Skocz do zawartości
Allu

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Snake po raz kolejny sprosta swojej legendzie? Zapraszam (oczywiście bez spoilerów!):

Nareszcie poznajemy prawdę. Całą prawdę. Prawdę absolutną i niesamowicie zaskakującą. [/b]

DLA KOGO?

Dla fanów serii. Dla posiadaczy PS3. Dla wielbicieli dobrych gier.

PLUSY:

-Zakończenie sagi

-Fabuła

-Akcja

-Walki z bossami

-Grafika & dźwięk

-Wielkie powroty i metamorfozy postaci

-MGO

-Snake!

-Cała prawda

MINUSY:

-Potrzebna znajomość serii!!!

GRAFIKA- 10/10

MUZYKA- 10-/10

GAMEPLAY- 10-/10

MIODNOŚĆ- 10/10

SUMA- 10/10

beznazwy1tz6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytam chcialbym wiedziec, czy recenzja jest "spoiler free"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim przeczytam chcialbym wiedziec, czy recenzja jest "spoiler free"?

Oczywiście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100 razy lepsza od mojej. Szacun

Przesadzasz Dziękuję bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadzasz Dziękuję bardzo

Nie będę owijał w bawełnę. Przeczytałem i kurde!! Zaczynam od nowa każdego Metala, a potem kupuje MGS 4, akurat stanieje. Allu umiesz przekonać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko prawda, ale zapomniales o najwiekszej wadzie tej gry - jest to najmniej "growa" gra w historii tej galezi rozrywki. z drugiej strony jest to tez plusik - momenty, gdy kierujemy Snake'iem zdarzaja sie na tyle rzadko i trwaja tak krotko, ze nie ma czasu na znudzenie sie gameplayem (i tak mocno poprawionym w stosunku do poprzednich czesci), ani na zwracanie uwagi na ograniczenia rozgrywki (nie az tak duze lokacje, jak to sie poczatkowo wydaje, duzo skryptowanych akcji, mala interakcja z otoczeniem itp itd.). za to zabijaja "smaczki". jesli w GTA IV smaczkow bylo mnostwo, to tutaj przechodzac gre wrecz sie o nie potykamy. a to, co znajda ludzie (juz teraz odkryty zostal sposob na robienie sesji zdjeciowej Beaties) zapewne zadziwi nas nie raz.

nie ma czegos takiego jak "gra idealna" (nie liczac ICO ;-)), ale jesli ktos jest fanem Metal Geara - to MGS4 bedzie dla niego gra idealna. przy pierwszym przejsciu bedzie zachwycony jak dziecko - i watpie, zeby byl w stanie grac w cos innego, zanim MGS4 nie skonczy. gra ma niesamowita sile przyciagania do ekranu TV. majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. W każdej grze fabuła według mnie jest priorytetem. Tylko co ja mam zrobić? Oglądałem film MGS3. Tak dokładnie film... wyglądało to tak, że wszystkie filmiki zostały przemyślanie połączone, są chwile gameplay. Całą fabułę z MGS3 znam. Ale nie wiele wiem z MGS i MGS2. Z tego co widzę to one są bardzooo ważne w tej części. Większość postaci jest z MGS i MGS2. Jak Myślicie. Czy dam radę z MGS4 dobrze się bawić mając średnią wiedzę o pierwszych dwóch częściach i znając trzecią (gram też w MGS: Portable OPS) ?

Co do "filmu" trwał on ponad 3h i wydaje się wydany przez Konami. Tak jak by z jakiejś specjalnego wydania. W menu głównym widnieje napis "disc 3". A sam film? Fabuła była boska! Widać było, że Hideo jest dobrym reżyserem. Podczas monologu The Boss czuć, że Kojima chcę nam przekazać własną wizję "idealnego świata". Niezmiernie mnie to zafascynowało. Kolejna gra z przesłaniem. Nie jest to jedna z durnych gier typu gameplay + jakaś tam fabuła. Co to to nie! Dlatego tak mnie ciągnie do MGS4.

Podsumowując: czy zrozumiem większość wątków? Czy taka gra ma sens? Uważam, że jestem bystry i umiem kojarzyć fakty. Po porostu do tej gry ciągnie mnie jak studenta w akademiku po kolejny browar do lodówki.

Co do recenzji... Allu, czapki z głów Nie myślałeś o tym, żeby pisać do jakieś gazety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ xbishopx: Bardzo mi miło

@ jontr: Nie zapomniałem. Dla mnie to nigdy nie była wada. Narzekać na ilość filmików w MGSie to jak marudzić że do hot doga dają Ci parówkę albo że niebo jest zbyt niebieskie Wszyscy wiemy ze za to kochamy tą serię.

Masz też rację że nie ma gry idealnej. Po pierwsze dlatego iż każdy z nas ma inne o niej wyobrażenie. Jeden koch wyścigi i Gran Turismo jest jego ideałem. Inny znowu uwielbia RPG i zakochany jest w Chrono Trigger. Po drugie - nigdy nikt nie wyda gry która będzie w 100% wolna od błędów i pomyłek. Ważne jest jednak żeby zbliżyć się do tej granicy jak najbardziej. Takim tytułem jest dla mnie w tej chwili MGS4 (mimo iż wolę bossów z "jedynki" ).

@ Astarot: To co oglądałeś to trzecia płyta MGS3: Subsistance - specjalnego wydania Snake Eater. Płyta nazywała się"Existance" i zawierała zmontowane filmiki tworzące wspomniany przez Ciebie film.

Co do tego czy zrozumiesz fabułę znając tylko "trójkę"... Chyba tak. Rozmawiałem z Reflectem który mimo iż nie grał w żadną poprzednią część potwierdza iż dał radę "skumać" Ale czy będziesz miał tyle radochy co ja? Raczej nie...

No i nie słódź mi tak bo się zaczerwienię i wstyd będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ Astarot: To co oglądałeś to trzecia płyta MGS3: Subsistance - specjalnego wydania Snake Eater. Płyta nazywała się"Existance" i zawierała zmontowane filmiki tworzące wspomniany przez Ciebie film.

Co do tego czy zrozumiesz fabułę znając tylko "trójkę"... Chyba tak. Rozmawiałem z Reflectem który mimo iż nie grał w żadną poprzednią część potwierdza iż dał radę "skumać" Ale czy będziesz miał tyle radochy co ja? Raczej nie...

No i nie słódź mi tak bo się zaczerwienię i wstyd będzie

Myślę, że spróbuję. Z Crisis Core wyszło (może dlatego, że to prequel...) to może wyjdzie z MGS4.

Co do Twoich zdolności literackich. Chłopie! Mam nadzieję, że kiedyś otworzę jakieś czasopismo i po przeczytanej recenzji będzie "Allu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ jontr: Nie zapomniałem. Dla mnie to nigdy nie była wada. Narzekać na ilość filmików w MGSie to jak marudzić że do hot doga dają Ci parówkę albo że niebo jest zbyt niebieskie Wszyscy wiemy ze za to kochamy tą serię.

Masz też rację że nie ma gry idealnej. Po pierwsze dlatego iż każdy z nas ma inne o niej wyobrażenie. Jeden koch wyścigi i Gran Turismo jest jego ideałem. Inny znowu uwielbia RPG i zakochany jest w Chrono Trigger. Po drugie - nigdy nikt nie wyda gry która będzie w 100% wolna od błędów i pomyłek. Ważne jest jednak żeby zbliżyć się do tej granicy jak najbardziej. Takim tytułem jest dla mnie w tej chwili MGS4 (mimo iż wolę bossów z "jedynki" ).

ja to wiem

od momentu zakupu MGS4 plyta z gra siedziala w czytniku bez przerwy az do dzisiaj - kilka godzin temu skonczylem czworke i...

gra jest monumentalna.

gry dzielimy na te, ktore wyszly PRZED MGS4 i PO MGS4. tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka.

Co do gry jest zdecydowanie za krotka. Nie mysle o cutscenkach, ale o samym gameplayu. Lacznie moze 3 h wyjda. Za malo.

Fayabusa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to wiem

od momentu zakupu MGS4 plyta z gra siedziala w czytniku bez przerwy az do dzisiaj - kilka godzin temu skonczylem czworke i...

gra jest monumentalna.

gry dzielimy na te, ktore wyszly PRZED MGS4 i PO MGS4. tyle ode mnie.

Gra faktycznie wymiata! Przeszedłem całą, kilka razy poleciały mi łzy z oczu, ale było warto! takiej gry jeszcze nie było! Kojima to mistrz sam w sobie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaznie tylko 3 h gameplayu? To strasznie malo..

Ja mam takie pytanie, nie znam zadnej poprzedniej czesci MGS i chcialbym wiedziec czy znajdę gdzieś dokładny opis całej fabuły aż do MGS 4, badz filmiki czy cos takiego. I czy lepiej poczytać czy jednak się przemóć i zainwestować w mgs, mgs2 i mgs3 i przejsc samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powaznie tylko 3 h gameplayu? To strasznie malo..

Ja mam takie pytanie, nie znam zadnej poprzedniej czesci MGS i chcialbym wiedziec czy znajdę gdzieś dokładny opis całej fabuły aż do MGS 4, badz filmiki czy cos takiego. I czy lepiej poczytać czy jednak się przemóć i zainwestować w mgs, mgs2 i mgs3 i przejsc samemu?

3h to jak ktos leci na pale - metoda na Rambo.

stad taki rozrzut w czasie gry - jednym przejscie zajelo 17 godzin, innym 30.

i uwierz mi - ci, ktorzy zrobili to w 30 godzin sa na bank lepszymi graczami w MGS niz ci, ktorzy przelecieli przez niego jak burza od filmiku do filmiku.

co do grania bez znajomosci poprzednich czesci: koncowki nie zrozumiesz w ogole. kropka. nie zalapiesz polowy tego, co sie dzieje i dlaczego. ale bawic sie bedziesz pewnie i tak bardzo dobrze - i zechcesz zaliczyc 1,2,3. zatem lepiej IMO najpierw zaliczyc te stare czesci i dopiero sie brac za 4-ke.

ale to moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad je wziac? 1 i 2 jest chyba na PSS Store, tak? a 3?;P

Przydalaby się jakaś stronka gdzie jest opisana cała fabuła serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skad je wziac? 1 i 2 jest chyba na PSS Store, tak? a 3?;P

Przydalaby się jakaś stronka gdzie jest opisana cała fabuła serii

Zajrzyj tutaj, calkiem niezle opisane

http://www.ps3forum.pl/Metal-Gear-Solid-4-t5902.html

Albo, jesli dobrze stoisz z angielskim to:

http://www.game.co.uk/lowdown.aspx?lid=915...pnav-_-history1

Jest tu tez timeline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech sciagnie z US PSS odpowiedni plik o Metal Gear i siedzi i czyta.

bez dobrego anglika i tak nie ma zbytniego sensu podchodzic do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy do tego "time played" nie są wliczane przerywniki filmowe? Gra twierdzi, że grałem 21 godzin za pierwszym podejściem, a ja jestem pewien że było tego ponad 30... Idealnie zgadzałoby się to z tym co mówią recenzenci. 20 godzin gameplaya i 9 godzin filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pierwsze przejscie (normal) zajelo 18:46:15 (a naprawde wiecej, bo zamiast continue robilem znowu load xD) a wydawalo mi się że byó tego więcej... sporo więcej z filmikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3h to jak ktos leci na pale - metoda na Rambo.

stad taki rozrzut w czasie gry - jednym przejscie zajelo 17 godzin, innym 30.

i uwierz mi - ci, ktorzy zrobili to w 30 godzin sa na bank lepszymi graczami w MGS niz ci, ktorzy przelecieli przez niego jak burza od filmiku do filmiku.

Ci co grali dłużej to odrazu lepsi... Ci co przeszli szybciej bez metody rambo są lepsi, ale prawisz tu farmazony : o To tak jak ziomek co przeszedł Silent Hilla 1 w pół godziny, albo ziomek co przeszedł GTA:SA zaliczając 100% w 7H to ja kończąc SA w 45 godzin na 100% mam się czuć lepszy? nie. Ziomek co w 7H ukończył SA jest lepszy ode mnie i tyle w temacie wyższości nad innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pips - Oczywiście nie masz racji. W MGS każdy zabity żołnierz i każdy alarm to ujemne punkty. Na niższych poziomach trudności pewnie spokojnie da sie przejść grę w 10 godzin z karabinem w ręce, ale statsy ma się wtedy koszmarne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pips mylisz gry i to zupełnie. MGS to gra stealth a jako tak polega na kryciu się czajeniu.

Co prawda dano nam możliwość przebijania się na siłę jednak tak jak napisał legileg - statystyki lecą bardzo w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, gra stealth, tylko ze nie macie czasami nieodpartej pokusy oddania komus strzalu w glowe z dalekiej odleglosci (lub tez z bliskiej), potem ukrycia ciala albo uzycia mkII czy mkIII i jego sztuczki z pradem (swietna zabawa, nieprawdaz?) i potem 'uciszenia' wroga na wieki? ) Ja czasami nie wytrzymuje nerwowo i zdejmuje żołdaków od czasu do czasu, szkoda ze zanizaja staty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no też bym się skradał jak bym grał ale może są ludzie co umią się skradać i szybko grę przejdą ;p jedno co mnie boli to te instalacje ciągłe ;/ mógłbym 20gb chyba przeznaczyć na jednorazową instalkę i to powinno być jako minus gry a ocena może sobie zostać 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×