Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonanie jest solidne, choć wiadomo że modele 300 i 500, to zdecydowanie wyższa półka. Sprzęt nie jest jednak ubogi i jest to zdecydowanie najlepsze kółko w tym przedziale cenowym. Swój egzemplarz kupiłem za 699 zł i nie żałuję ani złotówki.

Dobrej zabawy życzę :)

Uważam ze 699 za to koło to cena adekwatna.

Dfgt to było 450 pln po obniżkach, wcześniej było po 499 a pewnie i powyżej tej ceny.

T150 oferuje lepsze pedały, i byc moze (bo nie testowałem) lepsza precyzję.

Miłego użytkowania dla nowych nabywców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie do Was dołączyłem, dzisiaj dotarła do mnie kierownica :) Tak jak polecaliście jest to Thrustmaster T150, udało mi się złapać na OLX lekko używaną razem ze stojakiem za 699zł, transakcja przez allegro także jeszcze 20zł urwałem kuponem, no i darmowa przesyłka, także myślę że bardzo korzystna cena :1_grinning: 

Przyznam szczerze, że jestem mega zadowolony. Odczucia nieporównywalne zupełnie do DFP przykręconej do biurka, inna liga po prostu. Stojak robi mega robotę. 

Gram na razie w Project Cars, bo jeszcze nie kupiłem Dirta Rally (czuję, że będzie miazga :1_grinning:). 

 

Naprawdę dobrze wydane pieniądze, nie żałuję ani złotówki.

Dzięki chłopaki za pomoc! 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zauważyłem dzisiaj, że kierownica tak jakby piszczy pod czas grania i nie wiem, czy to normalne czy mam się martwić? Thrusmaster t300RS. Wszystko normalnie działa, tylko ten pisk podejrzany. Nie jest nie wiadomo jaki wielki, ale martwi mnie to trochę. Zważywszy na to, że gram tylko max pół godziny dziennie i trochę bym się wkurzył gdyby po takim sporadycznym użytkowaniu miała się powoli psuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje to na Amazonie jest G29 z wysyłką już chyba za około 820 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde dzisiaj odpaliłem kierownicę i cały czas słychać taki dźwięk.

Co to może być? Parę razy wyłączałem i włączałem i dalej to samo. To chyba nie jest normalne, bo na początku chodziła cichutko przy odpalaniu. T300RS

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo co ja miałem z T150. Napisem do producenta i chciał abym oddał im moją kierownicę w celu diagnostyki.

Napisali mi, że to normalne gdyż łożyska są jeszcze nie dosmarowane i z czasem będzie to mniej słyszalne. Ja jednak skorzystałem z możliwości zwrotu do sklepu i kupilem drugą, która działa ciszej.

 

HTC 10

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowni planuje kupić g29 jako swoją pierwsza kierownice. Po wielu lekturach wydaje się to dobry wybór. Mam tylko jedno pytanie ponieważ najczęściej gram na słuchawkach które podłączam do pada. Jest jakaś opcja aby korzystając z tej kierownicy dźwięk był na moich słuchawkach przez kabel z pada?

 

 

I jeszcze jedno gdzie to cholerstwo najtaniej kupić?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po porostu musisz mieć włączonego pada i będziesz miał jak wcześniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to mi chodziło. Dzięki.

Teraz szukam najtańszej oferty, chyba przegapiłem ta na Amazonie a szkoda.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy G29. Czy lewy i środkowy pedał działają tak samo? Czy hamulec ma większy opór niż sprzęgło?
Chodzi mi o to, że sprzęgła nie używam i czy działają tak samo, żeby móc je sobie w grze podmienić zawsze, bo byłoby to wygodniejsze dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulec ma gumę która powoduje że pedał jest twardszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy na forum witam wszystkich driverów. Mam pytanko wczoraj kupiłem używaną T150, wizualnie jest bez zastrzeżeń mam tylko pytanko jak prawidłowo powinien działać ten force feedback po ustawieniu na 100% w driveclub strasznie ciężko kręci się kierownicą czy to normalne zachowanie i generalnie o wiele trudniej jest manewrować. To moja pierwsza kiera i jestem w tym zielony więc proszę o wyrozumiałość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być, zmniejsz poprostu siłę force feedback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mataman napisał:

Tak powinno być, zmniejsz poprostu siłę force feedback.

Ok. dzięki w takim razie będę podkręcał stopniowo bo teraz jeżdżę z ustawieniem FFB - 0 . Rozglądam się już za stojakiem bo póki co zagraciłem pół pokoju ustawiając biurko przed tv.  Wiem że temat był tu już poruszany pewnie nie jednokrotnie, ale mam już mętlik z opisów na allegro i opisów producenta raz piszą że nadaje się do T150 raz nie. Ktoś ogarnia która najtańsza opcja będzie dobra ??

Edytowane przez Diaksu90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Diaksu90 napisał:

jak prawidłowo powinien działać ten force feedback po ustawieniu na 100% w driveclub strasznie ciężko kręci się kierownicą czy to normalne zachowanie i generalnie o wiele trudniej jest manewrować. 

 

Dodam do tego co juz bylo napisane FFB czyli sprzezenie zwrotne ma stawiac opor i przenosic na kierownice poczucie prowadzenia pojazdu. Jadac wozem tez inaczej kierownica dziala jak jezdziesz wolno, jak jedziesz szybko, jak zaczynasz sie slizgac, czy jak wykonujesz jakis nia ruch np hamujac. 

Wiec opor jest tutaj porzadany, ponadto powinnien pozwolic tobie lepiej czuc auto. 

W DC akurat ustawienia sa dosc skromne, wiec tutaj to odpowiedzialne za sile FFB ustawic pod siebie. Zbyt duzy FFB moze doprowadzic do tego ze czesc z danych ktore maja byc tobie na kolo przekazane gdzies sie zagubia bo beda poza zakresem (w tym watku, lub YT i jest fajnie wyjasnione na przykladzie pCARS), wiec eksperynmentuj.

Zwieksz sobie opor do powiedzmy 20% i zobacz jak czujesz auta. Mnie polaczenie DC + kierownica nie weszlo, niemniej jezdzilem chyba z FFB 50-60%, nie pamietam juz jaka mialem sile wibracji. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za ewentualne niecenzuralne słownictwo.

 

Może okazać się to pomocne, dla ludzi, którzy się z podobnym problemem spotkają lub spotkali.

Powinienem napisać z takim samym problemem, ale do rzeczy.

Spierdoliła mi się kierownica Thrustmaster T500RS po 1,5 roku grania. Teoretycznie grać się da,

ale trzeba wyłączyć FFB, albo ustawić na 10-20% i nie przesadzać z kręceniem. Dodam filmik, aby było jaśniej.

Problem pierwszy raz się pojawił, gdy grałem na PS4 w F1 2016 z kierownicą Ferrari F1 Wheel Add-On. Podczas gry, nagle odłączyło mi

kierownicę, łącznie z zasilaczem, także stwierdziłem, że pewnie coś się w zasilaczu posypało. Zmieniłem koło na standardowe PS4.

Podłączyłem pod kompa i wszystko działało. Grałem w różne gry, PC, Assetto Corsa, Dirt Rally, etc. Wszystko niby było ok, ale podczas gry

w Assetto Corsa na PS4 wyłączała się kierownica dość często, także myślałem, iż z grą jest coś nie teges. Poczytałem trochę w necie i znalazłem

dwa takie przypadki, sprawdziłem dokładnie ze swoim i się okazało, że to jest identyczny problem. Kierownica wyłącza się podczas szybkich ruchów

lewo, prawo. Tak jak wspomniałem, to jak szybko trzeba skręcić aby ją rozłączyło w dużej mierze zależy od ustawionego FFB. Gdy jest 100% wystarczy

normalny ruch, przy 50% jest na filmie.

 

Oczywiście pisałem już kilka e-mail z producentem, który zalecił wysłać kierownicę do nich do Francji, aby ich technicy mogli dokonać naprawy.

Po wymianie kilku kolejnych postanowiłem, że skoro źródłem problemu na 98% jest płytka PCB, to mogę zrobić to sam.

Także już dostałem instrukcję, co i jak. Teraz czekam na nową elektronikę. Kilka przewodów trzeba odlutować, zalutować i już.

Oby tylko się udało.

 

W razie pytań, chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaram się strasznie nowym Gran Turismo Sport, ale na starej kierownicy niepojeżdżę na PS4 gdy wydadzą tę grę.

Mam Logitech Driving Force Pro i stojak Wheel Stand Pro V2 (nie deluxe).

 

Prosze o radę jaka kierownicę kupić. Wymiana stojaka WSP_V2 nie wchodzi w rachubę.

Przeczytałem dużo pozytywnych opinii o T150 i że bedzie pasować do mojego stojaka.

A czy Logitech G29 bez shiftera będzie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować, tylko będziesz potrzebował blachę do mocowania pedałów G29. Do kupienia od supportu, koszt to coś ok 25zł, trzeba napisać do nich maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sonoklap dzięki za odp.

A Thrustmaster T100, nieco leciwy ale z FF i do wyrwania (na gwarancji) z portalu aukcyjnego - czy warto jeszcze brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Sonoklap dzięki za odp.

A Thrustmaster T100, nieco leciwy ale z FF i do wyrwania (na gwarancji) z portalu aukcyjnego - czy warto jeszcze brać ?

 

T100 to low end przy przy którym Logitech driving force pro jest faktycznie pro.

 

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam sie czy nie kupic dzieciakowi na komunie kierownice.

czy wheel stand pro da sie ustawic pod "rozmiar" dziesieciolatka? w necie ciezko na ten temat cos znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×