Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

Chcecie dać upust swoim żądzom to zagrajcie w Enchanted Arms

 

Spoiler

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bronie RA też potraktowałem jako trinket podnoszący staty. Nie testowałem w sumie w walce, ale jakby wyszło, że mocno walą to można ich używać w sytuacjach wyjątkowych. Wystarczy Ignis z regroupem i wiadro potionów i da się przeżyć bez problemu :)

Wracając do systemu walki, wczoraj robiłem polowanie nocne na jednego większego ziomalka. Jak dla mnie w walce z jednym konkretnym gościem ten system walki sprawdza się genialnie. Przy walce z kilkoma jest trochę chaosu, ale to chyba w sumie dobrze, bo tak bym sobie taką walkę wyobrażał :24_stuck_out_tongue:

No i w końcu udało mi się połowić na plaży. Jest czad, będzie łowione :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobało polowanie na Deadeye mam nadzieje ze więcej jest polowań na takie wielkie pojedyncze monstra  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TRaCeGuitar podejmujesz się splatynowania?

Ogólnikowo jak to wygląda? Jakieś przegięcia typu "40h dodatkowego farmingu aby ulepszyć wędkę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, adick007 napisał:

Ogólnikowo jak to wygląda? Jakieś przegięcia typu "40h dodatkowego farmingu aby ulepszyć wędkę"?

Ogólnie to z tego co widziałem jedyny większy problem będzie z wylevelowaniem profesji na 10 poziom, tu pewnie trzeba będzie trochę czasu poświęcić.

Profesje to oprócz łowienia i gotowania także przetrwanie (nabijasz expa po prostu biegając) i robienie zdjęć. Ze zdjęciami pewnie będzie najgorzej.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3ch i zdjęcia mam już na 6lv już bo dałem blondasowi itemek podnoszący ilośc wykonywanych fotek, przetrwanko na 5 , rybki na 4 i żarcie na 3, ale tylko dlatego że nie kimam w obozach tylko zbieram expa i hotel x2. Fajnie że jak się wykupi umiiejętność to ap wpada za jazdę na kurakach i samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, xavris napisał:

Ogólnie to z tego co widziałem jedyny większy problem będzie z wylevelowaniem profesji na 10 poziom, tu pewnie trzeba będzie trochę czasu poświęcić.

Profesje to oprócz łowienia i gotowania także przetrwanie (nabijasz expa po prostu biegając) i robienie zdjęć. Ze zdjęciami pewnie będzie najgorzej.

levelowanie to akurat najmniejszy problem,praktycznie samo wpada po zakończeniu fabuły ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ognista sucz

tak z ciekawości czystej; skąd tak niepowtarzalny nick? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również właśnie skończyłem grę (53,5 godziny na liczniku) i zgadzam się z tym co napisał Trace.

Pod względem wizualnym jest to majstersztyk i naprawdę szczęka w niektórych momentach opada. (Ogólnie nie rozumiem hejtu niektórych jeśli chodzi o grafikę, to jest naprawdę przepiękny tytuł i niektóre widoki po prostu zapierają dech)

Natomiast zgodzić się też niestety muszę w przypadku fabuły. Sama historia jest bardzo dobra, widowiskowa i pełna emocji, ale niestety za krótka i momentami niespójna. Faktycznie ma się wrażenie jakby (może przez presję czasu) powycinano niektóre motywy a pewnych postaci w ogóle nie rozwinięto.

Spoiler

Chociażby cesarz Niflheim - tak ważna postać w Kingsglaive, a w grze oprócz jednej wstawki filmowej właśnie z Kingsglaive nie pojawia się wcale... Tak samo Ravus (brat Luny) - kreowany na jednego z tych złych również nie dostał wystarczająco dużo czasu w grze. Nie wspomnę już o Lunie... Szkoda trochę :/

 

Szkoda, bo naprawdę historia jest ciekawa, miała potencjał na świetną grę-film i nie miałbym nic przeciwko gdyby rozdziałów było z 2 razy więcej a główna akcja toczyłaby się wolniej. Po prostu od pewnego momentu w grze praktycznie przeskakujemy od jednego ważnego wydarzenia do następnego, a brakuje tu właśnie jakiegoś zwolnienia akcji, wprowadzenia dodatkowego lub zwyczajnie rozwinięcia wątku i dania szansy na poznanie kolejnych istotnych postaci które również należą do świata gry. (wiem że to nie możliwe ale gdyby za parę lat Square wydało tą samą grę w wersji "Extended" z poprawioną fabułą, uzupełnioną o to wszystko czego tu zabrakło to kupiłbym tytuł raz jeszcze)

 

Musiałem po skończeniu gry zajrzeć na neta i trochę o jednej rzeczy doczytać, bo albo pewne fakty nie były dobrze w grze wyjaśnione, albo może mi po prostu umknęły.

 

Jeżeli chodzi o zakończenie to było świetne, choć...

Uwaga - Spoiler!

Spoiler

Nie cierpię gdy główny bohater ginie. ;( Z Nyxem zrobili to samo. ;( No i ogólnie fakt że nasza paczka musiała się rozstać.

 

Powiem tyle że łezkę uroniłem i smutno mi że to już koniec...

 

Jako fan FF jestem w pełni usatysfakcjonowany grą i jej zawartością, z odczuciem lekkiego niedosytu ze względu na fabułę.

Mnie kierunek w jakim poszło Square się podoba i gra ta daje nadzieje na przyszłość. Jeżeli następna część będzie prezentowała się podobnie, a położą większy nacisk na historię to będzie ogromny sukces.

Edytowane przez Nóżka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w to się dobrze gra. Na liczniku mam już ponad 23 godziny, a ja ciągle jestem w 3 chapterze i robie hunty i sidequesty. To będzie chyba 2 gra, którą splatynuje. Grafika jest bardzo dobra. Podoba mi się, że zastosowali blur, bo dzięki temu gra nie wali aliasingiem po oczach (taki sam zabieg był chyba zastosowany w MGSV). Fabularnie to raczej kiszka, ale nie wypowiadam się dopóki nie skończę. System walki mi się nie podoba. Jest chaotyczny i przy większej liczbie przeciwników nie da się ogarnąć co się dzieje, bo kamera nie nadąża. Ataki łączone są spoko, ale animacje czasami wyglądają idiotycznie. Nie jest to do końca dopracowane. Gdyby system walki był turowy jak w starszych częściach, to gra podobałaby mi się jeszcze bardziej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adick007 napisał:

@TRaCeGuitar podejmujesz się splatynowania?

Ogólnikowo jak to wygląda? Jakieś przegięcia typu "40h dodatkowego farmingu aby ulepszyć wędkę"?

 

 

Nope...splatynuje jak wyjdzie wersja GOTy ze wszystkimi dodatkami. A tak...ta platyna jest banalna i czasochłonna. Jakieś dodatkowe 20-30 godzin po skończeniu gry i ją masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że będą fajne dodatki fabularne w ramach season pass ? Co do fabuły to raczej opiera się ona na odnalezieniu księżniczki i odzyskaniu kryształu  bo nic innego  mi na myśl nie przychodzi po obejrzeniu filmu i zagraniu paru chapterow 

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Banan91PL napisał:

Myślicie że będą fajne dodatki fabularne w ramach season pass ? Co do fabuły to raczej opiera się ona na odnalezieniu księżniczki i odzyskaniu kryształu  bo nic innego  mi na myśl nie przychodzi po obejrzeniu filmu i zagraniu paru chapterow 

 

Raczej nie. Na amerykańskim PSN widziałem listę tego co zawiera Season Pass (łącznie 6 dodatków)

 

Jednym z dodatków jest jakiś booster pack i holiday pack, czyli pewnie popierdółki w postaci itemów.

Dalej będą 3 epizody, po jednym dla każdego z kumpli Noctisa. Tutaj strzelam że będą to jakieś dodatkowe, indywidualne historie.

Mamy jeszcze dostać Expansion Pack, który ma między innymi zawierać zapowiadany tryb kooperacji, ale nie sądzę by poza tym wprowadzał jakąś ciekawą historię.

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 chapter, a ja już szukam składników na Ultima Blade, Final nastawiony na first timers :P, ale zabawa jest przednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółww końcu ubity, zaledwie niecałe dwie godziny zajał. Niestety pomimo że świetnie wyglada jest to chyba najnudniejszy z superbossów ze świata final fantasy (2 godziny patrzenia się na wielka łapę). Teraz tylko wbić po jednym poziomie survivala i zdjęć i platyna zaliczona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Patricko napisał:

Tak się robi gry :1_grinning: (kliknijcie odnośnik)

 

 

Nooo tłusto już wiem co im zajęło TYLE czasu, taaaakie smaczki mniam :1_grinning: normalnie można smakować godzinami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciąłem wczoraj w końcu trochę więcej, mam jakieś 16 godzin na liczniku i 3 rozdział. Generalnie moje zdanie o grze się nie zmieniło. Masa rzeczy do roboty, fajny, otwarty i spójny świat, który moim zdaniem wcale nie jest tak pusty, jak niektórzy uważają. Wczoraj mi szczęka opadła, kiedy podczas szukania stworków z polowania zbliżałem się do jeziora otoczonego takim jakby bagnem, a na środku tego jeziora żyły sobie zwierzaki wielkie jak pałac kultury :)

Denerwują mnie 2 rzeczy natomiast. Pierdoły, ale jednak. Za każdym razem, jak wsiadamy do samochodu w nocy to Ignis powtarza tą samą kwestię i trzeba go spławiać, a podczas łowienia jak słabnie nam żyłka, to przy każdym zarzucaniu ktoś nam to przypomina. To jedno, a drugie to ekwipowanie czarów po ich wytworzeniu. 82 razy trzeba x wciskać, trochę to denerwuje.

No ale w końcu, dla równowagi, dorobiłem się chocobosa, bardzo przyjemnie się nimi jeździ :) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Platyna wbita,teraz full grind

15241908_1450261578335704_7333632651607905126_n.jpg

A czy w platyne są trofiki które można pominąć?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xavr jak podpakujesz level to Ignis zamyka dupe i nie psioczy już później przy wsiadaniu w nocy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DigitalMan_PL napisał:

A czy w platyne są trofiki które można pominąć?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Nie ma, wszystkie trofea można wbić po skończeniu głównego watku fabularnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×