Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

SE zapowiedziało przyszłe planowane update'y :1_grinning:

 

  • zmiany w rozdziale 13 mające na celu sprawienie aby był ciekawszy i mniej frustrujący
  • dodanie nowych cut-scenek w celu poprawy fabuły (aby była spójniejsza i żeby historia była bardziej zrozumiała)
  • dodanie "kluczowych" postaci jako postacie grywalne
  • system Avatar, który umożliwi stworzenie własnego avatara (własnej postaci?)
  • dodanie nowych, wymagających bossów za ubicie których będą jakieś super itemy (dla tych którym ciągle mało huntów)
  • prawdziwy New Game + w którym będziemy mogli przenieść cały progres z poprzedniego przejścia gry
  • "God Mode" - nieśmiertelność dla tych którzy będą chcieli pograć bez jakiegokolwiek wyzwania

Tabata zaznaczył, że wiele z tych elementów wymagać będzie czasu, ponieważ np. cut-scenki będą musiały zostać nagrane, później przetłumaczone itp.

Oczywiście cała ta sytuacja pokazuje, że grze w kwestii fabularnej daleko do ideału.

Mnie jednak cieszy fakt, że są twórcy którzy słuchają opinii graczy i są w stanie podjąć nawet tak "drastyczne" środki jak przerobienie jakiegoś etapu gry.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale beka fabułe w DLC dodają :jaro:

God mode dla niedzielniaków ..... choć każdy pisze że gra i tak łatwa ....

Niech te SE padnie już na pysk bo mam ich dość .

Podejście do klienta mają zajebiste, preorderowiec gra w okrojoną wersję a ktoś kto kupi używkę po czasie ma full wersję :)

Brawa dla SE, aż mi się odechciewa grać w ich gry .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy poczułem epickosc ff15 a to za sprawą pierwszego starcia z pierwszym summonem :banderas: o ja cię wale ale to było dobre!!! Ta muzyka, to doznanie a to że miałem 50 lvl w miejscu gdzie powieniem mieć 15 , zabrało masę frajdy... odradzam farmic bo wtedy sporo tracimy np ta walka co miała być naszym być albo nie, była 4x ciosem I gleba!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dostać od Mikołaja na święta, ale chyba dam znać Mikołajowi, żeby zmienił prezent...z FF XV napiszę do zająca, może do Wielkanocy wyjdzie ten patch fabularny.

 

Ogólnie mam mieszane uczucia, z jednej strony niedorobiona fabularnie premierowa wersja, z drugiej strony trochę jednak podziwiam za chęć dodania tych cutscenek...mi by się nie chciało, tymbardziej, że gra i tak się sprzedała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jaja sobie robią wydając grę w takiej postaci, już lepiej było znów przesunąć i wydać pełny dopieszczony produkt jak na FF przystało .

Ja też tego teraz nie kupię, jak bym kupił preorder wybulił full price za ten pół produkt to bym się ostro wqrwił.

 

Hajime Tabata rozbił wsparcie FFXV na trzy części, dotyczące najbliższej, średniej i dalekiej perspektywy czasowej.

 

Najszybciej mamy otrzymać poprawki gameplayowe dotyczące rozdziału 13. Deweloperzy chcą np. znacząco wzmocnić magię typu Ring.

W średnim terminie mamy dostać lepsze "doświadczenie fabularne". Square Enix chce wprowadzić przykładowo cutscenkę odpowiadającą na pytanie czemu jedna z postaci zachowała się w określony sposób. Autorzy muszą dodać cutscenki z dubbingiem oraz przetłumaczyć dialogi, co może zająć trochę czasu.

W najdalszej perspektywie SE chce wprowadzić nowe grywalne postacie do drużyny. Obecnie studio rozważa też wprowadzenie systemu awatarów, w ramach którego gracze tworzyliby własną postać.

Dodatkowe planowane nowinki to: tryb new game plus, ogranicznik poziomów doświadczenia, nowe pancerze. Autorzy chcą także powiększyć czcionkę, by tekst był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego teraz przejść I zapomnieć a za rok odkurzyc z półki I zobaczyć co wymyślili z jednej strony to dobrze bo mogą dopracować tytuł - legendarne niedorobki z ff7 typu 32 zolnierzy, zarządzanie własną posesja czy wskrzeszenie Aeris, jak wiadomo squaresoft musiało swego czasu sporo obciąć, dziś możliwe jest z czasem dopiescic braki. Z jednej strony żal że nie zrobili tego przez lata tworzenia 15ki a a drugiej łatki mogą z czasem zrobić tytuł bardziej grywalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chciał zapytac, czy ktoś z aktualnych posiadaczy gry żałuje, że kupił ją na premierę i gra albo juz ograł? Ja np nie żałuje, z tego co kojarzę Strife chyba też nie. Zduna nie mogę określić, ale chyba nie żałuje:p

Najwięcej na tego finala narzekają osoby, które go widzialy w sklepie na półce.

@zdun no, racja. Walka z tytanem mnie po prostu przejechała na lewo prawo. Mega to wygladalo i mega klimat.

I zdecydowanie tez polecam przerwać levelowanie albo chociaz nie latac po hotelach z mnoznikiem, tylko ograniczyć się do obozów. Poziomy lecą strasznie szybko i może to popsuć troszkę zabawę. 

 

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję...jedyne czego żałuję, to tego, że musiałem pozbyć się tej gry ponieważ zabierała mi za dużo czasu. Wrócę do niej jak tylko wyjdzie wersja GOTY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie żałuje. Gra mnie tak wciągnęła, że będzie to moja 2 platyna (brakuje mi 2 trofeów). Szkoda tylko, że fabuła jest tak pocięta i wątki ważnych postaci są pourywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi nie chodzi o narzekanie, tylko pytanie czy warto kupić teraz z niepełną fabułą, czy kupić za jakiś czas jak uzupełnią braki fabularne...serce mówi kup teraz, ale rozum mówi poczekaj i tyle :)

 

Kupując teraz pewnie również bawiłbym się dobrze, pytanie czy po aktualizacjach nie bawiłbym się lepiej...dziwna ta cała sytuacja.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dilerus napisał:

Akurat mi nie chodzi o narzekanie, tylko pytanie czy warto kupić teraz z niepełną fabułą, czy kupić za jakiś czas jak uzupełnią braki fabularne...serce mówi kup teraz, ale rozum mówi poczekaj i tyle :)

 

Kupując teraz pewnie również bawiłbym się dobrze, pytanie czy po aktualizacjach nie bawiłbym się lepiej...dziwna ta cała sytuacja.

Ze tak powiem, nie o Tobie pisalem :24_stuck_out_tongue:

Czy poczekać czy nie to kwestia tego, czy masz w cp grac. Jeśli sie nastawiłeś na tego finala ro bierz go, nie będziesz żałował.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając się do powyższego...

Jestem jednym z nielicznych, którzy nie płaczą gdy jakieś studio opóźnia premierę.

Jak opóźnia, to znaczy, że widzą błędy i chcą je naprawić.

Wolę czekać kilka miesięcy dłużej od szumnie ogłoszonej daty premiery niż zasysać 10 GB łatki, oraz ulepszenia łatek i patche do łatek pół roku po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie żałuję zakupu i już w jednym z wcześniejszych postów pisałem, że gdyby SE wydało kiedyś tą samą grę z poprawioną fabułą to kupiłbym ją jeszcze raz, bo sama rozgrywka wciąga i nie puszcza, po prostu miażdży. Jednak okazuje się iż ów poprawki o których marzyłem dostanę za darmo. Oczywiście, podchodzę do tego wszystkiego z dystansem bo nie chcę mi się wierzyć, że dodadzą do fabuły wszystko czego nam brakuje, ponieważ byłoby tego zwyczajnie za dużo. Pewnie skupią się na poszerzeniu wątku Ravusa, o czym z resztą Tabata wspomniał, no i dadzą coś o Iedolas'ie Aldercapt żeby nie było, że postać w grze w ogóle się nie pojawia. Na więcej nie liczę, mimo iż bym chciał.

 

Mimo wszystko rozumiem poirytowanie ludzi dotyczące tyloma łatkami. (nie ich rozmiarem, ale tym że przed samą premierą były juz dwie a teraz tydzień po już piszą o kolejnych). Widać że SE jest świadome tego, że tak jak gra jest zajebiście grywalna i dostarcza ogromnej frajdy, tak historia kuleje. (żeby nie było, sama historia jest bardzo dobra, o czym świadczą odczucia jakich dostarcza nam końcówka gry, po prostu jest za dużo dziur przez co w trakcie historii trochę się w tym wszystkim gubimy i na koniec pozostają pytania na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi)

 

Tak jak pisały poprzednie osoby, jeżeli nastawiałeś się na zakup gry już przed premierą i rozgrywka trafia w twój gust to bierz i się nie zastanawiaj.

Natomiast jeżeli chciałeś kupić nowego fajnala tylko po to żeby go przejść i odsprzedać to lepiej się wstrzymać i poczekać.

 

Nikt o tym jeszcze nie wspominał ale mnie osobiście całkiem spodobała się Arena w Altissii na której stworki, bądź grupy stworków walczą ze sobą a my możemy obstawiać żetony (które kupujemy za kasę) na to który przeżyje. Dobre parę godzin przy tym spędziłem żeby uzbierać żetonów na bronie oraz ulepszenie do regalii, które pozwala nam szybciej jeździć.

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mogli by dać MOŻLIWOŚĆ wprowadzenia systemu turowego jak w FFVII i było by miodzio... ale ta ścieżka slashera też mi pasi, tylko na razie uczę się tego bo jest chaotycznie i kamera zabija.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie chodzi o to czy ktoś żałuje czy nie .....

250zł nie majątek kto chciał kupił,dla wielu to jak splunąć więc czego mieli by niby żałować?

Chodzi o kolejna chorą akcję w tej branży gdzie i tak gracze pozwalają na zbyt wiele(wycinanie zawartośc/dlc/mikropłatności day 1 patche itd)

Mieli jakąś wizję gry trzeba było dopracować, wrzucić wszystko co chcieli nawet kosztem kolejnej obsuwy .

A tu odjepali 2 driveclub gdzie zmienną pogodę po pół roku dodali ....

za miesiąc dodamy fabułę

za 2 msc grywalne postacie 

za 3 msc więcej broni armorów /bossów ...

Czy to F2P czy AAA za gruby hajs ? 

Jak by to ujawnili przed premierą to połowa by anulowała preorder, wstyd tak się wypinac na ludzi.

Sorry ale każdy normalny nie zaślepiony fanbojstwem człowiek odpuści tego FF do momentu wprowadzenia owych paczy co by zagrać w Full wersję a nie okrojoną .

Fajnie jest zabłysnąć na forum ja już mam! ja już gram! zaraz mi kurier przyniesie !

Mnie to wali spokojnie poczekam na full wersję, i pewnie wiele osób które zastanawiały się nad kupnem pójdą tą drogą .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest zabłysnąć na forum ja już mam! ja już gram! zaraz mi kurier przyniesie !

Mnie to wali spokojnie poczekam na full wersję, i pewnie wiele osób które zastanawiały się nad kupnem pójdą tą drogą .

 

Ufff dobrze ze jak przystało na masta mega cebulę mam grę za free bo zaraz by mnie zlinczowano że kupuję przehajpowany crap

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, schranz napisał:

 

Mnie to wali spokojnie poczekam na full wersję, i pewnie wiele osób które zastanawiały się nad kupnem pójdą tą drogą .

 

 

Podpisuje się pod tym.

 

7 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Ufff dobrze ze jak przystało na masta mega cebulę mam grę za free bo zaraz by mnie zlinczowano że kupuję przehajpowany crap emoji14.png

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Tu nie chodzi tylko o cenę, ale o pewne zasady jaki szmelc weźmiemy na klatę aż powiemy stop. No ale za darmo to masz połowicznie wybaczone.

 

Ja powiedziałem rok temu i dobrze mi, mojemu portfelowi i zdrowiu na umyśle

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie psioczycie na ukochaną przez wszystkich VII?

 

Tam nie dali masę pomysłow które mieli reszte powypierdalali, a inne zostały niedokonczone, najbliższy przykład 1/35 soldier.

 

Teraz mają szansę pododawać żeby gra była lepsza, ale też źle, bo po chuj? Robią to w taki, a nie inny sposób minus dla nich, ale robią.

 

Płaczecie na wszystko jak małe dziewczynki, przyznać się komu już pizdeczka wyrosła? :blush:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka kuźwa wersja okrojona? Przecież gra jest skończona. To, że będą dodawać nowe rzeczy, nie oznacza, że gra jest okrojona :21ozlae:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że się tak zapytam, wbity 10 lvl huntingu, zrobione wszystkie dungeony, 99 lvl Noctisa? Pewnie nie skoro tracicie tu tyle czasu na przekonywanie niewiernych do fenomemu ffxv ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xavris napisał:

Ja bym tylko chciał zapytac, czy ktoś z aktualnych posiadaczy gry żałuje, że kupił ją na premierę i gra albo juz ograł? Ja np nie żałuje, z tego co kojarzę Strife chyba też nie. Zduna nie mogę określić, ale chyba nie żałuje:p

Najwięcej na tego finala narzekają osoby, które go widzialy w sklepie na półce.

@zdun no, racja. Walka z tytanem mnie po prostu przejechała na lewo prawo. Mega to wygladalo i mega klimat.

I zdecydowanie tez polecam przerwać levelowanie albo chociaz nie latac po hotelach z mnoznikiem, tylko ograniczyć się do obozów. Poziomy lecą strasznie szybko i może to popsuć troszkę zabawę. 

 

 

Gra ma momenty że Pindol mimowolnie staje ale ma też takie ze przysypiam grając, teraz lecę z fabuła a litanie odpowiednią napisze po przejściu tytułu. Ps. Tak czy siak wiem że kupując nie wtopilem chociaż idealnie nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Gra ma momenty że Pindol mimowolnie staje ale ma też takie ze przysypiam grając, teraz lecę z fabuła a litanie odpowiednią napisze po przejściu tytułu. Ps. Tak czy siak wiem że kupując nie wtopilem chociaż idealnie nie jest. 

Ta ty to Zdun nawet jak byś dostał gówno w opakowaniu (ale kupilbys za swoje) to byś się nie przyznał że nie pasuje

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, redo napisał:

Jaka kuźwa wersja okrojona? Przecież gra jest skończona. To, że będą dodawać nowe rzeczy, nie oznacza, że gra jest okrojona :21ozlae:

 

 

Dokładnie tak jak napisał redo.

Jedyne co dodadzą bo mają świadomość, że spartolili to części fabuły. I ok, zjebali w tym aspekcie ale w przeciwieństwie do wielu innych wydawców potrafili to otwarcie przyznać. Za to twórcy waszych wielbionych cod'ów czy innych gówien to tylko nabierają wody w usta kiedy gracze na coś narzekają i udają że problemu nie ma, np. wspomniane Call of copy/paste Duty. Poza tym, nikt nam za te poprawki nie będzie kazał płacić, wszystko będzie za free. Jedyne o co Tabata prosił to cierpliwość, bo potrzebują czasu żeby wszystko nagrać itp.

 

A to, że dodadzą za ileś tam miesięcy dodatkowe grywalne postacie, nowe potwory, czy armory to nie znaczy, że gra nie była kompletna. Te rzeczy nie miały się znaleźć od razu w grze, to nie jest coś co jest już na płycie tylko SE to wycięło. Jeżeli ktoś się bardzo interesował tytułem przed premierą to raczej wie, że Tabata w wywiadach mówił od dawna, że zdają sobie sprawę z potencjału świata jaki stworzyli, więc po wypuszczeniu gry będą chcieli nadal ten świat rozwijać, dodawać z czasem nowe rzeczy co by jeszcze wydłużyć żywotność gry i żeby ludzie mieli powód, żeby do tego tytułu wracać.

 

A to, że u nas w Polsce cebula kwitnie i większość graczy kupuje gry żeby je przejść i szybko sprzedać co by tylko odzyskać kasę to już nie jest wina twórców, tak samo jak to, że dla nas gry są o wiele droższe niż dla większości cywilizowanego świata. Normalne założenie zawsze było takie, że grę się kupuję i się ją trzyma/kolekcjonuje żeby po roku, dwóch czy pięciu latach można było do nich wrócić (tak samo jak to jest z filmami) i w innych krajach ludzie tak zazwyczaj robią, więc oni nie narzekają na dodawanie dodatkowego contentu tylko się z niego cieszą. U nas wygląda to inaczej bo co drugi chciałby dostać wszystko od razu, przejść i odsprzedać, więc jak tylko usłyszy że coś tam ma być dodane w przyszłości to już wielkie oburzenie. I żeby nie było, sam kombinuje jak ogarniać gry taniej, ale no musimy zrozumieć że jesteśmy mniejszością na świecie i to nie my jesteśmy głównym targetem którym twórcy gier się sugerują.

Edytowane przez Nóżka
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skurwensen, za tego spoilera to powinni Ci jaja w imadle zgnieść :1_grinning:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×