Skocz do zawartości
cwir

Serwis/Gwarancja PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Dami współczuję, czeski film! Strach pada im wysłać, a co dopiero konsolę. Ciekawe czy centrala Sony wie jak traktowani są polscy klienci. No chyba że za granicą jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. We wtorek przyjeżdża po konsolę DPD. Mam pytanie - resetować PS4 przed zapakowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kopię save zrób, dezaktywuj konto, i wyślij bez dysku najlepiej.

Bez pudełka oryginalnego, kabli i akcesoriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephirot , poważnie czy ściemka ?

IMO Sephirot nie zalicza sie do tych miernych osób z tego forum których jedynym zadaniem jest trollowanie, więc robiłbym tak jak on mówi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się śmieje z czystej głupoty lub dzieciaków udających dorosłych.

Jestem całkiem poważny.
Akcesoria zginą a dysk może się uszkodzić.
Jeżeli konsoli nie da się naprawić to dadzą inną a wtedy tylko reset awaryjny dezaktywuje kota. Można to zrobić raz na pół roku.

 

@Dami107, nie wiem na prawdę co ci doradzić poza dzwonieniem, pisaniem, odwoływaniem się i proszeniem konsultanta o przełożonego.

Z tego co wyczułem po kilku telefonach na wsparcie techniczne, ich Service Desk (a przynajmniej jego część)  na 100% jest outsourcowany (rózne bazy danych w różnych działach a przecież konto jest jedno), system zgłoszeń na reklamację obsługiwany przez inny system i inną firmę która odbiera pada itp. itd.

Sam pracuję w środowisku SD, swoje na słuchawce odrobiłem i wiem jak to wygląda oraz jak powinno wyglądać.

Generalnie ciśnij agenta ile się da, niech ci przy następnym telefonie przeczyta historię statusów zgłoszenia, sprawdź co i jak, czy wszystko się zgadza. Zadawaj pytania otwarte, niech się wysili - w końcu za ot mu płacą. Zwykle chce jak najszybciej klepnąć aktualizację w zgłoszeniu żeby mu się do statystyk zaliczyło i następny telefon. Zwykle nie zarabiają tyle żeby musieli się wysilać i samodzielnie myśleć logicznie ...i wszystko zazwyczaj jest według jakiegoś utartego skryptu.  ...rutyna i następny.

Ważne żebyś podczas rozmowy był pewny tego co mówisz, tego co wiesz i się nie mieszał czy zacinał. 

 

Podsumowując:

Dzwoń, eskaluj wyżej, zbieraj dane agenta z którym rozmawiasz i zapisuj sobie wszystko, przy każdym telefonie sprawdzaj ostatni wpis w zgłoszeniu. W końcu to jakoś przepchniesz i z nimi wygrasz!

 
Niestety żadnych konkretów nie podam ponieważ moje rozmowy z SD zazwyczaj są krótkie, na temat i do tej pory udawało mi się wyegzekwować wszystko z czym dzwoniłem. 
 
Powodzenia!
Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem ponad tydzien temu dualshocka do Pramu ze względu na przetartego analoga. Dziś patrzę na status zamówienia a tam widnieje:

Numer naprawy:   xxxxxx Status naprawy:   Oczekuje na decyzję klienta Typ naprawy:   Odmowa gwarancji Data aktualizacji:   2014-10-23 14:00:03

 

Oczekują na moją decyzję a nawet nie raczyli skontaktować się ze mną w tej sprawie. Poprzez jakie czynności mogę osiągnąć naprawienie analoga w ramach gwarancji a nie odpłatnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałeś nie do PRAMu tylko do serwisu we Francji.

Dzwoń na Wsparcie Techniczne niech sprawdzą status zgłoszenia i domagaj się od nich informacji o padzie.

Jeżeli jakiś cudem pad trafił do PRAMu to możliwe że w tym przypadku odmowa naprawy = wysyłka do Francji. Nie wiem jak działa ich system dokładnie.

 

//EDIT

 

OK, dzisiaj zaniepokojony waszymi postami o ginących padach lub ciągnących się w nieskończoność naprawach  zadzwoniłem do centrum wsparcia PlayStation.

Podałem numer zgłoszenia reklamacji.

W odpowiedzi dostałem: 

- numer listu przewozowego DPD oraz status doręczenia pada do Wrocławia. W tym momencie nie interesuje mnie co się z padem dalej stanie - oni pada otrzymali - mam dostać nowego - potwierdzone przez agenta SD :D

- informację od agenta że w momencie gdy pad dotrze do Francji oraz z niej wyruszy kurierem UPS dostanę odpowiednie informacje na maila 

- Gdy dostanę maila potwierdzającego wysyłkę do Polski mam do nich zadzwonić o dostać numer listu przewozowego UPS.

Póki co wszystko sprawnie i bez zamieszania.

 

Jak do tej pory jedyne opóźnienie w wysyłce było spowodowane tym, że w pierwotnym terminie nie mogłem przekazać pada kurierowi (awaria drukarki - etykiety wysłane pocztą) i zamawiałem następny termin. Tutaj była walka z nierozgarniętym agentem pierwszej linii i wadliwym systemem zamawiania etykiet, ale w końcu sobie z nim poradziłem bez większych problemów i tłumacząc mu dobitnie co ma zrobić żeby uzyskać zadowalający mnie rezultat).

Pad wyruszył we czwartek 23/10/2014.

Będę na bieżąco wpisywał update jak dowiem się nowych rzeczy - będzie postęp w reklamacji. 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT, rozmawiałem przed chwilą z p. Markiem i na prawdę przydatne było zapytanie o całą historię sprawy.

Dowiedziałem się, że dużo moich telefonicznych interwencji nie zostało "zarejestrowanych", tzn. niby, dajmy na to, dnia XX zapytanie miało wylądować w dziale logistycznym, ale teraz, czytając historię, konsultant mi tego nie powiedział. Więc żadne zapytanie nie wylądowało nigdzie ;)

 

Co do samej historii, patrząc od strony Sony:

01.10 zarejestrowanie zgłoszenia

16.10 prośba o wysłanie dowodu nadania

18.10 dostarczenie dowodu nadania

20.10 prośba skierowana do serwisu o ponowne rozpatrzenie sprawy i odnalezienie kontrolera

25.10  :laugh: OFICJALNE ZAGUBIENIE KONTROLERA  :laugh:

27.10 godz. 11.00 żądanie skierowane do serwisu o wydanie nowego kontrolera

Edytowane przez Dami107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...teraz sobie tego przypilnuj sprawy, nie zgub numeru zgłoszenia, dzwoń co kilka dni i dopytuj o ostatnią aktualizację - sprawdź czy się pokrywa z tym co już masz - czy na przykład nie ma jakiejś aktualizacji.

Masz oficjalne zgubienie kontrolera - teraz już powinno być już z górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole kupilem 5 dni temu, 2  razy juz po wybudzeniu konsoli z trybu czuwania zaciela sie na ekranie startowym tzn pojawia sie niebieska animacja przed pojawieniem sie profili do wybrania i miga miga az w koncu sie zacina i nic nie moge zrobic jak odlaczyc konsole i podlaczyc znow do zasilania, gdyby to bylo raz to ok ale 2 razy pod rzad juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i konsola wyplula plyte i mieli powietrze co 10 sekund. Po weekendzie wysylam na reklamacje .. akurat miesiac przed jej koncem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gosc na infolinii $ONY mowil, ze te niby nowe pady to sa wymienione gumki + plastik, elektronika i reszta z naszego starego pada. W poniedzialek kurier przyjezdza i zabiera ten zlom, dzis kupilem bialego w mm, gumka zupelnie inna, twardsza, cierpka w dotyku, inny material chyba, zobaczymy, a na wystawce ds4 z w ogole jakas pancerna gumka byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i konsola wyplula plyte i mieli powietrze co 10 sekund. Po weekendzie wysylam na reklamacje .. akurat miesiac przed jej koncem.

Strach pomyslec :/ tez mam premierowa konsole ale bardzo malo uzywam napedu BR siedzi tam caly czas plyta cod czasami bf4, czasami niechcacy wysune jak sprzatam konsole. Jeszcze sama plyty nie wyplula. Fakt ze stala sie glosniejsza ostatnim czasy ale bywa z tym roznie, ogolnie mam wrazenie ze to przez firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz gdzie dzwonić w sprawie reklamacji? do pram'u?

Ja mam problem z konsolą (z premiery) taki że długo oddaje płyty i głośnio, wolę wysłać niż sam to potem robić.

Na padzie zacina ,i się lewy dolny róg ekranu dotykowego i R1. Wysłać tylko konsole z padem bez dysku i opakowań? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wsparcie techniczne PlayStation.

PRAM już nie naprawia PS4.

Wszystko leci do Francji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mam problem bo 18 będzie gta :D a gwarancja do 29.11

Więc mogę puścić np 25.11 czy wyrobią w te 15dni?

Dysk z konsoli wyjąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, sprawdzę w magicznej kuli.

Musisz się liczyć z tym że potrwa to od 14 dni do nie wiadomo ile.

Dysk wyjmij.

Kopię save zrób i dezaktywuj konta główne jak byś dostał inną sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło o średni czas naprawy a nie ile moją będą robić :P

Dobra wyśle po 24, nie będę ryzykował. Miałem dużo konsol playstation (sporo ps3, ps2, ps) ale to jest pierwsze ps które leci na gwarancje i to po niecałym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przesyłka długo idzie do Francji + czas logowania ticketu trwało u mnie tydzień przy wysyłce pada. Następnego dnia wymienili i wysłali. Dam znać ile trwają same kroki logistyczne jak przyjdzie - do tego będziesz musiał dodać sam czas naprawy i oczekiwania w kolejce.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja będzie się liczyła kiedy kurier odebrał? Bo jak wyśle np 25 a mam do 29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to od momentu odbioru. Upewnij się jak do nich zadzwonisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×