Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Banan91PL napisał:

Tylko ze ja w uk mieszkam tak bym tez z pl se zamówił 

 

Kolego - z moich informacji jak i praktyki wynika ze EU to jeden region dla MS - wysylaja sprzety i tak w wiekszosci z UK (tak kupilem pada w promocji z FH3).

Wbijasz do PL MS store - kupujesz konsole, placisz w PLN - podajesz adres wysylki w UK i powinno byc git.

Jak byly promki to ludzie kupowali XOS  w sklepie MS w UK czy FR z wysylka kurierem do PL

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem z Forza 3, otóż na nowym tv 4k z HDR gierka ma strasznie blade kolory jak jest noc lub jak nie ma słońca jak swieci słońce to hdr robiswoje ale tak to czerń jest wybielona  kolory blade w innych grach tak nie mam . Bawiłem się z ustawieniem zakresu koloru na rgb, w ustawieniach jasności gry jak wezmę za nisko jasność to obraz ciemny. Na starym sharpie obraz jest żywy Wiec nie wiem już :/. Tryb gra włączony a tv to samsung

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Banan91PL napisał:

Ja mam mały problem z Forza 3, otóż na nowym tv 4k z HDR gierka ma strasznie blade kolory jak jest noc lub jak nie ma słońca jak swieci słońce to hdr robiswoje ale tak to czerń jest wybielona  kolory blade w innych grach tak nie mam . Bawiłem się z ustawieniem zakresu koloru na rgb, w ustawieniach jasności gry jak wezmę za nisko jasność to obraz ciemny. Na starym sharpie obraz jest żywy Wiec nie wiem już :/. Tryb gra włączony a tv to samsung

Polecam ustawiś samsunga jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=7rMovlvGGrg

Edytowane przez paweltpb
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, paweltpb napisał:

U mnie działa dobrze we wszystkich grach, chodzi zwłaszcza o ustawienie tej opcji z HDR w Samsungach.

Fajny poradnik ale mam nowszy software w tv i w game mode np nie da się włączyć tej opcji smart led jest na szaro i komunikat ze niedostępne ;< Aha i tv mam z czerwca 2017 (premiera)

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie, że nie pokazali na gamescom porównań graficznych, Ska vs Scorpio, jeśli trzeba będzie na takowe czekać do premiery no to słabo, jestem ciekaw jak np. dishonored 2 śmiga na X, albo gry ze wstecznej (ma być jakieś wygładzanie krawędzi dodatkowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gracz_ napisał:

Zdziwiło mnie, że nie pokazali na gamescom porównań graficznych, Ska vs Scorpio, jeśli trzeba będzie na takowe czekać do premiery no to słabo, jestem ciekaw jak np. dishonored 2 śmiga na X, albo gry ze wstecznej (ma być jakieś wygładzanie krawędzi dodatkowe).

takie porownanie to strzal w stope.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Grecky napisał:

W tym modelu HDR jest tylko na papierze, więc nie nastawiaj się na zerwanie kapci ze skarpetkami 

Jakiś jest ale problem nie jest w hdr tylko w kolorach nie wiem czy posiadasz opcje czytania z zrozumieniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja się na razie wstrzymam z hypem bo za mało wiadomo na razie. Pewnie i tak kupię ale niech dadzą jakieś konkrety :) jedynie pojawiła się jakiś czas temu analiza DF ale tez taka na szybko wiec ciężko oceniać końcowa jakość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Banan91PL napisał:

Jakiś jest ale problem nie jest w hdr tylko w kolorach nie wiem czy posiadasz opcje czytania z zrozumieniem 

 

Wyłączyłem ją, a o co chodzi? Dopisałem tylko, że Twój TV ma kiepski HDR, nie odniosłem się do niczego innego. 

 

Rozumiem, że masz wyblakłe kolory. W trybie HDR TV powinien świecić na maxa, ustaw suwak jasności na najwyższą wartość. Pamiętam, że miałem ten sam problem w KS7000, ale trochę zabawy suwaczkami i wyszło elegancko. Musisz się pobawić i ustawić kolory pod siebie. Nie zawsze ustawienia z neta są najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Grecky napisał:

 

Wyłączyłem ją, a o co chodzi? Dopisałem tylko, że Twój TV ma kiepski HDR, nie odniosłem się do niczego innego. 

 

Rozumiem, że masz wyblakłe kolory. W trybie HDR TV powinien świecić na maxa, ustaw suwak jasności na najwyższą wartość. Pamiętam, że miałem ten sam problem w KS7000, ale trochę zabawy suwaczkami i wyszło elegancko. Musisz się pobawić i ustawić kolory pod siebie. Nie zawsze ustawienia z neta są najlepsze.

Mam game mode dziwne może po prostu forza tak ma a co do hdr to nie wiem jak maja drogie tv za swój dałem £700 ale w filmach jest fajny efekt w forzie tez jest spora różnica względem bez  hdra Wiec nie jest najgorzej razi po oczach ; D

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Banan91PL napisał:

Mam game mode dziwne może po prostu forza tak ma

 

Nie, Forza wygląda pięknie w HDR, ale faktycznie... Jak bawiłem się w ustawienia obrazu to przy ustawieniach od DigitalF na moim KS7000 obraz był totalnie wyprany z kolorów. Tak jak wspominałem. Ustaw suwak jasności na maksa i pobaw się resztą. Gwarantuję Ci, że kolory powinny być naturalne (ani wyblakłe, ani sprane). Poza tym może w Twoim modelu problemem jest game mode. Teoretycznie on wyłącza wszystkie zbędne ulepszacze, by obniżyć laga, ale jednocześnie może psuć doznania wizualne. Przełącz się na inny tryb, zobacz czy ma wysoki input lag i jak wygląda kolory. 

Edytowane przez Grecky
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=57120]Grecky[/mention] [mention=54905]toreso[/mention] [mention=52712]DigitalMan_PL[/mention] bedziecie cierpieć za wszystkie grzechy :We_want_you:
Co jak co ale ani Destiny2 (mimo że mam z SP wersję) ani BF1 mnie tak ni korci ... A ten cały PUBG no w hooy...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@banan ustaw zakres kolorów RGB na niski(normalny) nie wiem dokładnie jak masz w samsungu i tak samo zrób w konsoli. Być može masz teraz na pełny. W telewizorach czerń powinna być ustawiona na 16-250.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wiec jest tak jak wyłączam hdr obraz jest żywy włączam jest blady wybielony. W ustawieniach wyświetlania jak ustawiam ręcznie hdmi i 4k to pokazuje ze tv nie obsługuje ani 4k ani hdr jak włączam na automatyczne wykrywanie pokazuje ze wszystko obsługuje. Mam tak tylko w forzie ze wszystko robi się białe wypłowiałe i tylko jak włączę hdr porady z neta nie działa sam próbowałem tez nic

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdr-y, 4K i inne takie, a ja się jaram na KOTOR, który przejdę chyba z 10 raz.

http://www.ppe.pl/news/54248/star-wars-knights-of-the-old-republic-i-prince-of-persia-the-sands-of-time-na-xbox-one-znamy-ceny.html

Jak ogłosili gry z pierwszego Xboxa we wstecznej, to najbardziej jarałem się na tą grę.

Tylko z ceną na razie przesadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sithman napisał:

Hdr-y, 4K i inne takie, a ja się jaram na KOTOR, który przejdę chyba z 10 raz.

http://www.ppe.pl/news/54248/star-wars-knights-of-the-old-republic-i-prince-of-persia-the-sands-of-time-na-xbox-one-znamy-ceny.html

Jak ogłosili gry z pierwszego Xboxa we wstecznej, to najbardziej jarałem się na tą grę.

Tylko z ceną na razie przesadzili.

 

Gry będą działać też z płyt, nie jesteśmy skazani na cyfrówki. Bardzo liczę, że pojawią się jakieś fatal frame'y, silent hille i inne klasyki złotej ery horrorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×