Skocz do zawartości
SirCamilio

Problem z padem. Zacięty analog.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W czasie grania nagle zaciął się prawy analog. Nie da się grać, cały czas przy FPSach daje kamerę w górę. Pad ma 7 miesięcy, czyli o jeden więcej niż gwarancja;/ Rozkręciłem, przeczyściłem, zamieniłem gałki, resetowałem, wszystko na nic. Jakieś rady, ktoś miał podobny problem? Może będzie trzeba rozlutować analog i wymienić na nowy razem z tym całym modułem, który jest pod gumowymi gałkami (nie wiem jak się on fachowo nazywa - zdjęcie niżej)? Help...

post-49911-0-85248900-1409136528_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet za granica masz roczna gwarancje :) ktos Cie w uja zrobil :D

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jak go otworzyles to po ptokach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na karcie gwarancyjne nic o padzie nie ma, dałem się wy*ymać chyba... nie pamiętam żadnej plomby przy otwieraniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze podrobka? 

mi kiedys jak nawalal krzyzak ze sam sie wciskal podczas grania itp to zwykle przeczyszczenie od srodka pomoglo, zamieniles galki czyli co? wstawiles nowa czy zamieniles je miejscami? Ten joystick stoi prosto i kamera w gore leci? czy jest przechylony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joystick stoi prosto, bez dotykania kamera samoczynnie idzie do góry, wizualnie wygląda jak ta lala. Zamieniłem tylko miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś xboxa i ten sam problem, czyszczenie tu nie pomoze, trzeba wlutować od nowa cały system analoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj najpierw jednej nieinwazyjnej metody. Mi pomogło w sytuacji, w której pad niejako sam naciskał różne przyciski, głównie krzyżak.

 

Przypuszczam, że masz to przedstawione na tym filmie, nie mam teraz czasu go oglądać:

 

Chodzi o to, że w padzie jest jakaś folia z gąbką, która to gąbka z czasem traci swoją sprężystość - mi wystarczył kawałek zrolowanej taśmy izolacyjnej i działa już prawie dwa lata.

Zawsze możesz to spróbować, a potem bawić się w lutowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że analog nie jest podpięty tą taśmą do płyty głownej pada - czeka cię niestety wymiana analoga na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×