Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka dropsa. Wheel Stand Pro na WGW zaprezentował riga pod kierownicę. Na stronie nic nie ma więc mailowo dowiedziałem się, że planują produkcję na początek przyszłego roku. Cena jeszcze nie jest znana.

73bb9c0bfae72aca05d70971cacf317a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś już myślał tutaj nad zakupem tego, była rozmowa w tym temacie, albo odnośnie jakiejś gierki samochodowej. 

Z tego co sam czytałem to opinie są pozytywne, jednak czy warto wydawać około 400 zł? To już każdy musi sam sobie odpowiedzieć :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko no właśnie dolicza jeszcze 30 dolców za przesyłkę i kwota robi się nie ciekawa jak można było G29 nie wiele drożej kupić jak była promocja. No nic kiere mam do X-a a na PS4 zamówiłem bundla GTS+ pad za 359 zł. Musi starczyć :-)

Ps: dlaczego nie mogę lajkować postów już od kilku dni?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Stoję przed wyborem kierownicy... Niestety. Przez kilka ładnych lat używałem DFGT i byłem/jestem bardzo zadowolony ze stosunku cena/jakość.

Niestety zmuszają mnie do kupna nowej (brak współpracy z PS4), co wkur**a mnie na maxa... Czy na podstawie tej informacji możecie mi doradzić kółko, które będzie równie przyjazne ;)

Krążę dookoła G29/T300 i T150.

Dwie pierwsze, wiadomo cena idzie za jakością. Zastanawiam się jednak, czy potrzebuję aż takiego gadżetu.

 

W skrócie, czy T150 da mi porównywalną frajdę z moją starą DFGT? Jakie są jej największe minusy? Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest kierownicą lepszą niż dfgt. Jej główny minus to pedały i celowalbym w wersję pro (lepsze pedały w komplecie). Alternatywą jest G29 bo obie są w identycznej cenie. FFB minimalnie lepszy będzie w T150, wykonanie samej obręczy lepsze jest w G29.

 

T300 to już inna kategoria cenowa i jakościowa jeżeli chodzi o ffb.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pedały są słabe (jak na Twoje wymagania), ok. Ale jak wypadają w porównaniu z tymi z DFGT, które też są przecież kiepskie? Z tymi pedałami PRO, to już bardzo blisko ceny G29, a wtedy to już wybór jest prosty ;)

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj sobie Amazona niemieckiego i angielskiego, często G29 jest na dużej promocji, sam kupiłem za 640 zł nówke już z wysyłką. Także warto patrzeć. 

 

Co do jakości to nie będę się rozpisywać, po DFGT masz wrażenie, że wsiadasz do Mercedesa. Wiem, bo sam bardzo długo grałem na DFGT. Jedynie problem miałem dopasować pedały na stojaku, bo sprzęgła nie używam, a gaz i hamulec są przesunięte, ale jakoś sobie poradziłem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Patricko napisał:

Obserwuj sobie Amazona niemieckiego i angielskiego, często G29 jest na dużej promocji, sam kupiłem za 640 zł nówke już z wysyłką. Także warto patrzeć.

 

Za taką cenę, to bym się nawet sekundę nie zastanawiał :1_grinning:

Poproszę o link, jak ktoś podobną wypatrzy, ;) bo ja jak zaglądam, to ceny takie jak u nas :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, NERVUS_PL napisał:

Witam!

 

Stoję przed wyborem kierownicy... Niestety. Przez kilka ładnych lat używałem DFGT i byłem/jestem bardzo zadowolony ze stosunku cena/jakość.

Niestety zmuszają mnie do kupna nowej (brak współpracy z PS4), co wkur**a mnie na maxa... Czy na podstawie tej informacji możecie mi doradzić kółko, które będzie równie przyjazne ;)

Krążę dookoła G29/T300 i T150.

Dwie pierwsze, wiadomo cena idzie za jakością. Zastanawiam się jednak, czy potrzebuję aż takiego gadżetu.

 

W skrócie, czy T150 da mi porównywalną frajdę z moją starą DFGT? Jakie są jej największe minusy? Dzięki :)

Cześć Nervus.

Jeżeli pamiętasz to też miałem DFGT. Na PS4 na początek kupiłem sobie T150, róznica jak dla mnie była bardzo duża. T150 jest cicha i ogólny feeling jest dużo lepszy. Potem dokupiłem sobie pedały T3PA (każdemu będę polecał). W tej chwili mam T300 Alcantara i to jest mistrzostwo. Bardzo cicha i FFB silny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Za taką cenę, to bym się nawet sekundę nie zastanawiał :1_grinning:
Poproszę o link, jak ktoś podobną wypatrzy, bo ja jak zaglądam, to ceny takie jak u nas :38_worried:
Wejdź sobie na taką stronę jak camelcamelcamel.co.uk i załóż konto. Dodaj sobie do obserwowanych kierownicę zarówno z angielskiego jak i niemieckiego Amazona. Ustal sobie granice przy jakiej ma Cię informować, że cena spadła i już nigdy nic nie przegapisz z Amazona :)
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, NERVUS_PL napisał:

Witam!

 

Stoję przed wyborem kierownicy... Niestety. Przez kilka ładnych lat używałem DFGT i byłem/jestem bardzo zadowolony ze stosunku cena/jakość.

Niestety zmuszają mnie do kupna nowej (brak współpracy z PS4), co wkur**a mnie na maxa... Czy na podstawie tej informacji możecie mi doradzić kółko, które będzie równie przyjazne ;)

Krążę dookoła G29/T300 i T150.

Dwie pierwsze, wiadomo cena idzie za jakością. Zastanawiam się jednak, czy potrzebuję aż takiego gadżetu.

 

W skrócie, czy T150 da mi porównywalną frajdę z moją starą DFGT? Jakie są jej największe minusy? Dzięki :)

Nerv, sam też używam T150. Co prawda DFGT miałem bardzo krótko a pamięć plata figle ale różnica jest dla mnie spora, przede wszystkim w zakresie siły ffb, na korzyść T150 rzecz jasna. Sam w budżecie pozwalającym na zakup T300 zdecydowałem się na zakup T150 oraz Playseat, który robi rewelacyjną robotę (wygodny, chyba alcantara, regulowana pozycja za kierownicą, brak pałąka między nogami, składane toto do rozmiarów siedziska wędkarskiego niemalże). Rozważ i taką opcję, chyba, że koniecznie chcesz wykorzystać stary stojak pod kierownicę...

 

Generalnie, bardzo podobają mi się Twoje plany :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję Playseat masz? Ja mam problem że w salonie nie mam za bardzo gdzie później schować takiego siedziska, chyba że dało by się zdemontować montaż kiery to by robił za dodatkowy fotel..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to:

playseat_-challenge-1.jpg

To chyba Playseat Challenge i dokładnie taki problem jak u Ciebie zlikwidowałem sobie tym zakupem. Po złożeniu masz w miarę płaski element, który wsuwasz w dowolną szczelinę albo po prostu opierasz o ścianę. Wystaje jedynie kierownica, wiadomo. Składa się zarówno samo siedzisko (oparcie idzie w kierunku "stolika" na kierownicę) jak i element montażowy dla pedałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodne to? Bo materiał wygląda na dość cienki.. W listopadzie będę chciał coś kupić, a myślałem nad Wheel Stand Pro, chociaż może taki fotelik będzie lepszy. Jak tam się wchodzi na fotel jak kierownica jest zamontowana? :)

 

Ps. jest możliwość odsunięcia/przysunięcia kierownicy?

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodne, dla mnie bardzo :) Ja doceniam pozycję (można ustalić pod siebie, bardziej leżąca lub siedząca - regulujemy pasami), podparcie pod głowę, miękkość materiału. Ramka, na której znajduje się stolik pod kierownicę jest na zawiasie i odchyla się na jedną stronę co umożliwia zajęcie pozycji i zamknięcie ramki na powrót (jest blokada). Co ważne, nie potrzebujemy dodatkowego mebla bo playseat to dwa w jednym (siedzisko i stojak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze wątek kierownica do PS4 ale nurtuje mnie pytanie. Jest dobra kierownica która można grać w PC2 na PS4 i podłączyć ja Xbox pograć w FZ lub podłączyć w przyszłości także do tej nowej konsoli Xbox co premier mieć będzie w listopadzie ??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Co prawda mataman pisze ze nie ma takiej ale mi się wydaje że  CSL Elite PS4 base + CSL Elite P1 rim (dla Xbox) działa na Xbox.

 

Ps. https://www.gtplanet.net/forum/threads/fanatec-csl-elite-racing-wheel-thread-officially-licensed-for-ps4.356268/page-16

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10/18/2017 o 11:42, NERVUS_PL napisał:

 

Pedały są słabe (jak na Twoje wymagania), ok. Ale jak wypadają w porównaniu z tymi z DFGT, które też są przecież kiepskie? Z tymi pedałami PRO, to już bardzo blisko ceny G29, a wtedy to już wybór jest prosty ;)

 

Mam T300 wczesniej mialem DFP.

DPF i DFGT maja te same pedaly, miekkie plastikowe, ot takie zabawki. 

T150 i T300 maja te same pedaly - to dalej plastik, to dalej element ktory jak przejrzysz ten watek paru osobom nawalil na gwarancji (ale TM bez zajakniecia wysylal nowe). Moim zdaniem jest naprawde spora roznica, na plus. Pedaly maja mocniejsze spezyny i sa duzo bardziej twarde nizli te w DFGT przez co lepiej mozna wyczuc moment w ilu % mamy wcisniety dany pedal. 

 

Moja rada, idz do jakiegos sklepu gdzie maja kiere i nawet reka nacisnij pedal gazu i hamulca w T150, potem wroc do domu i porownaj to z DFGT. 

Jak kupilem T300 mialem jeszcze DFP i moglem porownac zestaw pedalow na zywo - moim zdaniem roznica jest. Podobienstwo to fakt ze oba to plastiki. 

 

EDIT: Jesli dobrze pamietam to @cieglo ma T150 wiec mozesz tez jego podpytac o wrazenia. 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś gra w Project Cars 2 na kierownicy Thrustmaster T100? Ja chciałem pojeździć i jakby mi gra nie widziała tej kiery... W pc1 jeździłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan: pisałem o tym co nieco kilka postów wyżej :) Pedałów z DFGT akurat dokładnie nie pamiętam ale wiem, że te z T150 nie sprawiały mi żadnych problemów jeśli chodzi o czystą jazdę, wrażenia, czułość, opór - dla mnie gitara i szczerze mówiąc nie wiem co można poprawić. Materiał to plastik, wiadomo ale mi tam specjalnie wiele więcej nie potrzeba (trzeciego pedału też nie potrzebuję więc akurat doceniam oszczędność formy).

 

Swojego czasu, kiedy kupiłem DFGT, byłem mocno zawiedziony tym jak ta kiera sprawuje się w grze. Jeździłem wtedy w GT6 i nie potrafiłem sklecić jednego sensownego kółka bez dzwona. Dosłownie. Kierę sprzedałem i kiedy znowu wróciłem do kółka, było to już T150 ale w innej grze - PCars. Tutaj różnica była kolosalna, jak między dniem a nocą. Owszem, widziałem, że trzeba złapać nowe nawyki ale jechało się - na bardziej wymagającej bądź co bądź grze - intuicyjnie, łatwo, bez problemów. Przez chwilę myślałem, że to kwestia gry i że to po prostu GT6 było pod kątem obsługi kierownicy kulawe. Ale skoro masa ludzi radzi sobie z tym dobrze - pozostał inny wniosek - że to jednak hardware robi taką różnicę. Wychodzi z tego naprawdę niezła rekomendacja dla T150. Pewnie z T300 odczucia się pogłębiają ale to już pewnie szlifowanie diamentu. Jeśli brylantów nie potrzeba - bierzmy T150 i jest gitara :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cieglo napisał:

@MagEllan: pisałem o tym co nieco kilka postów wyżej :)  

 

48696_Wodz_NIE.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×