Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

 W takim razie odpuszczę sobie tę T80 i pomyślę nad T300. Czyli G27 idzie na sprzedaż. Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem moją T300RS jakoś wykonania 100 razy lepsza niż T80 ale L25 była lepiej wykonana. Tutaj obręcz jest z gumy, L25 prawdziwa skóra lepsza w dotyku i więcej stali . Na test z grania muszę czekać do premiery DC Już nie mogę się doczekać  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem moją T300RS jakoś wykonania 100 razy lepsza niż T80 ale L25 była lepiej wykonana. Tutaj obręcz jest z gumy, L25 prawdziwa skóra lepsza w dotyku i więcej stali . Na test z grania muszę czekać do premiery DC Już nie mogę się doczekać  

 

Jesli masz PS3 lub jakies gry na PC to mozesz testowac :)

 

Moja uprzejma do Ciebie prosba - jesli by sie Tobie chcialo napisac jakas recke - zaczynajac od wykonania a na doswiadczen z gier konczac i ja opublikowac to z pewnoscia wielu uzytkownikow bedzie Tobie wdziecznych :) a i ja czekam na jakies polsko-jezyczne opinie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem moją T300RS jakoś wykonania 100 razy lepsza niż T80 ale L25 była lepiej wykonana. Tutaj obręcz jest z gumy, L25 prawdziwa skóra lepsza w dotyku i więcej stali . Na test z grania muszę czekać do premiery DC Już nie mogę się doczekać  

Dobry wybór  :thumbsup:​ 

 

Można wiedzieć gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzję bardzo chętnie napiszę ale  tak koło niedzieli ze zdjęciami mogę, niestety nie wiem jakie gry na PC obsługują ją, może macie jakieś propozycje mam starego kompa, więc wolał bym coś starszego. Kupiłem tutaj http://allegro.pl/kierownica-thrustmaster-t300-ps4-force-feedback-i4614229025.html zdziwiłem się że jest instrukcja po polsku. Po samej kalibracji widzę że jest bardzo bardzo cicha względem g25 z tego się najbardziej cieszę gdyż mam dwoje małych dzieci które zazwyczaj śpią jak gram, na G25 hałas był bardzo głośny. Pedały da się regulować na zasadzie ściągania nakładek metalowych, jest w nich powiercone więcej otworów, więc można przesuwać góra, duł, prawo, lewo. Pasuje do stojaka Wheel Stand pro, musiałem jedynie 2 otwory dowiercić do blachy podtrzymującej od dołu pedały, ale blacha należy do kompletu stojaka nie kierownicy i jej nie widać bo jest od dołu. W instrukcji piszę że działa pod PS3 i PS4 ale na PS3 nie można sterować ją w menu konsoli w przeciwieństwie do PS4 dla której głównie została ona stworzona Jak uda mi się uruchomić jakąś grę na pc to porobię foti czy jakiś filmik i napiszę recenzję 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... na G25 hałas był bardzo głośny ...

:shok:

Dobrze, że nie słyszałeś DFGT ;)

 

A co do gry na PC, to spróbuj Assetto Corsa beta. Bardzo dobra symulacja moim zdaniem, także w tej grze wszystko powinno wyjść na jaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji piszę że działa pod PS3 i PS4 ale na PS3 nie można sterować ją w menu konsoli w przeciwieństwie do PS4 dla której głównie została ona stworzona

Nawet kiedy dasz przełącznik na pozycje ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze że kierownica działa z PS3 po przełączeniu na kierownicy przycisku PS3, ale nie można nią sterować w menu konsoli  tylko w grze. W przeciwieństwie do PS4 tam wszystko ma działać tu i tu.  Załatwiłem od brata pożyczy mi PS3 na weekend i jeszcz od kumpla GT5 więc protestuje porobię fotki i dam znać jak to chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzję bardzo chętnie napiszę ale  tak koło niedzieli ze zdjęciami mogę, niestety nie wiem jakie gry na PC obsługują ją, może macie jakieś propozycje mam starego kompa, więc wolał bym coś starszego. 

 

 Jak testować, to coś konkretnego. Proponuję NetKar Pro. Do dziś jeden z najlepszych symulatorów, którego potencjał został zmarnowany z powodu zwalonego netcode (to tak nawiasem mówiąc)

 Do pobrania tutaj: http://www.netkar-pro.com/main/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Kierownica Thrustmaster t300rs która niedawno miała swoją premierę jest moją trzecią kierownicą,  pierwszą kupiłem prawie 20 lat temu do PS1 dlatego do niej nie ma co porównywać, ale poprzednia Logitech g25 idealnie do tego się nadaje. T300RS została zrobiona głównie z myślą o PS4 ale można ją również podłączyć do PS3 oraz PC 

Jeśli chodzi o samo wykonanie to  Thrustmaster  pomimo swego jak piszą 20 letniego doświadczenia, wiele by mógł się od  Logitecha nauczyć. Samo wykonanie nie jest najgorsze ale nie dorównuje temu które osiągną Logitech w kierownicy G25/27 Tutaj mamy pokrytą gumą kierownicę (nieźle trzyma się w dłoniach) ale dużo bardziej wolałem tą obszytą skórą Logitecha. Metalowy środek kierownicy  pomalowany na czarno, w moim przypadku pod kontem na niej widać zadrapania (kierownica była oryginalnie zapakowana) Może nie ma to większego znaczenia ale za takie pieniądze można się wszystkiego doczepić (kierownica na naszym rynku kosztuje średnio 1600 zł  ) W Logitechu takie elementy to prawdziwe dzieło sztuki  Ale to i tak jest nic w porównaniu do kierownicy Thrustmaster T80 tutaj jest prawdziwy dramat, jak ją zobaczyłem to bałem się jej dotknąć ( straszy na odległość) osobiście nie dał bym za nią nawet 100zł Jakość użytych materiałów sprawia wrażenie jak by to była zabawka dla dzieci. 

 

Pedały w T300RS nie posiadają sprzęgła tylko gaz i hamulec, oczywiście z różnicą w twardości gazu i hamulca . Pozycję pedałów można regulować góra dół prawo lewo, wykręcając metalową nakładkę i przestawiając ją w inne miejsce. W kierownicy tej nie mamy lewarka skrzyni  biegów ani sprzęgła jak wcześniej wspomniałem Sam lewarek można dokupić oczywiście za nie małe pieniądze, jak również zestaw pedałów ze sprzęgłem. Podobno pasują też te od  Logitecha G25/27 ale jest to nie potwierdzone (chodź widziałem filmy na necie z takim połączeniem)   

Zestaw współpracuje na pewno  z oryginalnym 

- drążkiem zmiany biegów Thrustmaster TH8A oraz TH8RS

- pedałami Thrustmaster T3PA oraz T500 RS 

- Kierownica Thrustmaster Ferrari F1 Add-on, T500 RS

Thrustmaster naprawił błąd z poprzedniej wersji T500RS i zastosował ruchome łopatki zmiany biegów a nie jak przedtem umieszczone na stałe w obudowie kierownicy. To duży plus bo biegi w ten sposób zmienia sie bardzo szybko i  przyjemnie.

Promień skrętu kierownicy jest regulowany w zakresie od 270° do 1080 zaś jej średnica to 28cm 

Największym atutem kierownicy jak wszędzie można wyczytać jest to co daje największą frajdę czyli Force-Feedback ale o tym za chwilę.

Kierownica jak już wspomniałem zrobiona została z myślą o PS4 stąd też dodatkowe przyciski na niej: SHARE i OPTIONS znajdziemy też przełącznik PS3/PS4 Kierownica na PC ma chodzić w położeniu na PS3 przynajmniej tak podaje producent Do zestawu dołączona jest instrukcja w języku polskim. Z instrukcji można wyczytać że na konsoli PS3 nie będzie można sterować przyciskami kierownicy w menu konsoli w przeciwności do PS4 gdzie wszystko ma działać jak należy Ale sprawdzałem na PS3 i nic takiego nie miało miejsca, wszystko chodziło ja się patrzy.  

 

To tyle jeśli chodzi o wizualne aspekty. Na chwilę obecną nie mogłem ją przetestować na PS4  z uwagi na brak gier. Użyłem do tego PS3 z grą Gran Turismo 5

Tutaj pojawił się problem bo kierownicy nie widać jako T300RS ale musiałem wybrać T500RS. W instrukcji piszę że na PS3 często może tak być że trzeba będzie takie sterowniki wybierać. Już po pierwszym uruchomieniu przekonałem się co to prawdziwe Force-Feedback  dokładność i precyzja i przede wszystkim moc To naprawdę jest wielka przewaga nad Logitechem. Kiedy podkręciłem jeszcze w ustawieniach ff to można było zobaczyć na co stać tą kierownicę . W necie można było przeczytać że to jeden z najcichszych napędów Force-Feedback  i faktycznie tutaj nie ma charakterystycznego chrupotania jak w g25/27 dzięki przeniesieniu napędu poprzez paski. Jest za to wentylator wewnątrz obudowy który załącza się, i przy normalnej pracy lekko go słychać ale nie jest to głośny szum. W instrukcji pisze że przy większym obciążeniu/przegrzaniu kierownica automatycznie obniża moc Force-Feedback  tak by nie przegrzać kierownicy a po schłodzeniu wszystko wraca do normy. Ja podczas 2 godzin gry bez przerwy nie miałem okazji tego doświadczyć. Z uwagi na moc Force-Feedback oraz niebezpieczeństw z  tym związanych kierownica dedykowana jest jak podaje producent to osób powyżej 16 roku.

 To jak duża to siła można zobaczyć na tym filmiku znalezionym w necie, porównania z innymi kierownicami Jako ostatnia z testowanych jest T500RS a to ta sama klasa Force-Feedback  co T300RS

 


 

Podsumowywując nie miałem okazji testować jej na PS4 ale wrażenia z samej jazdy na PS3 wystarczą by powiedzieć że od strony mechanicznej to naprawdę wysoka półka chodź z wyglądu tego nic nie przypomina. Dodaję parę zdjęć mojej kierownicy Stojak Wheel Stand pro nie jest zestawem z kierownicą T300RS

 

Plusy:

+  Force-Feedback !

+ Cicha praca

+ Pierwsza kierownica z prawdziwego zdarzenia dedykowana PS4

+ możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów takich jak nakłada F1

Minusy:

- wysoka cena

- brak sprzęgła i lewarka zmiany biegów

- wykonanie względem ceny

Edytowane przez marko
  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by to dołączyć do pierwszego postu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie się zastanawiałem nad tymi wibracjami, jak najedzie się na np krawężnik, bo je nie odczułem. Pewno temu że grałem na sterowniku t500  Na PS4 myślę że będzie ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecacie do ceny 1000 zł? Szkoda mi wydawać tyle kasy na kierownicę jak THRUSTMASTER T300RS. Nie musi mieć takiego wykonania i materiałów jak ona ale żeby też grało się fajnie :) Gry to Drive Club i Project Cars. P.S. Nie zależy mi na sprzęgle i gałki do zmiany biegów, jakość pedałów też nie gra aż takiej roli. Żeby miała tylko FF i kąt skrętu w miarę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecacie do ceny 1000 zł? Szkoda mi wydawać tyle kasy na kierownicę jak THRUSTMASTER T300RS. Nie musi mieć takiego wykonania i materiałów jak ona ale żeby też grało się fajnie :) Gry to Drive Club i Project Cars. P.S. Nie zależy mi na sprzęgle i gałki do zmiany biegów, jakość pedałów też nie gra aż takiej roli. Żeby miała tylko FF i kąt skrętu w miarę :)

 

Kolego przejrzyj 2 strony tego watku - poczytaj, wyciagnij wnioski a bedziesz mial odpowiedz.

 

Niestety na chwile obecna nie ma kierownicy spelniajacej Twoje oczekiwania w cenie ktora podales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i z tańszej wersji jest z ff t100, o którym nikt nie pisał. To też szajs? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1K jedynie używki T500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i z tańszej wersji jest z ff t100, o którym nikt nie pisał. To też szajs? :-)

 

Pamietaj o tym ze z  kierownicami mamy male zamieszanie  - T100 nie jest oficjalna kierownica dla PS4 (lista w pierwszym poscie) a kierownica ktora bedzie obslugiwac  pCARS - moze to oznaczac iz inne gry nie koniecznie beda ja wspierac.

DriveClub moze nie wspierac tejze kierownicy.

Jak to ładnie marketingowy bełkotem okreslilo Sony (zamiast powiedziec wprost): Wspieranie kierownic zalezy od studia ktore wydaje gre.

T100 ma 270stopni skretu co dla niektorych jest zaleta dla innych wada (dla mnie to wada).

 

Kierownice  jak mi sie wydawalo (oczywiscie Sony zdążyło rozwiac moje zludzenia) kupowalo sie na lata (o ile nie padnie z tytulu zajezdzenia), obecna sytuacja pokazuje ze poza PC kierownica moze bedzie wspierana przez jedna generacje co niestety oznacza spory wydatek raz na generacje. Tutaj kazdy sam musi sobie odpowiedziec czy jest sklonny do takiego wydatku.  (ja od 7 lat - z 3 letnia przerwa - katuje DFP od logitecha i jestem zadowolony).

Niestety jesli chodzi o mozliwosci jakosc/cena nie pozostaje nic innego jak powiedziec - Dzis juz takich kierownic nie ma.

 

Jesli nie masz jakiegos kosmicznego cisnienia - to polecalbym poczekac jak rozwinie sie sytuacja. (ja pewnie tak zrobie)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale t300 powinna wspierać wszystkie gry jeżeli jest oficjalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale t300 powinna wspierać wszystkie gry jeżeli jest oficjalna?

 

Jesli dobrze rozumiem stanowisko Sony i Thrustmastera - oficjalna oznacza ze producent przygotowal ja tak aby dzialala z PS4 (najprawdopodobniej chodzi o sterowniki, a  takze o jakis "magiczny" chip ktorego brakiem tlumaczyl sie Logitech) co oznacza ze kierownica dzialac bedzie z PS4 a tworcy gier moga wykorzystac sterownik aby oddac przelozenie tego co dzieje sie w grze na kolo.

 

Czyli w skrocie: TAK

(z wyjatkiem gier ktore nie przewiduja obslugi kierownicy i sa robione z mysla o padzie)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jest T300RS - kierownica to kierownica model dedykowany PS4 (a takze obslugiwany przez PS3 i PC).

 

Ja osobiscie nie mam doswiadczenia z kurtmedia.

 

Ale na poprzedniej stronie masz 2 posty moze beda pomocne:

 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/81291-kierownica-do-ps4/?p=1060012

http://www.ps3site.pl/forum/topic/81291-kierownica-do-ps4/?p=1060021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyatnie apropo T300RS - czy ktoś sie orientuje czy mocowanie dla śrub jest w rozstawie takim jak w G25/G27 ? Mam profesjonalny stojak wyścigowy który miał otwory przygotowane jak dla Logitecha i zastanawiam się czy dam radę na nim pozapinać Thrustamstera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stojak Wheel stand pro. Jest to wersja dość stara, ma chyba z 4 lata Te nowe chyba mają więcej otworów,  i do niego miałem wcześnie przykręconą kierownicę G25 Teraz zamontowałem T300RS. Otwory samej kierownicy spasowały idealnie, ale w innych miejscach oryginalnie nawierconych w tym stojaku , jedynie pedały od T300RS mają lekko przesunięte otwory względem oryginalnie nawierconych pod  g25 i musiałem tam w takiej blaszce stojaka od dołu w miejscu niewidocznym wywiercić 2 nowe otwory, i pasuje idealnie Ale jak mówię mam stary stojak, może w tych nowych tego nie musisz robić. 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza samochodówka już na horyzoncie i czas na zakup następcy mojej g27. Cały czas myślałem o T500RS ale chyba bezpieczniejszym rozwiązaniem ze względu na kompatybilność będzie T300 za którą dodatkowo przemawiają obracające się łopatki. Minusem natomiast wydają mi się pedały. Celowo napisałem "wydają się" bo widziałem je tylko na zdjęciach i wyglądają trochę tandetnie, jakby były mało wytrzymałe... Jeżeli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Jeżeli bęďę już kupował to czaję się na model T300 Ferrari GTE która jest niewiele droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusem natomiast wydają mi się pedały. Celowo napisałem "wydają się" bo widziałem je tylko na zdjęciach i wyglądają trochę tandetnie, jakby były mało wytrzymałe... Jeżeli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

 

 

Zanim nie odezwa sie posiadacze to mozesz zerknac do spoilerow w tym poscie: http://www.ps3site.pl/forum/topic/81291-kierownica-do-ps4/?p=1051996

 

EDIT:

do posiadaczy i przyszlych posiadaczy jesli ktos przesiadl sie z DFTG porownanie pedalow miedzy tym modelem logitecha a T300RS mile widzane. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×