Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cichą nadzieje, że to będzie ostatni Final (nie licząc remake'u). Za 11 godzin jak wyjdą pierwsze recki to dupy na całym świecie pękną jak balony w Sylwestra. Dosyć już tej gry i męczenia materiału od czasu XII. To się po prostu nie udaje. Czas na coś nowego. Niech usiądą do deski kreślarskiej i zaczną szkicować coś, co przywróci im dawną chwałę.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, jak się wypierdolą na piętnastce to się skupią na grach mobilnych....

 

Żegnajcie czasy dobrych Metal Gearów i Finali :14bqqmb:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze pierwsze spostrzeżenia automatycznie na myśl nasuwa mi się coś takiego:

 

f0w9d2.jpg

 

:24_stuck_out_tongue:

 

Ale to dobrze, MGSV wyjątkowo mi podszedł i spędziłem z grą 180h. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pierwsze recenzje, póki co jest dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 27.11.2016 o 16:48, TRaCeGuitar napisał:

Macie Panowie i Panie...moje zdanie na temat tej gry po około 30-40 godzinach. Całkowicie spoiler free...chyba że dla kogoś jest spoilerem co można robić poza misją fabularną, jak nowa struktura wpływa na grę i co jest w niej 'nie halo"...po części.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

 

Dzięki utwierdziłeś mnie w przekonaniu, żeby to sobie kupić na przyszłe święta w promo. :good:

 

 

20 godzin temu, Siriondel napisał:

Shieeeet, Trace... dobrze się Ciebie słucha. Rzadko kiedy mam tak że włączam filmik z zamiarem obejrzenia pierwszych 30 sekund, ale poziom komentatora zachęca mnie do pozostania do końca. Szacun :notbad:

Niemniej utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że nie jest to gra dla mnie. Mówisz o tym, że chyba trzeba się otworzyć na nowy sposób robienia gier jRPG - problem jest jednak taki, że z tym podejściem deweloperów gry jRPG zaczną wyglądać tak samo jak... wszystkie inny gry, z których na zachodzie zrobiono miałkie open worldy parę lat temu. Jeżeli jRPG nie może odnaleźć swojej ścieżki w nowej generacji i musi iść we wszechobecną rynkową bezpłciowość, oraz jeżeli omawianą grę można podsumować słowami "dobra gra, słaby fajnal" - to osobiście mam w nosie takie jRPG. I nowego fajnala, bo spłycanie narracji na rzecz tępego przemierzenia wielkich przestrzeni, która jest tylko po to aby było gdzie napchać pobocznych pierdółek bez większego znaczenia - a to wszystko w produkcji, która powinna stać fabułą... to nie tak powinno wyglądać. 

 

0b03632492_dobrze_mowi.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co daje 8gigowy patch?

 

U mnie chapter5 , lecę tylko fabułę i jednak trzeba porobić trochę questów...

Fabuła dopiero teraz drgnęła do przodu, pierwszy jakiś ciekawy boss.

Może mi ktoś powiedzieć o co kaman z magią?

 

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wypowiadały się niemal same osoby którym open worldowa konstrukcja pasuje .

Ja się zastanawiam, jakie zdanie o tej grze mają osoby stawiają na story dialogi i system walki/rozwoju .

Czekam aż Struggler napisze reckę, dla mnie będzie bardziej miarodajna :)

Jestem zatwardziałym fanem serii, wracam co jakiś czas do 6/7/8/9/X bo to gry ponadczasowe......

Powiedzmy sobie szczerze kto będzie wracał za X lat do gry gdzie 80% zawartości to powtarzalne questy z dupy ?

 

FF to kiedyś była marka, dzisiaj to kolejna gierka ograj/zapomnij .

Intro i prolog to powinna być miazga CGI i opad szczeny (prolog w MGS V był kozak, ale tylko prolog xD)

A tu co? wstawka na enginie i wio na polanki ?

Obejrzyj film zanim zagrasz bo dalej fabuły nie ma ?

No i rozmiar gry, 2 miasta? serio? 10 lat i taki budżet?

No ale można rybki łowić :jaro:

Zapachniało budżetówką ....

Dołączam do grupy "kupi się kiedyś w sezonie ogórkowym za stówkę"

Strach tylko ile GB patchy będzie jak przed premierą jest już 15 :jaro:

Może niech wydadzą GOTP edition (game of the patch)  w okolicy wakacji :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tekst, gdzie gościu opisuje jak wszystko jest do dupy a i tak mu się podoba :24_stuck_out_tongue: 

http://www.spidersweb.pl/2016/11/final-fantasy-xv-wrazenia-wady.html

36 minut temu, schranz napisał:

Dołączam do grupy "kupi się kiedyś w sezonie ogórkowym za stówkę"

Nie możesz dołączyć do grupy, którą zakładałeś :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra z PSN oraz oba patche pobrane, czekam do północy i ruszam z tematem. :) (Kupiłem wersję US, bo na jednym koncie zalegało mi od dwóch lat 60$)

 

Naprawdę nie rozumiem jak ludzie mogą mieć w dzisiejszych czasach ból dupy o to że jest 15gb patchy do pobrania przed premierą. Nawet ze średniej prędkości łączem da się to pobrać w 2-3 godziny, a jeśli ktoś żyje w lesie i neta nie ma wcale no to jego pech że żyje w takim miejscu.

Ludzie płaczą, że gry zawierają błędy i nie są idealne na premierę, ale powiedźcie mi: kiedy były?

W czasch PSX gry również miały bugi, różnica była taka że wtedy nie było możliwości naniesienia poprawek, i nikt nie płakał tak bardzo.

Czasy się po prostu zmieniły, ale nie ma gry która nie zawierałaby glitcha. Twórcy nie są w stanie wykryć wszystkiego przed wydaniem gry, więc korzystają z dobrodziejstw cywilizacji aby sobie pracę ułatwić.

A to, że Square słucha feedbacku graczy i po przeczytaniu krytyki dotyczącej między innymi pracy kamery, starają się ją usprawnić (zobaczymy na ile skutecznie) powinno być raczej traktowane jako coś dobrego.

 

Co do wypowiedzi kogoś wyżej, recki wyszły i jakoś dupska nikomu chyba nie pękły bo oceny oscylują w skali 8-10. Spotkałem tylko jedną 7, ale recenzent grał na Xcrapie, więc psioczył na grafikę itp. a z gówna bata się nie ukręci niestety. Gdyby grał na PS4 sam przyznał że pewnie byłoby bez problemu 8.

Gamestop dało 8 - tyle samo co The Last of Us  (TLoU też było słabe?)

 

Hejterzy będą mieszać grę z błotem, ale nie zmieni to faktu że to będzie bardzo dobry tytuł.

Po prostu typ rozgrywki nie podejdzie wszystkim.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i nie wieżę.....

Cała gra jest wielkości białego sadu z W3, mamy 2 miasta(słownie DWA)

i 4(cztery!) summony + 2 występujące tylko "fabularnie" 

Jak nie mieć beki z tego FF? (10 lat!)

Mają rozmach skurwensyny :jaro:

Warto było poświęcić fabułę dla takiego niespotykanego rozmachu w open worldach :jaro:

Nóżka,  premiera była przesunięta bo miało nie być patchy .

Tabata sam to obiecał bo ponoć nie każdy ma neta, choć ciebie to dziwi .... a jeszcze przed premierą dojepali 14gb patchy .

no choć bym chciał to nie mogę tego kupić, trzeba się szanować .... albo nadstawiać pukiel jak to Bansai napisał.

 

 

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, miło spędzam czas na siekaniu potworków i eksploracji, fajno gra i tyle. Żaden mesjasz. Przejdę, sprzedam i wracam do Skyrima :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo to panicze w końcu pierwszy Final dla mnie (MGS V mi okrutnie podchodził właśnie przez konstrukcje, która swoją drogą fanom nie podchodziła), skoro tutaj jest tak samo.. To chyba się skuszę na FF :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przypierdole do tych emotek z politykami, qrwa nie używajcie tego ścierwa, bo przechodzi ochota na czytanie tego forum, nie dość że tej błazenady pełno w tv to jeszcze tutaj.

 

Jutro sobie zagram i zobaczymy czy mnie odrzuci jak od Wiesława trzeciego, ale raczej nie bo demka mi podeszły :) 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem zawiedziony... żałuje że nie ograłem FFX w HD na ps4 lub Valkyri, FF15 mogłem kupić pozniej za połowę ceny. Tutaj motorem do grania jest to że kupiłem grę na premiere i wstyd mi żeby leżała, no i licze że w końcu się rozkręci(w MGS5 też liczyłęm)

Nie wiem co się dzieje ze światem gier ale wszyscy pchają się w stronę piaskownic, sandbox kiedyś był rodzajem gier a teraz wszystkie rodzaje będą sandboxami niedługo.

Przez takie podejście rozmywa się cała fabuła a poki co ona sama w sobie dupy nie urywa w FF15.

Brakuje mi tu rynny, tak samo brakowało mi jej w MGS5.

Co do walki to mamy slashera, chaotycznego dość z drażniącą kamerą-wolę tury, ale ten rodzaj zniosę.

Z dużych plusów jest to że graficznie wkońcu mamy nextegenowe "jrpg" , świat jest dość żywy ale mógłby być bardziej urozmaicony.

Poki co mogę tyle powiedzieć po 10-12h gry.

 

Możliwe też że ze mną jest coś nie tak bo nowe produkcje poprostu mi nie siadają : MGS5 , U4 (tu też wg mnie najgorsza czesc)...albo jestem za oldskulowymi grami na których się wychowywałem bo w FF7-10 czy stare MGSy grałbym jak dziki.

 

Schranz Tobie wątpie żeby gra siadła w tej cenie, wraz ze spadkiem ceny może być coraz bardziej znośna ale nie licz na konkurencję dla FFx.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Strife napisał:

Ja się przypierdole do tych emotek z politykami, qrwa nie używajcie tego ścierwa, bo przechodzi ochota na czytanie tego forum, nie dość że tej błazenady pełno w tv to jeszcze tutaj.

Jak dobrze zobaczyć że nie jestem nienormalny i nie tylko mi idiotyczne obrazki kompletnie z tyłka do niczego nie pasują.

Strife, czekam na Twoja opinie jak na obnizke cen gazu :24_stuck_out_tongue: jak tylko będziesz miał cos do napisania to wal, choćbyś miał grać do 4 rano :24_stuck_out_tongue: jako że moją kopie pewnie odbiore dopiero w środę to zdążę się nastawić przed zakupem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strife ja również czekam na Twoją opinie, bo nie wiem czy coś ze mną jest nie tak czy z grą :24_stuck_out_tongue:

 

Panowie też macie kłopot w walce z 10przeciwnikami że wkrada się totalny chaos i nie wiecie nawet kiedy obrywacie?

Już się powoli denerwuję, fajniej grałoby się gdyby był 1-4 przeciwników i byłaby możliwość skupienia się na jednym a tak walka musi wyglądać tak że sprzedaje kose, dwa uniki nawet nie wiem po co i kolejna kosa...i tak w koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie jest różnie, małe miasteczka są ładne i klimatyczne. Niebo jest strasznie brzydkie (jakieś paski od słońca). Bliskie doczytywanie cieni i niektórych obiektów. Gram na PS4 Pro z HDR i jest średnio z ustawieniami na jakość.

Jakoś mało przeciwników dla mnie. Walka trochę chaotyczna ale może być. Fabuła to nawet nie mam pojęcia o co chodzi :24_stuck_out_tongue:

Strasznie nie równa jest ta gra. Nie jestem fanem serii więc na pewno inaczej odbieram grę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, oni tak na serio z tym oglądaniem Kingsglaive przed ogrywaniem gry? Czyli co, jak nie obejrzę to fabuła będzie dla mnie niezrozumiała?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marcossik napisał:

Ej, oni tak na serio z tym oglądaniem Kingsglaive przed ogrywaniem gry? Czyli co, jak nie obejrzę to fabuła będzie dla mnie niezrozumiała?

 

Jeszcze nie obejrzałem filmu i nie zagrałem, ale z tego co wiem to film należy traktować jak intro do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem...i ocena w kategorii filmu to średniak, ale jako intra do gry to było mega przezajebiste...tylko sobie hype podniosłem, więc jak ktoś nie jest pewny zakupu lepiej niech nie ogląda :) Chyba, że ktoś ma silną wolę, jak ja i jeszcze poczeka...

 

Czytam te pierwsze recki, wrażenia i coś co najbardziej zastanawia, to fakt że ludzie mają sporo do wytknięcia tej grze, ale mimo to grają po nocach, nie mogą się oderwać i (o zgrozo) bawią się świetnie, więc jak tu do cholery mam podjąć racjonalną decyzję odnośnie zakupu? :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dilerus napisał:

Ja obejrzałem...i ocena w kategorii filmu to średniak, ale jako intra do gry to było mega przezajebiste...tylko sobie hype podniosłem, więc jak ktoś nie jest pewny zakupu lepiej niech nie ogląda :) Chyba, że ktoś ma silną wolę, jak ja i jeszcze poczeka...

 

Czytam te pierwsze recki, wrażenia i coś co najbardziej zastanawia, to fakt że ludzie mają sporo do wytknięcia tej grze, ale mimo to grają po nocach, nie mogą się oderwać i (o zgrozo) bawią się świetnie, więc jak tu do cholery mam podjąć racjonalną decyzję odnośnie zakupu? :/ 

Jeżeli nie czekałeś na tą grę od roku, dwóch czy pięciu to lepiej się wstrzymaj i poczekaj na recenzje serwisów/recenzentów, z których zdaniem się liczysz, i których spojrzenie na gry jest podobne do Twojego. Na chwilę obecną mogę Ci chyba tylko tyle powiedzieć :)

Ja na nią czekam od jakiegoś czasu, uwielbiałem te z poprzednich finali, w które grałem i tak gdzieś w 80% wiedziałem, czego się spodziewać. Jestem praktycznie pewien, że ja będę tą grą zachwycony i tak, te poboczne aktywności o zerowej wartości fabularnej, służące najwyraźniej tylko do nabijania godzin też mnie cieszą jak jasna cholera :)

W jednym zdaniu - jeśli nie sikasz po majtkach, że będzie kolejny final, to na razie się wstrzymaj :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte światy zawsze szkodzą spójności fabuły i tutaj jest dokładnie tak samo. 47 godzin za mną, jest super extra deluxe...ale nie dla fanów otwartych światów.

Takie osoby muszą się trochę przemęczyć ponieważ lecenie misji fabularnych też wymaga podróżowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz rozniosę pada przez ten system walki... członkowie druzyny robią sobie co chcą , nie można ich poustawiać, znacznik skaczze sobie sam po przeciwnikach przez co nie można skupić się na jednym...Totaly chaos, nawet nie wiem kiedy zbieram.Wkurwić się można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×