Skocz do zawartości
Padwee

FINAL FANTASY XV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Jestem nowym użytkownikiem PS4 Pro i skończyłem ostatnio Horizon'a, a teraz chciałem kupić FF XV. Kiedyś czytałem, że gra miała jakieś problemy z działaniem na PRO, dalej są jakieś niedogodności, czy wszystko śmiga jak trzeba?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKill Gladio to jakaś masakra, wczoraj 2 godziny biegania i z 7 poziomu może z 50% paska wskoczyło.

Wychodzi że będę musiał biegać po mapie co najmniej 10h...

Jakby jeszcze dało radę ten skill w jakiś ciekawy sposób wbić, a tu trzeba biegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, shemaforash napisał:

SKill Gladio to jakaś masakra, wczoraj 2 godziny biegania i z 7 poziomu może z 50% paska wskoczyło.

Wychodzi że będę musiał biegać po mapie co najmniej 10h...

Jakby jeszcze dało radę ten skill w jakiś ciekawy sposób wbić, a tu trzeba biegać.

Ja jako że już miałem tego biegania dość to po raz pierwszy zniżyłem się do poziomu zakładania recepturek na analogi :24_stuck_out_tongue: Także polecam :) Od czasu do czasu trzeba tylko zaglądać, czy biedny książę nie próbuje wbiec w budynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodali w końcu tę offroadową jazdę Regalią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 16.05.2017 o 09:50, shemaforash napisał:

SKill Gladio to jakaś masakra, wczoraj 2 godziny biegania i z 7 poziomu może z 50% paska wskoczyło.

Wychodzi że będę musiał biegać po mapie co najmniej 10h...

Jakby jeszcze dało radę ten skill w jakiś ciekawy sposób wbić, a tu trzeba biegać.

 

Pomimo tego, że w pewnym momencie odpuściłem sobie chocobosy i wszędzie gdzie się dało biegałem pieszo, to i tak  w okolicach 9 levelu założyłem gumki na gałki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie mogę znaleźć jakaś mocną, fajną broń? Za sidequesty nic ciekawego póki co nie dostaję poza miksturami i naszyjnikami, a mi zależy na jakieś ciekawej broni. Za misje fabularne też nie mam co liczyć, bo z 35 lvl zaliczam dopiero te na poziom 11 xD (no cóż eksploracja świata zrobiła swoje, a ja przez jakiś czas omijałem fabularkę). Szukałem też w skrzyniach porozrzucanych po całym obszarze - coś znalazłem, ale nadal mam wrażenie, że gram zbyt słabymi broniami. Jakieś wskazówki?

 

Jak już wspominałem mam ponad 35 lvl postaci. Znajdzie się coś sensownego, unikalnego na ten poziom? Broń którą z czystym sumieniem mógłbym ulepszać? ;d

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kentucky ulepszać można stosunkowo niewiele broni i śmiało możesz to robić, bo o ile pamiętam do każdej jest unikalny materiał tylko do ulepszenia tej konkretnej broni.

I też z tego co pamiętam kupcy na nowych obszarach mieli często lepsze bronie na stanie niż to co aktualnie nosiłem.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można znaleźć lepszą linkę niż super balen? Bo tak po prawdzie to nic lepszego oprócz tej linki  nie znalazłem, a okazuje się, że ten wariant na większe bydlaki nie wystarcza...

 

Acha i czy questy są w nieskończoność czy się po jakimś czasie kończą (mowa o sidequestach zlecane przez tych samych gości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kentucky napisał:

Wiecie gdzie można znaleźć lepszą linkę niż super balen? Bo tak po prawdzie to nic lepszego oprócz tej linki  nie znalazłem, a okazuje się, że ten wariant na większe bydlaki nie wystarcza...

 

Acha i czy questy są w nieskończoność czy się po jakimś czasie kończą (mowa o sidequestach zlecane przez tych samych gości)

kończą się jest ich kilka, nie które zrobisz w późniejszym etapie gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kentucky napisał:

Wiecie gdzie można znaleźć lepszą linkę niż super balen? Bo tak po prawdzie to nic lepszego oprócz tej linki  nie znalazłem, a okazuje się, że ten wariant na większe bydlaki nie wystarcza...

 

Acha i czy questy są w nieskończoność czy się po jakimś czasie kończą (mowa o sidequestach zlecane przez tych samych gości)

Q się kończą. Jest ich sporo, ale się kończą.

Linka jest jedna jeszcze lepsza. Można dorwać na pewno w którymś sklepie przy tym jeziorku na północy i w Altissi.

Edit.

Łap http://www.ign.com/wikis/final-fantasy-15/Fishing_Gear

Na samym dole masz linki i lokacje.

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fuck ale miałem motyw! XDD

 

Jak gracie/graliście w FFXV to znacie ten motyw, że nasz koleżka Prompto cyka fotki w czasie naszych przechadzek po różnych miejscach itp. To jak wykonywałem misje, gdzie jej cel znajdował się w pobliżu królewskiej krypty, to Prompto zrobił mi właśnie foto w tym miejscu (jak przeglądałem zrobione przez niego zdjęcia na końcu dnia w obozie). I na tym jednym zdjęciu stał Noctis a zanim jakaś kobieca postać  : O  Trochę creppy xf

 

Dodam, że byliśmy tam tylko w czwórkę xD Easter Egg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że był trofek za zdobycie zdjęcia z nią.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dilerus napisał:

Dodam, że był trofek za zdobycie zdjęcia z nią.

I ze jest to całkowicie losowe :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, dlaczego CZASAMI podczas walki pasek HP się obniża? Noctisowi i moim kompanom? Czym jest to spowodowane?

Gdzie znajdę jakiś ciekawy armor dla siebie? Obecnie mam lvl 48 ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kentucky napisał:

Witam. Mam takie pytanie, dlaczego CZASAMI podczas walki pasek HP się obniża? Noctisowi i moim kompanom? Czym jest to spowodowane?

Gdzie znajdę jakiś ciekawy armor dla siebie? Obecnie mam lvl 48 ;)

Chodzi Ci o to, że spada maksymalne hp, w sensie skraca się i biały i szary pasek? Niektórzy przeciwnicy mają takie umiejętności, które to robią. Maksymalne hp przywracasz elixirami.

Co do armorów to powiem szczerze, że nie pamiętam, żeby w tej grze jakieś były... Ubranka można było zmieniać, ale pancerzy jako takich kurde nie kojarzę...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xavris napisał:

Chodzi Ci o to, że spada maksymalne hp, w sensie skraca się i biały i szary pasek? Niektórzy przeciwnicy mają takie umiejętności, które to robią. Maksymalne hp przywracasz elixirami.

 

Skraca się szary jak i biały pasek. Ja leczę się zwykłymi potionami to przywraca mi hp tylko do momentu na którym zatrzymał się szary pasek. Aby uzupełnić całe zdrowie trzeba tych mocniejszych mikstur. 

 

1 godzinę temu, xavris napisał:

Co do armorów to powiem szczerze, że nie pamiętam, żeby w tej grze jakieś były... Ubranka można było zmieniać, ale pancerzy jako takich kurde nie kojarzę...

 

Mam jakieś ciuchy w ekwipunku, ale one za bardzo nic nie zmieniają. Bardziej chodziło mi o to, czy w grze znajdę jakieś "mocniejsze" ciuchy/zbroje, podnosząc np. statystyki bohatera. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kentucky napisał:

 

Skraca się szary jak i biały pasek. Ja leczę się zwykłymi potionami to przywraca mi hp tylko do momentu na którym zatrzymał się szary pasek. Aby uzupełnić całe zdrowie trzeba tych mocniejszych mikstur. 

 

 

Mam jakieś ciuchy w ekwipunku, ale one za bardzo nic nie zmieniają. Bardziej chodziło mi o to, czy w grze znajdę jakieś "mocniejsze" ciuchy/zbroje, podnosząc np. statystyki bohatera. :)

No to tak, zmniejszają CI maksymalne hp. Na to chyba tylko elixiry.

Z przedmiotów podnoszących statystyki to znajduje się to co tu o ile pamiętam nazywają akcesoriami. Jakieś pierścienie i inne duperele. Ciuchy, które wyglądają tylko wyglądają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest dokladnie z chocobosami czy jak im tam. Wynajalem dzis na 4 dni pojechalem sobie polowic i jak sie mi juz znudzilo lowienie to chcialem sie wroci na tych wielkich ptakach do obozu ale juz ich nigdze w poblizu nie bylo. Da sie jej jakos przywolac czy jak z nich zsiade juz przepadaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci się skonczył wynajem to musisz od nowa wynając żeby były do wykorzystania, a jeśli jest wynajem aktywny to możesz kuraka wezwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę i pojawił się pewien problem?

 



Przed walka z ostatnim bossem zapisałem grę przed Cytadelą (w podziemiach , gdzie było łózko). Po pokonaniu ostatniego przeciwnika i po obejrzeniu cut-scenek, załadował mi się ostatni rozdział 15-ty, "End of the Road" bodajże. Kurcze problem w tym, że po załadowaniu rozdziału, pojawiłem się przed Cytadelą. Niby rozdział już jest 15-ty, a cel zadania taki sam jak przed pokonaniem finałowego bossa. Krótko mówiąc pojawiłem się znowu przed Cytadelą. Czy to oznacza, że ponowie będę musiał walczyć? Jak wbić do postgame i mieć ponownie dostęp do otwartego świata?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 10.07.2017 o 19:03, Strife napisał:

Przespij się a dokładnie użyj mocy kundla. 

 

Czy rozumiem, że w oficjalnie wtedy zawitam do Post-game? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×