Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co jest szybsze na ps4 to instalowanie gier, na xo jest to wyraźnie słabsze. Natomiast całą reszta funkcji z wiadomościami i friendlistą, są całe lata świetlne przed ps4. No i jedna kapitalna funkcja, przerywasz grę z jakiegoś powodu, wyłączasz konsole do trybu uśpienia a po ponownym włączeniu xo, gra jest cały czas uruchomiona w tle i od razu grasz od momentu w którym przerwałeś. Świetny ficzer, tak samo jak snap. Sony mogło by kilka tych bajerów skopiować do ps4.

Snap? Rozwin to :D

 

XO normalnie z pendrive odczytuje mp3 i filmy avi, bez jakichs cyrkow jak np na ps4 ze jak chcesz posluchac mp3 to tylko w share factory ( swoja droga mega prowizorka, zadne wyjscie z sytuacji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga strona ma plusy i minusy. Xbone moim zdaniem jest jak najbardziej warty uwagi  ;)

 

Plusy Ps4:

- Większa liczba sprzedanych Ps4: 10 mln vs 5 mln Xbone (zwróćcie uwagę co się dzieje z Vitą przez niską sprzedaż)

- Xbone ma modułowe aplikacje np odtwarzacz video to oddzielny moduł, osiągnięcia oddzielny moduł, przez co menu moze działać wolniej. Ps4 menu działa szybko, instalacja gier chula jak należy.

-Pad z ekranem dotykowym, głośniczkiem i światełkiem - dla mnie bomba, nigdy nie czułem się tak next-genowo

 

Ale do tej pory mam problem z synchronizacją trofeów, po instalacji jakiejś tam aktualizacji parę miesięcy temu.

 

Czy Xbone czy Ps4, to i to będzie dobre. Posiadanie 2 konsol jak dla mnie mija się z celem, bo i tak nie da rady wszystkiego ograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat czy to że więcej PS czwórek sie sprzedało jest plusem to bym sie kłócił...wydaje mi się, że przez to że tak świetnie ze sprzedażą wystartowali teraz mają na graczy troche wyjebke - co innego MS. Właściwie odbicie lustrzane sytuacji z zeszłej generacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też racja, ale myślę, że potrzeba jeszcze trochę czasu. Gdy Ps1 było jedyną wartą uwagi konsolą na rynku, mimo wszystko dobrych gier wychodziło sporo.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czasy sie zmieniły xDD

 

ciekawi mnie kiedy wyjdzie fw update 2.0 i co wniesie ;>

 

a czy przypadkiem sony nie mowilo ze ps4 będzie mieć opcje przejscia w stan czuwania i po wybudzeniu od razu włączy się gra w momencie na którym poprzestaliśmy? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czasy teraz są inne. Kiedyś były dobre giery i nie doili graczy tak jak teraz. Obecnie jak Microsoft całkiem odpuści, to nas skroją na płatne multi bez plusa, bo i tak ludzie za tym pójdą  :laugh: 

 

Rozważam kupno Xbone, ale jeszcze nie czas i nawet nie mam gdzie postawić (nie mam takich szerokich półek ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caligator

 

Polecam Forze Horizon 2, mozesz sie mile zaskoczyc, nawet jesli jestes pajsonatem simow tylko. Jak sie skusisz to zapraszam do klubu PSX Extreme, jest nas ponad 40 i czesto gramy online.

 

Jest tylko maly wymog, trzeba miec na masce logo klubu oraz koniecznie liczby 72.

 

9V5u6tM.jpg

 

xiDfvDO.jpg

 

Ok, ok, zartowalem, nic nie trzeba miec :P.

 

Co do samej konsoli, to to co komarzysko napisal, oprocz instalek wszystko jest lata swietlne przed PS4, lineup gier tez mi bardziej podchodzi, przynajmniej na najblizszy rok z hakiem, oprocz Bloodborne nie widze nic dla siebie na PS4, ale trzymam, bo gra bedzie tego warta.

Edytowane przez Bansai
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caligator z ciekawosci - gdzie kupiles klocka i za ile?

Kupilem w sklepie za rogiem MediaExpert za standardowe 1699zl z fifa15 i forza5...

Forze horizon 2 na pewno kupie bo takie gry kreca mnie najvardziej i z checia dolacze do jakiegos jlubu np wasz PSX Extreme o ile jezdzicie tak zeby sie nie rozbijac:p

Co do grafiki XO vs PS4 to wierze ze w najblizszym czasie nie bedzie rozbic miedzy nimi (chyba ze mowa o eksclusive'ach)...

Jako byly uzytkownik X360, PS3 i PS4 musze przyznac ze najwiecej frajdy mialem z grami na X360 (Forza2,3,4,Horizon1, fable2,3 itd.) dlatego jestem spokojny o tytuly na X360...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie Forza Horizon 2 to najlepsza scigalka w jaka kiedykolwiek gralem, pomijajac juz obszerna zawartosc w singlu, to online i jezdzenie z 12 osobami z klubu, sciganie sie czy gra w berka to kolejne hektolitry miodu do juz swietnej gry.

 

Gram codziennie i nie moge sie oderwac :). Piekny tytul, swietny otwarty swiat (mozna pojechac praktycznie wszedzie w tej grze, nawet przelajem przez pole gnoju :D) , warto bylo dla niego wziac łoniaka.

 

zx8KOqT.jpg

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos gral w forze5 to zapraszam do dodawania mnie do znajomych:) Gamertag: PLCali360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS chwalil sie bajerami typu TV - w polsce podłączenie np nc+ działa w XO normalnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczyc mozesz kazde zrodlo obraxu i przy laczeniu nc+ obrax sie wyswietla - mozesz podzielic ekran i grac rownoczesnie ogladac tv... Ale operuje sie dekoder dalej pilotem n'ki, a co najwazniejsze xbox musi byc ciagle wlaczony zeby byl obraz z nc+ wiec na ta chwile nie funkcjonuje to najlepiej:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że xo można podłączyć do dekodera, to jest tylko bajer i dodatkowy ficzer. Najważniejsze że na konsoli da się grać :)

Caligator, zawsze możesz kupić switcha hdmi i masz sygnał zarowno do konsoli jak i samego tv. W nowej aktualizacji ma dojść oneguide dla polski, więc powinno być tylko lepiej, zobaczymy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieji za ibfo ze switchem... Czytalem o tym i musze kupic takie ustrojstwo:)

Najbardziej wkurza mnie to ze nie dziala mi dzwiek przestrzenny... Mam logitechy podlaczone kablem optyczbym do tv a XO do tv idzie po hdmi i dziala tylko stereo w grach... Jak podlaczo do XO to dziala 5.1 ale wtedy nie ma dzwieku przestrzennego w nc+ :p

Niech szybko aktywuja OneGuide dla Polski i wprowadza funkcje ogladabia TV przy uspionej konsolii...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza mnie to ze nie dziala mi dzwiek przestrzenny... Mam logitechy podlaczone kablem optyczbym do tv a XO do tv idzie po hdmi i dziala tylko stereo w grach... Jak podlaczo do XO to dziala 5.1 ale wtedy nie ma dzwieku przestrzennego w nc+ :P

Kup sobie przełącznik Toslink, albo konwerter Toslink -> Coaxial :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś chwilę w MM, demko Forzy 5. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, przede wszystkim pad klasa sama w sobie, porównywalny do DS4, z małą przewagą ze względu na patent w wibracjami na triggerach. Przejrzałem interfejs, taki kontrolowany chaos, nasrane kafelkami, myślę, że bym się z tym polubił, na PS4 menu wygląda strasznie ubogo. Sama gierka daje radę, ale mnie takie ścigałki torowe już nieco znudziły, Horizon 2 niestety nie było zainstalowane. Graficznie bardzo ładnie, ale bez jakichś rewelacji.

 

Jeśli zapowiedzą nowe Gearsy i remaster 4 części z 360tki, to się skuszę, do tego Master Chief Collection i FH 2 i mamy setki godzin zabawy. Na PS4 brakuje mi właśnie takich żywotnych exów z konkretnym multi, które wystarcza na lata. Nadzieja w multiplatformach (Evolve!) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie skusilem na fh2 i wrazenia mega pozytywne:) swiat ogromny, model jazdy o niebo lepszy niz DC, grafika na duzy +, dlugosc zabawy chyba skonczy sie dopiero na premierze kolejnej czesci:)

Co do kafelek to mozna sie szybko przyzwyczaic i rozgryzc caly interfejs:)

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jest coś takiego jak exy. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej na Xboxa też wychodzą niezłe gierki, a konsoli nie mam od kogo pożyczyć ani u kogo zagrać, a szkoda mi kasy. Tą Forze będzie mogło przebić pewnie tylko Gran Turismo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ważny plus względem PS4:

-działające usypianie konsoil:) zamiast ją wyłączać całkowicie - wprowadzamy ją w uśpienie tak jak PS4, ALE z tą drobną różnicą, że jak XONE wybudzimy to wracamy do gry momentalnie w tym samym momencie na którym się zatrzymaliśmy...:) tego mi w PS4 brakowało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 też miała być taka opcja... Pewnie będzie w patchu 6.0 w 2017r :D Nie wiem czy się śmiać czy płakać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony cos obiecuje i tego nie realizuje

Mp3 chyba tez obiecali i przez 10 msc 'nie udalo' im sie prostego playera wprowadzic,juz nie wspominajac ze kodek sam w sobie konsola posiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z headsetami na X1? Też takie jazdy jak u Sony czy można podłączać co się chce na BT/mini jack?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z headsetami na X1? Też takie jazdy jak u Sony czy można podłączać co się chce na BT/mini jack?

Możesz sobie podpiąć HS'a do pada. Ale do tego trzeba dokupić dodatkową przejściówkę z wejściem mini-jack...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale każde kolejne odpalenie DriveClub powoduje u mnie totalne wku**. Zaczynam mieć chęci aby sprzedać ps3,ps4 i vite, a potem kupić xone i mieć święty spokój.

Edytowane przez PiPoL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×