Skocz do zawartości
Don_Mario

Rebel Galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

10f3keq.jpg

 

 

Komus doskwiera brak space-combat sima? No, to niech zaciera raczki, bowiem na horyzoncie pojawia sie ciekawa produkcja pt. Rebel Galaxy od studia Double Damage Games (wspoltworcy Diablo czy  tez Torchlight'a).

 

Jak mozemy przeczytac:

 

 


W Rebel Galaxy będziemy przemierzać losowo generowane galaktyki swoją kosmiczną galerą. Tak, galerą, bo w grze chodzi o skalę - tu nawet najmniejsze statki mają załogi składające się z setek ludzi. Jednym z elementów będzie walka z innymi załogami, ale nie zabraknie elementu RPG. Twórcy śmieją mówiąc się, że w Rebel Galaxy będzie bardziej czuć RPG-a, niż w ich dotychczasowych grach action RPG. Będzie interakcja z innymi rasami i wizyty w kantynach. Oraz rzecz jasna w sklepach, bo jednym z głównych celów będzie dozbrajanie swojej jednostki.

 

Premiera w przyszlym roku na PC oraz PS4 :)

 

 

Edytowane przez kakaroto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem, że gra jest twórców Torchlighta i Diablo, to zapaliła mi się lampa "day one, must buy!".

Ale potem zobaczyłem gameplay, który wygląda naprawdę dziwnie i...banalnie?
Latanie statkiem w kółko i strzelanie w inne stateczki? No hmm...mam nadzieję, że to mimo wszystko wierzchołek góry lodowej, a gra będzie konkretnie rozbudowana.

Już przy Torchlight Panowie pokazali, że mają swój przepis na kapitalną grę i wprowadzenie smaczków do skostniałego wtedy gatunku hack'n'slash.

 

Co by nie było, ta pozycja wędruje u mnie bardzo wysoko na liście wyczekiwanych gier i będę śledził każdą nowinkę :)
Chce zobaczyć więcej gameplayu i dostać informację (mam nadzieję), że gra będzie rozbudowana, a interakcja z obcymi nie będzie tylko na zasadzie "tak biorę quest", "nie, spadaj".

 

Czekam!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko, pomyslalem niemal identycznie. Zalozenia sa naprawde ciekawe, ale sam gameplay wydaje sie byc jakis taki suchy... Licze, ze gra ma cos wiecej do zaoferowania. No i byc moze bedzie miala jaki humor... ktu wi, ktu wi :P

Fakt faktem, ze na rynku konsolowym brak gier o takiej tematyce, wiec bede wyczekiwac kolejnych filmikow tudziez informacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł na blogu PlayStation:

http://blog.eu.playstation.com/2014/10/17/space-pirate-epic-rebel-galaxy-coming-soon-ps4/

 

Można się mniej więcej dowiedzieć, że walki będą mocno przypominać walki statków z AC Black Flag.

Będziemy mieć mniejsze statki, wieżyczki do obstawienia,

 

Oczywiście poza tym interakcja z innymi postaciami, które niby mają mieć wpływ na nasze przygody.

Cokolwiek zrobimy, zostanie zapamiętane i wykorzystane na naszą korzyść lub niekorzyść w przyszłości.

 

Ogólnie wychodzi na to, że to kręcenie się w kółko to będzie wszystko :( Ale czekam cały czas na więcej info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera gry na PC. Z tego co widziałem to zbiera dobre recki.

Jak ktoś by grał na PC to niech da znać, bo wersja konsolowa podobno dopiero w styczniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę TYLKO podpisać się pod tym wszystkimi kończynami :D

 

Jak tylko zobaczyłem, że gra jest twórców Torchlighta i Diablo, to zapaliła mi się lampa "day one, must buy!".

Czekam!

 

 

Ja też proszę, bo czekam ze zniecierpliwieniem :D Na PC zagrywałem się w serię "X" czy to X2: The Threat, czy X3: Reunion...

 

Dajcie zna wrzućcie jakiś filmik z WŁASNEGO gameplaya itp. CZEKAM!

 

Dziś premiera gry na PC. Z tego co widziałem to zbiera dobre recki.

Jak ktoś by grał na PC to niech da znać, bo wersja konsolowa podobno dopiero w styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Oglądałem coś tam na YT od tego gościa:

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLk6W1KxWnn5DtZgLEJN-PDRwmxeGnkRzU

 

Dla mnie fana X2,X3 jest tłusto (jak na pozycje którą będę mógł na konsoli ogrywać)... Taki MUST HAVE znikąd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli, że na konsole jeszcze w tym roku.

 

Jihaaaa!! Dawać szampany :biggrin: i koksik :biggrin: A wiadomo coś kiedy co i gdzie??

 

BTW: Patricko widziałeś filmiki z gry??

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem, ale za dużo też nie chce oglądać. Ile to w ogóle na steamie kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem, ale za dużo też nie chce oglądać. Ile to w ogóle na steamie kosztuje?

 

Całe 17,99$ z 19,99$ :P

 

Co do dalszych informacji:

Recenzje użytkowników: Bardzo pozytywne (318)
Pozytywne (295)

 
Czyli BARDZO przyjemnie ;)
 
Co do daty premiery na PS4 cóż, czekam na jakieś przecieki (dokładna data :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w tym wątku TYLKO Ja i Patricko się udzielamy :P (widocznie Tylko My czekamy na RG ;))...

 

Swoją drogą metacritic (wyrocznią nie jest :P ale...) :

 

 

http://www.metacritic.com/game/pc/rebel-galaxy- ocenki niczego sobie :D

 

http://www.metacritic.com/game/pc/rebel-galaxy/user-reviews- a i opinie graczy na +

 

Dobrze! w końcu coś dla fanów space simów 4X :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie i smakowicie wygląda... i pewnie zagram w tą grę bo brakuje mi takiego tytułu na konsoli :D

Szkoda tylko, że nasz statek lata tylko w płaszczyźnie poziomej... No i jak to tak oglądałem to jak na wielkie krążowniki to te "kosmiczne łódeczki" bardzo zwinne zawracają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie i smakowicie wygląda... i pewnie zagram w tą grę bo brakuje mi takiego tytułu na konsoli :biggrin:

Szkoda tylko, że nasz statek lata tylko w płaszczyźnie poziomej... No i jak to tak oglądałem to jak na wielkie krążowniki to te "kosmiczne łódeczki" bardzo zwinne zawracają...

 

no fakt to się rzuca w oczy, że są nad wyraz zwrotne :P Co do płaszczyzny to jakoś nie zwróciłem uwagi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt to się rzuca w oczy, że są nad wyraz zwrotne Co do płaszczyzny to jakoś nie zwróciłem uwagi

Niestety nasz statek ślizga się po szybie... Zauważyłem to od razu, w każdym materiale walczące statki są zwrócone do siebie burtami. Jak żaglowce :( Kosmiczne żaglowce :((

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasz statek ślizga się po szybie... Zauważyłem to od razu, w każdym materiale walczące statki są zwrócone do siebie burtami. Jak żaglowce :sad: Kosmiczne żaglowce :sad:(

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Cóż X2 albo X3 to to nie jest ale jak na konsole dla fanów 4X i ogólnie space simów pozycja obowiązkowa :D, EWENTUALNIE przyjdzie nam czekać na Elite: Dangerous!!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż X2 albo X3 to to nie jest ale jak na konsole dla fanów 4X i ogólnie space simów pozycja obowiązkowa :D, EWENTUALNIE przyjdzie nam czekać na Elite: Dangerous!!

Masz rację... Lepszy wróbel w garści :/

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację... Lepszy wróbel w garści :/

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie dlatego też nie chcę wymagać cudów :P (oczywiście poziom musi być) ale z tego co widziałem, zadowolę się i tym :P

 

Choć handel niby jest (ale mógłby trochę bardziej rozbudowany) :P

 

Reszta podobno na poziomie, same walki natomiast (podobno) BARDZO satysfakcjonujące takie w sam raz ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra już przeszła certyfikację na PS4, także albo w okolicach świąt się pojawi, a najpóźniej początkiem nowego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, na taka gierke czekalem, nie wiem dlaczego przeleciala mi pod nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcowa ocena recenzji to mocne 8. Mnie najbardziej cieszy proceduralna galaktyka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem grę w PSS USA.. wyszło 88zł.. (doładowanie zdrapką zakupioną w sieci)  ciekawe ile będzie kosztowała w Polsce

Na razie mam za sobą około 9-14 godzin gry. Początki są trudne.. trzeba trochę po-grindować ale z każdą godziną coraz więcej potencjału ma ta gra.

Gra zapisuje się tylko podczas wizyt w stacjach kosmicznych co mi się akurat podoba :) Jeśli zginiemy w pustce kosmosu wracamy do ostatniej stacji z która dokowaliśmy.

Swoboda decydowania o swoich sojusznikach ogranicza si w 90% do zdecydowania się na misję która nie antagonizuje wobec nas frakcji na której nam zależy. (czyt. nie strzelamy do nich :) )

handel jest bardzo uproszczony i dopiero po uzbieraniu kasy na pierwszy większy statek zaczynamy czuć jego masę.

Na razie spotkałem 3 strony posiadające w sprzedaży różne zestawy statków (ogólnie dostępne cywilne, Gildię kupców z Frachtowcami... wielkimi frachtowacami i Gildię najemników)

Można handlować z mijanymi statkami, napadać na konwoje, przełamywać blokady na stacjach , ratować atakowanych kupców, spalić się w atmosferze podczas próby zbliżenia się do planety, hakować przekaźniki aby uzyskać przewagę w handlu, wlecieć w słońce, bawić się w górnictwo.

Gra nie powala dynamiką (to nie wada) a statek lata jedynie "po płaskim kosmosie"  podobnie jak wrogowie (to już mi lekko przeszkadza) -  to trochę tak jak by każda rasa w kosmosie ustaliła sobie płaszczyznę wszechświata i trzymała się jej jak auta drogi ;) , jedynie myśliwce i inne małe statki mogą wykonywać manewry w 3D.. co czasem bardzo utrudnia ich ręczne namierzenie, ale od czego mamy działka automatyczne :)

 

Czasem pewne statki lub elementy fabularne znajdują się trochę wyżej lub niżej nad wspólną osią le to niewiele zmienia.

 

 

 


 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to taki nieco bardziej rozbudowany indyk. Nie ma się co spodziewać fajerwerków. Jakby wprowadzili wiele płaszczyzn to mieliby masę więcej roboty z fizyką, itd.

Nie mówiąc już o poruszaniu się naszego statku. Gra jest zrobione w pewnym sensie w 2D, ale nie uważam to za wadę, chociaż nie miałem okazji jeszcze grać.

Poczekam aż będzie w plusie, bo przez pół roku i tak nie mam dostępu do konsoli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×