Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatraki powinny nonstop chłodzić. Mam już drugą kierownicę t150 i u mnie wiatraki chodzą praktycznie cały czas, z tym, że raz mocniej a raz słabiej - wszystko zależy od potrzeby. FFB możesz zmniejszyć podpinając kierownicę do komputera ale najpierw musisz pobrać sterowniki na kompa i przełączyć kierownicę na Ps3 :)

P.S.

2h to nie dużo, zresztą początkowo grałeś zapewne tyle i nic się nie działo... Ja bym stawiał, rzeczywiście na przegrzewanie spowodowane słabym chłodzeniem. Przyjrzyj się temu albo zaktualizuj sterowniki do najnowszej wersji a to wymusi lepsze chłodzenie kierownicy (będzie chłodzić od samego początku z tym, że na początku słabiej).

Ja w jednej i drugiej kierownicy, miałem fabrycznie najnowszy soft. Możliwe, że u Ciebie jest podobnie ale musisz to sam sprawdzić...

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takich problemow nie mam.

Via Xiaomi Mi5 Karramaba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cieglo napisał:

Odpowiedź z supportu Thrustmastera:

Po pierwsze, czy to jednak nie za krótki przedział czasu? 2h to tak długo zważywszy, że przecież nie jest to gra na non stopie? Po drugie, w jaki sposób zmniejszyć ffb (rozumiem, że chodzi o siłę)? Jakieś akcje przyciskiem mode? Po trzecie, nie zauważyłem specjalnego grzania kierownicy - wiatraki nie są z czasem bardziej słyszalne a i obudowa nie zwraca uwagi temperaturą. Ktoś się orientuje i może doradzić?

Odpal trasę w Project Cars, włącz telemetrię i jeśli wykres będzie poza skalą to masz za wysoki Force Feedback w grze ustawiony. To może powodować zgony kiery. Moja G25 przez za wysoki FF też się przegrzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi im o ustawienia siły ffb w grze. Ustawienia w profilerze pod PC działają tylko w trybie PC, a sama pamięć wewnętrzna kierownicy nie zapisuje tego typu informacji. W ogóle to odp. supportu jest absurdalna i śmiesza mimo że słyną z dobrej obsługi. Jak można klientowi powiedzieć, że dwugodzinna sesja jest za długa dla ich sprzętu i ma robić przerwy. Co w wypadku jak mam 2-3 godzinny wyścig (niektórym się zdarza). Pewnie w instrukcji jest coś o czasie gry ale raczej w dziale health and safety hueh, nic im do Twojego zdrówka :1_grinning: Problem z kierą wygląda swoją drogą na coś innego niż przegrzewanie skoro po restarcie konsoli wszystko jest si. Bombarduj ten support od T, widać nauczyli się wciskać taką kito-papkę

Edytowane przez KSSG_Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady i przemyślenia. Wiatraki w kierce chodzą od włączenia, nie są zbyt głośne i - co ważne - ich obroty nie wzrastają nawet po długiej grze (przynajmniej nie zauważyłem). To by wskazywało na problemy z chłodzeniem. Czekam na ich odpowiedź, napisałem co o tym myślę :) Sprawdzę jeszcze tą telemetrię w PCars. Na który wykres zwracać uwagę? Jakim parametrem reguluje się siłę FFB w menu gry? Nie zwróciłem na to uwagi a i nie wydaje mi się, żeby kiera była specjalnie mocna - jest po prostu ok, tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale szkoda kasy wydawać na LC do t3pa. Słabej jakości te pedały są i warto dopłacić do pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie po długiej przerwie, w końcu dorwałem kiere do ps4. Wybrałem g29 by nie kusiło z kolejnymi wydatkami na akcesoria :). Mam pytanie da się zmienić kąt kierownicy tak jak to było w DFP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, odzywam się tu pierwszy raz, bo dopiero zaczynam się bawić w wyścigi i tak jak kolega wyżej zaopatrzyłem się w g29 i mam ten sam problem tzn kąt skrętu kierownicy w dircie na ps4, grając z kamery z kokpitu widzę jak mój wirtualny kierowca trzyma elegancko rączki na kółku i delikatnie kręci ja w tym czasie muszę machać obroty lewo-prawo, naprawdę nie ma sposobu aby ograniczyć kąt skrętu? szukałem w necie, nic sensownego nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dircie można zmniejszyć kąt np. poprzez opcje sterring saturation. Można też zaznaczyć aby automatycznie dobierało kąt do auta. Polecam też wyłączyć kierowce w kokpicie i zostawić samą kierownice(będzie się obracała tak jak nasza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danek30 spróbuj tych ustawień.

-steering saturation - 15%

-calibrate steering full lock - 20%

-calibrate steering 90 deegres - 720 stopni

Mi tak się jedzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Może ktoś mi pomoże rozwiązać problem. Jakiś czas temu kupiłem kierownicę Logitech G29 i po podłączeniu kiera się kalibruje i ciężko jest ją obrócić stawaia bardzo silny opór, po uruchomieniu dirt rally słychać taki jakby klik w kierownicy i już można kręcić jednym paluszkiem. Podczas samej gry czuć ffb takie jak tarcie opon itd, ale i tak kierownicą kręci się bardzo lekko. W drive club ten opór kierownicy jest wyczuwalny cały czas od uruchomienia gry i w samym wyścigu a jak tylko uruchomię dirt rally to kierownica traci opór i generalnie słabo się gra. Czy to jest normalna sytuacja czy może muszę oddać kiere na reklamację a może to wina gry? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się po raz kolejny do kupna kierownicy. Na PS3 miałem DFGT a w zeszłym roku T100 + WSP wraz z ProjectCars. Jedna i druga nie zatrzymała mnie na dłużej przy konsoli. Chcę dać szansę T150 z Assetto Corsa. Czy takie połączenie ma szansę bytu na dłużej jeżeli DFGT nie dało rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T150 to nawet fajna kierownica ale ja bym uderzył teraz w T300RS. Niby nic nie brakuje T150 ale czuć wszędzie ten plastik. Dodatkowo brak możliwości wymiany kółka. Fakt, kierownica T150 jest o połowę tańsza, mnie nówka wyniosła jakieś 550zł i biorąc pod uwagę cenę to ten plastik już tak nie zniesmacza

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kamayeye napisał:

Przymierzam się po raz kolejny do kupna kierownicy. Na PS3 miałem DFGT a w zeszłym roku T100 + WSP wraz z ProjectCars. Jedna i druga nie zatrzymała mnie na dłużej przy konsoli. Chcę dać szansę T150 z Assetto Corsa. Czy takie połączenie ma szansę bytu na dłużej jeżeli DFGT nie dało rady?

Miałem dokładnie to samo z DFGT na ps3. Też mnie nie porwało. Od ok miesiąca mam T150 i od paru dni F1 2016 i Assetto Corsa i powiem Ci, że odliczam tylko minuty aż dzieciaki pójdą spać i będę mógł pojeździć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdę do Saturna oglądnąć plastikowość t150. Jeśli to jest największy problem to może przymkne na to oko.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje sprzedać swój zestaw wyścigowy :) 

kierownica Thrustmaster T500 w bardzo dobrym stanie , bez shiftera ,+ stojak dedykowany do tej kiery WSP . Wszystko skręcone i gotowe do użytku :) 

Cena zestawu ...bardzo promocyjna :) 

Kierownicę kupiłem za 1600 zł + stojak 500.

Moja propozycja sprzedaży to :

1100 zł za cały zastaw :) 

Prawo pierwokupu mają Nervus i Catani :) 

Jeśli ktoś chętny do zapoznania sie z oferta prosze o kontakt na priva :) 

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi!! Dlaczego sprzedajesz?? Pieklo zamarza!!

Via Xiaomi Mi5 Karramaba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wygląda sprawa z reklamacjami kierownic Thrusmastera. Lepiej oddać do sklepu (kupiona w MM )czy kontaktować się z TM. Jeśli z producentem - wysyłam do nich sprzęt z opisem problemu czy najpierw kontaktować się przez support. Kiera zaczęła wydawać dziwne dźwięki przy skręcie w prawo i to juz po 5h używania.  Juz nie wiem czy dopłacić do T300/T500 bo T150 przynajmniej w teorii jest mniej awaryjna a tu taki babol. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Moralez napisał:

Witam. Jak wygląda sprawa z reklamacjami kierownic Thrusmastera. Lepiej oddać do sklepu (kupiona w MM )czy kontaktować się z TM. Jeśli z producentem - wysyłam do nich sprzęt z opisem problemu czy najpierw kontaktować się przez support. Kiera zaczęła wydawać dziwne dźwięki przy skręcie w prawo i to juz po 5h używania.  Juz nie wiem czy dopłacić do T300/T500 bo T150 przynajmniej w teorii jest mniej awaryjna a tu taki babol. 

 

 

Kontkatujesz sie z TM przez ich support strone

Poprosza ciebie o pare testow, ewentualnie nagranie filmu z problemem

Potem dostajesz list przewozowy, pakujesz i wysylasz.

Czekasz

Kurier przywozi do ciebie kiere po naprawie gwarancyjnej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, MagEllan napisał:

 

Kontkatujesz sie z TM przez ich support strone

Poprosza ciebie o pare testow, ewentualnie nagranie filmu z problemem

Potem dostajesz list przewozowy, pakujesz i wysylasz.

Czekasz

Kurier przywozi do ciebie kiere po naprawie gwarancyjnej.

 

Dzięki za info.  Wiesz ile ta cała akcja może potrwać ?

Edytowane przez Moralez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×