Skocz do zawartości
pablos_83

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Rekomendowane odpowiedzi

No to coś piszę trzeci raz - tak, warto :p Przesiadka z wersji PS3 na PS4 jest bardzo zauważalna i teraz za Chiny nie wróciłbym do poprzedniej wersji. Gram od wczoraj i nie mogę się oderwać, a "podstawowej" wersji na PS3 miałem już dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rodzi się pytanie czy warto dać te 200zł na wersję na PS4, bo ogrywając Bloodborne włączyłem sobie teraz DS2 na PS3 i wcale nie ma aż takiej dużej różnicy. Co prawda BB chodzi płynniej, ale graficznie nie ma aż takiego przeskoku. Ja dalej się bawię bardzo dobrze na PS3, trzeba będzie zadecydować :)

Aha jak się bawicie w tym systemie 6 osób online, można 5 przyzwać, czy tylko jest 3 na 3 ?

Nie ma przeskoku miedzy BB, a Dks2? Lol... xD Rozumiem, ze to moja bledna interpretacja ;)

Btw.

Ja po odpaleniu dks2 na ps3, obawialem sie czy wgl bede w stanie po BB grac w ten tytul na ps4. No, ale nie jest zle. Na biedna grafike i tekstury szybko przymyka sie oczy, bo tytul wciaga, jak bagno.

Co do ilosci graczy, to nie udala mi sie wyprawa powyzej 4 osob na bossa. Z tego co pamietam, wyskoczyla stosowna informacja, ale nie przykladalem do tego wiekszej uwagi. Wiadomo, osoby ogarniete z mechanika gr,y dadza rade samemu, inni spokojnie ubija w dwojke. Jezeli ktos martwi sie o poziom, to jest chyba ciut ciezej niz BB, ale to glownie ze wzgledu na slamazarnosc tego tytulu w porownaniu do BB.

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie z innej beczki to temat na PS4, mam wersje na PS3 miały być tak samo zmiany umiejscowienia przeciwników i zwiększona ich ilość ? U mnie nie ma czegoś takiego na PS3 czy tylko wersja na PS4 to ma ? Jak odnośnie tego online w 6 graczy ?

 

http://darksouls2.wiki.fextralife.com/file/view/SotFS_details.jpg

 

Dobra pierwsza sprawa rozwiązana, czyli chyba trzeba będzie kupić na PS4 hehe :biggrin:

 

Zapowiedzi mogły to sugerować, ale niestety - od razu sprecyzowano, że takie cuda tylko na PS4.

 

Bierz i się nie zastanawiaj - nie wiem jak im się to udało, ale gra jest jeszcze lepsza i wciągająca. Z drugiej strony nie do końca dobrze świadczy to o Teamie B, skoro DkS2 powinien w ten sposób wyglądać już od początku...

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I love this game! Gangbangi robione na bossach i invaderach dają radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS2 do mnie dotarł. Boże, kiedyś byłem na fali z tą grą i trup ścielił się gęsto. Teraz po długiej przerwie i przygodzie z Bloodborne, śmierdzę Januszkiem na odległość ;). Będzie trzeba się na nowo przyzwyczajać do wolniejszego tempa rozgrywki i słabszej grafiki. Reszta to sam miód i orzeszki, jak mawia kolega @kosciarz.

Panowie, nie za bardzo pamiętam, ale czy w starszej wersji też tak szybko psuł się ekwipunek?. Mój miecz startowy posiada 60 pkt wytrzymałości. Na jednego zwykłego statystę tracę 3 punkty, łatwo obliczyć że mogę zabić dwudziestu i do kosza. Przecież to jakaś przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To feature 60 fpsów... a raczej fatalny nigdy n e naprawiony błąd z wersji PC, gdzie durability zależy od ilości klatek na sekundę i spada dwa razy szybciej niż w wersji na ps3:) to nie żart. Wygląda zresztą na to, że From Software naprawdę uważa to za feature, bo bug jest w wersji pc od roku, zarówno w vanilla jak i w reedycji scholar sin. Trzeba zatem posiadać przynajmniej dwa równorzędne zestawy broni, inaczej padaka.

Edytowane przez KrYcHu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że coś jest nie tak. Cholernie za szybko to spada i moim zdaniem powinni to troszeczkę poprawić.

Grając na PS4, zauważyłem że przeciwnicy ścigają cię praktycznie bez końca. Ostatnio chciałem uciec przed całą ekipą na arenę gdzie walczyłem z Pursuerem. O dziwo cała wataha nie odpuściła :). To ja dalej w dziurę gdzie leży ekwipunek Drangelic, nic to nie dało bo chłopaki za mną. W starej wersji, nie mogli wejść nawet na arenę.

Dodatkowo jest masa nowych skrótów. Przeciwnicy są inaczej rozstawieni i w większości miejsc występują nowi. Kościotrupów jest pełno już w pierwszej lokacji, a grubasy ze skorupą żółwia na plecach zdarzają się co chwilę.

Generalnie nie czuję się jak w domu i muszę być na wszystko przygotowany, ale to raczej na plus. Po ponad roku spędzonym z PS4, widać że grafika pochodzi z innej generacji. Ale to kwestia przyzwyczajenia.

W sumie najbardziej martwi mnie bardzo szybkie zużywanie się broni, ale może się za bardzo czepiam ;).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie grania tak się wsiąka w grę, że słaba grafa już nie przeszkadza ;) Natomiast szybkie psucie się broni, wymusza granie dodatkowym orężem. Czy to plus czy minus, nie wiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Grając na PS4, zauważyłem że przeciwnicy ścigają cię praktycznie bez końca. Ostatnio chciałem uciec przed całą ekipą na arenę gdzie walczyłem z Pursuerem. O dziwo cała wataha nie odpuściła :). To ja dalej w dziurę gdzie leży ekwipunek Drangelic, nic to nie dało bo chłopaki za mną. W starej wersji, nie mogli wejść nawet na arenę.

 

To teraz pomyśl sobie tej o pułapce w Harvest Valley, gdzie wyskakuje na nas kilku kolesi z dwoma ostrzami :P Wcześniej wystarczyło wbiec do jednej z małych jaskiń prowadzących do wyjścia. Teraz to nie działa, bo cały sznurek przeciwników będzie nas gonił po CAŁYM levelu :biggrin:.

 

W ogóle mały zonk w zamku Drangleic -

W dużej sali, zaraz po lokacji gdzie jest olbrzym aktywujący windę (trzeba zabić przeciwnika obok) nie ma już wielkich strażników i mastodonów, tylko... koń Charriota z Huntsman's Copse. To jeszcze nic, bo chwilę później czeka Gargulec :)

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podnieśli poprzeczkę i nowa wersja wydaje się być trudniejsza. Fajne jest to, że gra oferuje masę niespodzianek dla tych co już grali. Dzisiaj zaczynam od nowa bo wczoraj się rozbrykałem i wyprztykałem z wszystkiego. Taki szybki początkowy Januszowy rekonesans ;)

Mam pytanie odnośnie dodatków. W żadne nie grałem i proszę napisać jak się do nich dostać :).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie odnośnie dodatków. W żadne nie grałem i proszę napisać jak się do nich dostać :).

Trzeba znaleźć klucze, których można użyć przy ołtarzach w Czarnym Jarze, po walce z Iron Kingiem i w Kapliczce Zimy.

 

 

 

Klucz do Shulvy - za zamkniętymi drzwiami w dziurze w Majuli. Trzeba zdobyć klucz od Olbrzymów w Jarze.  

 

Klucz do drugiego DLC leży przy zwłokach, w podziemach z Salamandrami w Forest of Fallen Giants. Obok leży też tarcza Raime.

 

Ostatni klucz jest niedaleko pierwszego ogniska w Zamku Drangleic, zaraz za salą z kilkoma parami drzwi, za którymi stoją Strażnicy.

 

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies filmik, jak zdobyc klucz do drugiego dlc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie grania tak się wsiąka w grę, że słaba grafa już nie przeszkadza ;) Natomiast szybkie psucie się broni, wymusza granie dodatkowym orężem. Czy to plus czy minus, nie wiem.

Nie ma już itemow naprawiajacych broń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie kupiłem gry, na razie kończę bloodborne. Zapytałem tylko dlatego bo widzę, że każdy narzeka na wytrzymalosc broni a pamiętam, że w wersji na ps3 były itemki i to całkiem niedrogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te itemy naprawią broń całkowicie zniszczoną? Jeśli tak, to zaczynam ich szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te itemy naprawią broń całkowicie zniszczoną? Jeśli tak, to zaczynam ich szukać ;)

Niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na nie wiele się zdadzą, w ferworze walki łatwo wyprowadzić o jeden coś za dużo i szabelka idzie w pizdu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rady, dla tzw nooba :)

 

To moje pierwsze podejscie do Dark Souls 2 (wlasnie kupilem wersje na ps4)

 

WYbaczcie ze pytam, ale jaka postacia grac "na pierwszy raz", bym nie odbil sie od tej gry, bo bedzie za trudno.

Magiem, kaplanem?

W DS1 gralem kaplanem i walke wrecz wspomagalem tymi rzucanymi super blyskawicami - strasznie mi sie to podobalo 9tu tez da sie tak zrobic?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rady, dla tzw nooba :)

To moje pierwsze podejscie do Dark Souls 2 (wlasnie kupilem wersje na ps4)

WYbaczcie ze pytam, ale jaka postacia grac "na pierwszy raz", bym nie odbil sie od tej gry, bo bedzie za trudno.

Magiem, kaplanem?

W DS1 gralem kaplanem i walke wrecz wspomagalem tymi rzucanymi super blyskawicami - strasznie mi sie to podobalo 9tu tez da sie tak zrobic?)

Najłatwiej Ci będzie jak zrobisz postać pod hexy, czyli laduj w int i faith. 90% przeciwnikom hexy zadaja największy damage Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co albo czym są te Hey? Jeśli mam iść w int i Faith to mam grać jak typowy mag?

Hexy to generalnie zakazana magia. Obejrzyj sobie to:

Dark Souls 2: All Hexes Showcase: https://youtu.be/vIguuPFZd4E

Pamiętaj, żeby pakować w inteligence i faith. Nie martw się, że będzie sytuacja ze będziesz miał za wysoki level do co-op i pvp. W DS2 liczy się Soul Memory a nie level postaci

Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie dzisiaj kupiłem. Kładę wieczorem dzieciaka spać i odpalam Soulsow. Znowu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego umierania ;)

Ile trzeba mieć int, aby mag w zatoce piratów przestał nazywać mnie głupkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego umierania ;)

Ile trzeba mieć int, aby mag w zatoce piratów przestał nazywać mnie głupkiem :)

Chyba 10 jeżeli dobrze pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 8 punktów :).

Dzisiaj pograłem troszeczkę dłużej i wsiąkłem. Gra ma coś takiego w sobie że przymykamy oko na słabszą grafikę i wolniejszą rozgrywkę od tej z BB.

Praktycznie, gdzie nie wejdę to siedzą inni przeciwnicy w tym masa BP. Wchodząc do każdego pomieszczenia, nie wiem co mnie czeka. Wszystko to daje mi zupełnie nowe doznania :). Poza tym jest masa nowych skrótów, których wcześniej mi brakowało. Dla mnie stary DS2 był słabszy od jedynki. Z tymi wszystkimi zmianami, już nie jestem tego pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×