Skocz do zawartości
Marcossik

Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm 4

Rekomendowane odpowiedzi

Mi dzisiaj przyszedł pre-order z Euro jednak żadnych kodów na bonusy przedpremierowe nie miałem. Zastanawiam się w jakiej formie dodają te bonusy, karteczki z kodem czy na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem w Ultimie,a kody do zamowienia przedpremierowego wyslali na moje konto w sklepie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem grę na Amazonie UK (bo tam mieszkam), kod dostałem na e-maila, ale co z tego, jak gra mi nie przyszła. Mega się wkurzyłem, bo zaklepałem pre-order jeszcze w listopadzie, a tu w premierę nie mogę zagrać. No nic, zdarza się. Mam tylko nadzieję, że dziś położę łapska na swojej kopii na 100pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony. Nie wiem czy pozytywnie... Myślałem, że będzie tutaj swobodne chodzenie itd. NIE MA TUTAJ TEGO. Są dwa tryby: tryb fabularny (nawiązuje do wojny) - masa cutscenek i walki, walki, walki. Oczywiście są walki z boooossami oraz TRYB PRZYGODOWY, który pozwala na robienie jakiś tam misji wlasnie w trybie latania po wiosce, w okresie po skonczeniu wojny. Tego drugiego jeszcze nie odpalałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze nie odpalałem,na razie skupiam się na trybie fabularnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem gameplaye i gra mnie kupiła, a raczej ja ją - wyciskając 289zł T_T. PSStore to zło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jak wybieram sobie jutsu i zatwierdzę wszystko to podczas walki i tak mam inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problemy z Save?

Koledze już 2 razy się zepsuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi od kilku minut wywala bląd ce-34878-0

 

Google mowi ze ten blad psuje sejwy...

Edytowane przez Even

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę coraz większe wrażenie że mam szczęście że Empik mi zawalił zamówienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dobrze zrobiłem wybierając wersję na XO. Ta jak na razie działa bez zarzutu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą ok. 1/4 fabuły, póki co mi gra mi się podoba, ale faktycznie cut-scenek jest dużo, zobaczymy jak będzie dalej. CybcerConnect2 musi jeszcze trochę posiedzieć nad optymalizacją (przynajmniej w wersji na PS4), bo podczas walki Obito vs Kirigakure (chyba Kiri?) fpsy drastycznie lecą w dół. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możecie sprawdzic u siebie online przy wyborze Itachiego gdy chce zmienic jutsu , to po zatwierdzeniu wszystko sie zgadza, ale podczas walki i tak mam inne niz wybrałem. Ciekawi mnie czy jest to bug czy raczczypo prostu jakis balans postaci... Dodam, grajac Itachim jako supportem jest inne jutsu niz to standardowe.

Edytowane przez Even

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie gra się wybornie. Wydaje mi się jednak, że ta część bardziej niż poprzednie skierowana jest do osób znających uniwersum. Boli mnie trochę brak animowanych cut-scenek  i wciąż pewne braki ważnych postaci np. Kurenai i Anko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie smieszy to, że od 5 rankingowych meczy każdy wychodzi bo nie chce przegrać, a ja nie mam za to nic, bo powinienem mieć wygrane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie gra się wybornie. Wydaje mi się jednak, że ta część bardziej niż poprzednie skierowana jest do osób znających uniwersum. Boli mnie trochę brak animowanych cut-scenek  i wciąż pewne braki ważnych postaci np. Kurenai i Anko.

 

Trochę dziwnie jest to zrobione, bo część cut-scenek jest animowana, a część statyczna z co najwyżej ruchomymi elementami w tle. Na początku też mi to przeszkadzało, ale potem przestało. Istnieje natomiast inna rzecz, która mnie trochę drażni. Mianowicie wspomniane cut-scenki na silniku gry, które wyglądają... brzydko. Jakby były skompresowane, skrojone pod PS3, a przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie.

 

Generalnie sama gra mi się bardzo podoba, fajne są walki z Bossami. Pojedynek Guy vs Madara podobał mi się bardziej niż w anime. Dużo bardziej. Jest rozmach, a od efektów specjalnych i akcji na ekranie idzie dostać oczopląsu. Dzisiaj grałem bardzo długo, w tym momencie została mi tylko bitwa z Kaguyą oraz finałowa walka Naruto vs Sasuke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja anime skończyłem na walce z Payn'em chyba. Resztę doczytywałem regularnie co tydzień z mangapanda razem z 10 epizodami nowej mangi która chyba została zarzucona :D ...więc wszystko co wykracza poza czarno-białą kratkę teraz będzie miało rozmach :D

 

Pewnie jak córka będzie już biegle czytać napisy to siądziemy za te kilka lat i obejrzymy sobie całość (póki co ma te odcinki polonizowane z Jetix'a) i to + gry jej musi na razie wystarczyć :D

Więcej się natłumaczę bo zna całą fabułę sprzed Shippuden'a i czyta na tyle sprawnie że zna imiona postaci z gier.

...w sumie pierwsze świadomie napisane (nie ślepo wyuczone jak "mama" czy "tata") słowo to było Naruto, drugie Hinata.

 

Niech te debile z Empiku się pospieszą bo chcę mieć już grę u siebie a dalej mam zamrożone u nich pieniądze :/

 

Każdego UNS'a splatynowałem (liśmy).

Wszystkie UNS'y poza Generations (bo było tak denne że puściłem natychmiast po splatynowaniu) leżą na półeczce i jak córkę najdzie to odpalamy :D W sumie to jest takie zamknięte koło "Ulubionych" często włączanych gier na PS3: Auta 2, UNS'y, EyePet, Diggs, Dragons1 i 2 (1 sprowadzałem ze Słowacji bo u nas nie było).

W sumie UNS 2 to była moja pierwsza platynka na PS3 :D

Żałuję że seria Bleach: Heat the Soul nie wyszła na PS ... miała potencjał i nie przeszkadzało mi przedzieranie się przez "krzaki" ;)  ...te nicki w pracy gdzie na 2 PSP z kumplem naparzaliśmy :D

 

 

...żeby nie było offtopu - nadal czekam. Hype rośnie. Kumple grają i wkurzają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra ukończona. No, a przynajmniej główny tryb fabularny. Pozwolę sobie wypunktować wszystkie plusyminusy tego oto trybu. 

 

+

 

- Rozdzielenie głównej linii fabularnej ze swobodną eksploracją wiosek i wykonywaniu misji pobocznych (dzięki temu skupiamy się na głównych wydarzeniach)

- Pomysłowe i ciekawe walki z bossami

- Możliwość przełączania się między supportami w trakcie niektórych walk

- Gra dosyć wiernie odwzorowuje wydarzenia z mangi aż do samego końca, przy czym nie boi się dodać czegoś od siebie

- Ogół oprawy graficznej

- Fantastyczne efekty specjalne, rozmach i skala niektórych walk

- Genialnie wyreżyserowana, długa i łapiąca za serducho walka NARUTO VS SASUKE

- Pomimo, że sama IV Wielka Wojna jest przeciętnym arcem, to mimo to gra wciąga jak bagno. 

 

-

 

- Kampania pęka po niecałych 7 godzinach (obiecywano 9-10 godzin)

- Cut-scenki na silniku gry wydają się być jakieś skompresowane, rozmyte, mniej szczegółowe (np. rozpikselowany grunt),

- Oprawa audio stoi ze dwie klasy niżej niż w anime. Miejscami jest źle dopasowana, mało epicka.

- Sporadyczne problemy z frameratem (dotyczy walk gdzie walczymy z hordą przeciwników, najgorzej jest w walce Obito vs Shinobi Kirigakure)

 

Dla niektórych wadą może być jeszcze to, że w grze jest bardzo dużo cut-scenek, co może irytować. Dla mnie to nie jest wada, dzięki temu wszystko mamy ładnie na bieżąco wyjaśniane.

Grając nie pytamy: Co, jak, po co, skąd, dlaczego, w jaki sposób itd. Znam mangę, ale część rzeczy zdążyłem zapomnieć, o których gra mi fajnie przypomniała.

 

Generalnie uważam Storma 4 za lepszego od trójki (w dwie pierwsze nie grałem). 8.5/10

Edytowane przez Marcossik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy season pass z ps4 daje postacie z preorderu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was tryb online. U mnie wczoraj to była jakaś masakra. Na początku w ogóle nie mogłem dołączyć do żadnej sesji a jak już się udało RAZ połączyć to lagi praktycznie zabiły całą walkę :sad: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udaje połączyć, ale co z tego, skoro w każdej walce czuć zauważalne lagi. Postacie reagują z opóźnieniem, czekam na łatkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra spoko.

Online niestety nie grywalne. Netcode jest spierdzielony na maxa:

 

- nie da się oglądać walk gdy gramy w więcej niż 2 osoby w lobby/pokoju

- nie da się edytować postaci czy robić zakupów (chociażby z nudów) - nic się nie da zrobić jak inni gracze grają

- po skończonej walce innych graczy odpala się timer 20 sekund w którym trzeba zaakceptować walkę inaczej przepada nam kolejka - więc jak nie jesteście na imprezie to jest gapienie się w pusty ekran i wyczekiwanie żeby kliknąć

- gdy do lobby wejdzie lub wyjdzie inny gracz - walka zostaje przerwana i zaczynana ta sama walka od nowa (z wyborem postaci)!! WTF??

- często samo z siebie przerywa walkę/traci połączenie

- online potrafi scrashować grę a crash gry podczas zapisu save = uszkodzony/wymazany save !!!!!!!!!!!!!!!

 

Już 2 razy straciłem save z gry więc radze nie odpalać póki co online i regularnie kopiować save na pendrive (najlepiej po każdym uzyskanym S rank po walce).

 

Jak zwykle najważniejsze w rankingu jest HP i ilość gwiazdek z QTE Później są dodatkowe bonusy za różne akcje dodatkowe wykonane podczas walki (jeżeli nie mamy QTE). W tej części już nie wystarczy mieć powyżej 90% HP żeby dostać S - ale nadal HP jest najważniejsze.

 

Wkurza mnie trochę po kilka tych samych postaci z różnych etapów anime (jakby nie mogli dać wyboru pod jedną postacią jak wcześniej?) i do tego brak konsystencji.

Wybiorę jednego Sasuke to drugiego już nie mogę ...ale małą i dorosłą Hinatę jako 2 różne supporty już mogę. Fuck logic!!

 

Spodziewałem się jednak troszkę więcej zmian.

Więcej broni, interakcji z otoczeniem, generalnie bardziej rozbudowanej rozgrywki a nie dokładnie tego samego cukierka w nowym sreberku. 

 

Nadal granie sprawia mi ogromną frajdę. Niech tylko naprawią Online i kasowanie się zapisów gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępne nowe wydarzenie czasowe od 14 lutego do 20lutego, walczymy z nosicielami bestii (komputerem), chodzą słuchy, że można stroje które noszą odblokować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj ale jeszcze nie walczyłem.

 

!!Bingo Book!! - ustawki.

Wrogów z księgi bingo można łatwo pokonać grając z kolegą. Postać główna + 2 supporty z księgi bingo = 3 postaci zaliczone na raz.

Rewanż = 6 postaci (po 3 dla dwóch osób w ciągu 2 walk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje ta ksiega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×