przesadzaj że 2m od TV już jest źle, no chyba że już masz wzrok tak wyje...ny, że musisz siedzieć 1m od TV...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Pojęcie komfortu jest względne emoji14.png

Poza tym nie przesadzaj że 2m od TV już jest źle, no chyba że już masz wzrok tak wyje...ny, że musisz siedzieć 1m od TV...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Od kilku lat sukcesywnie przesiadam się na coraz to większe wyświetlacze i stwierdzam że komfort grania spada proporcjonalnie do przybywających cali. Powiedziałem sobie basta i zainwestowalem w monitor 27cali curved. :listek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany4KHDR napisał:

Od kilku lat sukcesywnie przesiadam się na coraz to większe wyświetlacze i stwierdzam że komfort grania spada proporcjonalnie do przybywających cali. Powiedziałem sobie basta i zainwestowalem w monitor 27cali curved. :listek:

 

Wyczuwam tu jakieś SAMSUNG Curved LV27F390FEWXEN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Wyczuwam tu jakieś SAMSUNG Curved LV27F390FEWXEN...

Mylisz sie.  Samsung Curved LC27F591FDUXEN :messi:

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bany4KHDR napisał:

Mylisz sie.  Samsung LC27F591FDUXEN :messi:

 

Curvedów teraz jak mrówków:14bqqmb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wroblos napisał:

 

Curvedów teraz jak mrówków:14bqqmb:

No a w mm dobre rabaty na monitory do 20.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z telewizorami jest faktycznie straszna lipa obecnie i lepiej jeszcze przeczekac ten rok - najpierw weszlo 4K, chwile pozniej dodali HDR, i to tez z marszu dwa rozne standardy - HDR10 i DolbyVision. Przy okazji tego wszystkiego pojawil sie standard HDMI 2.0, po to by po tygodniu zapowiedzieli 2.0b, a po kolejnych trzech dniach 2.1, ktory juz wprowadza konkretne zmiany, z VRR na czele, a jakby jeszcze tego bylo malo to rownolegle rozwijany jest kolekny standard - SuperMHL, ktory celuje jeszcze bardziej w przyszlosc bo zapewni przepustowosc zdolna do 8K i 120FPS...

 

Takze szacun dla MS ze zamierzaja isc w HDM 2.1 i VRR, ktore nawet nie sa jeszcze ukonczone, bo dzieki temu Scoripo bedzie "future proof", i na dobra sprawe to gry nawet nie beda musialy byc w 60FPS tylko w 40-50 a VRR/Freesync zrobi swoje, tak wlasciwie bedzie to o wiele lepsze rozwiazanie niz 60FPS ale do tego dodatkowy input-lag spowodowany przez V-Sync (lub tearing spowodowany jego brakiem). Bo na te 60FPS w kazdej grze na 99,9% nie ma co liczyc, to caly czas sa konsole ktore musza isc na kompromisy aby zachowac przystepna cene, 60FPS beda mialy te gry ktore juz teraz oraz w poprzedniej generacji mialy 60FPS, czyli wszelie wyscigi, bijatyki, gry sportowe, czesc FPSow jak BF, CoD czy DOOM, itp. itd., natomiast cala znaczna czesc gier to dalej beda pokazowki, ktore cala moc poswieca na jak najlepsza grafike, ewentualnie w multi beda miala okrojone efekty/rozdzialke by wyciagnac 60FPS, jak Killzone, Uncharted, Gearsy etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz sie.  Samsung Curved LC27F591FDUXEN :messi:

Eee przecież to za duża przekątna. Maks 17 cali. Ja poszedłem jeszcze dalej i gram tylko remote play na iPhone 4. To prawdziwe hipsterstwo. Nie jakieś 55 cali.

 

 

A na poważnie to chyba ci mama zabrała tv pod seriale ze piszesz takie banialuki. Jeśli ci się zle gra na 50 calach fhd z taa i supersamplingiem to albo idź do okulisty albo zmień hobby.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CePeeN napisał:

Eee przecież to za duża przekątna. Maks 17 cali. Ja poszedłem jeszcze dalej i gram tylko remote play na iPhone 4. To prawdziwe hipsterstwo. Nie jakieś 55 cali.

 

 

A na poważnie to chyba ci mama zabrała tv pod seriale ze piszesz takie banialuki. Jeśli ci się zle gra na 50 calach fhd z taa i supersamplingiem to albo idź do okulisty albo zmień hobby.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Banego nie stać na nic innego to wiesz w tak głupi sposób tłumaczy swoją biedę na forumku :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, CePeeN napisał:

Eee przecież to za duża przekątna. Maks 17 cali. Ja poszedłem jeszcze dalej i gram tylko remote play na iPhone 4. To prawdziwe hipsterstwo. Nie jakieś 55 cali.

 

 

A na poważnie to chyba ci mama zabrała tv pod seriale ze piszesz takie banialuki. Jeśli ci się zle gra na 50 calach fhd z taa i supersamplingiem to albo idź do okulisty albo zmień hobby.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gram glownie w strzelanki multi i szczerze im wiekszy wyswietlacz tym jestem bardziej zmeczony po dluzszych sesjach, nie wiem o co konretnie chodzi moze o to ze trzeba ogarniac wieksza powierzchnie wzrokiem, skrety szyi albo wiecej swiatla czy ciepla pada na oczy, nie jestem specjalista w tym zakresie ale takie sa fakty :30vm3cw: a wzrok mam jastrzebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bany4KHDR napisał:

gram glownie w strzelanki multi i szczerze im wiekszy wyswietlacz tym jestem bardziej zmeczony po dluzszych sesjach, nie wiem o co konretnie chodzi moze o to ze trzeba ogarniac wieksza powierzchnie wzrokiem, skrety szyi albo wiecej swiatla czy ciepla pada na oczy, nie jestem specjalista w tym zakresie ale takie sa fakty :30vm3cw: a wzrok mam jastrzebi

 

Blue Light bardzo męczy oczy. Poza tym od dłuższego utrzymywania wzroku, kanaliki łzowe nie wyrabiają przez co pojawia się zespół suchego oka, który bardzo męczy oczy i powoduje zmęczenie. Wtedy trzeba się męczyć z kroplami.

 

Edit: Dlatego są polecane te słynne ,,Przerwy" faktycznie raz na jakiś czas lepiej się podnieść i porozciągać, będzie z korzyścią i dla oka i dla zdrowia.

Edytowane przez Wroblos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę 8 godzin przy trzech monitorach w pracy potem pare godzin przy wielkim tv i mimo ze już jestem pewnie za połowa życia dalej nie mam problemów z oczami. Blue light meczy ale wystarczy dobrze skalibrować tv i można problemy z oczami zminimalizować. Granie na 27 calach? Bitych Please?!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CePeeN napisał:

Ja siedzę 8 godzin przy trzech monitorach w pracy potem pare godzin przy wielkim tv i mimo ze już jestem pewnie za połowa życia dalej nie mam problemów z oczami. Blue light meczy ale wystarczy dobrze skalibrować tv i można problemy z oczami zminimalizować. Granie na 27 calach? Bitych Please?!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

a na starość będziesz nosić okulary z soczewkami wielkości szklanki, zobaczysz. Jak nie teraz to za jakiś czas to poczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CePeeN napisał:

Ja siedzę 8 godzin przy trzech monitorach w pracy potem pare godzin przy wielkim tv i mimo ze już jestem pewnie za połowa życia dalej nie mam problemów z oczami. Blue light meczy ale wystarczy dobrze skalibrować tv i można problemy z oczami zminimalizować. Granie na 27 calach? Bitych Please?!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

w pracy spokojnie 8 godzin przed monitorami wytrzymuje a 5 godninna sesja przed tv nawet na niskim podswietlaniu potrafi mnie zmeczyc o wiele bardziej :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

a na starość będziesz nosić okulary z soczewkami wielkości szklanki, zobaczysz. Jak nie teraz to za jakiś czas to poczujesz.

Być może. Pewnie nawet masz racje. Sam się dziwie ze po tylu latach wciąż mam dobry wzrok. Ale tłumaczy sobie tym zakup mini monitorka do grania? Nie sadze :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, CePeeN napisał:

Być może. Pewnie nawet masz racje. Sam się dziwie ze po tylu latach wciąż mam dobry wzrok. Ale tłumaczy sobie tym zakup mini monitorka do grania? Nie sadze :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Generalnie jest tak. Curved monitory mają tą zaletę, że jesteś w stanie objąć całość przy mniejszym wysiłku oczu. Monitory nie są takie złe. Nie każdy ma ochotę gapić się w 60 albo 55 calowego potwora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×